עזרה תיכנון דירה

cherry c

משתמש סופר מקצוען
זה רעיון מדהים ואם זה ניגשתי בהתחלה - לקבל אישור והם טענו שיש להם בעיות רבות:
1. הם חייבים להביא לי מרפסת שירות.
2.הם חייבים חדר עם חלון , והפתח של המסתור לא נקרא חלון.
רק הצלחת לגרות אותי...
אני רואה שתמ"א 38 זה ממש לא להיט...

מרניניג

משתמש מקצוען
היי חברות
אתן עונות כאן כ"כ יפה אולי תעזרו גם לי?
יש לי כאן דירה שמתוכננת ל-3 חדרים (כי הקבלן היה חייב לבנות מכסה של דירות 3 חדרים) אבל היא ענקית, מהסלון- האם נראה לכן שיש לי מספיק גודל להוציא מהסלון יחידת דיור קטנה?
ומה אני צריכה לדאוג שיהיה בשביל זה בתשתיות? האם אפשר בשביל נקודת מים- לשרותים נוספים או מטבחון להתחבר לקולטן שבשרותים הקטן?
תסתכלו על הדירה שמתחתי
מה עוד אתן ממליצות?
תודה
@שרה איצקוביץ
משהו לא ברור לי....
הדירה הזו היא מהפרויקט של קניג במחיר למשתכן בבית שמש. אין אפשרות לעשות שום שינוי בתכנית. איך את מתכוונת להתגבר על זה? רק אחרי גמר הבניה?
או שיש איזו קומבינה...

יוגורט

משתמש מקצוען
הנה שירבוט כלשהו להמחשה בתנאים האפשריים.
מטבח כמובן תתכנני אחרת. סתם קשקשתי משהו בזריזות.
בכל מקרה , יש מה לתקן!!!

לגבי הקיר גבס שתוכלh להוסיף בעתיד. אם ,חליטי להוסיף אותו עכשיו כמו ששירטטתי (אפילו רק ארון מעילים כמו שהראיתי או קיר עם שולחן כניסה?) אז תרויחי כבר מעכשיו מטבח יותר טוב. איך שהמטבח עכשיו זה ק-ט-ן-!!!!
הכוונה בגדול ככה?
אם כן בצורה הזו מפריע לי שאין לי מקום אכילה מסודר במטבח,
upload_2018-10-24_11-2-27.png

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
למה אין מקום אכילה מסודר במטבח??? יש שפע מקום , הרבה יותר מקודם...
עכשיו זה כבר עניין של סידור המטבח.
אפשר גם לאכול היכן שהיה שולחן הסלון הקודם שלך. (רק שאז כן רואים אותם אוכלים מהדלת אבל לעומת קודם זה כבר יותר סביר)
אם את מרגישה שמידי עוברים דרכו לממ"ד (כדאי שזה יהיה רק אליו , לכן תשני את הדלת בחדר שינה שיהיה קרוב לשירותים, זה סתם ככה נוח יותר לדעתי) אז אפשר להחזיר את הקיר אבל שיהיה מאוד נמוך בגובה 90 ס"מ אפילו ,שיתחום את המעבר אבל ייתן את החלל.

אפשר להסתדר רק בחלל של ה2.90 ואורך 4.5 שנותרו ושם לארגן מטבח+אוכל ואת החלל הפתוח שנוצר לנו בלי שולחן סלון הישן לנצל לדברים אחרים שאת רוצה, כגון פסנתר, פינת עבודה, פינת משחקים???

אפשר גם להחזיר את שולחן סלון כמו קודם -רק שיהיה לו עכשיו הרבה יותר מקום ולממ"ד ייכנסו בין שולחן סלון למטבח. מה הבעיה????? רק שהסלון שנשאר באמת ענק רק לספות , אבל אם בא לך אז אדרבה.

יש הרבה מה לעשות, מה שבטוח זה שהמטבח גדל לך, הסלון גדל , וגם הפינה גדלה!!

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הערה נוספת-הקיר שהוספת מידי צמוד לדלת כניסה, את צריכה לתת לפחות מטר וחצי רווח!!!
קיר כניסה יכול להיות עם שולחן ומראה. ויכול להיות ארון מעילים עם דלתות מראה לדוגמא ואז תתני 2 מטר, תחליטי מה יותר חשוב לך פרקטיות או יופי??

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד הערה: לא !! היחידת הורים לא מתוכננת נכון. הכיור ליד האסלה. אי אפשר להזיז את האסלה בכמה עשרות ס"מ לכיוון המקלחון?? ואח"כ לכיוון מזרח הכיור. ככה איך שעשית בזבזת לחינם שטח מהחדר ועכשיו הוא לא מסתדר היטב בזמן הפרדת מיטות. גם בשירותים הכלליים , למה הפכת את האסלה? ולידה כיור לכיוון מזרח.
בקיצור קחי אדריכלית, כמעט נפלת כאן בקטע של התיכנון של השירותים. צראי את השרטוט שלי...

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הוספתי קובץ להמחשה...
צריך זהירות שהכל יעבוד כמו שצריך.....כדאי לקבל ייעוץ...

קבצים מצורפים

• SCAN2206_000.pdf
    KB 265 · צפיות: 50

יוגורט

משתמש מקצוען
אחרי הכיוונים שקיבלתי פה, החלטנו ללכת על הכיוון של @אניתי ,
הערה , כנראה נוסיף קיר מול הדלת.
****המטבח כרגע לא מתוכנן****
וזה מה שיצא אחרי התקנים והמרחקים שחייבים להכניס במקלחות.
אשמח לשמוע את חוות דעתכם וגם שתי שאלות:
במקלחת הראשית - האם להעביר את הכיור ממול?
החדר שירות , יש ענין להגדיל אותו? אפשר אפילו טיפה להוציא לו בטן קטנה על הקיר של הממ"ד ומשם גם תהייה הכניסה שלו.

upload_2018-10-25_15-18-18.png

• תודה
Reactions: GRN

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אחרי הכייונים שקיבלתי פה, החלטנו ללכת על הכיוון של @אניתי ,
הערה , כנראה נוסיף קיר מול הדלת.
וזה מה שיצא אחרי התקנים והמרחקים שחייבים להכניס במקלחות.
בדקתם שאפשר לקצר את הקיר בין שני חדרי האמבטיה?
נ.ב. לפי דעתי לא מומלץ לעשות מקלחת. אלא רק אמבטיה תופס קצת יותר מקום [יש גם אמבטיות קטנות] ושווה כל ס"מ בלכלוך שזה חוסך.

יוגורט

משתמש מקצוען
בדקתם שאפשר לקצר את הקיר בין שני חדרי האמבטיה?
נ.ב. לפי דעתי לא מומלץ לעשות מקלחת. אלא רק אמבטיה תופס קצת יותר מקום [יש גם אמבטיות קטנות] ושווה כל ס"מ בלכלוך שזה חוסך.

א"א לקצר את הקיר - זה קיר יסוד.
ובאמת תהייה שם אמבטיה באורך מטר

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
במקלחת הראשית - האם להעביר את הכיור ממול?
לדעתי כמו שעכשיו זה מצוין, אולי לשקול להחליף מיקומים בין השירותים והכיור בשביל שיהיה איפה לתלות את הנייר טואלט
החדר שירות , יש ענין להגדיל אותו? אפשר אפילו טיפה להוציא לו בטן קטנה על הקיר של הממ"ד ומשם גם תהייה הכניסה שלו.
אם את מתכוונת להגדיל על חשבון המטבח, אז לדעתי התשובה היא בהחלט לא, ולהגדיל ע"ח המסתור כביסה אחרי שיגמרו לבנות.
אלא א"כ את רוצה לעשות במרפסת שירות מטבח פסח קטן, ואז הייתי שוקלת כן להגדיל על חשבון המטבח, ואת המרפסת שירות הייתי עושה איפה שהמסתור כביסה כרגע, [שוב ביטול המסתור זה רק אחרי טופס 4]
מקווה שעזרתי לך.

יוגורט

משתמש מקצוען
לדעתי כמו שעכשיו זה מצוין, אולי לשקול להחליף מיקומים בין השירותים והכיור בשביל שיהיה איפה לתלות את הנייר טואלט
זה מצויין , אבל כנראה את צודקת לגבי הקיר יסוד , הסתכלתי במקורי.
אין לי מושג איך היא אמרה לי שזה בסדר...
תודה שהארת את עיני!

יוגורט

משתמש מקצוען
אני צריכה לאשר בדקות הקרובות:
זה נורא הדלת של החדר הורים או שעדיף להכניס את הדלת פנימה על חשבון:
העברת הדלת של המקלחון לתוך החדר ממש.

upload_2018-10-28_13-22-58.png

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני צריכה לאשר בדקות הקרובות:
זה נורא הדלת של החדר הורים או שעדיף להכניס את הדלת פנימה על חשבון:
העברת הדלת של המקלחון לתוך החדר ממש.
לפי דעתי עדיף ככה, מאשר להקטין את החדר שינה.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
התכנית ממש יפה.
יש לך רק כיור אחד במטבח?

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה