עזרה תיכנון דירה

אנוכי

משתמש מקצוען
מקום לשולחן ולכסאות - פינת אכילה, מה אני ארוויח אם לא יהיה קיר?שטח?
זה לא ירגיש שיוצאים מן המטבח לחדרים?
נשארת עדין נישה שמבודדת, והפינת אוכל היא לא ממש מטבח במיוחד שבסקיצה של המטבח שמת כיסאות בצד השני של השיש לארוחות שנאכלות במטבח.

יוגורט

משתמש מקצוען
נשארת עדין נישה שמבודדת, והפינת אוכל היא לא ממש מטבח במיוחד שבסקיצה של המטבח שמת כיסאות בצד השני של השיש לארוחות שנאכלות במטבח.
הרהיטים והשיש זה רק בא לתת פרופורציה זה לא מה שיהיה בסוף,
בכל אופן אני אחשוב על מה שאמרת להוריד את הקיר. יש עוד שיקול - היכן למקם את הדלת של חדר הילדים, האם קרוב לממ"ד או קרוב לחדר הורים - ואם כן אין מקום להוריד את הקיר.

אנוכי

משתמש מקצוען
הרהיטים והשיש זה רק בא לתת פרופורציה זה לא מה שיהיה בסוף,
בכל אופן אני אחשוב על מה שאמרת להוריד את הקיר. יש עוד שיקול - היכן למקם את הדלת של חדר הילדים, האם קרוב לממ"ד או קרוב לחדר הורים - ואם כן אין מקום להוריד את הקיר.
בעיקרון, זה קצת בל תשחית לסגור את החלל הזה בשביל מבוך פרוזדורים.

יוגורט

משתמש מקצוען
בעיקרון, זה קצת בל תשחית לסגור את החלל הזה בשביל מבוך פרוזדורים.
ככה התכוונת?
איפה אני שמה כאן פינת אכילה?
נגיד השיש לאורך הקיר הימני, על הקיר ממול - מקרר מקפיא וכו' איפה אני מניחה שולחן קטן שיהיה במקום קבוע?

upload_2018-10-23_9-43-39.png

אנוכי

משתמש מקצוען
לפי התכנון הקודם, תחמת את המטבח, כך שיש לךמקום לתנור ומקרר ולשני כיורים ומשטחי עבודה.
את השולחן הייתי משאירה אולי הופכת כיוןן לרוחב- לא ממש הכרחי.
אם את מעונינת לא להיות חשופה במטבח הייתי משנה את כיוון פתיחת הדלת, כך שתיפתח בזוית הפוכה,
ומולה שמה קיר בערך האורך הדלת בחצי גובה ועליה עציצים, או ארון למעילים , תיקים, וכו' מה שבעצם לא יחשוף את המטבח לעין כל (לא אותך מבשלת וכו', לא את הסועדים)
ואז יש לך אפשרות להעביר את פינת האוכל לשם, אופציה אחת ולא לעשות שיש בר' אלא, בשרי מול חלבי, ואז המטבח פתוח ממש,
יש ייתרון גם במטבח תחום, שאמנם אולי יוצר אשליה של שטח קטן יותר, אבל ברור ומסודר יותר- איפה לא יוצאים עם האוכל,
הבישולים נתחמים רק לשטח אחד וכו'. במקרה כזה את שמה את המקרר ע"י המקפיא כשהפתיחה היא לכיוון םנים המטבח (ולא לכיוון הכניסה) מקווה שהייתי ברורה.

עסיסית

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני הייתי הולכת אולי על כיוון קצת שונה: מחליפה את המטבח עם חדר שינה.
מבחינת האינסטלציה זה בסדר, כי לפי התכנית המקורית אמור להיות ממוקם שם כיור האמבטיה של יחידת ההורים. במידת האפשר להוסיף שירותים ליחידת הורים נפרדת, בנוסף לאמבטיה ושירותי אורחים.

היתרונות:
1. אין מסדרון ארוך ומעייף.
2. כניסה לבית נחמדה שלא רואים ממנה את המטבח וחצי מהבית.
3. שירותי אורחים בנוסף במידת האפשר.
4. מרפסת שירות- יציאה מהאמבטיה.
5. חדר ילדים גדול.

כמובן,
מסתייגת. לא בדקתי בעיון את התכנית והיא מאד מאד 'מלמעלה', אין לי מידות מדוייקות וגם לא בררתי את האפשרויות, הצרכים והנתונים בשטח. כך שיתכן ולמעשה זה לא מתאים לנתונים.

בכל מקרה ממליצה מאד, כפי שייעצו בתגובות קודם, לתת למעצבת מקצועית לתכנן- ולהרוויח בגדול.
הרבה הצלחה!

קבצים מצורפים

• תכנון דירה.png
    תכנון דירה.png
    3.2 MB · צפיות: 203

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
@עסיסית
כל הכבוד לך, להשקיע בהדמיה, ממש התפעלתי!

הרעיון שלך נראה מקסים, הכניסה למטבח היא רק מהסלון?

יוגורט

משתמש מקצוען
אני הייתי הולכת אולי על כיוון קצת שונה: מחליפה את המטבח עם חדר שינה.
מבחינת האינסטלציה זה בסדר, כי לפי התכנית המקורית אמור להיות ממוקם שם כיור האמבטיה של יחידת ההורים. במידת האפשר להוסיף שירותים ליחידת הורים נפרדת, בנוסף לאמבטיה ושירותי אורחים.
זה רעיון מדהים ואם זה ניגשתי בהתחלה - לקבל אישור והם טענו שיש להם בעיות רבות:
1. הם חייבים להביא לי מרפסת שירות.
2.הם חייבים חדר עם חלון , והפתח של המסתור לא נקרא חלון.
רק הצלחת לגרות אותי...

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב, אני לא יכולה להתאפק ולמרות שאני ממש עסוקה עכשיו שירבטתי משהו כח אני ממש לא אוהבת את מה שהולך כאן עכשיו.
חדר שירותים יכול להיות באורך 215 שכולל 70 אמבטיה+75 אסלה+70 כיור (אני יודעת שזה לא בול התקן אבל זה בסדר גמור, השאלה אם הם ממש לפי התקן שם??)
ואגב להוריד את הקיר שסימנה עדן באליפסה , השטח יתווסף לסלון. הוא יוסיף המון!!! אפשר גם להשעין דברים על הקיר של חדר שינה ,רק לאפשר מעבר לממ"ד. (אם המטבח יסתיים מוקדם יותר יהיה אפשר להיכנס מהצד השני לממ"ד.
שולחן שבת גמיש-או להקטין מטבח או להכניסו אחרי הספות.
אה.. וגם לשנות את הכניסה,(אבל זה לא הא בהא תליה, אלא תוספת לתיקון של החדרי שירותים שהם ממש מבוזבזים ומטופשים!!!! ובכלל ב170 ס"מ לא אמור להיות כיור מול אסלה...)
אני יודעת שזה חוקי כל עוד נשארים עם דלת אחת, השאלה אם אין שם צנרות???

ואוף, איך פותחים שיראו מיד?? מי יכולה לפתוח?תודה...

קבצים מצורפים

• SCAN2203_000.pdf
    KB 116.7 · צפיות: 63
נערך לאחרונה ב:

עסיסית

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הרעיון שלך נראה מקסים, הכניסה למטבח היא רק מהסלון?
לפי תכנית זו- כן.
אבל ניתן להשמיט את שירותי האורחים וליצור מעבר למטבח במקום, למי שעקרוני לה. (הייתי אפילו מרחיבה שם את המעבר למטבח, אבל ממש אין לי זמן כעת)

זה רעיון מדהים ואם זה ניגשתי בהתחלה - לקבל אישור והם טענו שיש להם בעיות רבות:
1. הם חייבים להביא לי מרפסת שירות.
2.הם חייבים חדר עם חלון , והפתח של המסתור לא נקרא חלון.
רק הצלחת לגרות אותי...

1. מרפסת שירות- יש בתכנית שצירפתי. לא הבחנת?
2. לגבי החלון- את מתכוונת כנראה שהם לא יכולים לפרוץ שם חלון בהתאם לתכנית. ברור. אבל יש אפשרות לפרוץ חלון בהמשך, לאחר קבלת האישורים והמפתח. (לא חוקי, אבל הרבה עושים את זה)
3. שוב, זוהי תכנית מלמעלה ואולי באמת אינה מתאימה לנתונים ולאפשרויות. אם תלכו למעצבת מקצועית היא תוכל למקסם לכם את השטח ולקחת בחשבון את מכלול הנתונים.

קבצים מצורפים

• תכנון דירה 2.png
    תכנון דירה 2.png
    1.5 MB · צפיות: 137
נערך לאחרונה ב:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב, אני לא יכולה להתאפק ולמרות שאני ממש עסוקה עכשיו שירבטתי משהו כח אני ממש לא אוהבת את מה שהולך כאן עכשיו.
חדר שירותים יכול להיות באורך 215 שכולל 70 אמבטיה+75 אסלה+70 כיור (אני יודעת שזה לא בול התקן אבל זה בסדר גמור, השאלה אם הם ממש לפי התקן שם??)
ואגב להוריד את הקיר שסימנה עדן באליפסה , השטח יתווסף לסלון. הוא יוסיף המון!!! אפשר גם להשעין דברים על הקיר של חדר שינה ,רק לאפשר מעבר לממ"ד. (אם המטבח יסתיים מוקדם יותר יהיה אפשר להיכנס מהצד השני לממ"ד.
אה.. וגם לשנות את הכניסה,(אבל זה לא הא בהא תליה, אלא תוספת לתיקון של החדרי שירותים שהם ממש מבוזבזים ומטופשים!!!! ובכלל ב170 ס"מ לא אמור להיות כיור מול אסלה...)

...
upload_2018-10-23_12-3-50.png

יוגורט

משתמש מקצוען
1. מרפסת שירות- יש בתכנית שצירפתי. לא הבחנת?
2. לגבי החלון- את מתכוונת כנראה שהם לא יכולים לפרוץ שם חלון בהתאם לתכנית. ברור. אבל יש אפשרות לפרוץ חלון בהמשך, לאחר קבלת האישורים והמפתח. (לא חוקי, אבל הרבה עושים את זה)
3. שוב, זוהי תכנית מלמעלה ואולי באמת אינה מתאימה לנתונים.

איפה תהייה המרפסת שירות? מי יפתח לי שם חלון? כל החלק החיצוני נשאר אותו דבר אין תוספות ואין שינויים.
החדר המהמם שבקמום המטבח הוא בלי חלון יש שם מסתור , וזה לא חוקי מבחינתם

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

את הורדת קיר מהאמבטיה, שא"א להוריד זה אחד היסודות של הבניין תסתכלי לפי עובי הקיר מה שקיר עבה א"א לגעת בו. אבל ברעיון את צודקת שם רק שיישאר קיר קצת תקוע.
לגבי המטבח, בשביל מה לסתום אותו עם שיש באורך 10 מטר, בשביל מה זה נצרך?

יוגורט

משתמש מקצוען
?
לא כ"כ הבנתי מה קורה בשרטוט שהוספת...
הם הולכים לפי התקן עד הסוף
בכל מקרה הדלת לא יכולה לזוז, והקיר העבה במקלחת לא יכול להתקצר, כנראה הוא קיר יסוד.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
את הורדת קיר מהאמבטיה, שא"א להוריד זה אחד היסודות של הבניין תסתכלי לפי עובי הקיר מה שקיר עבה א"א לגעת בו. אבל ברעיון את צודקת שם רק שיישאר קיר קצת תקוע.
לגבי המטבח, בשביל מה לסתום אותו עם שיש באורך 10 מטר, בשביל מה זה נצרך?

לגבי קיר יסוד- נכון עכשיו אני רואה..אם תחליפי את מיקום הארון בחדר הורים לממול ותיכנסי ליחידה דרך הארון. תוכלי לעשות את זה רק שיהיו שני פתחים מהסלון האחד לחדר ההורים והשני לשירותים+חדר ילדים. ועדיין משתלם לך, כי יהיה הרבה יותר מרווח בסלון ובבית באופן כללי!!!

לא התכוונתי לתקוע לך שיש של 6 מטר אלא שהמטבח יהיה 2.9 על 6 -זה ממש לא גדול למטבח סביר עם פינת אוכל!!!!!
ואת הקיר שעדן אמרה להוריד-תורידי, בבקשה....

ואם הם הולכים עם התקן עד הסוף אז תעשי שירותים של 230 , גם טוב...
ברור שהם לא יזיזו לך את הדלת,ברוררר - השאלה אם אחרי הכניסה לדירה תוכלי לעשות זאת לבד?? ואז לתכנן הכל באופן שכך יהיה בעתיד..

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי קיר יסוד- נכון עכשיו אני רואה..אם תחליפי את מיקום הארון בחדר הורים לממול ותיכנסי ליחידה דרך הארון. תוכלי לעשות את זה רק שיהיו שני פתחים מהסלון האחד לחדר ההורים והשני לשירותים+חדר ילדים. ועדיין משתלם לך, כי יהיה הרבה יותר מרווח בסלון ובבית באופן כללי!!!

לא התכוונתי לתקוע לך שיש של 6 מטר אלא שהמטבח יהיה 2.9 על 6 -זה ממש לא גדול למטבח סביר עם פינת אוכל!!!!!
ואת הקיר שעדן אמרה להוריד-תורידי, בבקשה....

ואם הם הולכים עם התקן עד הסוף אז תעשי שירותים של 230 , גם טוב...
ברור שהם לא יזיזו לך את הדלת,ברוררר - השאלה אם אחרי הכניסה לדירה תוכלי לעשות זאת לבד?? ואז לתכנן הכל באופן שכך יהיה בעתיד..

ערכתי לך כמה תוספות במלל כאן...
בכל מקרה תקחי אדריכלית, איך שזה עכשיו זה פשוט לא מוצלח!! כ"כ חבל!!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לגבי הקיר בין החדר שינה לסלון, @אניתי צודקת זה יגדיל לך בהרבה את הסלון, כמו שכבר ציינתי.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הנה שירבוט כלשהו להמחשה בתנאים האפשריים.
מטבח כמובן תתכנני אחרת. סתם קשקשתי משהו בזריזות.
בכל מקרה , יש מה לתקן!!!

לגבי הקיר גבס שתוכלh להוסיף בעתיד. אם ,חליטי להוסיף אותו עכשיו כמו ששירטטתי (אפילו רק ארון מעילים כמו שהראיתי או קיר עם שולחן כניסה?) אז תרויחי כבר מעכשיו מטבח יותר טוב. איך שהמטבח עכשיו זה ק-ט-ן-!!!!

קבצים מצורפים

• SCAN2204_000.pdf
    KB 147.1 · צפיות: 45
נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה