תח"צ תחבורה ציבורית לשכונות החדשות בבית שמש

מצב
הנושא נעול.

מ....

משתמש פעיל
להלן שני שינויים שיחולו החל מיום ז׳ בסיון תשפ״ב 6/6/22:
- העמקת החיבור בשכונת נווה שמיר: קו 23 יעמיק ויאריך את מסלולו יסיע עד לרחוב חגואל ויכנס לנחל דולב.
- העמקת החיבור בשכונות ד'1 ד'2: קו 21 יכנס לשכונות הללו וייסע במסלול קו 4 עד לרחוב ריש לקיש.
איך קו 21 יסע למ1 ל3? דרך איפה?

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

קבצים מצורפים

• קו 21 בית שמש.jpeg
    קו 21 בית שמש.jpeg
    KB 340.3 · צפיות: 26

לייקית

משתמש מקצוען
בכל תוכנית תחבורה יהיה כאלה שייהנו יותר ויהיה כאלה שיהנו פחות, השאלה מה יותר נצרך לעיר.
וגם, יש את קו 4, ואני רוצה שיחזירו את קו 19, להכניס את הסיבוב בקו מהיר שאנשים רוצים להגיע במהירות האפשרית לקצה העיר השניה, זה לא נכון. (חפציבה זה מרחק הליכה מנעימי כמו שנהר הירדן יהודה הנשיא זה מרחק הליכה מרסידו..., ושוב, השאלה מה יותר דחוף).
אגב, כאחד שנוסע כמה פעמים בשבוע עם קו 6 בשבועות האחרונים פעם אחת בלבד יצא לי שהאוטובוס עצר בנעימי והעלה מישהו (לכיוון רמה ד')
ולא לשכוח שיש כאלה שהסיבוב בנעימי מפריע להם חוץ מעצם האירוך שבכך הקו הופך ללא חרדי, כשזה התחנה היחידה שלא בשכונה חרדית (הוא לא מהדרין, וכו'). נקודה למחשבה.
צריך פיתרון גם לחפציבה, השאלה מה ואיך.
לא מדויק בכלל
תחנת קו 6 בנעימי משרתת המון מתושבי העיר.
לשלוח את תושבי רמה ג' וד' לנעימי עם קו 19 זו בדיחה. קו 19 עושה את הדרך הזו ב-45 דקות, לעומת קו 6 שעושה את זה ב-15 דקות

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
לא מדויק בכלל
תחנת קו 6 בנעימי משרתת המון מתושבי העיר.
לשלוח את תושבי רמה ג' וד' לנעימי עם קו 19 זו בדיחה. קו 19 עושה את הדרך הזו ב-45 דקות, לעומת קו 6 שעושה את זה ב-15 דקות
קו 6 אמור להיות קו שמסיע במהירות מחפציבה ועד לרמה ד',
בדיוק כמו שהוא לא נכנס לקריה (רק עובר מסביב לשכונה), ולא לנהר הירדן, על אף ששם יש יותר צורך בקו, כי זה מאריך את זמן הנסיעה, הוא לא אמור להיכנס לנעימי, (הסטיה היחידה שלו מהדרך המהירה).
ובשביל נעימי יש את קו 4, והיה את קו 19 שבוטל משום מה.
יש להוסיף שהכניסה לנעימי מפריעה להרבה מאד מתושבי חפציבה שבגללה הם נמנעים מלנסוע בקו זה ומשתמשים במקומו בקו 16, שלוקח מעל פי2 זמן נסיעה, (בשל הסיבוב מסביב לרמה א' ובתוך רמה ג' + נהר הירדן העמוסה), ואחר כך הליכה ברגל.
אני כן נוסע בקו, אבל בהחלט מבין מי שלא רוצה בכל נסיעה לעצור ליד קניון חילוני פרוץ, לעבור ברחובות חילוניים, ולפעמים נשים חילוניות גם יתיישבו פתאום מקדימה (יכול לקרות).
לעומת קו 19 שלכתחילה היה מיועד לחיבור הזה, למי שרוצה להגיע משכונה חרדית לנעימי או לכביש 10 וכו', ומי שרצה להימנע מלנסוע בו זה לא היה על חשבון שום שירות לשכונה חרדית (אם כי השתמשו בו הרבה גם כנסיעה לשכונות חרדיות)
וקו 4 שכן עושה סיבובים, והוא לא מהיר כמו 6 (על אף שהוא גם די מהיר),
אין שום הצדקה שדווקא קו 6 יעשה את הסיבוב הזה

אני יסכם אם זה לא מספיק מובן:
1. קו 6 כקו מהיר, לא אמור להסתובב בתוך שכונות אלא ליסוע בדרך המהירה ביותר, ואם כבר להסתובב, תושבי הקריה, יפה נוף, ורמה ב', גם צריכים אוטובוס.
2. הסיבוב הספיציפי הזה מפריע להרבה מאד מציבור משתמשי הקו.
3. יש קווים שכן עושים סיבובים (על חשבון המהירות)

ואם כבר עלה הנושא:
כמה פעמים תושב רמה ד' ממוצע אמור להגיע לנעימי? (חנויות יש בעוד מקומות, משרד הפנים? עירייה? אושר עד?)לא אומר שזה לא נצרך, אני שואל יחסי, כמה
וכמה פעמים תושב רמה ד' צריך להגיע לרמה ב'? (מוסדות, אירועים, כינוסים, חבורות, אולמות שמחות, הורים, משפחה, וכו').
ולעומת נעימי שיש קווים (קצת יותר זמן נסיעה)
לרמה ב' אין שום קו!

לייקית

משתמש מקצוען
קו 6 אמור להיות קו שמסיע במהירות מחפציבה ועד לרמה ד',
בדיוק כמו שהוא לא נכנס לקריה (רק עובר מסביב לשכונה), ולא לנהר הירדן, על אף ששם יש יותר צורך בקו, כי זה מאריך את זמן הנסיעה, הוא לא אמור להיכנס לנעימי, (הסטיה היחידה שלו מהדרך המהירה).
ובשביל נעימי יש את קו 4, והיה את קו 19 שבוטל משום מה.
יש להוסיף שהכניסה לנעימי מפריעה להרבה מאד מתושבי חפציבה שבגללה הם נמנעים מלנסוע בקו זה ומשתמשים במקומו בקו 16, שלוקח מעל פי2 זמן נסיעה, (בשל הסיבוב מסביב לרמה א' ובתוך רמה ג' + נהר הירדן העמוסה), ואחר כך הליכה ברגל.
אני כן נוסע בקו, אבל בהחלט מבין מי שלא רוצה בכל נסיעה לעצור ליד קניון חילוני פרוץ, לעבור ברחובות חילוניים, ולפעמים נשים חילוניות גם יתיישבו פתאום מקדימה (יכול לקרות).
לעומת קו 19 שלכתחילה היה מיועד לחיבור הזה, למי שרוצה להגיע משכונה חרדית לנעימי או לכביש 10 וכו', ומי שרצה להימנע מלנסוע בו זה לא היה על חשבון שום שירות לשכונה חרדית (אם כי השתמשו בו הרבה גם כנסיעה לשכונות חרדיות)
וקו 4 שכן עושה סיבובים, והוא לא מהיר כמו 6 (על אף שהוא גם די מהיר),
אין שום הצדקה שדווקא קו 6 יעשה את הסיבוב הזה

אני יסכם אם זה לא מספיק מובן:
1. קו 6 כקו מהיר, לא אמור להסתובב בתוך שכונות אלא ליסוע בדרך המהירה ביותר, ואם כבר להסתובב, תושבי הקריה, יפה נוף, ורמה ב', גם צריכים אוטובוס.
2. הסיבוב הספיציפי הזה מפריע להרבה מאד מציבור משתמשי הקו.
3. יש קווים שכן עושים סיבובים (על חשבון המהירות)

ואם כבר עלה הנושא:
כמה פעמים תושב רמה ד' ממוצע אמור להגיע לנעימי? (חנויות יש בעוד מקומות, משרד הפנים? עירייה? אושר עד?)לא אומר שזה לא נצרך, אני שואל יחסי, כמה
וכמה פעמים תושב רמה ד' צריך להגיע לרמה ב'? (מוסדות, אירועים, כינוסים, חבורות, אולמות שמחות, הורים, משפחה, וכו').
לרמה ב' אין שום קו!
או במילים אחרות: שכולם יתישרו עם הצרכים שלי...

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
או במילים אחרות: שכולם יתישרו עם הצרכים שלי...
לא הבנתי למה.
אם זה קו שלא נכנס לשום מקום הוא לא אמור להיכנס בדיוק למקום אחד, שכניסה זו מפריעה להרבה מאד ממי שאמורים להיות משתמשי הקו,
סתם שאלה: כמה פעמים בחודש האחרון כבודו השתמש עם קו זה לנעימי?
(גילוי נאות: גם אני השתמשתי עם קו זה בשביל להגיע לנעימי, אבל פעם אחת בלבד מאז שהוא הופעל לפני חצי שנה, לפני זה נהניתי מקו 19)

אין אפשרות שאוטובוס גם יהיה מהיר וגם יכנס לכל שכונה, ונעימי הרבה פחות שימושי מכל שכונה אחרת (למשל אם במקום נעימי הוא יסע לאורך רחוב שפת אמת זה גם יהיה יותר מהר, וגם יותר שימושי, ולא, אני לא גר בקריה...)
ושוב, גם אם בזה יש ויכוח, עדיין צריך לפעול לשיפור התחבורה בעיר (ההודעה הראשונה שלי פה)

emma

משתמש מקצוען
לא הבנתי למה.
אם זה קו שלא נכנס לשום מקום הוא לא אמור להיכנס בדיוק למקום אחד, שכניסה זו מפריעה להרבה מאד ממי שאמורים להיות משתמשי הקו,
(גילוי נאות: גם אני השתמשתי עם קו זה בשביל להגיע לנעימי, אבל פעם אחת בלבד מאז שהוא הופעל לפני חצי שנה, לפני זה נהניתי מקו 19)

אין אפשרות שאוטובוס גם יהיה מהיר וגם יכנס לכל שכונה, ונעימי הרבה פחות שימושי מכל שכונה אחרת (למשל אם במקום נעימי הוא יסע לאורך רחוב שפת אמת זה גם יהיה יותר מהר, וגם יותר שימושי, ולא, אני לא גר בקריה...)
ושוב, גם אם בזה יש ויכוח, עדיין צריך לפעול לשיפור התחבורה בעיר (ההודעה הראשונה שלי פה)
אבל נעימי זה מיקום מרכזי
איפה בדיוק תושבי רמה ד' יעשו קניות?הם מגיעים לאושר עד עם קו 6
בקלות
כנ"ל סידורים בעירייה
וכנ"ל אנשים שעובדים באיזור

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
אבל נעימי זה מיקום מרכזי
איפה בדיוק תושבי רמה ד' יעשו קניות?הם מגיעים לאושר עד עם קו 6
בקלות
כנ"ל סידורים בעירייה
וכנ"ל אנשים שעובדים באיזור
אתה גר בבית שמש?
נעימי, חוץ מעל המפה, הוא לא מקום מרכזי.
חוץ מאושר עד, חנויות שמותאמים לחרדים יש בכל מקום חוץ מנעימי!
תושבי רמה ד' יעשו קניות ברמה א', מרכז מסחרי "השדרה", ברמה ג', בלב הרמה, ובכל מקום אחר שיש חנויות אחרות שעונות על הצרכים שלהם.
אה, ובעתיד יהיו מאות חנויות בשדרות האמוראים.
מגיעים לפעמים לנעימי, אבל זה בהחלט לא מקום מרכזי.
קודם כל נוסעים לנעימי הרבה פחות מאשר מה שנוסעים מד' לב' לדוגמא, כך שיותר הגיוני שפה יחליפו קו ולא שם.
דבר שני שיהיה (לפי מה שכתבתי) 19 (ממעל השכונה, כמו יפה נוף, או שכן יתחיל מחפציבה), ויש את קו 4.
אגב, כאחד שנוסע כמה פעמים בשבוע עם קו 6 בשבועות האחרונים פעם אחת בלבד יצא לי שהאוטובוס עצר בנעימי והעלה מישהו (לכיוון רמה ד')
התחנה הזאת הרבה פחות פעילה, מתוך עשרות פעמים בכמה שבועות (הלוך וחזור) יצא לי פעם אחת שהנהג עצר שמה, וזה היה בהרבה סוגי שעות (פעם בצהריים, פעם בערב, פעם ב12 בלילה, פעם ביום שישי אחה"צ, פעם במוצ"ש, וכו')
ושוב, צריך להחזיר את 19.
סידורים בעירייה על פי רוב לא אמורים להגיע למשרד,
רחוב חד צדדי וצר שלא פקוק רק בגלל שכמעט ולא מגיעים אליו הוא בהחלט לא המקום המרכזי רק בגלל שבנייני העירייה נמצאים שם תבדוק בשטח כמה פעמים נוסעים לשם (בשביל להיסחב עד רמה ד' בחזור מהקניה באושר עד)
ואם כבר עלה הנושא:
לרמה ב' אין שום קו!

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
חמותי גרה ב ג2 ואני בבני ברק הנסיעה זוועה כי אין אוטובוס ישיר רק קו 597 עושה סיבובים עד שהוא מגיע לאזור ושהוא מגיע יש עליה של 10-15 דקות וזה ילדים ומזוודה מה שאני עושה יורדת לפני הסיבובים ז"א נהר הירדן ואז לוקחת קו 13 שזה מביא הכי קרוב לג2 למעלה , וחזור אם אני לא יעלה ב ג2 אז כבר לא יהיה לי מקום לשבת אז יושבים ומסתובבים חצי שעה לכל הפחות בתוך העיר ושיוצאים מהעיר 2 הילדים אחרי הקאות כבר הרבה זמן מדברים על 697 שיהיה ישיר אבל כרגע זה לא נראה באופק,
בחזור אפשר לעלות על קו 497 שיוצא מנהר הירדן בתחנה הראשונה שלו וחוסכים את הסיבובים ויש מקום לשבת (הוא נכנס ליפה נוף הקריה וחפציבה, אבל זה פחות מהסיבובים ברמה א')

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
תדגיש את העניין שיש שם הרבה מאוד מוסדות לימוד שכל יום צריכים אנשים וילדים לנסוע לשם
כמעט בכל שעה ביום, החל משעות הבוקר המוקדמות ועד ל12 בלילה, כשעומדים בתחנה בזכריה הנביא מחוץ לרמה ד', מחכים שם אנשים לאוטובוס שלא נכנס לשכונה, בכל קו 16 שיוצא יכול להיות שלא ממש בכל, לא בדקתי כל אוטובוס, בדקתי הרבה מאד שעות ביום יש אנשים שעלו בתחנה הראשונה לרמה ב'.
ברמה ב' יש הרבה מאד מוסדות לימוד, שגם המוסדות לימוד בד' לא גורמים שלא יצטרכו ליסוע לשם (בד' אין כיתות גבוהות, וגם כיתות נמוכות הרבה עדיין לא לומדים במוסדות שיש בינתיים בד', בד' אין ישיבות, וכו') שזה נסיעה יומיומית.
ברמה ב' נמצאים אולמי החתונות היחידים בבית שמש (חוץ מ"כינור דוד").
וגם חלק נכבד מהאולמות היותר קטנים נמצאים ברמה ב',
חנויות גם יש ברמה ב' (כשצריך כובע חדש לאיפה נוסעים?), ויש מוצרים שבינתיים אפשר להשיג רק ברמה ב' (עם הזמן כנראה יפתחו חנויות בד' ובעוד מקומות)
כינוסים של קהילות, אירועים, מעמדים, זה גם כמהט ורק ברמה ב' (עם הזמן כנראה גם יהיה בד' שאמורה להיות יותר גדולה בעתיד)
ואפשר למנות עוד ועוד.
לתושב החרדי של בית שמש רמה ב' היא מרכז העיר
אבל גם בלי קשר את האוטובוסים צריך לתקן כנ"ל...

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
מי שיכול לשלוח לכל הגורמים הרלוונטיים את הטענות שלו על שירות התחבורה כיום, ולאחר מכן להוסיף את ההמלצות הבאות:\

קו 4: כמתכונתו, עם שיפורים בד'2

קו 6: יוריד את הסיבוב המיותר בנעימי וייסע ישר עד להרצוג (כמו קו 16 ו13)
או יסתובב מסביב לקריה (לוי אשכול פינת בן זאב ייכנס ימינה, יפנה שמאלה לרחוב רש"י, עד לצומת רסידו שם יפנה לנהר הדן),
בשדרות האמוראים ימשיך עד סוף השדרה (ד'3) - לכיוון רמה ד'
בכיוון הפוך אותו דבר אבל הפוך

קו 11: ימשיך לתוך רמה ג' עד למסוף האוטובוסים בזכריה הנביא
(11 יסתובב ברחוב עובדיה ולאחר מכן בג'1, 11א ייסע כמו קו16 עד למסוף בית החולים)
בכיוון ההפוך ייצא מהמסוף, ואותו דבר אבל הפוך

קו 12: יישאר כמו היום

קו 13: ימשיך ברחוב עובדיה עד לאליהו הנביא, שם יפנה שמאלה וייכנס לרמה ה'
בכיוון ההפוך ייצא מרמה ה' יסע ברחוב אליהו הנביא עובדיה וההמשך כמו היום

קו 16: ייכנס לתוך שדרות האמוראים (כולל ד'3) וחזרה למסוף

קו 14, 15: יעברו מנהר הירדן לכביש 3855 וכך יפחית מעומס האוטובוסים בנהר הירדן, וימהר את זמן נסיעתם

קו 17: יתבטל, במקומו יתוגברו קווים: 6, 11, 16, 19

קו 19 (בוטל): יחזור לפעול, ייצא מלוי אשכול דרך נעימי לצומת רסידו משם לכביש 10 ומשקפיים, בצומת מתחת רמה ה', רמה א' ורמה ג'

קו חדש: מהיר מרמה ב' לרמה ד', יתחיל או מחפציבה כמו 16,6 או מלמטה ביפה נוף, יעלה את נהר הירדן עד למעלה בנהר הירדן נהר הירקון שם ימשיך ישר באליהו הנביא ויסתובב את כל שדרות האמוראים (מד'3 לד'1, או כדי שכל הקווים לאותו כיוון יהיו באותה תחנה, ימשיך בזכריה הנביא, ויסתובב את שדרות האמוראים מהצד השני).
[קו 17 /20]

כך כולם ייהנו מאוטובוס מהיר העונה על צרכי התושבים וללא צורך בהחלפת אוטובוסים, כאשר שום מסלול קיים לא יתארך רק בסוף המסלולים יוסיפו עוד תחנות.

מי שיכול להוסיף הסברים ולשנות את הלשון וכו'
כמו כן למשרד התחבורה עדיף לשלוח בקובץ, ובמסגרת של התלונה לכתוב רק בקיצור

האברך ממיר

משתמש מקצוען
קו 13: ימשיך ברחוב עובדיה עד לאליהו הנביא, שם יפנה שמאלה וייכנס לרמה ה'
למה לקחת מתושבי הרחובות העליונים בג' 2 את הקו המהיר שלהם לרמה א', ב, והרחובות מתחת הקריה?
למה התושבים בעובדיה עדיפים עליהם?
אם כבר, שיסע את המסלול הנוכחי עד הסוף, ובמקום להיכנס למסוף, להיכנס לרמה ה' דרך רחוב אביב.

די

משתמש סופר מקצוען
לתושב החרדי הירושלמי/חסידי של בית שמש רמה ב' היא מרכז העיר
תיקנתי.
שים לב שלתושב החרדי ליטאי/ספרדי הקריה/רמה ג' היא יעד עיקרי, ולתושב החרדי אמריקאי רמה א' היא יעד עיקרי וכו' וכו'.
כולם מסכימים שצריך אוטובוס מרמה ד' לרמה ב', אבל אל תהפוך את זה לצורך העיקרי של כל התושבים.

emma

משתמש מקצוען
תיקנתי.
שים לב שלתושב החרדי ליטאי/ספרדי הקריה/רמה ג' היא יעד עיקרי, ולתושב החרדי אמריקאי רמה א' היא יעד עיקרי וכו' וכו'.
כולם מסכימים שצריך אוטובוס מרמה ד' לרמה ב', אבל אל תהפוך את זה לצורך העיקרי של כל התושבים.
בדיוק

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה