תוכנית הכשרת גברים להייטק "מיגו"

Bot

משתמש צעיר
והאם מלמדים שם גם תוכנות כבדות יותר ובעלות משמעות?
למשל C++
זאת לא תוכנה, זאת שפת תכנות, והמשמעותיות שלה כיום מתבטאת בזה שכל מי שיודע אותה מחפש תחליף טוב יותר. למשל carbon או rust.
ושפת תכנות "כבדה" לא הופך אותה לטובה יותר.
ואין עניין להכיר יותר משפת תכנות אחת באמת טוב, אם מתעורר צורך לדעת שפה מסוימת בשביל העבודה, פשוט לומדים אותה לבד.

יענקף

משתמש פעיל
אודה לך מאד אם תוכל לעזור לחבר שהתקבל ומתחיל לימודים בחודש הקרוב ורוצה לשאול כמה שאלות:

מה הם אחוזי הנשירה במיגו בחודשים הראשונים?

האם תוכל להעביר לנו את ההתרשמות שלך מתוכן הלימודים, כמובן לפי השלב שבו אתם אוחזים כעת?
האם הם אינטנסיבים מידי? האם הלימודים חוויתים ומרתקים, או שדוחפים לכם חומר בצורה משעממת?

להפך, האם הלימודים מידי מאווררים? כלומר האם יש הרבה זמן מת?

הבן אדם בגיל 28 + 3 ילדים, הוא מגיע עם הרבה ארנגיה ללימודים, אבל אין לו זמן מיותר לבזבז...
אז רק אם זה רציני ומנוצל הוא ילך על זה.

סליחה על ההודעה המבולבלת מחמת נחיצות הזמן,
ובכל אופן נודה לך מאד אם תוכל לעזור לי בהכוונה.

בתודה מראש.
אחוזי הנשירה ממיגו בחודשים הראשונים הם נמוכים מאד, בוודאי ביחס לאחוזי הנשירה ממכינות בציבור החרדי, שעומדים על עשרות אחוזים.
בקבוצה בבני ברק נשרו בודדים ממש.

כרגע רק סיימנו את שלב המכינה, הכולל מתמטיקה ואנגלית.
'מיגו' לא מביאים את המורים, אלא הם חותמים עם מכללה שמביאה את המורים שלה, כך שאי אפשר לענות בצורה פשוטה על השאלה 'האם הלימודים חוייתיים ומרתקים'. ישנם מורים שונים, קבוצות שונות ורמות שונות. בעוד שהקבוצה הנמוכה באנגלית יושבת עם מורה שפשוט מלמד אנגלית, הרי שבקבוצת ה'מתקדמים' ישנן הפעלות שונות, סרטונים ואתגרים מעניינים.

הלימודים אינטנסיביים בהחלט, אבל לא 'מדי'. המדריכים דואגים שלא יהיה 'זמן מת', ומי שסיים ללמוד ולתרגל תמיד מקבל חומר נוסף ללמידה, ואתגרים נוספים.

מי שבא ברצינות כדי לנצל את הזמן, בהחלט יכול לנצל כל דקה, ולהתקדם בצורה מדהימה.

חיימקלה

משתמש רשום
עריכה תורנית
זאת לא תוכנה, זאת שפת תכנות, והמשמעותיות שלה כיום מתבטאת בזה שכל מי שיודע אותה מחפש תחליף טוב יותר. למשל carbon או rust.
ושפת תכנות "כבדה" לא הופך אותה לטובה יותר.
ואין עניין להכיר יותר משפת תכנות אחת באמת טוב, אם מתעורר צורך לדעת שפה מסוימת בשביל העבודה, פשוט לומדים אותה לבד.
כמובן, טעות מקלדת.
את האמת שאני לא באמת מבין בתכנות, מלבד טעימות דפי אינטרנט וחברים.
ממה שהבנתי, ותתקני אותי אם אני טועה, שזו השפה הכי קשה ובאמת לא כל כך שימושית, אבל כשמדובר בדברים גדולים (כמו בניית טיל..) משתמשים דוקא בה.

חיימקלה

משתמש רשום
עריכה תורנית
אחוזי הנשירה ממיגו בחודשים הראשונים הם נמוכים מאד, בוודאי ביחס לאחוזי הנשירה ממכינות בציבור החרדי, שעומדים על עשרות אחוזים.

כרגע רק סיימנו את שלב המכינה, הכולל מתמטיקה ואנגלית.
'מיגו' לא מביאים את המורים, אלא הם חותמים עם מכללה שמביאה את המורים שלה, כך שאי אפשר לענות בצורה פשוטה על השאלה 'האם הלימודים חוייתיים ומרתקים'. ישנם מורים שונים, קבוצות שונות ורמות שונות. בעוד שהקבוצה הנמוכה באנגלית יושבת עם מורה שפשוט מלמד אנגלית, הרי שבקבוצת ה'מתקדמים' ישנן הפעלות שונות, סרטונים ואתגרים מעניינים.

הלימודים אינטנסיביים בהחלט, אבל לא 'מדי'. המדריכים דואגים שלא יהיה 'זמן מת', ומי שסיים ללמוד ולתרגל תמיד מקבל חומר נוסף ללמידה, ואתגרים נוספים.

מי שבא ברצינות כדי לנצל את הזמן, בהחלט יכול לנצל כל דקה, ולהתקדם בצורה מדהימה.
אני מאד מעריך את הזמן שהקדשת להגיב לי. תודה רבה.
האם בשורה התחתונה אתה ממליץ בכל פה ללכת אליהם, או שכתוכנית חדשה אתה מציע ללכת דווקא לתכניות ותיקות יותר?
באיזה שעות הלימודים אצלם? והאם יש איזה שהיא הפסקה במשך היום?

יענקף

משתמש פעיל
האם בשורה התחתונה אתה ממליץ בכל פה ללכת אליהם, או שכתוכנית חדשה אתה מציע ללכת דווקא לתכניות ותיקות יותר?
מבחינת ההשקעה העצומה והאמביציה אני ממליץ על 'מיגו', אם כי אי אפשר ליטול מהתוכניות הוותיקות את המעלה בכך שכבר סיימו את התוכנית והצליחו להשים מספר מחזורים במשרות הייטק.
באופן אישי העדפתי את 'מיגו' בשל המלגה החודשית, בגלל שאתה לא מחוייב לה אחרי סיום התוכנית, ובגלל שהם לא רואים אותך דרך 'החור של השקל'.

הלימודים הם בין השעות 9 בבוקר עד 5 אחר הצהריים.
עד כה הלימודים התנהלו באופן של שיעור בין השעה 9 עד 10:30, הפסקה עד 11, שיעור בין 11 ל-12:30, הפסקה עד 13:30, ושעות אחר הצהריים מוקדשות לתרגול.

חיימקלה

משתמש רשום
עריכה תורנית
אם אפשר עוד:

עד עכשיו למדתם אנגלית ומתמטיקה, נכון?
היו מבחנים לאחר מכן? האם כולם הצליחו בהם? האם יש כאלה שיצטרכו כעת להפרד מהתוכנית?

יענקף

משתמש פעיל
היו מבחנים לאחר מכן? האם כולם הצליחו בהם? האם יש כאלה שיצטרכו כעת להפרד מהתוכנית?
השבוע היו מבחני מגן, והתוצאות עדיין לא הגיעו. מבחני מה"ט הרשמיים יהיו בעוד מספר שבועות.
מסתבר שמי שלא יעבור את המבחנים לא יוכל להמשיך, אם כי הסיכויים לכך מאד נמוכים, והמדריכים עמלים כדי שזה לא יקרה.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אבל כשמדובר בדברים גדולים (כמו בניית טיל..) משתמשים דוקא בה.
לא דווקא דברים גדולים
אלא כל "מכונה"
השפות העיליות איטיות יותר משפת המכונה (שמדברת ישירות עם המכונה)
ולכן כותבים קודם בשפה עילית כדי לבנות את התוכנה בצורה המיטבית
ואח"כ מתרגמים לC++

Bot

משתמש צעיר
ממה שהבנתי, ותתקני אותי אם אני טועה, שזו השפה הכי קשה ובאמת לא כל כך שימושית, אבל כשמדובר בדברים גדולים (כמו בניית טיל..) משתמשים דוקא בה.
בסדר, כי ביקשת.
אתה טועה :)

בהרחבה -
השפה הכי קשה זה נתון לויכוח, אבל היא בהחלט עושה את העבודה קשה יותר.
היא מאוד שימושית, כמו כל שפת תכנות.
בדברים גדולים אפשר להשתמש בrust ובcarbon, הן פשוט פחות פופולריות (כנראה בגלל שהן יחסית חדשות), אבל הן נועדו לביצועים גבוהים כמו C++.

Bot

משתמש צעיר
ולכן כותבים קודם בשפה עילית כדי לבנות את התוכנה בצורה המיטבית
ואח"כ מתרגמים לC++
C++ היא שפה עילית, היא פשוט מתקמפלת לקוד מכונה ישירות ולא צריכה JIT שיריץ אותה כמו בC# ו-JAVA. וגם לא מפרש כמו פייתון.
בהקשר הזה גם גו מתקמפלת לקוד מכונה ועדיין נחשבת שפה עילית.

Bot

משתמש צעיר
מצאתי תקציר ליתרונות של C++
bagda5b0eyga1.png

1675953896474.png

נערך לאחרונה ב:

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בגלל שהסינון הראשוני יותר קפדני ולא לוקחים מישהו עם סיכויי נשירה גבוהים?

יענקף

משתמש פעיל
בגלל שהסינון הראשוני יותר קפדני ולא לוקחים מישהו עם סיכויי נשירה גבוהים?
גם.
לדעתי בעיקר בגלל סמינר הפתיחה, בו במשך יומיים היו ארוחות, הרצאות, פאנל, וגיבושים של הקבוצות, ובו ניתנה מוטיבציה אדירה להמשיך ולא לנשור.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
C++ היא שפה עילית, היא פשוט מתקמפלת לקוד מכונה ישירות ולא צריכה JIT שיריץ אותה כמו בC# ו-JAVA. וגם לא מפרש כמו פייתון.
בהקשר הזה גם גו מתקמפלת לקוד מכונה ועדיין נחשבת שפה עילית.
אמת
אבל הכל יחסי

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לדעתי בעיקר בגלל סמינר הפתיחה, בו במשך יומיים היו ארוחות, הרצאות, פאנל, וגיבושים של הקבוצות, ובו ניתנה מוטיבציה אדירה להמשיך ולא לנשור.
אם ככה אז זה כנראה אמור לעזור רק לחודשים הראשונים, והמבחן האמיתי יהיה כמה עובדים בתחום בפועל.

Moishys

משתמש חדש
מבחינת ההשקעה העצומה והאמביציה אני ממליץ על 'מיגו', אם כי אי אפשר ליטול מהתוכניות הוותיקות את המעלה בכך שכבר סיימו את התוכנית והצליחו להשים מספר מחזורים במשרות הייטק.
באופן אישי העדפתי את 'מיגו' בשל המלגה החודשית, בגלל שאתה לא מחוייב לה אחרי סיום התוכנית, ובגלל שהם לא רואים אותך דרך 'החור של השקל'.

הלימודים הם בין השעות 9 בבוקר עד 5 אחר הצהריים.
עד כה הלימודים התנהלו באופן של שיעור בין השעה 9 עד 10:30, הפסקה עד 11, שיעור בין 11 ל-12:30, הפסקה עד 13:30, ושעות אחר הצהריים מוקדשות לתרגול.
שלום רב,
מישהו יודע לעדכן לגבי התכנית הזו.
האם יש כבר תלמידים בשלב השמה?
מתי נפתח מחזור חדש?
תודה רבה

יענקף

משתמש פעיל
שלום רב,
מישהו יודע לעדכן לגבי התכנית הזו.
האם יש כבר תלמידים בשלב השמה?
מתי נפתח מחזור חדש?
תודה רבה
שלום וברכה,
התוכנית היא של שנה ורבע, ועד כה עברו רק שמונה וחצי חודשים מתחילת התוכנית, ולכן אין עדיין תלמידים בשלב השמה.
מחזור חדש ייפתח כנראה באלול או בתשרי, וכפי הנראה בזמן הקרוב יתחיל הרישום.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני יודע שאין קשר למפתחים ודומיו, אבל בינתיים כל אברך ששמעתי שהלך לאחת מהתוכניות האלה בעבודה אח"כ בסביבה החילונית איבד המון מיידישקייט שלו (רב'ה לשעבר שגירש את אשתו, ושני אברכים שנהיו מודרנים בצורה קיצונית. אני לא מכיר יותר מזה), לעומת זאת אני מכיר המון אנשים שלא הלכו לעבוד במקום חילוני ושמרו על היידישקייט שלהם. אולי זאת יותר נקודה למחשבה לגבי המקומות עבודה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה