תואר שני אחרי BED בחינוך מיוחד- איפה כמה למה

אהרןB

משתמש חדש
בבקשה, עזרתכם! יש לי תואר ראשון בחינוך מיוחד ואני עובדת כמורה בתחום.
כעת אני מחפשת נואשות ללמוד תואר שני שאפשר להתפתח ממנו מקצועית- דהיינו להתמקצע בתחום חינוכי-מעשי כלשהו שקשור לתחום החינוך על כל נגזרותיו.
בדגש על מקצועי ומעשי, שניתן להתקדם ממנו לתפקידי מפתח ובעלי השפעה בפועל ולא כל מיני תארי-קש שמכלים הון ואון.
למעט יעוץ חינוכי(לא בשבילי) ותרפיה באומנות(כבר כמה פעמים בדקתי ובררתי ועוד לא הבנתי אם הטירלול שווה את זה או לא. על פניו, יש לי הכישורים אבל אולי אם הייתי רווקה עם זמן וכסף מיותרים, אולי הייתי הולכת על זה. נכון להיום, טרם עליתי על ה'קסם' הזה שגורם לנשים עם ילדים קטנים גם לעבוד בעבודה שמחזיקה בית וגם להקדיש את היום החופשי ללימודים מבוקר עד ערב ולשלם טבין ותקילין שכ"ל ואחרי כל זה- מטפלת באומנות שעובדת בבי"ס מרוויחה שכר של מורה(!!! ) בקופ"ח גם הבנתי שלא הרבה ועצמאית- הדרך ארוכה )

אז בכל אופן אשמח ממש להמלצות על מקומות לימוד(מוכרים ואקדמאים!) לתואר שני לנשים בלבד ובמרחק שפוי מירושלים;)

תודות רבות

כוכבה ה.

משתמש פעיל
כתבת את סיפור חיי..., נמצאת בדיוק בצומת הזאת.... ונואשת!!!!!!!!!
ונראה שלעולם אין כ"כ איך לעזור לנו....
(אני כבר התחלתי לחשוב על הסבה להנדסאים)

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גם אני ככה. מחפשת.
ראיתי תואר שני שמעניין אותי - טכנולוגיה בחינוך. אפשר אחר כך להיות בתפקידים של פיתוח למידה \ הדרכה. יש משרות בתחום הזה גם במגזר העסקי וגם הרבה במגזר החינוכי. אני לא יודעת כמה משרות במקומות חרדיים אפשר למצוא. אולי במכללות...
הבעיה שלא מצאתי שום מכללה חרדית שמלמדת את זה. ראיתי את זה באוניברסיטה הפתוחה אבל אני לא יודעת אם כדאי ללמוד שם. הייתי מעדיפה שיהיה משהו במכללה חרדית או לשמוע על רעיונות לתארים נוספים כמו שכתבת.

מנטור

משתמש פעיל
למרבה הצער כמו שכתבתו למעלה מהיכרות אישית לימודים לא תמיד מביאים את התועלת של שכר שעתי גבוה .

במהלך השנים יצא לי ללוות מורות שהיו תקועות בכיתה במשך שנים ,ולא הצליחו להתמנף עד שעשו את הצעדים כדלהלן:
שיווק אישי ומכירה נכונה של התחום בו אנו אלופים
איך שאני רואה את תחום החנ"מ יש 2 אפיקים להתקדם באמת וגם לעלות משמעותית בשכר השעתי ,ואין צורך בלימודים נוספים דווקא ( למרות שתמיד כדאי להתמקצע עוד )
1.לתת הדרכות מקצועיות או קורסים
2. קידום תלמדים בפרטי כלומר: פתיחת מכון או עסק ( אפשר לקחת על זה החל מ 200 ש"ח לפגישה )

ולשם דבר ראשון לעשות בידול : אני לא מורה בחינוך מיוחד כללית אלא חזקה במשהו אחד מרכזי ,שבו בעיקר הצלחנו בכיתה במהלך השנים .
למשל : בלקויות למידה קריאה , כתיבה , כישורי חיים ,כישורי חברה ,תפקודים ניהוליים ,תקשורת ועוד .
כלל הברזל : ככל ואנחנו יודעים ברור מה אנחנו מוכרים ,כל הלקוחות ימצאו יותר מהר את מבוקשם .

היתרון שלנו שאנחנו יכולים די בקלות לשווק את המוצר שלנו עקב החשיפה הרבה שלנו לצוות ההוראה סביבנו ,שמקבל באופן טבעי בקשות לעזרה בתחום בו אנו מתמחים במיוחד .

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
בבקשה, עזרתכם! יש לי תואר ראשון בחינוך מיוחד ואני עובדת כמורה בתחום.
כעת אני מחפשת נואשות ללמוד תואר שני שאפשר להתפתח ממנו מקצועית- דהיינו להתמקצע בתחום חינוכי-מעשי כלשהו שקשור לתחום החינוך על כל נגזרותיו.
בדגש על מקצועי ומעשי, שניתן להתקדם ממנו לתפקידי מפתח ובעלי השפעה בפועל ולא כל מיני תארי-קש שמכלים הון ואון.
למעט יעוץ חינוכי(לא בשבילי) ותרפיה באומנות(כבר כמה פעמים בדקתי ובררתי ועוד לא הבנתי אם הטירלול שווה את זה או לא. על פניו, יש לי הכישורים אבל אולי אם הייתי רווקה עם זמן וכסף מיותרים, אולי הייתי הולכת על זה. נכון להיום, טרם עליתי על ה'קסם' הזה שגורם לנשים עם ילדים קטנים גם לעבוד בעבודה שמחזיקה בית וגם להקדיש את היום החופשי ללימודים מבוקר עד ערב ולשלם טבין ותקילין שכ"ל ואחרי כל זה- מטפלת באומנות שעובדת בבי"ס מרוויחה שכר של מורה(!!! ) בקופ"ח גם הבנתי שלא הרבה ועצמאית- הדרך ארוכה )

אז בכל אופן אשמח ממש להמלצות על מקומות לימוד(מוכרים ואקדמאים!) לתואר שני לנשים בלבד ובמרחק שפוי מירושלים;)

תודות רבות
מזדהה... טיפול באומנות מחפשים אצלינו בבית הספר בנרות... בשכר מתחיל ב150 לשעה(זה לא מורה... לא מדבר על עבודה דרך המתיא) ויש כמה שלקחנו בלית בררה ב250 לשעה. כמובן שמי שעם נסיון זה מראש 250. עבודה רק בשעות הלימודים, ממש קורץ..ץ אבל אולי זה תלוי אזור?
אני אישית פחות מתחברת לכיוון הזה למרות שהמנהלת שלי מנסה לשכנע אותי שאלך.
כרגע חושבת על כיוון של- הוראה מתקנה/תואר שני בלקויות למידה/ ניתוח התנהגות

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לגבי תרפיה באומנות יש עוד מקומות חרדים מומלצים חוץ ממבחר?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
קופצת על האשכול-
מה נותן תואר ביעוץ חינוכי?
לאיזה כיוונים אפשר להתפתח בזה?

אהרןB

משתמש חדש
מזדהה... טיפול באומנות מחפשים אצלינו בבית הספר בנרות... בשכר מתחיל ב150 לשעה(זה לא מורה... לא מדבר על עבודה דרך המתיא) ויש כמה שלקחנו בלית בררה ב250 לשעה. כמובן שמי שעם נסיון זה מראש 250. עבודה רק בשעות הלימודים, ממש קורץ..ץ אבל אולי זה תלוי אזור?
אני אישית פחות מתחברת לכיוון הזה למרות שהמנהלת שלי מנסה לשכנע אותי שאלך.
כרגע חושבת על כיוון של- הוראה מתקנה/תואר שני בלקויות למידה/ ניתוח התנהגות
אני בבי"ס ממלכתי של משרד החינוך בלי קומבינות של מחירים...ממה שאני הבנתי ממטפלות באומנות שמועסקות דרך משרד החינוך(ולא בחינוך העצמאי) זה שהן מקבלות שכר לפי אחוזי משרה, שהם בדכ נמוכים כי זה ביחס של מטפלת אחת לבי"ס אחד, שכר שבנוי כמו כל שכר של מורה רגיל.
אם יש כאן מטפלת באומנות שמועסקת בבי"ס ממ"ד\ממלכתי רשמי ומקבלת שכר ממשרד החינוך, אשמח להחכים

אולי-@מטפלת באומנויות ?

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
אני בבי"ס ממלכתי של משרד החינוך בלי קומבינות של מחירים...ממה שאני הבנתי ממטפלות באומנות שמועסקות דרך משרד החינוך(ולא בחינוך העצמאי) זה שהן מקבלות שכר לפי אחוזי משרה, שהם בדכ נמוכים כי זה ביחס של מטפלת אחת לבי"ס אחד, שכר שבנוי כמו כל שכר של מורה רגיל.
אם יש כאן מטפלת באומנות שמועסקת בבי"ס ממ"ד\ממלכתי רשמי ומקבלת שכר ממשרד החינוך, אשמח להחכים

אולי-@מטפלת באומנויות ?
אני דיברתי על בי''ס רשמי!!! ממ''ד... פשוט מעסיקים מטפלות מתקציב טיפולי בגפ''ן.... וההורים משתתפים
ויש לזה הרבה ביקוש

אהרןB

משתמש חדש
בדקתי לאחרונה וגיליתי שבמכללת הרצוג נוספו כמה תחומי לימוד:
אבחון דידקטי
ניתוח התנהגות
טיפול באומנות(!)-תואר שני
ויש להם מסלול לחרדיות שנקרא 'אחכימה'- יש מישהי שלמדה\שמעה על המסלולים האלה?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
גם אני ככה. מחפשת.
ראיתי תואר שני שמעניין אותי - טכנולוגיה בחינוך. אפשר אחר כך להיות בתפקידים של פיתוח למידה \ הדרכה. יש משרות בתחום הזה גם במגזר העסקי וגם הרבה במגזר החינוכי. אני לא יודעת כמה משרות במקומות חרדיים אפשר למצוא. אולי במכללות...
הבעיה שלא מצאתי שום מכללה חרדית שמלמדת את זה. ראיתי את זה באוניברסיטה הפתוחה אבל אני לא יודעת אם כדאי ללמוד שם. הייתי מעדיפה שיהיה משהו במכללה חרדית או לשמוע על רעיונות לתארים נוספים כמו שכתבת.
אני לומדת עכשיו את התואר הזה בפתוחה.
אם יש שאלות אפשר לכתוב כאן ואשתדל לענות.

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
אבל מה הסיכוי שאפשר להשכר מזה כמשרה מלאה? רוב משרה? ולא נגיד 20 שעות שבועיות..
לא, אצלינו זה בד''כ בנוסף לעבודה נוספת, עובדות אצלינו יום בשבוע(אחת במקביל מורה בבית ספר וגם מקבלת פרטי בערב. שניה עובדת במקביל דרך המתיא בבתי ספר אחרים ומקבלת בדיוק כמו מורה על השעות האלו כך סיפרה לי ועוד אחת אני לא יודעת)

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לומדת עכשיו את התואר הזה בפתוחה.
אם יש שאלות אפשר לכתוב כאן ואשתדל לענות.
וואי תודה!
1. איך זה מבחינת תוכן? אין בעיה לחרדיות?
2. הקורסים של התואר קשים או אפשריים? למדתי 5 יחידות מחשבים אם זה עוזר...
3.כמה קורסים אפשר לעשות בסמסטר תוך כדי עבודה (לא משרה מלאה)? תוך כמה זמן אפשרי לסיים?
4.אחר כך יש עוד אפשרויות עבודה מלבד מה שכתבתי? או שזה מכוון רק למקצועות האלו?

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לגבי תרפיה באומנות יש עוד מקומות חרדים מומלצים חוץ ממבחר?
בדקתי לאחרונה וגיליתי שבמכללת הרצוג נוספו כמה תחומי לימוד:
אבחון דידקטי
ניתוח התנהגות
טיפול באומנות(!)-תואר שני
ויש להם מסלול לחרדיות שנקרא 'אחכימה'- יש מישהי שלמדה\שמעה על המסלולים האלה?
הרצוג זה נפרד?

אגב ניתוח התנהגות זה בהחלט תחום מבוקש ומכניס מאוד, רק שהלימודים קשוחים, והעבודה בשטח גם לא פשוטה בכלל

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
1. איך זה מבחינת תוכן? אין בעיה לחרדיות?
לא נתקלתי בתכנים בעייתיים.
כן צריך לדעת שזה לעשות תואר בחברה חילונית מעורבת. זה אמנם מרחוק, מה שהופך את זה להרבה פחות בעייתי, וגם רוב המפגשים הם בלי חובת נוכחות ככה שמי שרוצה יכולה לא להשתתף בהם ורק לצפות בהקלטות, אבל יש מדי פעם מפגשי חובה. בנוסף, ברוב הקורסים יש עבודה בקבוצות, שדורשת עבודה אינטנסיבית יותר (אם כי גם היא מרחוק) עם סטודנטים אחרים. אני פשוט מנסה להשתבץ רק בקבוצות עם נשים בלבד, אבל יש קורסים שבהם המרצה מחלקת את הקבוצות, ואז זה בלתי אפשרי. (אם כי מאחר ורוב הסטודנטים בתואר הן סטודנטיות, הסיכוי ליפול על קבוצה עם גבר לא מאד גבוה).
2. הקורסים של התואר קשים או אפשריים? למדתי 5 יחידות מחשבים אם זה עוזר...
הלימודים דורשים יותר ממכללה ממוצעת, אבל אפשריים בהחלט. האתגר הכי משמעותי הוא לדעת להתמודד עם קריאת מאמרים באנגלית, וכתיבה אקדמית. אחרי שמבינים את הסגנון המצופה זה הרבה יותר זורם.
3.כמה קורסים אפשר לעשות בסמסטר תוך כדי עבודה (לא משרה מלאה)? תוך כמה זמן אפשרי לסיים?
בעיקרון אם לוקחים את מקסימום הקורסים לסמסטר אפשר לסיים בתוך כשנתיים. אפשר לראות פרטים כאן.
זה קצת מאתגר לעשות שלושה קורסים בסמסטר במקביל לעבודה (תלוי כמובן גם במצב המשפחתי), אבל אפשרי.
4.אחר כך יש עוד אפשרויות עבודה מלבד מה שכתבתי? או שזה מכוון רק למקצועות האלו?
אם הולכים על המסלול של מערכות למידה, אפשר לצאת גם עם תעודה בלימודי מדידה והערכה. לא יודעת מה עוד אפשר, לא ביררתי. אני עושה את התואר בשביל המשכורת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה