עזרה שכר השדכנים- פתרון מיידי למצוקת הרווקות

חיים של תורה

משתמש מקצוען
לדעתי הבעיה העיקרית
שאנשים לא באמת מבינים
את הערך שנותנים להם
והייתי מוסיף, שאנשים לא מוכנים לקבל את זה שהשדכן בעצם הביא להם את עסקת חייהם, מה ששום נותן שירות אחר בעולם לא עושה.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
ודרך אגב אני לא שדכן (אע"פ שניסיתי הרבה לעזור לאחרים).
אני עברתי את התהליך הקשה הזה כשחיכיתי כמה שנים לזיווג, וראיתי כמה קשה עובדים השדכנים.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
אולי בשביל גילוי נאות
כל אחד יכתוב
אם הוא שדכן מקצועי
שדכן מזדמן
מחתן ילדים
התחתן לאחרונה

ואז יהיה אפשר להבין יותר את התגובות
כתבתי למעלה
שניסיתי פעם אחת
והתגובה היה מספיק
בשביל לא לנסות עוד פעם

יאנקאלע

משתמש מקצוען
כתבתי למעלה
שניסיתי פעם אחת
והתגובה היה מספיק
בשביל לא לנסות עוד פעם
אני לא מפחית ח"ו בערך השדכנים
אבל עדיין לכל נותן שירות יש קהל יעד
ויש גם כוחות שוק תחרותיים

דהיינו כל זמן שיש הרבה שדכנים מעיזים להגיב כמו שהגיבו לך
וכן אין שום עניין לשלם יותר אם מקבלים את אותה התמורה במחיר זול

מה שמאוד חכם הוא
לתת לשדכן עוד 500-1000 שקל טיפ ואז בפעם הבאה הוא ישמח מאוד לעבוד עם אותו הורה
וגם מי שיש לו מעוכבי שידוך אם המחיר יהיה יקר זה עדיין לא יעזור לו כמו אם הוא הוא יפרסם שהוא נותן עוד 1000 דולר למי שיביא לו שידוך
ועוד 1000 שקל להצעה שתתקדם אפילו אם לא תסגר
וגם אם תגידו לי שזה קצת וזה נכון זה עדיף מהמצב היום שעובדים חודשים בלי תמורה בכלל
וזה לכאורה עדיין יותר זול מ 10000 דולר
והברה יותר מחמיא ומעריך את השדכן על עבודתו

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
היה כתבה בקטיפה של אחד שיזם מצינג שידוכים והיה רשום שם 60% מהשידוכים שניסגרו בשנים האחרונות זה לא משדכנים
אגב בלי קשר השדכנים רוצים לגבות על כל פגישה שסגרו....
יש צדדים לכאן ולכאן
ודרך אגב עד לפני השואה, ההוצאה הכי גדולה של הורים לחתונה (חוץ מנדוניה כמובן) היה התשלום לשדכן, וכל אחד ידע, מי שרוצה שידוך טוב צריך לשלם למומחה של העיר הגדולה שלקח הרבה כסף, ומי שלא, היה צריך להסתפק ב'נייסן' של הכפר...
מקצוע השדכנות הוא כמו תיווך.

בעבר רוב מוחלט של השידוכים היו מתבצעים בידי שדכנים שהלכו מבית ובית [ממש כך!] כדי להציע הצעות.
גם מי שהיה לו רעיון כלשהוא, הוא היה שולח שדכן שיעשה את העבודה ויציע את ההצעה.

בעבר התקשורת היתה הרבה פחות מפותחת מהיום.

לא היה טלפון בכל בית וגם כשהיה טלפון, השיחות היו יקרות מאוד [היינו מתקשרים לעיר אחרת רק בשעות הלילה המאוחרות].

היה מקצוע 'שדכן' והוא היה מציע את רוב ההצעות.
משתי סיבות.
א. מידע - השדכן היה מרכז את המידע הרלוונטי, למי יש בן ולמי יש בת מי טוב ומי פחות טוב וכו'.
ב. עבודה - נניח ויש לי רעיון. האם אסע לעיר אחרת כדי להציע למישהו הצעה ? או אפילו האם אלך לקצה השני של העיר כדי להציע הצעה ?
מי מוכן ללכת פיזית או אפילו לנסוע מעיר לעיר, שוב ושוב בין הצדדים כדי לקדם את השידוך ?
רק השדכן שזה היה עבודתו הוא היה עושה כך.

כיום אין הכרח בשכן מקצועי.
מידע - המידע כיום זורם בקלות ובמהירות. לכל אחד יש נייד ואין שום בעיה לקבל מידע על כל אחד מכל קצוות הארץ.
ועיקר המידע נמצא בידי הזוגות הצעירים.
עבודה - כל מי שבידו טלפון יכול לנהל שידוך ואין צורך במיומנות מיוחדת.

יותר מכך
מקובל לומר שהצעה שמציע אדם 'רגיל' שאינו שדכן, היא יותר מתאימה ויותר אמינה.

כיום רוב מוחלט של השידוכים נעשים בידי אנשים שאין מקצועיים בכך.
וגם המקצועיים, הם אינם מתעסקים בכל הרבה שעות ביום.

לכן
הסכום של 4000 ש"ח מכל צד הוא מספיק כדי לדרבן אדם רגיל להציע הצעה.
במיוחד שיש 'סיפוק' גדול מעשיית שידוך.

העלאת שכר השדכנות לא תוסיף משמעותית לשוק השידוכים.

מה שכן זה מחייב כל מי שיש לו רעיון ללכת ולהציע אותו.
כי כך היום עיקר השידוכים מתנהלים.

ביתד נאמן כתבו כמה וכמה כתבות לאחרונה והעלו את המחויבות של כל אדם שיש לו רעיון ללכת ולהציע את ההצעה.
====
כיום גם בתיווך דירות, הרבה מאוד עסקאות מתבצעות ללא תיווך. על ידי 'ישא ברכה' 'דירומט' וכדומה.

מאזדה

משתמש מקצוען
בתור בחורה בשידוכים כבר כמה שנים אני ממש אשמח ששכר השדכנים יוכפל.
זה כל כך מגיע להם!
והלוואי וזה יעודד עוד אנשים לקחת חלק במצווה החשובה והדחופה הזאת.

אבל לשלם לפי פגישה זה לדעתי לא,
למרות שאני חושבת שמגיע להם.
אני פשוט חוששת שזה עלול לגרום לכך שמשודכים שמתלבטים אם להמשיך או להוריד, הכסף שמשלמים על הפגישה הזאת (מעבר להוצאות הרגילות של הפגישה) יכול להכריע את הכף.

אני מוטרדת גם מזה שהשדכנים יראו פחות אמינים כשהם מנסים לדחוף לעוד פגישה, וחבל. כי מההכרות שלי עם כל כך הרבה אנשים טובים בדרך הכוונות של כולם טובות.

לכן אני חושבת שתשלום מאד גבוה כששידוך נסגר, ולא רק שמונה אלף ש"ח יכול להוות תמריץ.

וכמובן, מהצד שלנו, המשודכים, נכון תמיד להכיר טובה לשדכן שעבד קשה ולשלוח זר לשבת או סכום כסף.
גם אם הוא הציע הרבה הצעות ואף אחת מהן לא הגיעה לידי פגישה.
מספר הפגישות הוא לא בהכרח מדד לזמן והכוחות שהשדכן השקיע.

ושדכנים יקרים, מעריכה מאד כל הצעה!
לפעמים הורי או אני נשמעים פחות נלהבים ואולי אפילו קצת אדישים.
זה לא נובע מחוסר הערכה,
זה כי אנחנו כבר קצת עייפים,
בכל אופן אנחנו כבר שנים בסיפור הזה ואף אחד לא הודיע לנו מתי ואיך נגיע לסוף הטוב.
אבל יש לנו הכרת הטוב עצומה למי שנוטע בנו תקווה בכל פעם,
לאלה שמראים שהם לא שכחו אותנו.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
לדעתי הבעיה העיקרית
שאנשים לא באמת מבינים
את הערך שנותנים להם
(נקודה שאני פוגש גם בתחום שלי
אנשים כאלה אני מעדיף שלא יקנו אצלי
אני רוצה לקוח שרוצה את הערך שאני נותן
ומבין שלערך יש תמורה ורוצה לשלם
ופליז לא לפתוח דיון על המקצוע שלי
כי זה לא המקום פה )

נקודה למחשבה
למה לצעוק? למה באותיות גדולות?
דברים חכמים בנחת נשמעים.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
חצי בלת"ק

בעיני עדיף לעשות שכל שידוך שמגיע לפגישה שניה, משלמים לשדכן כל צד 250 שקלים.
פגישה רביעית 500 וכו.
ככה שדכנים יתוגמלו על הצעות רציניות ויהיה להם כוח להציע.
הבעיה היא.
לפעמים השדכן מנסה לשכנע 'מה איכפת לך עוד פגישה אחת...'.
ככה אנשים לא ימהרו לעשות עוד פגישה, בגלל העלות הגבוהה.

רינהרינה

משתמש מקצוען
בלת"ק
לדעתי ברור שבחלק גדול מהמקרים
ההורים אשמים
אתם לא רוצים שידוך
תגידו באופן מכובד
הצעתי פעם שידוך
למישהו
אחרי שאמר לי שלא
הוא התקשר אלי לשאול
מאיפה היה לך החוצפה
להציע לי שידוך כזאת
בסוף הוא חיכה שנתיים
ולקח סגנון דומה
תבינו לבד
שלא ניסיתי עוד פעם
אכן, בהרבה בתים של מעוכבי שידוך-
כשמעזים ומנסים להציע מגלים שההורים אשמים.
מכירה כמה מסביבי עם בנות רווקות מתבגרות, המצב מעורר רחמים
אבל כשמנסים להציע להם שידוך התגובות לא נעימות,
בקושי מתייחסים, סוחבים את הזמן, לא טורחים לענות תשובה,
ממש לא עושה חשק לחזור להציע שוב.

חיולה

משתמש מקצוען
עדיין לא יצא לי להיפגש בשדכן\ית רציניים
כאלה שמגיע להם ושווה לשלם בשביל "השירות" שלהם
ואנחנו נותנים סכום גבוה יחסית באם יסגר שידוך (20,000+) וגיל הבחור\ה סביבות אמצע שנות ה20 לא מדי מבוגר
ועדיין רוב השדכנים\ות שיצא לי לפגוש זורקים שם ונעלמים,
לא ראיתי השקעה, לא שיחות ולא כל היזע ועמל שציינו פה באשכול שהם מנת חלקו של כל שדכן שמנסה לקדם שידוך
מקסימום שדכן מביא לפגישה ראשונה אח"כ אם לא הולך, כאילו מתאדה ונעלם
כמעט ולא יצא לי לעבוד עם שדכן רציני שבאמת חושב על רעיונות ומתאמץ ומנסה להציע

ועכשיו יגיבו לי שבטח אנחנו בררנים ומחפשים פרט כזה או אחר אז לא, לא מחפשים משהו מיוחד או ספציפי, לא בררנים ועדיין לענ"ד כמות השדכנים\ות הרציניים כאלה שזה העיסוק שלהם ובאמת משקיעים בזה את כל הלב- מעטים מאוד:(

(דיברו פה על בעלי מקצוע שבד"כ זה העיסוק שלהם: אני משלמת לצלם כי אני מקבלת אח"כ תמונות, משלמת על שמלת כלה ומקבלת תמורה אבל לשלם לשדכן שזרק שם ונעלם, או הפגיש פגישה אחת ואח"כ התאדה או פתאום לא עונה לטלפון והיו דברים מעולם לא רק מצד המשודכים..
זה לא נקרא שירות ולכן לא מוצאת סיבה לשלם ק"ו לשלם יותר)

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אכן, בהרבה בתים של מעוכבי שידוך-
כשמעזים ומנסים להציע מגלים שההורים אשמים.
מכירה כמה מסביבי עם בנות רווקות מתבגרות, המצב מעורר רחמים
אבל כשמנסים להציע להם שידוך התגובות לא נעימות,
בקושי מתייחסים, סוחבים את הזמן, לא טורחים לענות תשובה,
ממש לא עושה חשק לחזור להציע שוב.
אבל מה אשמה הבחור/ה המסכן/נה ?
זאת מצוה יותר גדולה להציע שידוך, במקרה וההורים אינם יודעים כיצד להתנהג.

חני חני חני

משתמש רשום
בלת"ק
אצלינו ההורים שלי פשוט משלמים על כל פגישה שהשדכן מצליח לעשות סכום סמלי של 400/500 ש"ח ובסוף אם זה הולך יפה, אז את הסכום הרגיל של 4000 ש"ח .
ככה זה מדרבן את השדכנים ליזום לפחות פגישה בודדת, וגם אם השידוך לא יצא לפועל השדכנים מעוניינים להציע עוד הצעות כל הזמן.
ממליצה!!

רינהרינה

משתמש מקצוען
אבל מה אשמה הבחור/ה המסכן/נה ?
זאת מצוה יותר גדולה להציע שידוך, במקרה וההורים אינם יודעים כיצד להתנהג.
אכן הבחורה מסכנה ולא אשמה, אבל בהרבה בתים כל עוד השידוכים עוברים דרך ההורים הם פשוט נתקעים.

הצענו לאחרונה שידוך לאבא של בחורה מבוגרת, שמעליה בבית יש עוד כמה רווקות,
אחרי יותר מחודש שלא היתה תגובה שאלתי אותה- אבא שלך אמר לך שהצענו את X,
אז היא אמרה לי- אם רוצים שמשהו יתקדם צריך ללחוץ עליו ולהזכיר לו,
היא כמובן לא ידעה מההצעה.
אין לי מספיק קשר איתה בשביל לנער אותה כמו שמתחשק לי ולהגיד לה- תעיפי את אבא שלך מהסיפור, כולם מתפללים עלייך ודואגים וזה ההתנהלות?

בשלנית

משתמש מקצוען
ועוד דבר - פעם, לשדכנים היו גם הרבה הוצאות! כל הטלפונים הלוך ושוב ואם זה היה לפני השעה 7 בערב אז בכלל תעריף בזק היה גבוה יותר. היום ב"ה בעידן הפלאפונים עם דקות שיחות חינמיות לפחות אין להם הוצאות.
והוצאות של זמן, מחשבה, נסיונות כושלים, אי נעימויות???????????

פ.נ

משתמש מקצוען
מקצוע השדכנות הוא כמו תיווך.

בעבר רוב מוחלט של השידוכים היו מתבצעים בידי שדכנים שהלכו מבית ובית [ממש כך!] כדי להציע הצעות.
גם מי שהיה לו רעיון כלשהוא, הוא היה שולח שדכן שיעשה את העבודה ויציע את ההצעה.

בעבר התקשורת היתה הרבה פחות מפותחת מהיום.

לא היה טלפון בכל בית וגם כשהיה טלפון, השיחות היו יקרות מאוד [היינו מתקשרים לעיר אחרת רק בשעות הלילה המאוחרות].

היה מקצוע 'שדכן' והוא היה מציע את רוב ההצעות.
משתי סיבות.
א. מידע - השדכן היה מרכז את המידע הרלוונטי, למי יש בן ולמי יש בת מי טוב ומי פחות טוב וכו'.
ב. עבודה - נניח ויש לי רעיון. האם אסע לעיר אחרת כדי להציע למישהו הצעה ? או אפילו האם אלך לקצה השני של העיר כדי להציע הצעה ?
מי מוכן ללכת פיזית או אפילו לנסוע מעיר לעיר, שוב ושוב בין הצדדים כדי לקדם את השידוך ?
רק השדכן שזה היה עבודתו הוא היה עושה כך.

כיום אין הכרח בשכן מקצועי.
מידע - המידע כיום זורם בקלות ובמהירות. לכל אחד יש נייד ואין שום בעיה לקבל מידע על כל אחד מכל קצוות הארץ.
ועיקר המידע נמצא בידי הזוגות הצעירים.
עבודה - כל מי שבידו טלפון יכול לנהל שידוך ואין צורך במיומנות מיוחדת.

יותר מכך
מקובל לומר שהצעה שמציע אדם 'רגיל' שאינו שדכן, היא יותר מתאימה ויותר אמינה.

כיום רוב מוחלט של השידוכים נעשים בידי אנשים שאין מקצועיים בכך.
וגם המקצועיים, הם אינם מתעסקים בכל הרבה שעות ביום.

לכן
הסכום של 4000 ש"ח מכל צד הוא מספיק כדי לדרבן אדם רגיל להציע הצעה.
במיוחד שיש 'סיפוק' גדול מעשיית שידוך.

העלאת שכר השדכנות לא תוסיף משמעותית לשוק השידוכים.

מה שכן זה מחייב כל מי שיש לו רעיון ללכת ולהציע אותו.
כי כך היום עיקר השידוכים מתנהלים.

ביתד נאמן כתבו כמה וכמה כתבות לאחרונה והעלו את המחויבות של כל אדם שיש לו רעיון ללכת ולהציע את ההצעה.
====
כיום גם בתיווך דירות, הרבה מאוד עסקאות מתבצעות ללא תיווך. על ידי 'ישא ברכה' 'דירומט' וכדומה.
אני בדעה שכן יעלו את שכר השדכנים כי אחרי הכל הם מיתאמצים לפעמים לשווא אבל צריך לקחות הכל בפורפורציות!!!!!
הקטע הזה שלגבות על כל פגישה לגמרי לא רלוונטית כי אחרי הכל יש אנשים שלא יגשו לפגישה ביגלל הכסף....
(זה עוד צד שהרבה אנשים לא לקחו בחשבון)

יערי

משתמש מקצוען
בלי לקרוא את כל התגובות אלא חלקם,
אולי אפשר לעשות מדרג לפי גיל ומגזר,
למשל במגזר החסידי יהיה את הסום שהיה עד היום פחות או יותר, עד גיל 21, מגיל זה ואילך הסכום יעלה משמעותית.
זה יגרום, גם לתמריץ לשדכנים לעבוד על שידוכי מתבגרים, וגם תמריץ להורים למהר לשדך לפני שיגיע לגיל הזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה