עזרה שכר השדכנים- פתרון מיידי למצוקת הרווקות

ציטא

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מצטרף בחום לכל התומכים בעליית שכר השדכנים ולו רק בשביל להביא שחקנים חדשים לשוק.

הן לשוק הקלאסי כלומר יקי כהנוביץ מחברון עם אילה פלדמן מהסניף, והן, ובפרט לשוק הרקעים כלומר רקע משפחתי פרק ב' רקע גופני רקע נפשי גילאים מתבגרים (30+) אשר בשוק זה יש מחסור חמור בשדכנים/ות. אין שום ספק כי אם שכר שדכן לשידוכים מהרקעים הנ"ל יקבל 20,000-30,000 ש"ח יבואו לשוק כוחות חדשים ורעננים.
לדעתי צריכים לאגד כמה שדכנים/ות בכירים ומובילים ולהחליט על עליית מחירים למען המשפחות, למען המתמודדים יום יום אשר מוכנים לתת הון רב בשביל להקים בית בישראל!
בברכת ויזכו לבנות בית נאמן בישראל.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בגדול הנקודה חוזר על עצמו ברוב התגובות
אנשים לא מבינים את הערך שנותנים להם
כשמביאים את הערך - הרבה אנשים מבינים.
ברמה האישית - חווים הכרת הטוב לשדכנים שלנו. כל פורים (למעט. לעט פעמים שלא היינו באזור) - משלווח מנות ענק. בשנה הראשונה צורפה גם מתנה יקרה.
בברית הם היו הראשונים שהצענו להם קוואטר (הם קרובי משפחה של בעלי), לפני זוגות צעירים מהמשפחה הקרובה.
אבל שדכנים שסתם זורקים דברים בלי קשר - לא תמיד יש ערך בזה. אכן.

נדב י.

משתמש פעיל
אין שום ספק כי אם שכר שדכן לשידוכים מהרקעים הנ"ל יקבל 20,000-30,000 ש"ח יבואו לשוק כוחות חדשים ורעננים.
אם זה בא מההורים עצמם אז בסדר
אבל אם מלכתחילה זה יהיה הרף של השדכנים אז קברתם כבר לגמרי את כל המתבגרים ושאר הרקעים השונים

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
(לא קראתי את כל התגובות למעלה)
כמה פעמים ביקשו ממני למצוא איזה שידוך לרווקים/ות בוגרים ובאמת רחמתי עליהם כי ראיתי את העצבות שלהם בעיניים ורציתי מאד תאמינו לי אפילו בלי כסף
אבל רק בגלל זה נמנעתי מלהציע להם שידוך כי פחדתי מה יהיה אם זה לא ילך ואני יצטרך להשיב להם תשובה שלילית זה רק יוסיף להם עצב על מה שיש להם כבר
זה לא נכון, רווק מבוגר זה מאד מחמם לו את הלב לראות שחושבים עליו, שמישהו יושב בבית ועוסק בטובתו.

מאזדה

משתמש מקצוען
מוכנה לשלם את זה בעצמך ולא ההורים שלך?....
בוודאי.
גם את המתנות הקטנות לשדכנים אני משלמת. אני בחורה עובדת ולא רואה סיבה למה ההורים שלי צריכים לשלם על הההוצאות שלי בסגנון הזה.
אני חושבת שפה ושם הם גם משתדלים לצ'פר מעצמם, במיוחד לשדכנים שהם מכירים אישית, אבל וודאי שאת רוב המתנות אני קניתי ושילמתי עליהן.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
יש שדכנים, כמו שתיארו מעלי, שזורקים שם והולכים הלאה. במשפחתי היה סיפור שהגיע לדין תורה. שדכן זרק שם נפוץ ללא שום פרטים, למעט עיר (ירושלים) וישיבה (מיר....). בקשו פרטים נוספים - לא הביא. במקביל מישהו אחר העלה את ההצעה באופן מסודר (לא שדכן), ולאחר שהשידוך יצא לפעול, נזכר אותו שדכן שמגיעים לו דמי שידוך, למרות שחוץ מלזרוק את הפרטיים הראשוניים לא עשה כלום. אפילו מהלך הפגישות לא עבר דרכו. אבל כסף הוא ידע היטב לדרוש...
בעקרון את צודקת, וודאי שלא מגיע לשדכן כזה את כל הסכום, ואחד כזה יותר מתאים לאשכול של המתווכים... אבל יכול להיות שע"פ הלכה (ככה אני שמעתי) אם מישהו הציע שם גם אם הוא לא הביא שום פרט אחר מגיע לו שליש כמקובל, אני לא פוסק אבל אני חושב שזאת נקודה שצריך לשאול רב.
רווקים/ות (בדגש על רווקות) מעל גיל 25-6 אחראיות דיין כדי ליטול את נושא השידוכים על עצמן. תבקשו שיציעו לכם את השידוכים ישירות. כמובן להתייעץ עם ההורים, להיעזר בהם לקבל אינפורמציה, אבל להיות המנוע. הורים הרבה פעמים עייפים (בפרט אם יש היסטוריה של אחים תקועים), או מחפשים דבר שממש לא משמועתי למדובר/ת. אדם מגיל הזה אמור להיות אחראי דיו כדי לקבל החלטה על נישואיו. הזוי בעיני שרווק בן 35 ממתין לאבא שלו, שמתעקש על צבע שיער (כפרה עליך, הפיאה מסתירה), או רווקה בת 28 שההורים שלה לא רוצים ישיבה מסוימת/ חליפה ספציפית ועוד.
אני מסכים ב100%, ואני יכול לספר מהיכרות אישית על רווקים ורווקות שההורים שלהם עדיין מתעקשים על שטויות, דברים שאני בגיל 21 לא התעקשתי, אבל תתפלאי לשמוע שלא תמיד זה תלוי בילדים, אני מכיר כמה רווקים ורווקות בגילאי 30+ שההורים שלהם עדיין רוצים לנהל את כל השידוך ואוי ואבוי אם הם יעשו משהו לבד, זה כואב מאוד אבל יש הורים שבגיל חמישים עדיין מתנהגים כמו ילדים קטנים.

לגבי הנקודה שהעלו כאן לשלם לשדכן על כל פגישה, אני גם חושב שזה לא כל כך מתאים, אבל מסיבות אחרות, אני לא חושב שמישהו לא ירצה ללכת לפגישה רק בגלל שהוא יודע שהוא יצטרך לשלם על זה 150 ש"ח, הרי בין כך כל פגישה שעושים עולה כמעט את הסכום הזה (מונית, מלון, וכו'), ובחיים לא שמעתי על מישהו שלא היה מוכן להיפגש כי הוא לא רצה לשלם את הוצאות הפגישה.
לענ"ד אני חושב שזה כן יביא המון תועלת, כי יש הרבה אנשים שרואים את חבריהם מתבגרים, ויש להם הצעה (שנראה להם טובה) להציע, אבל הם לא מציעים מכיוון שהם לא מספיק בטוחים לעצמם שזה ילך, וא"כ חבל על כל המאמץ, אבל אם הם היו יודעים שגם אם זה לא יצא לפועל לפחות ירויחו מזה כמה שקלים, יכול להיות שהם היו מציעים בכל אופן, ואנחנו היינו מרויחים עוד עשרות הצעות שיכולות להבשיל לכדי גמר, ובינינו, לא יקרה שום דבר להורים אם הם יצטרכו לשלם 100-150 ש"ח על כל פגישה, לא נראה לי שזה ימוטט אותם כלכלית,
רק מה, שאני מסכים עם זה שזה הופך את כל העניין למשהו זול, ולכן צריך לחשוב איך עושים את זה, אולי שזה יבוא מצד ההורים ולא מצד השדכן, שההורים יודיעו לשדכנים שעל כל פגישה שהם מביאים הם יקבלו משהו, אולי באופנים אחרים, אבל הרעיון עצמו לא נראה לי מופרך כל כך.

גילוי נאות - גם אני חיכיתי כמה שנים למציאת זיווגי.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
או פשוט להתחתן מוקדם.
חסידויות שרגיל להתחתן שמה בגיל 18 (ולהתארס בגיל 16 - 17) יש הרבה פחות רווקים!
זה לא נכון!
אצל כל המגזרים יש את אותם מספרי של מבוגרים, החילוק היחיד הוא שאצל חסידים רוב הרווקים המבוגרים הם בגילאי 20-25 בעוד שאצל הליטאים והספרדים זה בגילאי 25-30.

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק חלקי.
אני יודעת שיש ארגון [בכוונה לא מציינת שם], שמשלם בסביבות אלפיים דולר לשדכן שהצליח לסגור שידוך לרווקים מבוגרים.
אולי זה הפתרון?

כי לדרוש מכל צד כמה אלפי דולר יכול לגרום לעומס כלכלי גבוה יותר על ההורים, למרות שהיו מוכנים לתת הכל כדי שהבת/בן יתחתנו.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
זה לא נכון!
אצל כל המגזרים יש את אותם מספרי של מבוגרים, החילוק היחיד הוא שאצל חסידים רוב הרווקים המבוגרים הם בגילאי 20-25 בעוד שאצל הליטאים והספרדים זה בגילאי 25-30.
אז לפי החילוק הזה יוצא שאצל החסידים יש פחות רווקים. הרי ברור שבגיל 13 כולם רווקים.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בעקרון את צודקת, וודאי שלא מגיע לשדכן כזה את כל הסכום, ואחד כזה יותר מתאים לאשכול של המתווכים... אבל יכול להיות שע"פ הלכה (ככה אני שמעתי) אם מישהו הציע שם גם אם הוא לא הביא שום פרט אחר מגיע לו שליש כמקובל, אני לא פוסק אבל אני חושב שזאת נקודה שצריך לשאול רב.
אכן שאלו רב שמוסכם על שני הצדדים

אני מסכים ב100%, ואני יכול לספר מהיכרות אישית על רווקים ורווקות שההורים שלהם עדיין מתעקשים על שטויות, דברים שאני בגיל 21 לא התעקשתי, אבל תתפלאי לשמוע שלא תמיד זה תלוי בילדים, אני מכיר כמה רווקים ורווקות בגילאי 30+ שההורים שלהם עדיין רוצים לנהל את כל השידוך ואוי ואבוי אם הם יעשו משהו לבד, זה כואב מאוד אבל יש הורים שבגיל חמישים עדיין מתנהגים כמו ילדים קטנים.
לפעמים צריך לשקלל רווח מול הפסד. לפעמים התפקיד של מעוכבי השידוך להיאבק על כך, גם במחיר פחות נעים. הרבה פעמים אפשר לעשות את זה בחכמה ובדרך עוקפת...

הני כגנס

משתמש מקצוען
עדיין לא יצא לי להיפגש בשדכן\ית רציניים
כאלה שמגיע להם ושווה לשלם בשביל "השירות" שלהם
ואנחנו נותנים סכום גבוה יחסית באם יסגר שידוך (20,000+) וגיל הבחור\ה סביבות אמצע שנות ה20 לא מדי מבוגר
ועדיין רוב השדכנים\ות שיצא לי לפגוש זורקים שם ונעלמים,
לא ראיתי השקעה, לא שיחות ולא כל היזע ועמל שציינו פה באשכול שהם מנת חלקו של כל שדכן שמנסה לקדם שידוך
מקסימום שדכן מביא לפגישה ראשונה אח"כ אם לא הולך, כאילו מתאדה ונעלם
כמעט ולא יצא לי לעבוד עם שדכן רציני שבאמת חושב על רעיונות ומתאמץ ומנסה להציע

ועכשיו יגיבו לי שבטח אנחנו בררנים ומחפשים פרט כזה או אחר אז לא, לא מחפשים משהו מיוחד או ספציפי, לא בררנים ועדיין לענ"ד כמות השדכנים\ות הרציניים כאלה שזה העיסוק שלהם ובאמת משקיעים בזה את כל הלב- מעטים מאוד:(

(דיברו פה על בעלי מקצוע שבד"כ זה העיסוק שלהם: אני משלמת לצלם כי אני מקבלת אח"כ תמונות, משלמת על שמלת כלה ומקבלת תמורה אבל לשלם לשדכן שזרק שם ונעלם, או הפגיש פגישה אחת ואח"כ התאדה או פתאום לא עונה לטלפון והיו דברים מעולם לא רק מצד המשודכים..
זה לא נקרא שירות ולכן לא מוצאת סיבה לשלם ק"ו לשלם יותר)
כל מילה נכונה....
היום שידוכים לא מתנהלים ע"י מקצוענים (תדברו עם שדכנים מקצועיים מה אורכה של הרשימה שבידם, ובכמה רעיונות הם השקיעו השבוע??? ע"ע אגודות שונות ש'מחזיקים' תחתם עשרות שדכנים/ות)
רוב השידוכים יוצאים לפועל ע"י חובבנים (לפעמים זה שידוך ראשון ואחרון שיעשו כל ימי חייהם, כי זו היתה הארה משמים שקיבלו), הכירות אישית שיש להם עם אחד הצדדים, והרבה רצון טוב להצליח להיות שותף להקמת בית בישראל

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
(לא קראתי את כל התגובות למעלה)
כמה פעמים ביקשו ממני למצוא איזה שידוך לרווקים/ות בוגרים ובאמת רחמתי עליהם כי ראיתי את העצבות שלהם בעיניים ורציתי מאד תאמינו לי אפילו בלי כסף
אבל רק בגלל זה נמנעתי מלהציע להם שידוך כי פחדתי מה יהיה אם זה לא ילך ואני יצטרך להשיב להם תשובה שלילית זה רק יוסיף להם עצב על מה שיש להם כבר
אפילו אם השידוך לא הצליח.
הכי עצוב זה כשאין הצעות.
===
ובלי זה.
אתה מתכוין לתועלת ולמצווה.
כמו רופא-מנתח.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
בלי לקרוא את כל התגובות אלא חלקם,
אולי אפשר לעשות מדרג לפי גיל ומגזר,
למשל במגזר החסידי יהיה את הסום שהיה עד היום פחות או יותר, עד גיל 21, מגיל זה ואילך הסכום יעלה משמעותית.
זה יגרום, גם לתמריץ לשדכנים לעבוד על שידוכי מתבגרים, וגם תמריץ להורים למהר לשדך לפני שיגיע לגיל הזה.
מצטרף להמלצה לקבוע מחיר גבוה יותר לשידוכים 'קשים'.
כיום השדכנים מעדיפים להציע לצעירים, זה יותר קל ויותר סיכוי להצלחה.

דינדושה

משתמש מקצוען
רוב השידוכים יוצאים לפועל ע"י חובבנים (לפעמים זה שידוך ראשון ואחרון שיעשו כל ימי חייהם, כי זו היתה הארה משמים שקיבלו)​
זה שידוך ראשון ואחרון
בגלל זה-
מי שעשה רק פעם אחת שידוך יודע כמה סוחט נפשי זה יכול להיות
גם בשידוכים חלקים ורגילים
לאדם הממוצע זאת עבודה מאד קשה
הטלפונים העליות המורדות
זכיתי ב"ה לשדך זוג אחד וזאת הייתה עבודה מתישה ממש
ולמרות הסיפוק העצום לא חזרתי לזה מאז​

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
חבר אמר לי שהוא ראה בקובץ שיוצא על ידי הכולל של הרב זלברשטיין הרב של רמת אלחנן לא זוכר את השם של הקובץ ששאלו אותו על הרעיון הזה והוא כתב שם מכתב ארוך שמתפרש על כמה עמודים מישהו ראה? מישהו יודע להעלות או להביא את דבריו?

להרגיע

משתמש צעיר
בלתק
מה דעתכם על המיזם הזה

תוכנת שידוכים שמחשבת נתוני התאמה​

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה