עזרה שכר השדכנים- פתרון מיידי למצוקת הרווקות

פ.נ

משתמש מקצוען
בלי לקרוא את כל התגובות אלא חלקם,
אולי אפשר לעשות מדרג לפי גיל ומגזר,
למשל במגזר החסידי יהיה את הסום שהיה עד היום פחות או יותר, עד גיל 21, מגיל זה ואילך הסכום יעלה משמעותית.
זה יגרום, גם לתמריץ לשדכנים לעבוד על שידוכי מתבגרים, וגם תמריץ להורים למהר לשדך לפני שיגיע לגיל הזה.
במצב הזה זה בסוף יטפס למחיר של דירה...
העיקר יהיה תחרות....

חיים של תורה

משתמש מקצוען
פעם שלישית בחודש האחרון שעולה הדיון הזה.
כל מה שיכתבו לא יספיק, זה נושא טעון שאף פעם לא נגמר.
כתבתי כבר כמה פעמים את דעתי ואני שמח לשמוע שזה דעת הרוב, אף אחד לא צריך להסכים, אבל יש כאלו שפשוט חיים בפלנטה אחרת, וחושבים ששדכן זה עבודה של שתי דקות ו4,000 הוא די והותר.
אז אני רוצה להציע הצעה.
אני מוכן להבטיח שכל מי שטוען שהשדכנים מקבלים שכר הוגן תמורת העבודה ואין שום צורך להעלות את שכרם (ואולי אף להוריד), שמעולם לא ניסה להציע שידוך באופן רציני, ואני לא מדבר על זריקת שם, אלא על עבודה אמיתית עם שני הצדדים עד לסיום הטוב (או עד לפירוק העניין), אדרבה מי שעשה את זה ועדיין טוען את הטענות האלו שיצביע.

וזה שאחותך וגיסתך וכל המשפחה והחברים שדכנים עדיין לא אומר כלום!, תנסו אתם פעם אחת אבל עד הסוף, ואז תחזרו שוב כדי לעדכן.

יאנקאלע

משתמש מקצוען
בלי לקרוא את כל התגובות אלא חלקם,
אולי אפשר לעשות מדרג לפי גיל ומגזר,
למשל במגזר החסידי יהיה את הסום שהיה עד היום פחות או יותר, עד גיל 21, מגיל זה ואילך הסכום יעלה משמעותית.
זה יגרום, גם לתמריץ לשדכנים לעבוד על שידוכי מתבגרים, וגם תמריץ להורים למהר לשדך לפני שיגיע לגיל הזה.
או לייאש הורים שילדיהם כבר הגיעו לגיל זה

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
כתבתי כבר כמה פעמים את דעתי ואני שמח לשמוע שזה דעת הרוב, אף אחד לא צריך להסכים, אבל יש כאלו שפשוט חיים בפלנטה אחרת, וחושבים ששדכן זה עבודה של שתי דקות ו4,000 הוא די והותר.
אז אני רוצה להציע הצעה.
אני מוכן להבטיח שכל מי שטוען שהשדכנים מקבלים שכר הוגן תמורת העבודה ואין שום צורך להעלות את שכרם (ואולי אף להוריד), שמעולם לא ניסה להציע שידוך באופן רציני, ואני לא מדבר על זריקת שם, אלא על עבודה אמיתית עם שני הצדדים עד לסיום הטוב (או עד לפירוק העניין), אדרבה מי שעשה את זה ועדיין טוען את הטענות האלו שיצביע.

וזה שאחותך וגיסתך וכל המשפחה והחברים שדכנים עדיין לא אומר כלום!, תנסו אתם פעם אחת אבל עד הסוף, ואז תחזרו שוב כדי לעדכן.
עיקר הנקודה היא לא כמה השדכן עבד.
אלא מה ידרבן אדם להציע הצעת שידוך.
וכיום שרוב השידוכים נעשים בידי שדכן מזדמן, גם ה8000 ש"ח הם מספיק דירבון בשבילו.

sh8

משתמש חדש
לפני שמעלים את המחיר לשידוך שנסגר,
יש עצה יותר פשוטה- לשלם סכום סמלי, על כל הצעה,
וסכום סמלי- קצת יותר גבוה על כל הצעה שהגיעה לפגישות,
ככה המציעים יודעים על סכום - אפילו קטן- שהם בטוח מקבלים

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אנשים יתחילו לזרוק שמות בלי חשבון
וכן יש היום חלק מהשדכנים שזורקים שם ולכו לרדוף אחרי הרוח

דינדושה

משתמש מקצוען
אז אני רוצה להציע הצעה.

כל מילה
מי שעשה רק פעם אחת שידוך יודע כמה סוחט נפשי זה יכול להיות
גם בשידוכים חלקים ורגילים
לאדם הממוצע זאת עבודה מאד קשה
הטלפונים העליות המורדות
זכיתי ב"ה לשדך זוג אחד וזאת הייתה עבודה מתישה ממש
ולמרות הסיפוק העצום לא חזרתי לזה מאז

בשלנית

משתמש מקצוען
למרות שאני שדכנית, אני ממש לא חושבת שזה נכון.
שידון מוצע בכובד ראש, אחרי הבנה לצורכי שתי הצדדים,
אם תהיה גישת תשלום כזו- היא תגרום לעבודה הרבה פחות יסודית ומחושבת
כי שדכן יעדיף לזרוק שם, לקבל את כספו ולתת להורים להתמודד לבד עם הנתונים.
או שיהיו הרבה כאלו שסתם יזרקו שמות בלי שום בדיקת התאמה,
זה יעשה את השוק הרבה יותר זול ומאוד לא מכבד.
זו דעתי....

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כאחת שהיתה בשידוכים הרבה (מאד) זמן:
* תשלום על זריקת שמות רק יהפוך את העסק למתסכל עוד יותר. לצערי, גם ככה יש הרבה שדכנים שזורקים שמות בלי קשר והגיון, כי 'מה כבר אפשר להפסיד? 2 מבוגרים...'.
* יש שדכנים, כמו שתיארו מעלי, שזורקים שם והולכים הלאה. במשפחתי היה סיפור שהגיע לדין תורה. שדכן זרק שם נפוץ ללא שום פרטים, למעט עיר (ירושלים) וישיבה (מיר....). בקשו פרטים נוספים - לא הביא. במקביל מישהו אחר העלה את ההצעה באופן מסודר (לא שדכן), ולאחר שהשידוך יצא לפעול, נזכר אותו שדכן שמגיעים לו דמי שידוך, למרות שחוץ מלזרוק את הפרטיים הראשוניים לא עשה כלום. אפילו מהלך הפגישות לא עבר דרכו. אבל כסף הוא ידע היטב לדרוש...
* רווקים/ות (בדגש על רווקות) מעל גיל 25-6 אחראיות דיין כדי ליטול את נושא השידוכים על עצמן. תבקשו שיציעו לכם את השידוכים ישירות. כמובן להתייעץ עם ההורים, להיעזר בהם לקבל אינפורמציה, אבל להיות המנוע. הורים הרבה פעמים עייפים (בפרט אם יש היסטוריה של אחים תקועים), או מחפשים דבר שממש לא משמועתי למדובר/ת. אדם מגיל הזה אמור להיות אחראי דיו כדי לקבל החלטה על נישואיו. הזוי בעיני שרווק בן 35 ממתין לאבא שלו, שמתעקש על צבע שיער (כפרה עליך, הפיאה מסתירה), או רווקה בת 28 שההורים שלה לא רוצים ישיבה מסוימת/ חליפה ספציפית ועוד.
* הצעות שהגיעו לשלב פגישות וירדו בהמשך (לא אחרי ראשונה, או אחרי שהתחננו לפגישה נוספת ואז ירד) - הגיוני ויותר שיתגמלו בסכום כלשהו

פ.נ

משתמש מקצוען
* תשלום על זריקת שמות רק יהפוך את העסק למתסכל עוד יותר. לצערי, גם ככה יש הרבה שדכנים שזורקים שמות בלי קשר והגיון, כי 'מה כבר אפשר להפסיד? 2 מבוגרים...'.
* יש שדכנים, כמו שתיארו מעלי, שזורקים שם והולכים הלאה. במשפחתי היה סיפור שהגיע לדין תורה. שדכן זרק שם נפוץ ללא שום פרטים, למעט עיר (ירושלים) וישיבה (מיר....). בקשו פרטים נוספים - לא הביא. במקביל מישהו אחר העלה את ההצעה באופן מסודר (לא שדכן), ולאחר שהשידוך יצא לפעול, נזכר אותו שדכן שמגיעים לו דמי שידוך, למרות שחוץ מלזרוק את הפרטיים הראשוניים לא עשה כלום. אפילו מהלך הפגישות לא עבר דרכו. אבל כסף הוא ידע היטב לדרוש...
* רווקים/ות (בדגש על רווקות) מעל גיל 25-6 אחראיות דיין כדי ליטול את נושא השידוכים על עצמן. תבקשו שיציעו לכם את השידוכים ישירות. כמובן להתייעץ עם ההורים, להיעזר בהם לקבל אינפורמציה, אבל להיות המנוע. הורים הרבה פעמים עייפים (בפרט אם יש היסטוריה של אחים תקועים), או מחפשים דבר שממש לא משמועתי למדובר/ת. אדם מגיל הזה אמור להיות אחראי דיו כדי לקבל החלטה על נישואיו. הזוי בעיני שרווק בן 35 ממתין לאבא שלו, שמתעקש על צבע שיער (כפרה עליך, הפיאה מסתירה), או רווקה בת 28 שההורים שלה לא רוצים ישיבה מסוימת/ חליפה ספציפית ועוד.
* הצעות שהגיעו לשלב פגישות וירדו בהמשך (לא אחרי ראשונה, או אחרי שהתחננו לפגישה נוספת ואז ירד) - הגיוני ויותר שיתגמלו בסכום כלשהו
כל מילה!!

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אף אחד לא רוצה ששדכן שזרק סתם שם יקבל על זה כסף, אבל כן שדכן שעבד והפגיש - ומעצבן שאתם כל הזמן מתיחסים למיעוט שזורק שמות.
הרוב עושים עבודת קודש!

אני יכולה להעיד אצלנו שכמה חודשים כבר שבממוצע יורדים לנו 2 שידוכים בשבוע אחרי פגישה שניה שלישית.
איזה עיניין יש לנו להמשיך להציע? זה כמעט כל יום ללכת לישון מאוחר כדי לחכות שהזוג יסיים את הפגישה, זה לדבר, לייעץ. כמויות של שעות בשביל כלום!!

אנחנו עושים את זה בשביל חסד, אבל מובן מאוד למה הרבה כ״כ פורשים מהתחום.

ויש גם את המיעוט שמזלזל בשדכנים ובמיוחד ב״חובבנים״ ,
חכמים הזהרו בדבריכם! יכול להיות שהרעיון לשידוך של הילד שלכם יבוא דווקא מבחורת סמינר או בחור ישיבה! תתיחסו בהתאם!
מכירה ילדה בכיתה ג שהציעה את המורה שלה לבן דוד.. והם נשואים באושר:)

דבי ו

משתמש מקצוען
עבודת השדכנות היא עבודת קודש פשוטו כמשמעו. היא עשיית חסד במלוא מובן המילה. התשלום לשדכן אינו משקף את המאמץ, ההשקעה והמחשבה שהוא חושב על מישהו שבד"כ אינו קרוב משפחתו ואינו חייב לו כלום. העבודה שלו שווה יותר מכל מחיר שנשלם לו. גם אם הוא זורק שם, תודו לו שהוא חשב עליכם. הוא לא חייב לכם כלום ולא עובד אצלכם. בד"כ שדכנים עובדים בעבודות רגילות או שהם בפנסיה ועבודת השדכנות הוא בתור עשיית חסד בלבד!

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אף אחד לא רוצה ששדכן שזרק סתם שם יקבל על זה כסף, אבל כן שדכן שעבד והפגיש - ומעצבן שאתם כל הזמן מתיחסים למיעוט שזורק שמות.
הרוב עושים עבודת קודש!

:)

נדב י.

משתמש פעיל
(לא קראתי את כל התגובות למעלה)
כמה פעמים ביקשו ממני למצוא איזה שידוך לרווקים/ות בוגרים ובאמת רחמתי עליהם כי ראיתי את העצבות שלהם בעיניים ורציתי מאד תאמינו לי אפילו בלי כסף
אבל רק בגלל זה נמנעתי מלהציע להם שידוך כי פחדתי מה יהיה אם זה לא ילך ואני יצטרך להשיב להם תשובה שלילית זה רק יוסיף להם עצב על מה שיש להם כבר

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
בגדול הנקודה חוזר על עצמו ברוב התגובות
אנשים לא מבינים את הערך שנותנים להם

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ברור לי שכל הורה היה מוכן לשלם כפול כדי לחתן בת שמספר שנים בשידוכים !
השאלה היא האם זה הפתרון שיעזור .
ברור שזה יעזור! הוכח חד משמעית שחסדויות שהעלו את שכר השדכנים ראו שיפור גדול מאוד במצב הרווקים!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה