שכר המורים החרדים\חרדיות הגיע הזמן לזעוק די !!! מגיע למורים ולמחנכים ה-ר-ב-ה יותר!!!

מצב
הנושא נעול.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא ממש מסכימה עם ההגדרה.
יש פער בין מידות רעות, שתכל'ס יכולות להיות אצל כל אחד.
לבין ידע,
ידע על עולם שהולך ומזכיר את המצב טרום המבול...
לא התכוונתי למידות, כשכתבתי את מה שכתבתי.
התכוונתי לדברים שגם בעולם החילוני הם גועל....
"ביוב" אמיתי.
כשעברתי עיר ויתרתי על תקן של 24 ש"ש מטעם החינוך העצמאי כדי להשתחרר מהביוב הזה.
מתחשק לי פעם להיכנס לרבנים שעומדים מאחורי המוסדות הללו, ולספר קצת ממה שטיפלתי כמחנכת כיתות ו' - ח'.
קשה לי להאמין שייתנו לצעירות, (גם למבוגרות אני לא בטוחה) לעבוד שם.
ייתכן מאוד שזה תלוי בסניף.
ותאמינו לי, עשיתי הרבה למען האידישקיט. (לא מתחרטת על מה שעשיתי, רק לעתיד יודעת שיש לזה מחיר וצריך לדעת אותו מראש, למי שזה מתאים.)

פרפר סגול

משתמש מקצוען
גם כוחניות, מאבקי כבוד, אנוכיות טהורה, הפליות, חוסר צדק, כלול
כל מה שהוא לא ה "עולם הטהור של בעלי המידות"
צר לי,
אבל את זה את יכולה למצוא בכל מקום.
ומי שנתקל בזאת לראשונה במקום עבודתו.
מענין איפה הוא חי קודם.

פייגי לוי

משתמש רשום
@פינגווין
את חיה בסרט. ואני מורה עם משרה מלאה בי איי וגמולים וותק של 10 שנים...
רחוקה מ8000 כרחוק מזרח ממערב. ויודעת מצוין לקרוא את התלוש שלי...
מצטרפת לכל מילה.
אולי, אם לא אכפת לך, תואילי בטובך לחשוף קצת
(איננו יודעות מי את, ולא נגלה שום דבר...)
מהו שכר היסוד המשולב שלך בערך?
כמה תוספות?
וכו'
כדי שאוכל להבין באיזה חלק בתלוש שלנו יש הבדל...

פרפר סגול

משתמש מקצוען
מצטרפת לכל מילה.
אולי, אם לא אכפת לך, תואילי בטובך לחשוף קצת
(איננו יודעות מי את, ולא נגלה שום דבר...)
מהו שכר היסוד המשולב שלך בערך?
כמה תוספות?
וכו'
כדי שאוכל להבין באיזה חלק בתלוש שלנו יש הבדל...
גם אני מצטרפת...

שמחה כ

משתמש מקצוען
הכל נכוןןןןן, העושק זועק לשמיים
עבדתי בבית ספר מוכר שאינו רשמי וכך זה בדיוק מתנהל: שעות התנדבות, אין תשלום על חופשות וגם לא על שעות שמשתחררים -כשמסיימים ללמוד בשעה אחת בגלל ראש חודש או משהו כזה.. הכל מחושב לפי שעות . אין גם צפי מתי תקבלי תקן ותפסיקי לדווח על כל שעה. הכל לא ברור ופשוט כולן שותקות כי אין להן לאן ללכת עכשיו עם כמה ילדים בבית. הן לא יכולות לקחת סיכון והמערכת מנצלת את זה!!
אני אוסיף על מה שאמרתי שהנה עכשיו בתקופת הקורונה אני אמורה לחתום אבטלה מהעבודה, אך בגלל שחתמתי אבטלה במשך שנתיים בחודשיים של הקיץ- החופש הגדול , כי כמובן החינוך העצמאי לא משלם למורות בחופש אם אין להם תקן(וזה לא חוקי !! הם צריכים לשלם לפי אחוזי המשרה שהיו בשנה גם בחופש!) עכשיו אני לא זכאית לאבטלה בכלל כי ניצלתי את מכסת הימים לאבטלה! אין דין ואין דיין!!

שמחה כ

משתמש מקצוען
ידעתי גם ידעתי על הרבההההה מורות שסובלות בשקט בשקט, וזה מאוד כואב,

המציאות היא שישנם הרבה מורות משלנו, כל שמי שלא מתאים לה יש לה 100 מחליפות שישמחו לתנאים הזעומים וההזויים,
בדיוק כך!! פרייארים יש תמיד!

פינגווין

משתמש מקצוען
אני אוסיף על מה שאמרתי שהנה עכשיו בתקופת הקורונה אני אמורה לחתום אבטלה מהעבודה, אך בגלל שחתמתי אבטלה במשך שנתיים בחודשיים של הקיץ- החופש הגדול , כי כמובן החינוך העצמאי לא משלם למורות בחופש אם אין להם תקן(וזה לא חוקי !! הם צריכים לשלם לפי אחוזי המשרה שהיו בשנה גם בחופש!) עכשיו אני לא זכאית לאבטלה בכלל כי ניצלתי את מכסת הימים לאבטלה! אין דין ואין דיין!!
ההתמודדות בחופש לממלאות מקום היא באמת לא פשוטה, מנסיון...
אבל דווקא כאן הם בסדר, עם כל האכזבה... כי בתלוש של ממלאת מקום יש סעיף שנקרא תוספת קיץ ובו משלמים לה מראש על החופש הגדול
בגלל שהיא עובדת זמנית על פי הגדרתה הם לא אמורים לרוץ אחריה בחופש, אם היא תלמד רק בתחילת שנה? לכן משלמים לה לפי אחוזים במשכורת על החופש הגדול

שמחה כ

משתמש מקצוען
אם נחשב את זה כך, זה אומר שהמשכורת של ממלאת מקום קבועה בחינוך העצמאי היא מינימום...

A052

משתמש סופר מקצוען
גם במשה"ח, יש שם סעיף השלמה למינימום! כל עוד אין תארים גמולים וכדו'.

שמחה כ

משתמש מקצוען
אבל דווקא כאן הם בסדר, עם כל האכזבה... כי בתלוש של ממלאת מקום יש סעיף שנקרא תוספת קיץ ובו משלמים לה מראש על החופש הגדול
בגלל שהיא עובדת זמנית על פי הגדרתה הם לא אמורים לרוץ אחריה בחופש, אם היא תלמד רק בתחילת שנה? לכן משלמים לה לפי אחוזים במשכורת על החופש הגדול
ומה הכוונה לרדוף אחריה?? איך זה שבמשרד החינוך זה באופן אוטומטי ואף אחד לא רודף אחרי אף אחד?

שמחה כ

משתמש מקצוען
גם במשה"ח, יש שם סעיף השלמה למינימום! כל עוד אין תארים גמולים וכדו'.
אז שוב חזרנו לאותה נקודה... לא בדקתי את מה שאת אומרת אך נגיד שזה נכון ,במשרד החינוך גם כמממלאת מקום את מקבלת בחופש וגם המשכורת יותר גבוהה ובחינוך העצמאי זה לא כך וגם לא משלמים בחופש..ואני אגיד יותר מזה, אם המורות היו רואות בתלוש שכר שהוא פחות ממינימום במשך כל השנה הן היו מחשבות מסלול מחדש, זה פשוט לא לעניין כל השקר הזה, התלוש נראה בסדר יחסית וממשיכים לעבו עד שמקבלים את המכה בחופש ועוד אומרים לך ששילמו לך על זה, זה נראה לכם הגיוני??

שמחה כ

משתמש מקצוען
תרשו לי לעשות קצת סדר
מנסיון של אחת שמכירה הרבה סוגים של בתי ספר מבפנים
נכון:
שחינוך עצמאי לוקח שעת התנדבות בשנים הראשונות
שיש מנהלות שלא מדווחות את השעות הנכונות לממלאות מקום ואם לא עוקבים יכולים להפסיד אלפי שקלים
שקשה יותר להגיע למשרה קבועה בחינוך עצמאי
לא נכון:
שמורה שיש לה משרה מלאה בחינוך עצמאי מרוויחה פחות, מי שיש לה משרה מלאה, בי איי, גמולים, ושנות וותק בסיסיות (אפילו 5-6) אמורה לקבל 8000. ואם לא שתפנה אלי אני אגיד לה מה לבדוק בתלוש ולסדר- היא תקבל רטרואקטיבית בדוק ומנוסה.
שבחינוך הממלכתי אין משרות חלקיות
שמורות בחינוך הממלכתי מקבלות 10000 סתם. הן מקבלות את זה כי הן עובדות 40 שעות בשבוע, וגם אז רק אם הן מרכזות של איזה מקצוע. (ואת זה הן חייבות לעשות באמת, לא כמו הרכזות מדעים וכו' שלנו, במאמר מוסגר)
שלא נדבר על העובדה ש: הן נדרשות לעבוד עם ציבור קשה הרבה יותר משלנו (בינינו!), נגישות 24 שעות להורים ועוד.
שכל המנהלות "גנבות", יש לצערנו, אבל זה קיים בכל מקצוע בעולם. גם בטלמרקטינג.
מי שבכל אופן רוצה לעשות שינוי כי היא לא מרוצה מהמשכורת שלה, יכולה:
לעבור ללמד במוסדות קירוב שונים, שם היא עובדת עם צוות חרדי תחת תנאים של משרד החינוך לטוב ולמוטב.
לעבור לבית ספר אחר שיש שם מנהלת הוגנת יותר, ויש כאלה מדהימות! חבל שאותן אנחנו לא מעצימות.
לקחת על עצמה תוספת עבודה במסגרת ההוראה לדוגמא- סמינר כיתה שיכול להוסיף לה 1000 שח בחודש בלי הרבה מאמץ, למסור שיעורים בודדים בפני סמינריסטיות שזה תוספת נחמדה פר שיעור, לרכז מקצוע בבית ספר.
יש אופציות, אבל למי שמוכנה לקחת את עצמה בידים.
נכון, את העולם אנחנו לא יכולים לחנך, למרות שזה כואב שיש אנשים משלנו שנוהגים שלא כהוגן
אבל אנחנו כן יכולים לדאוג שבאופן אישי לא ניפגע מזה
בהצלחה!
זה כמעט לא מציאותי...עם החינוך העצמאי זאת מלחמת התשה..עד שהם בכלל עונים.. ואגב, תואר שני הם לא ששים כל כך לעדכן

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
גם אני הייתי שמחה להשוות תלושים, כי בינתיים מכל המורות כאן את היחידה שמדברת על סכומים ותנאים נוצצים בחינוך העצמאי.
הייתי שמחה גם לדעת אם יש לך קשר כלשהו עם אי מי ממנכל''י החנה''ע, זה נראה שאת עובדת בתוקף להציג את המצב בצורה ורודה ואופטימית, בניגוד גמור למה שעולה מכל המשתמע באשכול הזה - ולא רק בו

good things

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחרי קריאת 15 עמודי תגובות
יש לה הרבה מה להגיד / לכתוב כאחת שמכירה את חלוקת התקציבים, את כל הפוילע שטיקעס ואת התחומים האפורים
בשנים האחרונות הגיעו הרבה מאד מורות לגיל פרישה ומה שהן מצאו בפנסיה היה צחוק גדול כמו מה הפיצויי פרישה שהיו אמורים לקבל ישירות ממשה״ח לא היו מעודכנים כי לא דווח נכון / דווח שגוי בכוונה ע״מ לא לשלם להן כל מיני סעיפים בשנות עבודתם.
מספר מורות אמיצות פנו אחרי התיעצות עם פוסקי הלכה בדיני ממונות גדולים מאד לבית המשפט (הגדרת הרב שפרן שהוא אימת המנהלים היתה שמי שמתנהל בצורה כזו כלפי העובדים שלו כי הם חרדים ואסור להם לפנות לערכאות אזי דינם כמי שנודר נדרים במהלך השנה מתוך מחשבה שיופר לו בכל נדרי). בכל אופן עניין התביעות הפך לגל של ממש עד כדי כך שגם למשה״ח לא היתה ברירה והתחיל להתערב ובצע בדיקות עומק נרחבות בציבור החרדי.
במאמר מוסגר - סגן השר הרב פרוש ניסה פעם אחת ללכת חזק ולפתוח את עניין עושק הגננות בחקירות ואז היה מי שדאג לפתוח לו תיק במשטרה והוא נאלץ לסגת - כמו גם אמר לי בכיר מאד במשה״ח שאיך שמגיע תלונה על רשת חרדית יש ישר מי שדואג לסגור / להעלים אותה וגם להעביר את פרטי המתלונן לבעלויות.
בכל אופן למשרד החינוך נמאס!!!!! והוא פתח את הממ״ח - ממלכתי חרדי
אז נכון שכרגע יש התנגדות מצד הרבנים -אבל ישנם מוסדות שהפכו מקורח הנסיבות לממ״ח (בעלויות שפשטו רגל) ולאט לאט זה נכנס השאיפה של משה״ח זה תוך 10 שנים לסגור את כל הבעלויות מלבד חינוך עצמאי ומעיין החינוך ולהכניס את כל התיכונים והגנים תחת הממ״ח וגם את הרשתות הגדולות שזה חינו״ע ומעיין וזה בעצם הפתרון לעושק שכר המורים במגזר החרדי
ובמאמר מוסגר שני - אולי דעתי היא דעת בעלי בתים אבל תחושתי היא שהתנגדות הרבנים לממ״ח מונעת מאינפורמציה שגויה שדואגים ראשי הבעלויות להזין אותם. אני מלווה כבר שנתיים מוסדות ממ״ח האוטונומיה מלאה כמו רשתות החרדיות המפקחות הן רובן חרדיות ומי שלו אז חרדלשי״ות.
נקודה אחרונה למאמר ארוך זה - כיום משה״ח ביטל את נוהל ההתיישנות על כספים שלא שולמו לעובדי הוראה ואפשר לתבוע את הכל ביציאה לפנסיה.
מכירה סמינרים וותיקים וגדולים מאד מאד שנמצאים בפשיטת רגל כל הרזרבות שלהם הלכו לתשלומיי תביעות
ומכאן קריאתי (אולי נאיבית) לחכי״ם שלנו
קדמו את פתרון הממ״ח בכל הכח והיה זה שכרכם

נערך לאחרונה ב:

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אחרי קריאת 15 עמודי תגובות
יש לה הרבה מה להגיד / לכתוב כאחת שמכירה את חלוקת התקציבים, את כל הפוילע שטיקעס ואת התחומים האפורים
בשנים האחרונות הגיעו הרבה מאד מורות לגיל פרישה ומה שהן מצאו בפנסיה היה צחוק גדול כמו מה הפיצויי פרישה שהיו אמורים לקבל ישירות ממשה״ח לא היו מעודכנים כי לא דווח נכון / דווח שגוי בכוונה ע״מ לא לשלם להן כל מיני סעיפים בשנות עבודתם.
מספר מורות אמיצות פנו אחרי התיעצות עם פוסקי הלכה בדיני ממונות גדולים מאד לבית המשפט (הגדרת הרב שפרן שהוא אימת המנהלים היתה שמי שמתנהל בצורה כזו כלפי העובדים שלו כי הם חרדים ואסור להם לפנות לערכאות אזי דינם כמי שנודר נדרים במהלך השנה מתוך מחשבה שיופר לו בכל נדרי). בכל אופן עניין התביעות הפך לגל של ממש עד כדי כך שגם למשה״ח לא היתה ברירה והתחיל להתערב ובצע בדיקות עומק נרחבות בציבור הכללי.
במאמר מוסגר - סגן השר הרב פרוש ניסה פעם אחת ללכת חזק ולפתוח את עניין עושק הגננות בחקירות ואז היה מי שדאג לפתוח לו תיק במשטרה והוא נאלץ לסגת - כמו גם אמר לי בכיר מאד במשה״ח שאיך שמגיע תלונה על רשת חרדית יש ישר מי שדואג לסגור / להעלים אותה וגם להעביר את פרטי המתלונן לבעלויות.
בכל אופן למשרד החינוך נמאס!!!!! והוא פתח את הממ״ח - ממלכתי חרדי
אז נכון שכרגע יש התנגדות מצד הרבנים -אבל ישנם מוסדות שהפכו מקורח הנסיבות לממ״ח (בעלויות שפשטו רגל) ולאט לאט זה נכנס השאיפה של משה״ח זה תוך 10 שנים לסגור את כל הבעלויות מלבד חינוך עצמאי ומעיין החינוך ולהכניס את כל התיכונים והגנים תחת הממ״ח וגם את הרשתות הגדולות שזה חינו״ע ומעיין וזה בעצם הפתרון לעושק שכר המורים במגזר החרדי
ובמאמר מוסגר שני - אולי דעתי היא דעת בעלי בתים אבל תחושתי היא שהתנגדות הרבנים לממ״ח מונעת מאינפורמציה שגויה שדואגים ראשי הבעלויות להזין אותם. אני מלווה כבר שנתיים מוסדות ממ״ח האוטונומיה מלאה כמו רשתות החרדיות המפקחות הן רובן חרדיות ומי שלו אז חרדלשי״ות.
נקודה אחרונה למאמר ארוך זה - כיום משה״ח ביטל את נוהל ההתיישנות על כספים שלא שולמו לעובדי הוראה ואפשר לתבוע את הכל ביציאה לפנסיה.
מכירה סמינרים וותיקים וגדולים מאד מאד שנמצאים בפשיטת רגל כל הרזרבות שלהם הלכו לתשלומיי תביעות
ומכאן קריאתי (אולי נאיבית) לחכי״ם שלנו
קדמו את פתרון הממ״ח בכל הכח והיה זה שכרכם
עצוב מאוד!!
אבל זו המציאות.
אחרי המאה ועשרים כל אחד ייתן דין וחשבון בשמים גם על גזל והונאה.
שם שום מעמד, ועמדת כוח לא נחשבת. לתשומת לב המנהלים שבטוחים שאין דין ואין דיין, והם מנהלים את העולם.

good things

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עצוב מאוד!!
אבל זו המציאות.
אחרי המאה ועשרים כל אחד ייתן דין וחשבון בשמים גם על גזל והונאה.
שם שום מעמד, ועמדת כוח לא נחשבת. לתשומת לב המנהלים שבטוחים שאין דין ואין דיין, והם מנהלים את העולם.
ועל זה אמר הרב שפרן
שם למעלה יש מחלקה מיוחדת למנהלי הכספים והעמותות החרדיים

פינגווין

משתמש מקצוען
אז שוב חזרנו לאותה נקודה... לא בדקתי את מה שאת אומרת אך נגיד שזה נכון ,במשרד החינוך גם כמממלאת מקום את מקבלת בחופש וגם המשכורת יותר גבוהה ובחינוך העצמאי זה לא כך וגם לא משלמים בחופש..ואני אגיד יותר מזה, אם המורות היו רואות בתלוש שכר שהוא פחות ממינימום במשך כל השנה הן היו מחשבות מסלול מחדש, זה פשוט לא לעניין כל השקר הזה, התלוש נראה בסדר יחסית וממשיכים לעבו עד שמקבלים את המכה בחופש ועוד אומרים לך ששילמו לך על זה, זה נראה לכם הגיוני??
עבדתי בעצמי כממלאת מקום בחטיבה מטעם משרד החינוך
חוץ מהעובדה שהתלוש היה קריא ומאיר עיניים
לא קבלתי שקל יותר מהוראה בחנ"ע באותה שכבת גיל ובאותם נתונים

good things

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עבדתי בעצמי כממלאת מקום בחטיבה מטעם משרד החינוך
חוץ מהעובדה שהתלוש היה קריא ומאיר עיניים
לא קבלתי שקל יותר מהוראה בחנ"ע באותה שכבת גיל ובאותם נתונים
העניין הוא לא שכר מ״מ אלא שכר הקבועים בתקן שם יש פער

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה