שכר המורים החרדים\חרדיות הגיע הזמן לזעוק די !!! מגיע למורים ולמחנכים ה-ר-ב-ה יותר!!!

מצב
הנושא נעול.

בת עם סגולה

משתמש מקצוען
למה ממשיכים בסמינרים לשלוח את 90 אחוז מהבנות למסלול של הוראה\ גננות?!?!.
עוול!!!
אי אפשר היום כמעט להקים כך בית של תורה, או בית בכלל.
ואח"כ תוך כדי חיי נישואין צריך לחפש הסבת מקצוע, גם כסף וגם זמן ואת שניהם אין בנמצא...:(
נכון מאד!!!!

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בארגון המורים ישמחו מאד לקבל מורות מז וח ולפוח תא.
השאלה הקטנטנה היא- מה יקרה למורה?
אז שימשיכו בתנאים הקיימים.. למה נראה לכם שמקום יפטר עובדים שדרשו את זכויותיהם? גם מקום שיעשה את זה תמיד אפשר להקים רעש ציבורי והוא יתגמד יפה מאוד, צריך רק מישו מבפנים שעשקו אותו ויקים רעש אבל כולם מפחדים ושותקים ולעורר ניקים בפרוג על העוול לא יעזור...
מה שכן תיקחו בחשבון שאם ישנו את העמותות למשהו שכפוף למשרד החינוך או אופק או משו בסגנון זה ידרוש מהמורים כנראה יותר שעות...

בשעות הקטנות

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
עוול!!!
ואח"כ תוך כדי חיי נישואין צריך לחפש הסבת מקצוע, גם כסף וגם זמן ואת שניהם אין בנמצא...:(
1. היום ב"ה יותר ויותר בנות הולכות למסלולים נוספים ויותר ויותר סמינר לא מחיבים מסלול הוראה.
2. אני מבינה שאת מתכוונת לחובת לימודי הוראה ולא למסלול הוראה באופן כללי.
3. תלוי מאוד על איזה בית של תורה את מתכוונת.
כי נכון שהשכר הוא נמוך מאוד וכו'....
אבל אני כן חושבת שאפשר להקים בית עם משכורת כזו.
בשביל זה צריך לשנות סטנדרטים נוספים (כמו שהעליתי באשכול אחר.......)
ולכן:
מי שחושבת שתוכל להיות מורה ומוכנה בשביל זה גם לעקור לעיר אחרת כדי להשיג משרה טובה, שתלמד.
ומי שלא, שתהיה חכמה מראש ותבחר מסלול נכון (כך שלא תצטרך לעשות הסבה בעתיד).

DAndna

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ולכן:
מי שחושבת שתוכל להיות מורה ומוכנה בשביל זה גם לעקור לעיר אחרת כדי להשיג משרה טובה, שתלמד.
ומי שלא, שתהיה חכמה מראש ותבחר מסלול נכון (כך שלא תצטרך לעשות הסבה בעתיד).
לא מדויק...
קודם כל בחורה בת 18 בי"ב עוד לא טעמה את טעם החיים ולא יודעת לאן פניה מכוונות, ומה שיש זה רק המורות בתיכון שדוחפות ומשכנעות את כולן ללכת ללמוד בסמינר ושם, אין הרבה אופציות....
מדברת מניסיון שלי ושל שכמותי, אני לא גרה בעיר מרכזית וגם פה אין כ"כ עבודה בהוראה.
כשעבדתי בהוראה התלושים הכי גבוהים היו 4,000 פלוס מינוס... אז גם בית בלי שום מותרות ובסגנון חיים הכי פשוט לא יכול להתקיים משכר כזה ומה500 ש"ח של הדתות בכולל...(במיוחד כשיש שנים, שלשה ילדים במסגרת של מעון....).
וזה במקרה הטוב שיש לך פרוטקציה ואת כן עובדת,
אך מה קורה כשאת אובדת?!

בשעות הקטנות

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
לא מדויק...
קודם כל בחורה בת 18 בי"ב עוד לא טעמה את טעם החיים ולא יודעת לאן פניה מכוונות, ומה שיש זה רק המורות בתיכון שדוחפות ומשכנעות את כולן ללכת ללמוד בסמינר ושם, אין הרבה אופציות....
מדברת מניסיון שלי ושל שכמותי, אני לא גרה בעיר מרכזית וגם פה אין כ"כ עבודה בהוראה.
כשעבדתי בהוראה התלושים הכי גבוהים היו 4,000 פלוס מינוס... אז גם בית בלי שום מותרות ובסגנון חיים הכי פשוט לא יכול להתקיים משכר כזה ומה500 ש"ח של הדתות בכולל...(במיוחד כשיש שנים, שלשה ילדים במסגרת של מעון....).
וזה במקרה הטוב שיש לך פרוטקציה ואת כן עובדת,
אך מה קורה כשאת אובדת?!
מקבלת את הדברים. :)
החוויות שלי מניסיון היו שונות.

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
עוול!!!

הלוואי הלוואי הלוואי ובעקבות האשכול הזה הדברים יעלו על השולחן ודברים ישתנו לטובה.
כמורה שמלמדת במשרד החינוך עם מלוא התנאים (ואני מרוצה מהשכר ב"ה) ברור שלא אתן לביתי ללמוד הוראה כי מבחינתי זה מתכון לחיי עניות.
היום, מנסיון, אני אומרת שללמד במשרד החינוך זאת לא אופציה.
ומה שהשוק מציע היום במגזר החרדי זה ממש ביזיון!
כמובן כשאין לך את שם המשפחה המתאים...

כשאחיינית שלי העזה ללכת ללמוד קלינאות במסלול מפוקח כמה לחצים הפעילו עליה מטעם הסמינר שלא תעז לעזוב את הסמינר. ב"ה, התחתנה, ילדה, מסיימת תכף את הלימודים... מעניין באמת לראות מי מחברותיה שהלכה למסלול להוראה הסתדרה עם משרה ומשכורת ראויה.

ולגבי פרוייקט אקדמיה כיתה, זה ממש לא נכון שמחפשים מורות שיארחו תלמידות.
המורות כבר הבינו שמתחבא כאן מכרה זהב. לא ככ פשוט להשתבץ בפרוייקט.

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אשמח להסבר

הכוונה לחומר האנושי שסובב אותך.
את נחשפת לתכנים שגורמים לך לאבד את התמימות.
ואני עובדת בשכונת יוקרה במרכז (שלא יתחילו לומר לי אזורי מצוקה וכדו'...)
נתתי משפט מאד מאד כללי לפרטים והשלכות שביום יום.

סימי

משתמש מקצוען
עוול!!!
באמת הרבה כבר לא שולחים... ודאי לא 90%
אני, מורה במקצועי, ולמרות זאת או אולי בגלל זה לא שלחתי את בתי ללמודי הוראה! ורבות מחברותיה לא לומדות הוראה. חלק פנו ל"בית המורה" ללמודי מקצוע, חלק פנו לסמינרים אחרים בהם יש מסלולים נוספים... הרבה פנו למסלול מקוצר כולל מקצוע... בקיצור- היום הרבה לא שולחות ללמודי הוראה!

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים

פייגי לוי

משתמש רשום
לא נראה לי שעל פי ההלכה יכול להיות לעובדים איזשהי טענה, מי שלא רוצה שלא יעבוד
לא לשכוח שהכל ביד ה',
איזו אמונה! איזה בטחון! ואיזו שמירת ההלכה!
לא נחרבה ירושלים אלא בשביל שהעמידו דבריהם על דין תורה
ואפשר גם להיות "... ברשות התורה", וסליחה על הביטוי...
ולמי שלא מבין:
נכון שאני יכולה להעביד מישהו עם כל תנאי שרק יעלה בדעתי, וזו בעיה שלו, אם הוא לא רוצה שלא יעבוד...
אבל אני אהיה ממש צדיקה אם אמציא תנאים לנצל אותו ולא לשלם לו את המגיע לו ע"פ חוק.

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אז איזה נס שחסרי הגיון אחראיים על חלוקת הגמולים
ככה אנחנו מרוויחים:)

לא נשמע שיושבים בגזברות אנשים שמחפשים לחלק גמולים.
כנראה זה מתכנס עם גמול פיצול או משהו כזה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה