מידע שימושי שכן שמתכוון לבנות ללא אישורים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
במקום להתעצבן ולהתלונן לנסות להפוך עולמות ולעצור לו את הבנייה
פשוט תבנו יחד איתו
זה הרבה יותר קל ופחות עצבים
וחוץ מזה אם אתם לא תרחיבו השכן ממול ירחיב עד אליכם
ככה זה בערים שלנו ומי שזה לא מתאים לו שיעבור לרמת גן
קבלן בניין סמוך נצמד ממש לבניין שלנו (קשרים בערייה) בתגובה נצמדתי אליו עם מרפסת סוכה כמעט מרחק הושטת יד
זה פיתרון אולי עם השכן שבונה, אבל זה לריב עם שאר השכנים בבניין ולזה כבר אין היתר.

משתדלים

משתמש פעיל
המצב הוא גרוע וצריך להחליט מה לעשות
האם להמשיך כך שכל איש הישר בעיניו יעשה ?

הבנייה התכופה והמרושלת הזאת מביאה למריבות בין שכנים, כיעור פני הערים, רעש ופגיעה באיכות החיים ולפעמים לבעיות בטיחותיות
ואני לא מדבר רק על בנייה לא חוקית אלא גם על שינויי תב"ע והיתרי בנייה שניתנים על ימין ועל שמאל
אין חשיבה כוללת אלא רק מה טוב לרגע הזה

השאלה מה הפתרון ?

לענ"ד צריך לתת סמכויות לוועדות המחוזיות ולהמעיט בסמכויות הוועדות המקומיות, להקים גופי פיקוח של הוועדות המחוזיות שם יהיה קשה הרבה יותר לעשות קומבינות ולמרוח

מי שיש לו צפיפות שיעבור דירה בשום מדינה נורמלית בעולם לא עושים הרחבות על ימין ועל שמאל (גם לא ברור כמה זה נכון כלכלית)
בנוסף המדינה הולכת לכיוון של התחדשות עירונית וההרחבות האלו לא יכללו בהכרח בהתחדשות וצריך לחשוב גם על זה

mina

משתמש מקצוען
מה אם קצת לפרגן?
כשזה הדדי ויש התחשבנות משתי הצדדים, ויש הקשבה, ויש רצון למנוע נזקים ולהזיק כמה שפחות - אז יש לנו את הרצון לפרגן.
כשמישהו עושה מה שנוח לו, וכל השאר לא חשוב - אז זה לא רלוונטי כאן העניין של הפרגון.
ברור שתמיד צריך לשאוף להיות הטובים.. אבל עדיין.

112123

משתמש מקצוען
בית דין יכול לתת פסק. אם מישהו לא הולך ע"פ הפסק הזה אין הרבה מה לעשות.
זה גם עניין של "הולכים אחר הנתבע"
אם אני תובע מאן דהו הוא מחליט לאיזה בי"ד הוא רוצה ללכת
ולא כל הבתי דין שווים בנושא הזה...

yoyo mor

משתמש פעיל
צריך גם לזכור שבניה בלי אישורים של שכן בבנין, מונעת בהמשך משאר השכנים לקבל אישורים לבניה כאשר הם יצטרכו

אסנת שטינהר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אם שכן יוצא בחזית - השכן שלידו חייב ליישר איתו קו.
אם השכן חורג, השכן לידו צריך גם לחרוג - ברצונו או שלא ברצונו

רפ

משתמש סופר מקצוען
אם שכן יוצא בחזית - השכן שלידו חייב ליישר איתו קו.
אם השכן חורג, השכן לידו צריך גם לחרוג - ברצונו או שלא ברצונו
השכן לידו יכול לעשות מה שהוא רוצה - לחרוג או לא לחרוג, אישורים מהעירייה הוא לא יקבל.
מה שכן - אם הוא לא חורג לעיתים הוא יוכל להוציא אישורים אחרי הבנייה.

עריכה: השכן לידו יוכל לקבל אישורים, רק השכנים שמעל ומתחת השכן שחרג לא יוכלו לקבל היתרי בניה מראש.

ctrl-p קונטרול פי

משתמש מקצוען
אני גרה במודיעין עילית. ובבנין שלי יש שכן שמתכוין לבנות ללא אישורים באופן שגורם נזק ממשי לי ולעוד הרבה שכנים אחרים.
כיצד אפשר למנוע את הענין?
אני מבינה שהוא מתכוין לבנות בשעות לא שעות בגלל העיריה. יש עוד דרך למנוע אותו?

תודה רבה
עד כמה שידוע לי,
תמיד אפשר למצוא דרך לפתור את הבעיה,
אבל אין כזה דבר שהוא יעשה בלילה וישלם את הקנסות של העירייה!!! העירייה תשבור לו גם יציקה!

רפ

משתמש סופר מקצוען
עד כמה שידוע לי,
תמיד אפשר למצוא דרך לפתור את הבעיה,
אבל אין כזה דבר שהוא יעשה בלילה וישלם את הקנסות של העירייה!!! העירייה תשבור לו גם יציקה!
עיריית מודיעין עילית לא מוציאה צווי הריסה.
המקסימום הוא צו הפסקת בניה.

בנברקית

משתמש מקצוען
איזה אשכול :eek:
בניות.. הרחבות.. , עבודה זרה של השנים האחרונות!
צר לכם המקום? חפשו דירה אחרת! שום דבר לא מצדיק לדרוס את הבריות!
אני רק לא מבינה מה הם לא פוחדים מעולם הבא?!

וייס1

משתמש מקצוען
איזה אשכול :eek:
בניות.. הרחבות.. , עבודה זרה של השנים האחרונות!
צר לכם המקום? חפשו דירה אחרת! שום דבר לא מצדיק לדרוס את הבריות!
אני רק לא מבינה מה הם לא פוחדים מעולם הבא?!
אין צודק מיזה,
רק הבעיה מתחילה בדירות שמלכתחילה לא גדולות...
קשה למצוא דירת 6 חדרים עם סלון ענק מלכתחילה...
וחוץ מיזה אין בעיה להרחיב,
אבל שהערייה תאכוף ותדרוש חזית בנין נורמלית!!!

אביל'ל

משתמש פעיל
כתושב מודיעין עילית שמכיר את הנפשות הפועלות, אם לאחר פניה לעירייה לא נענים בתשובה מספקת, פונים על זה למשרד מבקר המדינה, תוך יום או יומיים יש תשובה כבר
רק לוקחים סיכון ממקרה שאני מכיר, שהעירייה מוציאה היתרים בתגובה לשאלת מבקר המדינה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...