מידע שימושי שכן שמתכוון לבנות ללא אישורים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אפשר להודיע לעירייה באופן אנונימי
נ.ב. וגם לפנות לרב קנר...

אדריכלות מזווית אחרת

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מהמון המון דין ודברים עם הרב קנר בענייני בניה, ממליצה להתקשר אליו והוא יגיד לך לפנות לעיריה.
אבל, קחו בחשבון, שפקחי העיריה עובדים בשעות שלהם ותו לא, ומי שרוצה יודע את זה מצוין, כך שגם לעיריה יתכן שלא יהיה מה לעשות, אלא אם כן הוא פוגע גם בשטחי ציבור שאז אין לו סיכוי עליהם (כמעט).
מה לעשות שיש אנשים שמרגישים בעלי הבית.........

מצרפת תגובה

משתמש צעיר
מהמון המון דין ודברים עם הרב קנר בענייני בניה, ממליצה להתקשר אליו והוא יגיד לך לפנות לעיריה.
אבל, קחו בחשבון, שפקחי העיריה עובדים בשעות שלהם ותו לא, ומי שרוצה יודע את זה מצוין, כך שגם לעיריה יתכן שלא יהיה מה לעשות, אלא אם כן הוא פוגע גם בשטחי ציבור שאז אין לו סיכוי עליהם (כמעט).
מה לעשות שיש אנשים שמרגישים בעלי הבית.........
נו זה בדיוק שבאתי לשאול מה עושים.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
משטרה "רגילה" לא יכולה לעזור במקרים כאלו??

avim10

משתמש מקצוען
תמיד תזכרו שממול עומד ''צדיק'' שטוען שלפי ההלכה ''שלי שלי ושלך שלי..''
בינתיים אני רואה כאן לא סתם צדיק, אלא "בעל מויפת" עם רוה"ק, שמסיפור אנונימי כבר הצליח להכריע מי צודק ומי אומר שלך שלי :)

וייס1

משתמש מקצוען
נו זה בדיוק שבאתי לשאול מה עושים.
בטח שלעריה יש מה לעשות
לעשות או לא זו בחירה.
שמישהו ינסה להרחיב בעיר אחרת בלי אישורים
מכירה במודיעין הרחיבו עם אישור ושמו סורגים תכלת
המחלקה המשפטית הורתה להם חד משמעי להחליף
ומדובר בסה"כ סורגים.....
אז מי שבונה בלי אישורים ופוגע בשכניו?? בטוח יש למישהו מה לעשות...השאלה אם ירצו..

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
פניה לעיריה ללא היתר מבי"ד היא בגדר פניה לערכאות על כל המשתמע מכך.
אבל מאד פשוט לתבוע בביה"ד של הרב קסלר ולהוציא צו מניעה, אם אכן יש נזק ממשי כמו שכתבת, ובמקרה כזה אם הוא יפר אותו תקבלי היתר לפנות לעיריה ומיד שולחים פקח לעצור. (וזאת חוץ מהמשמעות של הפרת צו ביה"ד, וביה"ד בק"ס יודע לטפל במקרים כאלו)
יש מספיק רבנים שרואים בעירייה "ועד בית" ומתירים כל פניה ותלונה שהיא, וממש לא כערכאות

חברים

משתמש פעיל
בימ"ש זה כבר סיפור ארוך. הגענו בעיריה לדרגים גבוהים, והיתה משטרה, אבל אין לה מה לעשות אם אין צו מהעיריה, לאחר איום שנעשה כתבה על הנושא, מיד יצרו איתנו קשר, ובדקו הענין והם מצידם מוכנים להרוס את המבנה (בניה על רלסים), בכ"א אין לנו לב לעשות זאת (למרות שהזהרנו אותם שזה מה שיקרה)

חובב מוזיקה מושבע

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בערים חרדיות, איש הישר בעיניו יעשה, לא בי"ד ולא עיריה (מנסיון מר שחווינו
אולי כי שתקתם
אבל בתור בניברקי לשעבר
שכן בב"ב שביקש חתימות מהדיירים מהבנין שבו גרתי ולא חתמו לא
והוא על הפרנציפ' התחיל לבנות ללא הסכמה ובלי אישורים
והקיר בטון שלו (שהיה בתכנון ליהיות חדר) עומד עד היום ערירי וגלמוד
כיון שאנשים הפכו את העייריה על הראש ומשטרה הגיע כל יומיים
והוא הבין שאם הוא ימשיך לבנות הוא יבנה את הבית וימצא את הטרקטור בפנים אחרי בניית המסגרת
הקיצר אם רוצים לפעול בכל הכח אפשרי
אמממה אנחנו "חרדים" וברוב הפעמים רק בשושו הולכים לעירייה ואומרים להם שהוא לא ידע מי הלשין עליו
ולכן זה נגמר בכך שהבניה בסוף עומדת על תילה

MR Designs

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים

ברכה רחל

משתמש פעיל
סיפרה לי חברה שהשכן סירב לבניה כי לחנוכיה שלו תהיה פחות פרסומי ניסא
סיפור אמיתי
אז לפעמים זה כן רק לפרגן
ומי שמפרגן לעצמו מצליח לפרגן לאחרים