מידע שימושי שכן שמתכוון לבנות ללא אישורים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
זה כל כך מורכב אין לך משוג עד כמה זה מורכב (לקחתי ליווי משפטי מהמבריקים בתחום)
חוויתיי על בשרי בסופו של דבר נאלצתי לרדת מתביעה משפטית נגד העריה (בהוראת רבנים כמובן שזה יגרום נזק לעוד אנשים וד״ל)
לצערי אני משלמת קנס בגובה הנושק ל6 ספרות ומסביבי נכדים של, בנים של חרגו לפחות כמוני אם לא יותר
הלשנות פי כמה וכמה ממני וכשתבעתי את העריה על אכיפה בררנית - קפצו עלי כולם מידת סדום[נאלצתי בבושת פנים למשוך את התביעה על עצם הייותי ״חרדית״)
אפשר לשאול באיזה עיר את גרה?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
אני אכתוב מעבר

שכן בונה.
כשהשכן מתחתיו בנה, או זה שלצידו הוא לא הסכים ל X Y Z.
אבל עכשיו כשהוא בונה, הכל כבר לא מעניין אותו. וכל מה שהוא כעס שעשו לו, פתאום הכל מותר לו לעשות לשכן שמעליו. כל מה שהכעיס אותו בבניה של השכנים מתחתיו, ולא ארחיב, פתאום הכל כשר ומותר לעשות לשכנים שמעליו.
אין ספק, וכבר אמר ר' אהרון לייב שטיינמן זצ"ל, כשתבנה, השכנים כבר לא יהיו טובים כמו אתה חושב. בניה חושפת את פרצופם האמיתי של השכנים. ושל הבונים בפרט. פתאום הכל כשר ומותר ומה שהכעיס אותם שעשו להם הכל כעורבא פרח, איננו, ה-כ-ל מותר.
שלא לדבר על הבטחות שמופרחות באויר מימין ומשמאל רק כדי להרגיע את השכנים הניזוקים, אבל בגמר הבניה ההבטחות הולכות לפח...לא היה ולא נברא. כמאמר הידוע- "הבטחנו. לא הבטחנו לקיים".
ואני תוהה, איך זה?

יצחק ק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai
תכלס' כאחד שגר במודיעין עילית רוב השכנים בונים וחורגים משתדלים להתחשב אחד בשני
ואם יש בעיות מתייעצים עם רב והולכים לפי דעת תורה
כולם נהנים שיש להם אפשרות להגדיל את הדירה
והכל בא על מקומו בשלום
בדר"כ אלה שעושים בעיות זה אלו שלא גרים במקום וכבר בנו לעצמם כמה יחידות ואז הם קופצים על כל שכן שס"ה רוצה מקום ליישן את הילדים שלו.......

good things

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני אכתוב מעבר

שכן בונה.
כשהשכן מתחתיו בנה, או זה שלצידו הוא לא הסכים ל X Y Z.
אבל עכשיו כשהוא בונה, הכל כבר לא מעניין אותו. וכל מה שהוא כעס שעשו לו, פתאום הכל מותר לו לעשות לשכן שמעליו. כל מה שהכעיס אותו בבניה של השכנים מתחתיו, ולא ארחיב, פתאום הכל כשר ומותר לעשות לשכנים שמעליו.
אין ספק, וכבר אמר ר' אהרון לייב שטיינמן זצ"ל, כשתבנה, השכנים כבר לא יהיו טובים כמו אתה חושב. בניה חושפת את פרצופם האמיתי של השכנים. ושל הבונים בפרט. פתאום הכל כשר ומותר ומה שהכעיס אותם שעשו להם הכל כעורבא פרח, איננו, ה-כ-ל מותר.
שלא לדבר על הבטחות שמופרחות באויר מימין ומשמאל רק כדי להרגיע את השכנים הניזוקים, אבל בגמר הבניה ההבטחות הולכות לפח...לא היה ולא נברא. כמאמר הידוע- "הבטחנו. לא הבטחנו לקיים".
ואני תוהה, איך זה?
את כל כך צודקת
על זה נאמר אדם קרוב אצל עצמו
כששכן בנה אחרי והעזתי להעיר לו על מפגע קשה מאד שנגרם בבנין בממשך תקופת הבניה הוא לקח את זה מאד קשה
הלו? כשבניתי אני ירדת לי לחיים אם אותו סיפור בדיוק שכחת??

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כשאדם רוצה להוסיף מרפסת ומביא מהנדס מקצועי שמחשב את כל החישובים הנדרשים
הלוואיי!!!!
יש לי מישו מקרבה ראשונה שהוא מהנדס בניין,
הוא עלה כמה פעמים לבתים של אנשים והעיר להם שהמרפסת שלהם תלויה על בלימה.
הוא קיבל תגובות לועגות, אז הוא כבר לא עולה לאף אחד...
אבל יש מקומות שזה רק עניין של זמן
ויש סוכה אחת שהוא הזהיר אותנו לא לעבור תחתיה בסוכות...
אז הלוואי והכל היה בליווי מהנדס,
מי יודע כמה זכויות מתבזבזות להם על הניסים.

איש עברי

משתמש מקצוען
תכלס' כאחד שגר במודיעין עילית רוב השכנים בונים וחורגים משתדלים להתחשב אחד בשני
ואם יש בעיות מתייעצים עם רב והולכים לפי דעת תורה
כולם נהנים שיש להם אפשרות להגדיל את הדירה
והכל בא על מקומו בשלום
פסטורלי וחלומי.
הלוואי שהיה כך.

בייסי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אוטומציה עסקית
גם במירון שנים לא שמעו על סכנת נפשות...
מתי נלמד את הלקח?
אם כבר הזכרתם את מירון, אני רוצה לצטט כמה מההמלצות הביניים שהועדת חקירה כתבה, ואת הפרשנות אני אשאיר לקוראים הנכבדים.
יצוייין מדובר באנשים הכי מכובדים הציבור הישראלי הנאור, נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת מרים נאור - יושבת ראש הוועדה. הרב מרדכי קרליץ (ראש עיריית בני ברק לשעבר, ועוד) - חבר הוועדה אלוף במיל‘ שלמה ינאי - חבר הוועדה.

א. מינוי שר אחראי - פוליטיקה במיטבה. מרן ראש המועצת הרב נפתלי בנט שליט"א ימנה שר שיעזור לציבור החרדי במירון.

מרן שר האויצר הרב איווט ליברמן שליט"א יתקצב את ההילולא. וכל התיקונים הנדרשים.

סעיף 52, אנו ממליצים כי בשנת תשפ“ב תיערך במהלך ההילולה הדלקה מרכזית אחת בלבד, על גג הציון, - איזה מיוחסים יזכו להשתתף? תנחשו לבד...
[טיפ: לאחר האסון הגיעו גם ביבי וגם בנט להצטלם ולהביע את "צערם" והשתתפותם באבל]

על ידי האדמו“ר מבויאן, - אח"כ יצעקו ובצדק מה עם הציבור הספרדי / הציונות הדתית / שאר האדמורים שנוהגים לעשות הדלקה, הם אמורים להצטופף יחד עם חסידי בויאן? איךבדיוק זה יפתור את בעיית הצפיפות?

עוד אנו ממליצים כי טקס ההדלקה שייערך יהיה קצר, כפי שהיה נהוג בעבר. כנראה, שבעבר הגיעו למירון יותר אנשים מהיום, לא...

סעיף 55. אנו ממליצים שלא לאפשר השנה חלוקת מזון (למעט שתייה) בשטח ההר במהלך ההילולה. הדבר לא רק יגדיל את השטח העומד לרשות הקהל בהר ויצמצם את משך השהייה שם, אלא גם יצמצם את הסכנה מנפילה והחלקה על אשפה. - או הו מצאו את האשמים, נורא ואיום, החרדים האלה שמחלקים אוכל בתוך אהלי ההכנסת אורחים, הם אשמים...

נערך לאחרונה ב:

miri r

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא מצליחה להבין איך בנאדם מרחיב על חשבון השכנים ואחר כך מחפש סגולות להצלחה בכל מיני עניינים. יש תופעה ששייכת רק לחרדים לצערי והיא שכל מה שקשור לעירייה, מדינה, מיסים וכל כיוצא בזה אמור להיות מזולזל כי זו מדינה ציויינית ולכן כמעט מצווה לעשות קומבינות כדי להרוויח מכל הכיוונים. ואז מה שקורה, שכבר לא שמים לב ודורכים על שכנים, כי מה פתאום ששכנים יחתמו על אישור שקשור לעירייה, שקשורת לציויינים? מי צריך חתימות בכלל? מה זו הכפירה הזו? אז בונים בלי אישורים ואת מי מעניינים השכנים? ואז אפילו מצליחים להפוך את הבניה הזאת למצווה!! ואז השכנים הופכים להיות הרשועים - צרי עין, לא מפרגנים. אז ברור שבימים הנוראים השכן הדורס והלא מתחשב שבטוח שהוא עושה מצווה ענקית, מסכים ברוב טובו למחול לשכניו הסוררים ומזכיר להם שהנה הימים הנוראים הגיעו ואולי שכנים יקרים, תחזרו בתשובה ותתנו לי לדרוס אתכם בשקט? הרי זו מצווה. יש לי מלא ילדים ובית קטן (שקניתי בכוונה כדי להרחיב יום אחד על חשבונכם, לא השתגעתי לקנות לכתחילה דירה גדולה, ומה פתאום שאמכור ואקנה, אתם יודעים כמה קשה למכור ויש על זה מיסים והובלה והכל, וחוץ מזה למצוא כאלה שכנים טובים, ולהחליף אולי מוסדות לילדים, מה פתאום? ברור שעדיף להרחיב והשכנים צריכים להרכין ראש, אחרת יואשמו בצרות עין וכו').
ואז יש שרשור בפרוג וכל אחד מתאמץ למצוא איזו שיטה שחלילה לא יהיה מוייסר גמור, אבל מצד שני זה לא עוזר ומצד שלישי לעירייה לא איכפת ומצד רביעי אנחנו אשמים שנותנים לזה לקרות, ואז דיבורים על בטיחותי או לא (כי אם אין קשר לבטיחות, אז זו ממש רשעות למנוע משכן להרחיב, לא? כאילו, זה שקניתי דירה מסויימת בבניין שנראה יפה, ויש לי חלונות לכל מיני כיוונים וזה מה שחיפשתי ושילמתי מלא כסף, וזה שערך הדירה שלי יורד פלאים בגלל הטלאים שנוספו לבניין וכיערו אותו ואת הדירה שלי, כאילו כל זה הופך ללא רלוונטי מול המצווה הגדולה שהשכן שלי עושה כשהוא מרחיב את דירתו), אבל אם זה בטיחות? אז לא, אוי אוי אוי, כאן כבר זה לא משחק ילדים, כאן אתה כבר לא מוייסר, אתה פשוט דואג לבטיחות, לא?

אז לא. ואולי צריך לשים דברים על השולחן. להרחיב דירה על חשבון השכנים זה וונדליזם לא פחות! לכו לכפרים הערביים, באמת אתם רוצים להיראות כמותם? כי הוונדליזם הזה של הבניה הלא חוקית לא נגמר בהרחבה, אלא גם הופך אותנו לקשוחים ושלא נאמר - אלימים - איש כלפי רעהו! ואז יש גם חוסר איכפתיות בעוד נושאים קטנים יותר, וזה ממשיך לבית, לילדים, לבתי הספר. למה להנחיל לדורות הבאים התנהלות גסה ודורסנית? וכן, אחר כך מחפשים סגולות....
עדינות, התחשבות בזולת, איכפתיות אמיתית - זו הסגולה.
ולפותחת השרשור - תעשי הכל כדי שהשכן לא יוכל להרחיב. אל תוותרי.
זו לא תופעה ששייכת רק לחרדים.
אתם נאיביים, מלכלכים ומקטרגים.
כאדריכלית שמוציאה היתרים ועשיתי את זה גם במקומות חילוניים והיום, בירושלים- עובדת גם עם חילונים וגם עם חרדים לצערי התופעה הזו היא חוצת מגזרים.
בכל מקום יד צרות עין ובכל מגזר יש עבירות בניה. לחילונים יש עבירות בניה לא פחות פרועות מאצל חרדים. אם תרצו אתן לכם דוגמאות הזויות....
תכלס' בגלל שהעיריה פה במ. עילית לא מתערבת ישנם סיפורים נוראים של בניות שממש מזיקים לאנשים.
סיפר לי מישהו שראה באזור מסוים בברכפלד (שלפעמים נראה שעומד ליפול וד"ל) אנשים שבכו ממש בגלל עוולות שעשו להם.
ישנה מדיניות כללית של מועצות מעבר לקו הירוק של לא להרוס מה שכבר בנו. אותו הדבר זה בגוש עציון, ביתר וכו'. תוסיפו לזה אווירת היימיש חרדית ותקבלו עיריית שחיתות מעבר לקלאסה.
ועל נושא העיריות החרדיות והמאכערים באמת היה ראוי (או שלא) לפתוח שרשור נפרד....

חיה4

משתמש מקצוען
בשתי מילים:
צרות עין
עצוב, שבציבור שלנו, מי שרוצה לשמור קצת על השפיות של הבנין שלו, או על הערך של הדירה שלו, נקרא "צר עין".
ובקרית ספר, ברוב המקרים זה דירות להשקעה או הרחבות של דירות בלי קשר ל - 6 או 7 חדרים.
אני מכירה אנשים שיש להם חדרים ריקים בבית אבל הם הרחיבו כי הם יכלו. יצאנו מזמן משליטה.
ואנשים שהדירות שלהם נפגעות כי השכן צריך עוד 3 חדרים, לא מתלוננים כי זו "צרות עין"...

חיה4

משתמש מקצוען
הוא עלה כמה פעמים לבתים של אנשים והעיר להם שהמרפסת שלהם תלויה על בלימה.
הוא קיבל תגובות לועגות, אז הוא כבר לא עולה לאף אחד...
אבל יש מקומות שזה רק עניין של זמן
מכירה מישהי שבנתה מרפסת ללא מהנדס וכמובן ללא אישורים.
היא אמרה לי שבגלל שהיא גרה בקומה ראשונה "מקסימום המרפסת תקרוס". הרי לא יקרה כלום.. קומה אחת.
אבל היא לא לקחה בחשבון שהמרפסת הזאת יכולה לקרוס על ילד שמשחק בחצר ה"י....

תילתן

משתמש סופר מקצוען
הכל סיפורים..
אני גר בעיר חילונית/מעורבת ואף אחד לא מעלה על דעתו לעשות דברים שכאלה

עקבתי אחרי סיפור כזה בעיר "התורה והחסידות"
יהודי מאוד מכובד רצה לבנות על הגג שהוא רכוש משותף

הוא עבר דייר דייר ועם דמעות בעיניים הוא סיפר על הצפיפות אצלו
וברך בכל מיני ברכות נהדרות את כל מי שהסכים לחתום לו

מקיל הוא הבטיח לא להפריע ולא להזיק בזמן הבנייה
לשפץ את חדר המדרגות ואת חזית הבניין לטובת ולפיצוי השכנים

הוא בנה לעצמו 3 יחידות להשכרה ומחסן קטן גם הוא להשכרה...עבדו מתי שרק צו, לכלכו והזיקו רק איפה שניתן..
והפיצוי שהובטח? אז הובטח.

הלכו לבית דין הכי חשוב בעיר..הרבנים כמעט קמו לפניו כשהוא נכנס לדיון...
היה מזל שהיה לדיירים ייצוג טוב בבית הדין (היום לבתי דין לממונות אין שום סמכות או שיניים לכפות על הצדדים לקבל את פסק דינם)
בית הדין התיר לדיירים לפנות לבית המשפט

ומאותו הרגע כל דייר שרק העלה בדתו לפנות לבית משט גילה בתיבת הואר שלו קונטרס עם קללות ועם איסור הליכה לערכות..

שיא השיאים היה כאשר לפני תקופה קצרה הוא ביקש מהשכנים רשות להפוך את גינת הבניין חניית מכוניות..
תשאלו למה ?
כי ערך היחידות שלו יורד כי אין להם חנייה!!

שלי לי, ושלכם שלי זה כלל גדול תורה :mad:

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם כבר הזכרתם את מירון, אני רוצה לצטט כמה מההמלצות הביניים שהועדת חקירה כתבה, ואת הפרשנות אני אשאיר לקוראים הנכבדים.
יצוייין מדובר באנשים הכי מכובדים הציבור הישראלי הנאור, נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת מרים נאור - יושבת ראש הוועדה. הרב מרדכי קרליץ (ראש עיריית בני ברק לשעבר, ועוד) - חבר הוועדה אלוף במיל‘ שלמה ינאי - חבר הוועדה.

א. מינוי שר אחראי - פוליטיקה במיטבה. מרן ראש המועצת הרב נפתלי בנט שליט"א ימנה שר שיעזור לציבור החרדי במירון.

מרן שר האויצר הרב איווט ליברמן שליט"א יתקצב את ההילולא. וכל התיקונים הנדרשים.

סעיף 52, אנו ממליצים כי בשנת תשפ“ב תיערך במהלך ההילולה הדלקה מרכזית אחת בלבד, על גג הציון, - איזה מיוחסים יזכו להשתתף? תנחשו לבד...
[טיפ: לאחר האסון הגיעו גם ביבי וגם בנט להצטלם ולהביע את "צערם" והשתתפותם באבל]

על ידי האדמו“ר מבויאן, - אח"כ יצעקו ובצדק מה עם הציבור הספרדי / הציונות הדתית / שאר האדמורים שנוהגים לעשות הדלקה, הם אמורים להצטופף יחד עם חסידי בויאן? איךבדיוק זה יפתור את בעיית הצפיפות?

עוד אנו ממליצים כי טקס ההדלקה שייערך יהיה קצר, כפי שהיה נהוג בעבר. כנראה, שבעבר הגיעו למירון יותר אנשים מהיום, לא...

סעיף 55. אנו ממליצים שלא לאפשר השנה חלוקת מזון (למעט שתייה) בשטח ההר במהלך ההילולה. הדבר לא רק יגדיל את השטח העומד לרשות הקהל בהר ויצמצם את משך השהייה שם, אלא גם יצמצם את הסכנה מנפילה והחלקה על אשפה. - או הו מצאו את האשמים, נורא ואיום, החרדים האלה שמחלקים אוכל בתוך אהלי ההכנסת אורחים, הם אשמים...
לא קשה לנחש שאתה לא באמת מונח בדיוני הועדה אלא סתם קראת את המסקנות מלמעלה (וכתבת עליהם פירוש) או שבעצם אתה מהקבוצות הידועות של הפשקווילים.
אם תפתח אשכול על דיוני הוועדה, נוכיח לך בעז''ה שחבל שלא הוקמו עוד כמה וועדות כאלה בנושאים אחרים, העולם היה נראה אחרת.

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לפני החתונה גרתי במודיעין עילית
ולדעתי כל מה שיכתבו על הבנייה המופקרת בעיר לא יכול להקיף...
גם באלעד כל אחד עושה מה שהוא רוצה
בניינים פה הכפילו ושילשו את עצמם, יחידות צצות כאן בכל חור, חפירות והשתלטות על שטחים (בטענה שזה שטח שלהם, כן?!)
בניין באזור שלי מתכנן לצאת עד החצי בין 2 הבניינים וכל דייר תכנן לו יחידה בקומה שלו (בניין עם כ-8) קומות
תחשבו עוד 8 זוגות למטר מרובע המוזנח
ח-נ-ק

נערך לאחרונה ב:

רפ

משתמש סופר מקצוען
ממש לא הזוי.
אני מכירה בנין שיש בו סדקים בגלל בניה פרועה של שכן!
(אגב, אותו שכן סרב לחתום לשכן על בניה, והציב כל מיני דרישות הזויות,
אל דאגה, האישור להרחבה ניתן, כי מי שבנה אין לו זכות להתנגד לבניה של שכן.
ואת ההתנהגות שלו הוא הצדיק, הרב אמר...)
אני בעבר גרתי בדירה בבניין חדש לגמרי, היינו הדיירים הראשונים בדירה.
במהלך המגורים, לפחות 6 מהשכנים בנו/הרחיבו/שיפצו. היו תקופות שבו זמנית קדחו בבניין 4 מכשירי קונגו! 2 מלמעלה ו-2 מלמטה.
כשעזבנו את הדירה (אחרי שנה של מגורים), היו בה סדקים באחד החדרים.
מסוכן או לא? אני לא יודעת.
אותי זה מלחיץ.
יש הרבה בניינים שאפשר מבחוץ לראות סדקים - הכל בעקבות הקדיחות האינסופיות.
(וסתם בסוגריים אני חושבת שצריך להוציא את הקונגו האגרסיבי הרגיל מחוץ לחוק, ולאפשר רק קידוח יהלום).

miri r

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הכל סיפורים..
אני גר בעיר חילונית/מעורבת ואף אחד לא מעלה על דעתו לעשות דברים שכאלה

עקבתי אחרי סיפור כזה בעיר "התורה והחסידות"
יהודי מאוד מכובד רצה לבנות על הגג שהוא רכוש משותף

הוא עבר דייר דייר ועם דמעות בעיניים הוא סיפר על הצפיפות אצלו
וברך בכל מיני ברכות נהדרות את כל מי שהסכים לחתום לו

מקיל הוא הבטיח לא להפריע ולא להזיק בזמן הבנייה
לשפץ את חדר המדרגות ואת חזית הבניין לטובת ולפיצוי השכנים

הוא בנה לעצמו 3 יחידות להשכרה ומחסן קטן גם הוא להשכרה...עבדו מתי שרק צו, לכלכו והזיקו רק איפה שניתן..
והפיצוי שהובטח? אז הובטח.

הלכו לבית דין הכי חשוב בעיר..הרבנים כמעט קמו לפניו כשהוא נכנס לדיון...
היה מזל שהיה לדיירים ייצוג טוב בבית הדין (היום לבתי דין לממונות אין שום סמכות או שיניים לכפות על הצדדים לקבל את פסק דינם)
בית הדין התיר לדיירים לפנות לבית המשפט

ומאותו הרגע כל דייר שרק העלה בדתו לפנות לבית משט גילה בתיבת הואר שלו קונטרס עם קללות ועם איסור הליכה לערכות..

שיא השיאים היה כאשר לפני תקופה קצרה הוא ביקש מהשכנים רשות להפוך את גינת הבניין חניית מכוניות..
תשאלו למה ?
כי ערך היחידות שלו יורד כי אין להם חנייה!!

שלי לי, ושלכם שלי זה כלל גדול תורה :mad:
בקריות יש הכי הרבה חלוקות של דירות
ושפע של עבירות בניה
כמה טוב לראות מה רע אצל החרדים.....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...