מידע שימושי שכן שמתכוון לבנות ללא אישורים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אולי אפשר לשאול רב האם מותר להזמין תחקיר של תקשורת חילונית.
לכאורה יש בזה הצלת נפשות רבה אם יתחילו יותר להקפיד על חוקי הבניה שנוגעים בסכנת נפשות.
ממתי חרדים צופים בתחקירים?

צריך אולי קצת תזכורת לציבור שזה נקודת המבחן. זה "נשאת ונתת באמונה" זה בנאדם לחברו, זה הלכות של שולחן ערוך!
זה עצוב שדווקא בבנייה שזה אולי הכי הזק (לשני הצדדים) שבנאדם יכול לגרום לשני היום.

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
אולי אפשר לשאול רב האם מותר להזמין תחקיר של תקשורת חילונית.
לכאורה יש בזה הצלת נפשות רבה אם יתחילו יותר להקפיד על חוקי הבניה שנוגעים בסכנת נפשות.
הזויים!
להזמין תקשורת עויינת( !!!) שתסקר את החרדים באמת כמדינה שלישית
בשביל ש "יקפידו על חוקי הבניה שנוגעים בסכנת נפשות"
הצחקת אותי, איזה סכנת נפשות?????
שנים בונים ולא שמענו על סכנת נפשות שהיתה.
קצת ריאליות.
מבינה מאד את כל הנפגעים ויש כאלו, בפירוש!
אבל כל מקרה לגופו, ההכללה הזו הזויה!

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
בזמן האחרון אנשים בבני ברק הגזימו
מרפסות תלויות על בלימה
כבל ברזל ותו לא
המרפסות האלו (החברות שלפחות אני מכירה כמו סורגדור, מקסידור) עם אישור מהנדס.
לא מביאים ללא אישור!
והכבל ברזל- זה מה שאת רואה
יש קדיחות, וברגים ענקיים בבית

reish

משתמש מקצוען
הזויים!
קצת ריאליות.
לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ זה באמת לא מועיל.

סכנת נפשות אני בטוחה שיש בעניין.
הזכירו כאן כבר רעידת אדמה.
ואגב,
עמוד הבטון שקרס בבית שמש לא היה חלק מתוספת בניה כלשהי?

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ זה באמת לא מועיל.

סכנת נפשות אני בטוחה שיש בעניין.
הזכירו כאן כבר רעידת אדמה.
ואגב,
עמוד הבטון שקרס בבית שמש לא היה חלק מתוספת בניה כלשהי?
סכנת נפשות- במקרים מאד מסויימים.
רוב הבניה היא בניה שנמצאת באופציה מהקבלן.
ויש לה יסודות, ואין בה סכנת נפשות.
מה שכן- שיש בניינים שבאמת הגזימו והוסיפו עוד בנין ליד הבנין שלהם.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
סכנת נפשות- במקרים מאד מסויימים.
רוב הבניה היא בניה שנמצאת באופציה מהקבלן.
ויש לה יסודות, ואין בה סכנת נפשות.
מה שכן- שיש בניינים שבאמת הגזימו והוסיפו עוד בנין ליד הבנין שלהם.
במודיעין עילית אין קשר בין הבניה לבין האופציה מהקבלן.
המון הרחבות בלי פרופורציה ובדירות שאין בהם אופציה מהקבלן

כשבן אדם רוצה לממש את האופציה שבאה לו עם הדירה מהקבלן- אז בהחלט לא הוגן לסרב בכלל. הרי כל מי שרוכש דירה אמור לבדוק מה אופציות הבניה וההרחבה בבנין ועל דעת זה לרכוש או שלא דירה בבנין.
הבעיה מתחילה בזה שמישהו רכש דירה אחרי שבדק מה כל האופציות סביבו ואז פתאום בא שכן שרוצה להרחיב 4 מטר בסלון + 2 חדרים +++ ואין לו בכלל אופציה מהקבלן. ואם השכן לא מסכים לו כי הדירה שלו תהפוך לקבר של ממש אז הוא כבר הופל ל"צר עין".
וזה לא הוגן
אי אפשר להכריח דיירים לאשר בניה שתחנוק להם את הדירה כשלמעשה הדייר שרוצה להרחיב רכש דירה שידע שאין בה אופציה בכלל
אז כאן יש מקום לגמישות והדברות אבל לא לכפיה של בניה.

וייס1

משתמש מקצוען
די
בלי היסטריה
כשאדם רוצה להוסיף מרפסת ומביא מהנדס מקצועי שמחשב את כל החישובים הנדרשים
הכל בסדר
שבועיים אחרי אסון מירון
ארע עוד אסון
היו 2 קורבנות וחבל.
חבל שאת הלקח למדו בזאת חנוכה של השנה,
אסונות אפשר למנוע, אם קצת יותר נקפיד על 'ונשמרתם'.
בלי היסטריה.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אני לא מצליחה להבין איך בנאדם מרחיב על חשבון השכנים ואחר כך מחפש סגולות להצלחה בכל מיני עניינים. יש תופעה ששייכת רק לחרדים לצערי והיא שכל מה שקשור לעירייה, מדינה, מיסים וכל כיוצא בזה אמור להיות מזולזל כי זו מדינה ציויינית ולכן כמעט מצווה לעשות קומבינות כדי להרוויח מכל הכיוונים. ואז מה שקורה, שכבר לא שמים לב ודורכים על שכנים, כי מה פתאום ששכנים יחתמו על אישור שקשור לעירייה, שקשורת לציויינים? מי צריך חתימות בכלל? מה זו הכפירה הזו? אז בונים בלי אישורים ואת מי מעניינים השכנים? ואז אפילו מצליחים להפוך את הבניה הזאת למצווה!! ואז השכנים הופכים להיות הרשועים - צרי עין, לא מפרגנים. אז ברור שבימים הנוראים השכן הדורס והלא מתחשב שבטוח שהוא עושה מצווה ענקית, מסכים ברוב טובו למחול לשכניו הסוררים ומזכיר להם שהנה הימים הנוראים הגיעו ואולי שכנים יקרים, תחזרו בתשובה ותתנו לי לדרוס אתכם בשקט? הרי זו מצווה. יש לי מלא ילדים ובית קטן (שקניתי בכוונה כדי להרחיב יום אחד על חשבונכם, לא השתגעתי לקנות לכתחילה דירה גדולה, ומה פתאום שאמכור ואקנה, אתם יודעים כמה קשה למכור ויש על זה מיסים והובלה והכל, וחוץ מזה למצוא כאלה שכנים טובים, ולהחליף אולי מוסדות לילדים, מה פתאום? ברור שעדיף להרחיב והשכנים צריכים להרכין ראש, אחרת יואשמו בצרות עין וכו').
ואז יש שרשור בפרוג וכל אחד מתאמץ למצוא איזו שיטה שחלילה לא יהיה מוייסר גמור, אבל מצד שני זה לא עוזר ומצד שלישי לעירייה לא איכפת ומצד רביעי אנחנו אשמים שנותנים לזה לקרות, ואז דיבורים על בטיחותי או לא (כי אם אין קשר לבטיחות, אז זו ממש רשעות למנוע משכן להרחיב, לא? כאילו, זה שקניתי דירה מסויימת בבניין שנראה יפה, ויש לי חלונות לכל מיני כיוונים וזה מה שחיפשתי ושילמתי מלא כסף, וזה שערך הדירה שלי יורד פלאים בגלל הטלאים שנוספו לבניין וכיערו אותו ואת הדירה שלי, כאילו כל זה הופך ללא רלוונטי מול המצווה הגדולה שהשכן שלי עושה כשהוא מרחיב את דירתו), אבל אם זה בטיחות? אז לא, אוי אוי אוי, כאן כבר זה לא משחק ילדים, כאן אתה כבר לא מוייסר, אתה פשוט דואג לבטיחות, לא?

אז לא. ואולי צריך לשים דברים על השולחן. להרחיב דירה על חשבון השכנים זה וונדליזם לא פחות! לכו לכפרים הערביים, באמת אתם רוצים להיראות כמותם? כי הוונדליזם הזה של הבניה הלא חוקית לא נגמר בהרחבה, אלא גם הופך אותנו לקשוחים ושלא נאמר - אלימים - איש כלפי רעהו! ואז יש גם חוסר איכפתיות בעוד נושאים קטנים יותר, וזה ממשיך לבית, לילדים, לבתי הספר. למה להנחיל לדורות הבאים התנהלות גסה ודורסנית? וכן, אחר כך מחפשים סגולות....
עדינות, התחשבות בזולת, איכפתיות אמיתית - זו הסגולה.
ולפותחת השרשור - תעשי הכל כדי שהשכן לא יוכל להרחיב. אל תוותרי.

emma

משתמש מקצוען
אני לא מצליחה להבין איך בנאדם מרחיב על חשבון השכנים ואחר כך מחפש סגולות להצלחה בכל מיני עניינים. יש תופעה ששייכת רק לחרדים לצערי והיא שכל מה שקשור לעירייה, מדינה, מיסים וכל כיוצא בזה אמור להיות מזולזל כי זו מדינה ציויינית ולכן כמעט מצווה לעשות קומבינות כדי להרוויח מכל הכיוונים. ואז מה שקורה, שכבר לא שמים לב ודורכים על שכנים, כי מה פתאום ששכנים יחתמו על אישור שקשור לעירייה, שקשורת לציויינים? מי צריך חתימות בכלל? מה זו הכפירה הזו? אז בונים בלי אישורים ואת מי מעניינים השכנים? ואז אפילו מצליחים להפוך את הבניה הזאת למצווה!! ואז השכנים הופכים להיות הרשועים - צרי עין, לא מפרגנים. אז ברור שבימים הנוראים השכן הדורס והלא מתחשב שבטוח שהוא עושה מצווה ענקית, מסכים ברוב טובו למחול לשכניו הסוררים ומזכיר להם שהנה הימים הנוראים הגיעו ואולי שכנים יקרים, תחזרו בתשובה ותתנו לי לדרוס אתכם בשקט? הרי זו מצווה. יש לי מלא ילדים ובית קטן (שקניתי בכוונה כדי להרחיב יום אחד על חשבונכם, לא השתגעתי לקנות לכתחילה דירה גדולה, ומה פתאום שאמכור ואקנה, אתם יודעים כמה קשה למכור ויש על זה מיסים והובלה והכל, וחוץ מזה למצוא כאלה שכנים טובים, ולהחליף אולי מוסדות לילדים, מה פתאום? ברור שעדיף להרחיב והשכנים צריכים להרכין ראש, אחרת יואשמו בצרות עין וכו').
ואז יש שרשור בפרוג וכל אחד מתאמץ למצוא איזו שיטה שחלילה לא יהיה מוייסר גמור, אבל מצד שני זה לא עוזר ומצד שלישי לעירייה לא איכפת ומצד רביעי אנחנו אשמים שנותנים לזה לקרות, ואז דיבורים על בטיחותי או לא (כי אם אין קשר לבטיחות, אז זו ממש רשעות למנוע משכן להרחיב, לא? כאילו, זה שקניתי דירה מסויימת בבניין שנראה יפה, ויש לי חלונות לכל מיני כיוונים וזה מה שחיפשתי ושילמתי מלא כסף, וזה שערך הדירה שלי יורד פלאים בגלל הטלאים שנוספו לבניין וכיערו אותו ואת הדירה שלי, כאילו כל זה הופך ללא רלוונטי מול המצווה הגדולה שהשכן שלי עושה כשהוא מרחיב את דירתו), אבל אם זה בטיחות? אז לא, אוי אוי אוי, כאן כבר זה לא משחק ילדים, כאן אתה כבר לא מוייסר, אתה פשוט דואג לבטיחות, לא?

אז לא. ואולי צריך לשים דברים על השולחן. להרחיב דירה על חשבון השכנים זה וונדליזם לא פחות! לכו לכפרים הערביים, באמת אתם רוצים להיראות כמותם? כי הוונדליזם הזה של הבניה הלא חוקית לא נגמר בהרחבה, אלא גם הופך אותנו לקשוחים ושלא נאמר - אלימים - איש כלפי רעהו! ואז יש גם חוסר איכפתיות בעוד נושאים קטנים יותר, וזה ממשיך לבית, לילדים, לבתי הספר. למה להנחיל לדורות הבאים התנהלות גסה ודורסנית? וכן, אחר כך מחפשים סגולות....
כל מילה!!!!!!
ביג לייק!!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

אני תמיד שואל שאם צריך לפרגן וכו' אז למה רק לשכן בבניין? כל אדם מדיירי א''י שיבוא וירצה להניח/להקים מחסן בחצר שלכם אל תהיו צרי עין.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הזויים!
קצת ריאליות.
ממש לא הזוי.
אני מכירה בנין שיש בו סדקים בגלל בניה פרועה של שכן!
(אגב, אותו שכן סרב לחתום לשכן על בניה, והציב כל מיני דרישות הזויות,
אל דאגה, האישור להרחבה ניתן, כי מי שבנה אין לו זכות להתנגד לבניה של שכן.
ואת ההתנהגות שלו הוא הצדיק, הרב אמר...)

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
באופן שאתה בטוח שאתה צודק ובאמת אין צד שני
וכן השכנים ניסו את כל הדרכים הראויות ולא הלך
וכן אם ברור לך מבחינה הלכתית שהוא עושה נגד ההלכה
ואין אפילו פוסק אחד שמתיר את מה שהוא עושה

הייתי הולך בכיוון של א.לנסות להלבין פניו באופן שלא שאני עושה זאת
כלומר לפרסם בכל מקום שהוא עושה כאלה דברים
פאשקוולים וכו (כמובן בהתייעצות עם רב שיתיר את זה)
ואם זה לא עוזר
ב.להביא אנשים חזקים אלימים שייאמו עליו (ודגש רק על לאיים ולא יותר מיזה אבל שהוא יפחד פחד מוות מהם)
(זה פיתרון כוחני,אבל לענ"ד לפעמים עם אנשים כאלה הולך רק כח)

112123

משתמש מקצוען
ב.להביא אנשים חזקים אלימים שייאמו עליו (ודגש רק על לאיים ולא יותר מיזה אבל שהוא יפחד פחד מוות מהם)
(זה פיתרון כוחני,אבל לענ"ד לפעמים עם אנשים כאלה הולך רק כח)

הוא באמת קצת מפחיד...
אל תתחיל קרב שאתה לא יודע איך יסתיים...
יכול להיות שגם לו יש חברה כאלו

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אל תתחיל קרב שאתה לא יודע איך יסתיים...
יכול להיות שגם לו יש חברה כאלו
אם יש לשכן חברה כאלו
אז גם עו"ד בתי משפט וכו לא יעזרו(אני מתכוון שהוא יגרום לתובעים לפחד להגיש תביעה)

מה שכן ברור שצריך לדעת עם מי מתעסקים כמה הוא אלים וכו

good things

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא שאתה טועה
אבל בעיקרון הולכים ביהמ"ש (או מאיימים) בטענה של איפה ואיפה ואמר לי עו"ד שבמקרה כזה העריה צריכה להסביר את עצמה למה האכיפה בררנית
זה כל כך מורכב אין לך משוג עד כמה זה מורכב (לקחתי ליווי משפטי מהמבריקים בתחום)
חוויתיי על בשרי בסופו של דבר נאלצתי לרדת מתביעה משפטית נגד העריה (בהוראת רבנים כמובן שזה יגרום נזק לעוד אנשים וד״ל)
לצערי אני משלמת קנס בגובה הנושק ל6 ספרות ומסביבי נכדים של, בנים של חרגו לפחות כמוני אם לא יותר
הלשנות פי כמה וכמה ממני וכשתבעתי את העריה על אכיפה בררנית - קפצו עלי כולם מידת סדום[נאלצתי בבושת פנים למשוך את התביעה על עצם הייותי ״חרדית״)

נערך לאחרונה ב:

112123

משתמש מקצוען
זה כל כך מורכב אין לך משוג עד כמה זה מורכב
חוויתיי על בשרי בסופו של דבר נאלצתי לרדת מתביעה משפטית נגד העריה (בהוראת רבנים כמובן שזה יגרום נזק לעוד אנשים וד״ל)
לצערי אני משלמת קנס בגובה הנושק ל6 ספרות ומסביבי נכדים של, בנים של חרגו לפחות כמוני אם לא יותר
הלשנות פי כמה וכמה ממני וכשתבעתי את העריה על אכיפה בררנית - קפצו עלי כולם מידת סדום[נאלצתי בבושת פנים למשוך את התביעה על עצם הייותי ״חרדית״
אין חכם כבעל הנסיון....
המקום ימלא חסרונך

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...