שירים במשקל משולב

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בהחלט.
אחד הדברים המעצבנים שמנגנים את נפשי........
יש לי איזה מקצב שמשולב משני משקלים.
רק שאני אבין- זה מעצבן במיוחד דווקא לקלידנים? כי כגיטריסט זה שינוי שלא ממש משנה לי...

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כנראה יש כאלו שמתבלבלים בין מקצב למשקל. נפשי הוא במשקל 4/4 מהתחלה עד הסוף. השומע ישמע והחדל יחדל.
הפזמון בוודאות לא, אלא 3/4.
ואני לא זוכר בדיוק את הדברים אבל לאלי בנאקוט יש הסבר מעניין על שלילת המושג 'מקצב'. אני לא זוכר אותו... וגם לא ממש הסכמתי עם הדברים, אבל אלי יודע מה שהוא מדבר על מוסיקה. אשתי שמעה ממנו כשלמדה בבי"ס מסוים למוסיקה. ומי שמעוניין.. פותחים שלוחה חרדית. דברו איתי במייל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

אייזיק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
'אדרבה' המיתולוגי של אברהם פריד. הבית מרובע, ומהקטע של 'ושנדבר כל אחד' משולש. יעני 3/4. שבו עם מטרונום ודו"ק.

גיליתי את זה כשעבדתי עם להקה והייתי אמור לאמן אותם על נגינה של זה (והם אכן ביצעו את זה מדהים! כשהם הגיעו לפזמון הקהל סתם ת'פה סוף סוף! היו מרותקים).
זה נכון שהקטע 'ושנדבר כל אחד' הוא משולש
אבל הקטע הראשון הוא נשמע מקצב חופשי ולאוו דווקא מרובע

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מצרף קטע קצר מאד מתוך היצירה של החזן משה שטרן אתה נגלית
לי זה היה השינוי המפתיע ביותר וזה לא בחלק רצ'יטטיבי

קבצים מצורפים

• שינוי מקצב אתה נגלית.mp3
    KB 354.8 · צפיות: 28

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה נכון שהקטע 'ושנדבר כל אחד' הוא משולש
אבל הקטע הראשון הוא נשמע מקצב חופשי ולאוו דווקא מרובע
נכון שהוא נשמע ככה, וככה אכן חשבתי במשך שנים. לכן אמרתי שצריך לשבת עם מטרונום כדי לגלות שזה מרובע באופן מדוייק לגמרי.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון שהוא נשמע ככה, וככה אכן חשבתי במשך שנים. לכן אמרתי שצריך לשבת עם מטרונום כדי לגלות שזה מרובע באופן מדוייק לגמרי.
לכל קצב נושם יש משקל...
מטרונום זה לא שם המשחק תמיד

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש מישהו שרוצה להרחיב בנושא של משקל נושם?
אם אף אחד אשתדל אחרי שבת לעשות את זה

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
רק שאני אבין- זה מעצבן במיוחד דווקא לקלידנים? כי כגיטריסט זה שינוי שלא ממש משנה לי...
ברור.....
אגב רק לקלידנים שמנגנים עם מקצב אוטומטי יש את הקושי להחליף מקצב או וירואציה ושתכנס בדיוק בזמן עם השינוי במשקל.
לפסנתרנים זה כנראה יותר קל....

ששון 2

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כנראה יש כאלו שמתבלבלים בין מקצב למשקל. נפשי הוא במשקל 4/4 מהתחלה עד הסוף. השומע ישמע והחדל יחדל.
ממש לא, בקטע יערב נא המשקל מתחלף ל3/4, מה שאתה ממשיך על 4/4 ואחרי כמה 'בארים' זה משתלב בחזרה לביט הראשון במקצב זה לא אומר שהמשקל שלך נכון, וגם אם בנית באורגן מקצב ליערב נא על הגדרה של 4/4 זה לא נכון לומר שהמשקל הוא 4/4, פשוט דחפת שם משקל 3/4 בצורה מסורבלת

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש את השיר (מי שמכיר...) פגישה לאין קץ שמבוצע ע"י אריק איינשטיין, גם שם הבית על 4/4 ןהפזמון 3/4

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ממש לא, בקטע יערב נא המשקל מתחלף ל3/4, מה שאתה ממשיך על 4/4 ואחרי כמה 'בארים' זה משתלב בחזרה לביט הראשון במקצב זה לא אומר שהמשקל שלך נכון, וגם אם בנית באורגן מקצב ליערב נא על הגדרה של 4/4 זה לא נכון לומר שהמשקל הוא 4/4, פשוט דחפת שם משקל 3/4 בצורה מסורבלת
ודפח"ח ודו"ק. צוף דבש אמרי נעם.

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
'אדרבה' המיתולוגי של אברהם פריד. הבית מרובע, ומהקטע של 'ושנדבר כל אחד' משולש. יעני 3/4. שבו עם מטרונום ודו"ק.

גיליתי את זה כשעבדתי עם להקה והייתי אמור לאמן אותם על נגינה של זה (והם אכן ביצעו את זה מדהים! כשהם הגיעו לפזמון הקהל סתם ת'פה סוף סוף! היו מרותקים).

לא הבנתי, כל השיר הוא 4\3

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אגב, זה לא ממש נכנס בהגדרות של השרשור הספציפי הזה, אבל מלא מלא אנשים שרים ומנגנים את 'אעופה אשכונה' במנגינה המהירה (שאגב, היא בהחלט לא המקורית) בקצב מרובע. אבל הולך חזק ביותר בטריולה. ככה הוא מרגיש מרוקאי ופחות ערבי. המנגינה המהירה והשמחה מתאימה לבתים השמחים של השיר וככה משה דוויק מבצע אותו. סתם הערה.

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא. בוודאות לא. תוכל להיווכח בכך אם פשוט תשב לכתוב את השיר. הוא מדויק לגמרי. אתה אמור לגלות את זה מאוד מהר.

הקטע הראשון הוא בלי קצב... זה לא משנה אם המטרונום הגיעה בסוף בדיוק להתחלה (סתם מזל)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה