שיתוף - לביקורת שימי - הברנש הסוחר שלי!

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
זה התחיל כששימי החליט שהוא מתחפש למוכר ממתקים בתלמוד תורה.

הוא היה אז בכיתה ה', ואף אחד מהמשפחה לא הבין מה נפל עליו. מוכר? ממתקים? הכל טוב?

ניסנו לשכנע אותו, אולי שוטר או חייל? עם אקדח, נו, שווה לך! אולי רופא, צייד?

המשכנו את הרשימה. הברנש נעול. מוכר ממתקים.

נו, הסכמנו לו. קנינו לו עגלה קטנה וכמה עשרות ממתקים. שיהיה.

אף אחד לא היה מוכן לשיחה שהגיע ממנו בשעה עשר וחצי, מהנייד של הרב שלו. "אני צריך עוד ממתקים. הכל התחסל". הא מעדכן. את החיוך המאושר שלו, אני לא צריכה לראות כדי לדעת שהוא קיים.

למען ה', איך הוא הצליח למכור את הכל כל כך מהר? אני חושבת, אבל כמו כל אמא טובה, הלכתי, בחרתי, קניתי, שילמתי והלכתי להביא לו.

הוא היה מאושר.

זה עבר לעונת הגולות, והקלפים, והגוגואים.

כולם היו אוספים. אבל שימי שלי, לא.

הוא היה מרוויח ומוכר, כך זה היה בכיתה ו'.

ממש סוחר קטן.

כולם היו מדביקים את הקלפים באלבום, אבל הוא, מוכר מדבקות נדירות וגם פשוטות, נו, כל עוד זה לא הפריע לנו, נתנו את ההסכמה שבשתיקה. (אם לא נתייחס לשעות בהן הוא היה חוזר הביתה בכיסים תפוחים משקלים ואגורות, אור בעיניים, ומאגר מדולדל של הסחורה שלו.)

אבל השבוע, זה עבר כל גבול.

הבחור שלנו, כבר כמעט בר מצווה, השיג 100 חתיכות של ריחנים לרכב.

תקע אותם בחדר שלו.

אני כבר חשבתי שהוא שכח מזה, אבל מסתבר שזו אפשרות לא הגיונית כשמדובר בשימי.

באחת בלילה דפיקות בדלת.

אני מתלבטת ופותחת, שניה לפני שאני עפה לישון.

שני ילדים בפתח. "אנחנו צריכים את שימי".

"למה?" אני שואלת. לא בטוחה שאני רוצה לשמוע את התשובה, לא בטוחה שאני צריכה לענות להם בכזו שעה.

הם רוצים לקנות ממנו עשרים ריחנים.

אני לא מעירה אותו, לוקחת בשקט את השקית, נותנת להם לבחור.

"כמה זה עולה?" אני שואלת אותם, לא ממש יודעת את התעריפים של הסוחר שלי.

"עשרים בעשרים." הם עונים לי, בטוחים, מגישים לי שטר של מאתיים.

מאיפה אני מביאה עכשיו עודף?

ידעתי שאני לא אמורה להתחיל עם זה!

R.E.Y

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אמאלה,
מה ההמשך?:unsure:

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
חחחחחח
מחכה להמשך
מקסים

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
שימי לא מרגיש טוב. הייתי בטוחה שיהיה לי קצת שקט, מכל המכירות שלו, נכון שזה לא הכי יפה, אבל...
בבוקר הוא קם עם חום, שלחתי אותו חזרה למיטה. העיניים שלו נצצו. אולי מהחום, אולי מהחופש.
כל עשר דקות הכנסתי לו כוס תה. ואז עם שתי כפיות סוכר. כי אין טעם. ואז עם דבש. ואז כדור מציצה לגרון. ואז איגלו (הוא התעקש שזה יעזור לו לגרון. לא היה אכפת לי, השגתי עשר דקות של שקט, עשיתי מדף לפסח). אחרי שגם אגלי האיגלו התאדו הוא קרא לי שוב. "אמא, איפה הדגלונים שלי?"
"דגלונים?" המהמתי. מעניין שעד עכשיו לא נתקלתי בהם. מה זה בכלל? "איפה הם?" החזרתי לו את השאלה, במצב שלו יכול להיות שאצליח להוציא ממנו גם את מיקום מפתחות המטוס הפרטי שלו...
"מתחת לארון". שימי לחשש, יודע שבמצבו לא יארע לו כלום. הוא חושש יותר מהעתיד.
"ומה הם עושים שם?" אני מבררת, מציצה תוך כדי מתחת לארון, מבחינה בשקית שחורה.
"מחכים". הוא עצם את עיניו. מבחינתו הוא גמר כאן את הנושא.
התכופפתי והוצאתי את השקית. "מחכים למכירה". הסקתי במהירות. מה אני אמורה לעשות עם זה עכשיו?! העברתי את מבטי בין שימי לדגלונים שלו והנחתי את השקית לידו.
שיתמודד.

...
"אמא?"
אני נכנסת לחדר שלו. "כן, שימי'לה. איך אתה מרגיש, מותק?" ברור שהוא מותק. ישן שעתיים. שעתיים של שקט.
"יותר טוב. מישהו בא?"
"לא. מישהו היה אמור להגיע?" אני מבררת במהירות. לא שמעתי כלום. באמת. פיספסתי משהו?
"כנראה שלא". הוא עצם את עיניו שוב. נרדם.
משכתי בכתפי. יוצאת מהחדר.

...
"אשרייכם אשרייכם אשרייכם אשרייייייייייכם"
עניתי לטלפון. לא יכול הכבר לשמוע את הצלצול הזה. מבטיחה לעשצמי כל פעם להחליף אותו. שוכחת.
"הלו?"
"אפשר את שימי?"
"הוא נח כרגע. ישן. מי צריך אותו?"
"חבר שלו".
איך אני מתה על התשובה הזו. "איך קוראים לך, חמוד?"
"אבי".
"למסור לו משהו?"
"אהמ". הוא מהסס, אבל כנראה הזמן והכוחות שלו חשובים לו. "אני בחוץ. צריך לקנות דגלונים".
"אהה". הפעם אני מהססת, אבל לא נעים. פותחת את הדלת. מוכרת. מביאה את הדגלונים. לוקחת כסף. מחזירה עודף. מניחה לשימי בארנק.
פעם אחרונה.
בלי נדר.

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מעולה!
גם הסיפור הזה וגם אלי ומורדי פשוט ממכרים. אולי תהפכו את זה לז'אנר חדש...
רפואה שלימה לבחור

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה