שטח כונן SSD חיצוני - מנוצל בצורה מוגזמת

ישיר333

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
שלום לכולם,
קניתי לאחרונה כונן SSD חיצוני 1TB של SanDisk. תכננתי להעביר אליו תוכן של כונן 1TB רגיל ישן.
הבעיה היא שתוך כדי ההעברה, התברר שהקבצים שהעברתי תופסים הרבה יותר מקום בכונן החדש, מה שגורם לכך שהוא התמלא ואין מקום לכל התוכן שהיה בכונן הקודם (למרות שהקודם לא היה מלא).
אני רואה בפרטי הקבצים הבדל גדול מאוד בין גודל הקבצים לבין "גודל בדיסק". מה שנראה שהקבצים תופסים בדיסק הרבה יותר מקום מהגודל האמיתי שלהם.
האם זו מציאות מובנית בכונני SSD שהם פחות מנוצלים?
אם למישהו ידוע משהו על הבעיה, אשמח לשמוע, כי די התאכזבתי מכונן הזה, רכשתי אותו בהרבה כסף והוא מכיל הרבה פחות.
תודה רבה

מצורפת תמונה - דוגמה למצב הזה:

1628684155321.png

ועוד יותר הזוי ומזעזע...:

1628687481666.png

נערך לאחרונה ב:

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
תעלה תמונה מניהול דיסקים

ישיר333

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
גם בניהול דיסקים הראה שהכונן מלא.
בכל אופן בינתיים חיפשתי עוד על הבעיה ונראה לי שפתרתי אותה.
בכללי מה שהבנתי (לא מתחייב על ההסבר) הוא שהעניין נובע מגודל יחידת ההקצאה המינימלית שמוגדרת בכונן לקובץ.
כלומר, לפי הבנתי, אם מוגדרת יחידת הקצאה של 2KB, אז גם אם הקובץ שוקל 1KB הוא למעשה יתפוס 2KB בגלל שהכונן מקצה לו את היחידה הזו.
ייתכן שהבעיה אצלי קשורה למספר הקבצים (יש לי פרוייקטים של UNITY שמכילים אלפי קבצים קטנטנים. ייתכן שזה קשור לזה, לא בטוח).
מה שעשיתי, מחקתי את המחיצה של הכונן, ויצרתי מחיצה חדשה מאותחלת עם יחידת הקצאה שונה (לא רוצה להטעות לכן אני לא כותב מה היחידה שהגדרתי).

בכל אופן כעת נראה שהבעיה נפתרה (כמובן אחרי העתקה של הקבצים מחדש):

1628698520568.png

(לא מתחייב על ההסבר הנ"ל, כדאי לחקור יותר במקרה של בעיה דומה)

@אליה גרפיקה ומחשוב . תודה בכל אופן

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה