דרוש מידע רוצים להישאר כל ליל שבועות ערניים וללמוד, "בקלי קלות"???

3524

משתמש מקצוען
@3524
איך אפשר להשיג את הפלא הזה ללא מרשם
האם יש תופעות לווי??
ישנם אתרים יעודיים לרכישה.

בכדורים מקוריים אין תופעות לווי. בחיקוי יש פעמים נדירות תחושת אי נעימות או סחרחורת קלה מעת לעת. תמיד עדיף מקורי.

חיימנה

משתמש פעיל
ישנם אתרים יעודיים לרכישה.

בכדורים מקוריים אין תופעות לווי. בחיקוי יש פעמים נדירות תחושת אי נעימות או סחרחורת קלה מעת לעת. תמיד עדיף מקורי.
מה החברה המקורית [איך מבדילים? ]

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ברור, כי אם מאכל חולים מותר לבריא, אין בעיה.
השאלה היא אם זה נקרא לצורך רפואי או לא, כי במשנה ברורה כתוב שאם עושה כן לחזק מזגו, אסור.
והשאלה אם זה ג"כ נקרא כך. עיין משנ"ב סי' שכ"ח סל"ז

3524

משתמש מקצוען
אולי שמישהו יקנה כמות וימכור בבתי כנסת כמו קלי צום...
יהיה מינון לאנשים ערניים / ישנוניים / חרפנים וכ"ו
חלילה, זה לא משחק.

הכדור הזה הוא בן-דוד של ריטלין, לא חוגגים איתו ברשות הרבים...

ששונית

משתמש מקצוען
הגוף שלנו לא פועל לפי השכל שלנו אלא לפי מתכונת אלוקית שנקראת "שעון ביולוגי"
לא משנה כמה ישנו קודם, בשלוש בלילה השעון הביולוגי יודע שעכשיו שעת שינה. והילדים המסכנים ייקרעו מהמיטות ולא משנה מתי הם הלכו לישון.
בפרט שאין עדיין מתג שמכניס ילדים או מבוגרים ל'מצב שינה'
כאחת שטסה הרבה עם הילדים אני יכולה לקבוע בוודאות שלהעיר ילדים בשלוש בלילה זאת קריעה ולא משנה כמה מרוגשים הם יהיו או ממתי הם ישנים.
במקום לשבש סדרי בראשית כדאי לתת עיצות איך להישאר ערניים.
עיצה שלי: כשמרגישים שהעיניים נעצמות לקום מהמקום ולתת קפיצה ממש חזקה שנותנת "זץ" לגוף וכל האברים חוטפים טלטלה והעייפות נעלמת לזמן די ארוך

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הגוף שלנו לא פועל לפי השכל שלנו אלא לפי מתכונת אלוקית שנקראת "שעון ביולוגי"
לא משנה כמה ישנו קודם, בשלוש בלילה השעון הביולוגי יודע שעכשיו שעת שינה. והילדים המסכנים ייקרעו מהמיטות ולא משנה מתי הם הלכו לישון.
בפרט שאין עדיין מתג שמכניס ילדים או מבוגרים ל'מצב שינה'
כאחת שטסה הרבה עם הילדים אני יכולה לקבוע בוודאות שלהעיר ילדים בשלוש בלילה זאת קריעה ולא משנה כמה מרוגשים הם יהיו או ממתי הם ישנים.
במקום לשבש סדרי בראשית כדאי לתת עיצות איך להישאר ערניים.
עיצה שלי: כשמרגישים שהעיניים נעצמות לקום מהמקום ולתת קפיצה ממש חזקה שנותנת "זץ" לגוף וכל האברים חוטפים טלטלה והעייפות נעלמת לזמן די ארוך
מזכיר לי כשהייתי נרדם על הכיסא ב"חיידר" והייתי חוטף "זץ" מהרב'ה, ולא הבנתי למה, כעת אני מבין......

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
אחרי מנוחת הצהריים של שבת, ואכילה באופן של 'החכם עיניו בראשו' שלא ימלא כרסו וירדם... או יתעייף מהאוכל.
אמור להיות הרבה יותר קל השנה.

('ימהר סעודתו' אמנם נכתב בשו"ע על השבת, אך מאותה סיבה שעושים קידוש גם ביו"ט, יש חיוב לעשות זאת כמה שיותר מוקדם גם ביו"ט)

עצות פרקטיות להיות עירניים?
וודאי לא לישאר בבית..
חברותא
אם אומרים תיקון בכלל לא נורא (או שמשאירים זאת לשעות שיותר עייפים ואומרים בעמידה)
וכל חד משער בעצמו

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עיין חשוקי חמד מסכת בכורות להגר"י זילברשטיין
1654120563694.png

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מעשה ב'צדיק' שלא מצא את הירח לקידוש לבנה עקב העננים. והיה זה היום האחרון שאפשר לקדש את הלנה.
אמר הצדיק לאשתו 'אני מצווה בתלמוד תורה, ומחר צריך ללמוד בערנות, את לא, שבי כל הלילה במרפסת, וכשתצוץ הלבנה תעירי אותי'. אחר כמה שעות העירה אותו אשתו, רץ מהר אך הלבנה נעלמה. אמר לאשתו כמה חבל שהיא ברחה, אמרה לו 'אכן לה היה שכל לברוח לפני שתקדש אותה. לי לא היה'...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  26  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה