התייעצות רוצים לבנות לנו 4 יחידות על גג הבניין

מתכנתת+

משתמש מקצוען
זה לא נשמע כמו ויתור
זה נשמע קצת כמו התקפלות ,כי אין גב לדבר

לוותר לגמרי עד כדי סוכה פיצית -???
כי השכנים גנבו לך את השטח ולא בגלל שנוצר המצב בסופו של דבר מהבניה
לא נדרש מאף אחד להיות כזה !!!
גם אחרי שעובד על עצמו לוותר

אם היו מוותרים על שטח קטן מסוכה ממילא גדולה מאוד לטובת השכנים -זה ויתור בעיני !
זה לא היה התקפלות, אלו שכנים מסכנים, מאוד. שהיה להם מאוד מאוד מאוד מאוד חשוב השטח הזה, וממקום מואר גדול ושמח, ההורים שלי החליטו לתת להם, על חשבון כמה ימים בשנה שנשב בסוכה קטנה. להורים שלי אין בעיה לדבר, הם אנשים מוערכים חזקים ומוכרים מאוד.
הם פשוט אנשים ערכיים ושמחים בשמחת השני ורוצים שיהיה לו טוב ברמה שלפי התגובות כאן אני רואה שלא מצוי כל כך היום...
וכן הם מאמינים באמת שמ השמגיע להם יגיע בכול מקרה.

MACHAK

משתמש מקצוען
למדתי בצורה הכי מאירה ויפה איך מויתור לא מפסידים, זה לא היה ממקום מסכן בכלל, אלא ממקום גדול, שלם ומואר.
נשמע שההורים שלך הם אנשים גדולים מאד. הם הצליחו להעביר לכם את הדברים שהם לא הפסידו מהויתור בגלל שבפועל הם כן הפסידו- טכנית בדירה שלהם.
מה שבטוח שאי אפשר לדרוש מאף אחד שיפסיד בערך הדירה שלו משמעותית (מרפסת סוכה קטנה, חושך בדירה, הקטנת אופציות שלו ע"ח שמישהו אחר בנה. וכו') כדי שאחרים יבנו.
ובטח ובטח שלא הבונה שגוזל מהשכנים ידרוש את זה, (כן, להקטין את מרפסת הסוכה זה גזל, להשתמש בשטחים של כל הבניין זה גזל.) ואם הם לא מסכימים להתקפל ולשתוק עוד יגיד שזו צרות עין- התירוץ האולטימטיבי ל'לא נותנים לי לבנות איך שבא לי'.

אני מכיר המון סיפורים על שכנים שאישרו בניה ועד היום הם בוכים על הצעד שהם עשו
אכן.
אנשים מבקשים אישורי בניה ואז עושים ככל העולה על רוחם. זה כלכך מכעיס. כי גם הוצאתם אישור ואז השתמשתם בו במירמה כדי להזיק לאותם אלו שנתנו לו אישור.
זה בלתי נסלח.
וזה כלכך נפוץ.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
על אבק, עישון פועלים וכו' אין שום חוק בעולם שאומר שצריך לטאטא כל יום, כמו שאמרתי זה שימוש סביר בדירה.
יתכן שיש חובה לנקות מידי פעם, וזה באמת חשוב לנקות ולהתחשב בשכנים, שיפוץ זה לא נעים.
שיהיה לך ברור שמי שמשפץ ולא דואג לטאטא כמו שצריך את האבק מהשטח הציבורי, הוא פושע.
זה אחד הדברים המחליקים ביותר.
זה לא אסטתיקה, זה לא יופי, זה לא התחשבות.

זה חובה של בטיחות.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
נשמע שההורים שלך הם אנשים גדולים מאד. הם הצליחו להעביר לכם את הדברים שהם לא הפסידו מהויתור בגלל שבפועל הם כן הפסידו- טכנית בדירה שלהם.
מה שבטוח שאי אפשר לדרוש מאף אחד שיפסיד בערך הדירה שלו משמעותית (מרפסת סוכה קטנה, חושך בדירה, הקטנת אופציות שלו ע"ח שמישהו אחר בנה. וכו') כדי שאחרים יבנו.
ובטח ובטח שלא הבונה שגוזל מהשכנים ידרוש את זה, (כן, להקטין את מרפסת הסוכה זה גזל, להשתמש בשטחים של כל הבניין זה גזל.) ואם הם לא מסכימים להתקפל ולשתוק עוד יגיד שזו צרות עין- התירוץ האולטימטיבי ל'לא נותנים לי לבנות איך שבא לי'.
ברור שאי אפשר לדרוש את זה מאף אחד, ולא צריך.
רציתי להראות שיש אנשים טובים במהות בעולם, שהיחסים הטובים עם השכנים, והשלום שווים להם הרבה, והם יודעים שאף אחד לא יכול לקחת להם מה שנגזר עליהם לקבל, ושמוויתור בשביל השלום לא מפסידים.
ואולי בזכות זה בדם של הילדים שלהם יש שהמוותר הוא החזק, לא שחייבים לוותר אבל כשיש אחד מול השני- שלום או וויתור, או כשרואים שלשני זה צורך מהותי ואצלינו נסתדר בטוב ובשמחה גם בלי, לוותר זה חוזק ועוצמה, כשאני ושמעת על שכנים שנלחמים על קטנות, אני מרחמת על 2 הצדדים וכן, לא נעים לומר אבל קצת בזה להם בליבי,

נערך לאחרונה ב:

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
ברור שאי אפשר לדרוש את זה מאף אחד, ולא צריך.
רציתי להראות שיש אנשים טובים במהות בעולם, שהיחסים הטובים עם השכנים, והשלום שווים להם הרבה, והם יודעים שאף אחד לא יכול לקחת להם מה שנגזר עליהם לקבל, ושמוויתור בשביל השלום לא מפסידים.
העולם הוא לא שחור לבן
אני מבינה שאת חושבת עלי שאני לא בנאדם טוב, לא מפרגנת, לא מתחשבת, לא מאמינה בערך השלום, לא יודעת לוותר, לא חשובים לי יחסים עם השכנים... ועוד
אה?

מתכנתת+

משתמש מקצוען
העולם הוא לא שחור לבן
אני מבינה שאת חושבת עלי שאני לא בנאדם טוב, לא מפרגנת, לא מתחשבת, לא מאמינה בערך השלום, לא יודעת לוותר, לא חשובים לי יחסים עם השכנים... ועוד
אה?
ממש לא, לא קראתי את ההודעות שלך, אבל אני מאוד מבינה את הצד של אלו שכן עומדים על זכויותיהם בתוקף, ורוב הסיכויים שהייתי מתנהגת כמותם, אבל הייתי חייבת להביא את האמת של הסיפור גדלות של ההורים שלי, שאת הנמכת את זה למקום רופס וחסר עמוד שדרה שזה הכי בעולם לא היה המקום הזה.
ומותר לדעת שיש מקומות יותר גבוהים להיות בהם, מירידה לקטנוניות התחשבנויות וצרות עין.
מותר לדעת לשמוח כשלשני טוב, לשמוח באמת, שייהיה לו בית יותר גדול, ששמח לו, מותר אפילו להציע עזרה, וכן לוותר על נוחות בשמחה בשביל הזולת, זה מקום גדול שלוו נעים ושמח להיות בו.
אבל אני חושבת שרק מי שמאמין באמת שאף אדם בעולם לא יכול לשנות מה שנגזר עליו, יכול להיות בו, וצריך רמה מאוד גבוהה של עין טובה והשתתפות עם השני, גם בשמחה.
ברור שזו מידת חסידות, ולפנים משורת הדין, אבל טוב לדעת שיש כזו דרך..

MACHAK

משתמש מקצוען
אבל הייתי חייבת להביא את האמת של הסיפור גדלות של ההורים שלי,

באמת יש מקום לסיפור כזה באשכול כזה במיוחד.

אבל שימי לב שגם את מעמידה את העמידה על הזכויות, את החוסר רצון לתת לשני לפוגע או לקחת ממני כ-
ומותר לדעת שיש מקומות יותר גבוהים להיות בהם, מירידה לקטנוניות התחשבנויות וצרות עין.

זה לא זה מול זה.
הסיפור של הורייך מיוחד. ובגלל שרוב הבונים שלא כחוק, ואלו שנכשלים בגזל היו מאד רוצים שכולם ינהגו כמו הורייך כי זו האפשרות היחידה שלהם לבנות איך שרוצים. הם כמוך שמים את הויתור הנאצל הזה מול צרות עין.
ועל זה יש כאן הרבה כעס באשכול.

מי שבונה שלא כחוק זו זכות וחובה של השכנים להתנגד ולעצור את הבניה.

זו לא צרות עין לא לוותר על מאות אלפי שקלים או על איכות חיים.
זו לא צרות עין.

זה גזל ופשע לבנות שלא כחוק. זו עבירה הלכתית וחוקתית ואין סבירות לדרוש משכנים לותר.

מרגישה צורך לכתוב את זה שוב דווקא לאחר דברייך.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
באמת יש מקום לסיפור כזה באשכול כזה במיוחד.

אבל שימי לב שגם את מעמידה את העמידה על הזכויות, את החוסר רצון לתת לשני לפוגע או לקחת ממני כ-

זה לא זה מול זה.
הסיפור של הורייך מיוחד. ובגלל שרוב הבונים שלא כחוק, ואלו שנכשלים בגזל היו מאד רוצים שכולם ינהגו כמו הורייך כי זו האפשרות היחידה שלהם לבנות איך שרוצים. הם כמוך שמים את הויתור הנאצל הזה מול צרות עין.
ועל זה יש כאן הרבה כעס באשכול.

מי שבונה שלא כחוק זו זכות וחובה של השכנים להתנגד ולעצור את הבניה.

זו לא צרות עין לא לוותר על מאות אלפי שקלים או על איכות חיים.
זו לא צרות עין.

זה גזל ופשע לבנות שלא כחוק. זו עבירה הלכתית וחוקתית ואין סבירות לדרוש משכנים לותר.

מרגישה צורך לכתוב את זה שוב דווקא לאחר דברייך.
ברור, אצל ההורים שלי זה היה שכנים מסכנים, וזה היה הבחירה שלהם השלמה לוותר ולא לוותר על השלום, ואני כן מרגישה זלזול בשכנים האלו על זה שראו רק את עצמם.. ברור שההורים שלי בחיים לא היו גוזלים ומבקשים משכנים לוותר על משהו בשבילם, אבל היו פה דיונים על חול בחדר מדרגות וכו העיקר שלא נפסיד כלוםם שיפצו אותנו באינטרקום על גדלות נפשינו, וזה היה קצת מקומם.. קצת עין טובה, אחוות שכנים, תשמחו שיש להם יכולת להרחיב,
כן, גם אם קצת מהנוחות שלכם תרד, ולכן הבאתי סיפור קיצוני לצד השני של גדלות, אבל ברור שאם אתם בצד הבונה /המשפץ אין לכם זכות לדרוש אפז ויתור מהשכנים
למשל כששכנים שלי בנו יחידה בקומה ראשונה והשכנים התקוממו על כך שיהיה עוד זוג שכנים בבנין זה היה כל כך מעורר רחמים לראות אנשים מבוגרים שמפחדים לרדת טיפ טיפה מאזור הנוחות ושלשכנים שלהם יהיה עוד מקור פרנסה, כמובן לא היה מדובר ב4 יחידות...
אבל מאותה סיבה אנחנו לא בנינו יחידה אפילו שרצינו, כי ידענו שמפריע לשכניםץ

MACHAK

משתמש מקצוען
שבילם, אבל היו פה דיונים על חול בחדר מדרגות וכו העיקר שלא נפסיד כלוםם שיפצו אותנו באינטרקום על גדלות נפשינו, וזה היה קצת מקומם.. קצת עין טובה, אחוות שכנים, תשמחו שיש להם יכולת להרחיב,
כן, גם אם קצת מהנוחות שלכם תרד,

זה קצת ערבוב של כל מה שדובר פה.

1. דיברו על הרחבת דירה של אדם לעצמו.-
דעתי שכל עוד זה לא פוגע בדירה של האחר (מחשיך משמעותי, סוגר לו שטח, על חשבון שטח ציבורי בבנין, חורג בצורה בולטת ומכוערת מהבנין וכו') פרגון אדיר. חותמת בכייף מאחלת בהצלחה ועוזרת ככל יכולתי.
מצפה שידאגו בזמן הבניה לכלל השכנים כמו נקיון הבנין, שעות סבירות ככל האפשר והשתדלות רצינית לא לגרום נזק.

2. בנית יחידות דיור.
לדעתי - יחידה אחת שקטה שעומדת בהגדרות שכתבתי למעלה- מפרגנת כנ"ל
מעל ליחידה אחת זה כבר מוגזם בעיני ולא קביל, זה כבר עסק על חשבון השכנים, מפריע וגורם נזק.
אי אפשר להגיד על דבר כזה תפרגנו, אחוות שכנים ושות', זה פשוט לא יפה לבקש משכנים לעשות עסק על גבם ועל חשבון דירתם ואיכות חייהם.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
באמת לא קראתי את כל האשכול...

2. בנית יחידות דיור.
לדעתי - יחידה אחת שקטה שעומדת בהגדרות שכתבתי למעלה- מפרגנת כנ"ל
מעל ליחידה אחת זה כבר מוגזם בעיני ולא קביל, זה כבר עסק על חשבון השכנים, מפריע וגורם נזק.
אי אפשר להגיד על דבר כזה תפרגנו, אחוות שכנים ושות', זה פשוט לא יפה לבקש משכנים לעשות עסק על גבם ועל חשבון דירתם ואיכות חייהם.
ברור שזה לא יפה, וברור שאסור לעשות את זה, הבאתי סיפור גדלות לא מצוי של ההורים שלי, והדגשתי שאני בזה עד היום לשכנים שלי , ואסור לנהוג כמותם.
וממש לא ביקשתי ממכם לנהוג כמו ההורים שלי, זה לא נדרש ולא נצרך, בסך הכול סיפור גדלות.
זה לא זה מול זה.
בירידה לקטנות לא התכוונתי בוויתור על חדר... אלא בבאמת קטנות

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
ברור, אצל ההורים שלי זה היה שכנים מסכנים, וזה היה הבחירה שלהם השלמה לוותר ולא לוותר על השלום, ואני כן מרגישה זלזול בשכנים האלו על זה שראו רק את עצמם.. ברור שההורים שלי בחיים לא היו גוזלים ומבקשים משכנים לוותר על משהו בשבילם, אבל היו פה דיונים על חול בחדר מדרגות וכו העיקר שלא נפסיד כלוםם שיפצו אותנו באינטרקום על גדלות נפשינו, וזה היה קצת מקומם.. קצת עין טובה, אחוות שכנים, תשמחו שיש להם יכולת להרחיב,
כן, גם אם קצת מהנוחות שלכם תרד, ולכן הבאתי סיפור קיצוני לצד השני של גדלות, אבל ברור שאם אתם בצד הבונה /המשפץ אין לכם זכות לדרוש אפז ויתור מהשכנים
למשל כששכנים שלי בנו יחידה בקומה ראשונה והשכנים התקוממו על כך שיהיה עוד זוג שכנים בבנין זה היה כל כך מעורר רחמים לראות אנשים מבוגרים שמפחדים לרדת טיפ טיפה מאזור הנוחות ושלשכנים שלהם יהיה עוד מקור פרנסה, כמובן לא היה מדובר ב4 יחידות...
אבל מאותה סיבה אנחנו לא בנינו יחידה אפילו שרצינו, כי ידענו שמפריע לשכניםץ
שכנים מסכנים, מה זה?
כל הבנין מסכן?
כי אם כל הבנין לא היה מסכן, אז מה היה?
קשה ללמוד מזה..

מתכנתת+

משתמש מקצוען
שכנים מסכנים, מה זה?
כל הבנין מסכן?
כי אם כל הבנין לא היה מסכן, אז מה היה?
קשה ללמוד מזה..
אני יכולה לפרט ולספר בדיוק את כל מהלך הענינים, לא רואה צורך, והאמת פחות מעונינת בזיהוי, רק רוצה לומר שמותר לדעת שיש כזה דבר לוותר למען השלום, להאמין שרק הקב"ה יכול לתת ולקחת, ולשמוח בשמחת השני, לא מבקשת ואין צורך ביתורים הירואיים כן כל אחד יכול לקחת למקום שלו, וקצת יותר להשרות בבית אוירה של פרגון ושמחה בשמחת השני, פחות התחשבנות וצרות עין, זה הכול, והילדים שלכם ואתם רק תצאו מורווחים מהענין

מתכנתת+

משתמש מקצוען
מי לא מוותר על באמת ״קטנות״??
באותו ענין, לא יצא לי מהראש איך בתור ילדה קטנה שמעתי צרחות מפחידות מהחצר, עמדה שם שכנה, אישה נורמלית מכובדת ומוצלחת שצרחה בחוסר שליטה על כך שעשקו אותה (שכנים מבנין אחר) משהו בבניה, היא צדקה, והיתה צריכה באמת לעמוד על זכויותיה, אבל איך שהילדים שלה התבישו בה.. איך יצאה משליטה, אני בתור ילדה קטנה הייתי בשוק והתבישתי בשבילה, עמדו שם כל ילדי השכנים וצפו בהצגה, שמחתי שאמא שלי לעולם לא היתה מגיעה לכזה מצב,
תמיד עדיף להיות בצד שאולי מידי מוותר לעומת הצד ההפוך, לנשום אוויר של התחשבנות וכעס בבית זה מורעל, כמובן לא אומרת לוותר על זכויות שמגיעות בדין, אבל באיזה צורה לעשות את זה, לעבוד על פרגון ואמונה כדי לא להגיע לכאלו מצבים...

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
אני יכולה לפרט ולספר בדיוק את כל מהלך הענינים, לא רואה צורך, והאמת פחות מעונינת בזיהוי, רק רוצה לומר שמותר לדעת שיש כזה דבר לוותר למען השלום, להאמין שרק הקב"ה יכול לתת ולקחת, ולשמוח בשמחת השני, לא מבקשת ואין צורך ביתורים הירואיים כן כל אחד יכול לקחת למקום שלו, וקצת יותר להשרות בבית אוירה של פרגון ושמחה בשמחת השני, פחות התחשבנות וצרות עין, זה הכול, והילדים שלכם ואתם רק תצאו מורווחים מהענין
אני אומר לך את האמת, נתת כאן מקרה גדול וחריג
והדגשת דברים מסויימים
והם חשובים בשביל ההבנה למה זה ככ חריג
כי אם ככה אי אפשר להקיש אותו אלי.
כי אצלי אין רקע כזה, ולרובם אין, לכם גדולתם של הורייך קיימת! בהחלט!
אבל לרובם זה לא עושה משהו, ואם זה יעשה מצפון והלקאה עצמית ״למה אני לא נותן כי הנה, יש כאן מישהו שכן נתן הסכמה וויתר..״
אז לא! חשוב להסביר שזה נדיר!
ואם אני מרגישה שאני לא מסוגלת
להבין שלא הבעיה בך, כי את אנושית ונורמלית ולא צריכה להסכים כלל!
למרות שיש כאן סיפור כזה
להבין שזה לא רגיל ונדיר!

וסיימנו דיון בעניין;)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
אני אומר לך את האמת, נתת כאן מקרה גדול וחריג
והדגשת דברים מסויימים
והם חשובים בשביל ההבנה למה זה ככ חריג
כי אם ככה אי אפשר להקיש אותו אלי.
כי אצלי אין רקע כזה, ולרובם אין, לכם גדולתם של הורייך קיימת! בהחלט!
אבל לרובם זה לא עושה משהו, ואם זה יעשה מצפון והלקאה עצמית ״למה אני לא נותן כי הנה, יש כאן מישהו שכן נתן הסכמה וויתר..״
אז לא! חשוב להסביר שזה נדיר!
ואם אני מרגישה שאני לא מסוגלת
להבין שלא הבעיה בך, כי את אנושית ונורמלית ולא צריכה להסכים כלל!
למרות שיש כאן סיפור כזה
להבין שזה לא רגיל ונדיר!

וסיימנו דיון בעניין;)
אבל אולי קצת פחות להרגיש פרייר ומסכן ודפוק אם השכנים הרויחו טיפ טיפה על חשבונך, ואולי כן טיפ טיפה לתת להם להרויח, זה מה שאני לוקחת לחיים שלי, לא נותנת שינצלו אותי!!! אבל לא מרגישה קטנה ומסכנה אם מישהו אולי הצליח להרויח משהו על חשבוני, כי אין כזה דבר על חשבוני, ואפשר לשמוח בשמחת הזולת.

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
אבל אולי קצת פחות להרגיש פרייר ומסכן ודפוק אם השכנים הרויחו טיפ טיפה על חשבונך, ואולי כן טיפ טיפה לתת להם להרויח, זה מה שאני לוקחת לחיים שלי, לא נותנת שינצלו אותי!!! אבל לא מרגישה קטנה ומסכנה אם מישהו אולי הצליח להרויח משהו על חשבוני, כי אין כזה דבר על חשבוני, ואפשר לשמוח בשמחת הזולת.
זה נהנה וזה לא חסר
זו הסיסמה. (אצלי)

פוזיציה

משתמש חדש
לך תראה איפה על גדולי הדור הקודם גרו, אילו תנאים, איזו צפיפות, ולא קרה כלום, לא אומרת שזה מתאים לדור, אבל עדיין..
ר' חיים מבריסק גם בבבית לא גדול בעיירה בריסק.
יום אחד משפחה מרובת ילדים באה לביתו והשתלטה על חדר וחצי.
ר' חיים בריסקר שתק ולא אמר להם מילה כל ימי חייו למרות שעשו בביתו כבשלהם (ואפילו לא הוסיפו קיר גבס לפרטיות)
לפני שאת מלמדת אחרים לנהוג לפי גדולי הדור הקודם, אלמד אותך איך גדולי הדור הקודם התנהגו ;)

ולאחרים, עשיתם סלט כבד קצוץ ממה שאמרתי.
אני מדברת על סיפור קלאסי שקורה מעשה בכל יום במקומות כמו נווה יעקב או רמות.
משפחות אברכיות יקרות ונורמטיביות מקבלות אישורים מעיריית ירושלים להרחיב את דירתם בת ה 2-3 חדרים בעוד חדר שתים כדי שיהיה מקום לינה לפייגי ושפרינצי ולאה ויצחק ומשה וזלמן וזונדל וגם לתאומים החדשים במזל טוב אליהו ועדינה.
התנגדות שכנים בעירייה שנובעת מ "יהיה רעש\לכלוך בזמן הבניה" או "לא בא לי טוב בעין" לא מתקבלת גם בעיריית ירושלים הלא נחמדה בלשון המעטה.
בניה כזו לוקחת בממוצע חודשים שלושה עד שנה.
עכשיו בואו נדון מה אותם שכנים מרחיבים חייבים לעשות.
ע"פ חוק: אסור להרעיש בין 20:00 בערב עד ל 7:00 בבוקר למחרת.
ע"פ חוק: חובה לפנות פסולת בניין. אין חובה לפנות לכלוך מבניה רגילה. (יש תקנות של וועד בית והן מחייבות)
ע"פ חוק: מותר לאותם שכנים לבנות ולהרחיב עם כל הצער והקושי והכאב שזה גורם לשכנים.

מכאן אפשר להתחשב עד כמה שאפשר בנסיבות ולהבין שבניה זה לא דבר נעים לאף אחד, ושכנים צריכים לבוא לקראת השכנים האחרים שסובלים מאוד מהבניה.
האם אותם משפחות צריכות לוותר על ההרחבה שלהם בגלל רעש או לכלוך זמניים?
שאלה לפוסקי הלכה.
תשובות יש אבל לא ינעמו לחלק ממשתתפי האשכול ;)
גם מידת ההתחשבות בשכנים היא שאלה לפוסקי הלכה, כי החוק ממש לא דורש הרבה מהמשפצים (בתנאי שהשיפוץ חוקי וכו')

MACHAK

משתמש מקצוען
מכאן אפשר להתחשב עד כמה שאפשר בנסיבות ולהבין שבניה זה לא דבר נעים לאף אחד, ושכנים צריכים לבוא לקראת השכנים האחרים שסובלים מאוד מהבניה.
האם אותם משפחות צריכות לוותר על ההרחבה שלהם בגלל רעש או לכלוך זמניים?
שאלה לפוסקי הלכה.

הסיפור שהבאת בכלל לא קשור לנושא האשכול.
רב המשתתפים וגם רב האנשים מסכימים להרחבה של חדר שניים ומפרגנים בהחלט. אם הבניה לא פוגעת בהם (לא בזמן הבניה אלא בגלל ההרחבה).
האשכול דיבר על תוספת 4 יחידות לבנין!!!
האשכול דיבר על סיפורים כמו שלך, אברך נחמד שמבקש רק הרחבה תמימה והשכנים חותמים ובסוף הוא בונה 32-3 יחידות על הגג למורת רוחם ובפגיעה ברכושם של השכנים"צרי העין" כמו שכבר כתבו כאן הרבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה