התייעצות רוצים לבנות לנו 4 יחידות על גג הבניין

יעית

משתמש פעיל
מודיעין עילית, תוך כדי כתיבת התשובה, אני נזכר שאין טאבו בעיר זו,
סליחה,
אז איך אפשר לבדוק? אם לא בטאבו זה הרי שייך למינהל האזרחי

אדריכלות מזווית אחרת

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אכן, פה הרישום הוא במינהל האזרחי,
בעלות הגגות משתנה בין הבניינים, תלוי מי החברה ו/או היזם.
(לשם הדוגמא, חברת ק"ס בעבר נתנה בעלות לכל השכנים על הגג, מה שיצר הרבה דיני תורה, ואכן יש לרב קנר פסק ברור ע"כ, חברות יזמיות בד"כ מוכרות למישהו אחר בכלל ועוד)
בכל אופן צריך להוציא היתר בניה וזה רק בעל הדירה שמתחת לגג יכול להוציא.
אשמח לעזור.
גילוי נאות, אני אדריכלית במודיעין עילית, עם רזומה עשיר בגגות.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
נסח טאבו (מרוכז) מורידים כאן - https://mekarkein-online.justice.gov.il/voucher/main
אם הגג מוצמד, זה יהיה כתוב בתיאור ההצמדה.
יראו את ההצמדה בתכנית, בתשריט בית משותף. מזמינים כאן:
אם הכוונה לבנות בהיתר, אז כמובן צריך לבדוק שיש זכויות ושהתב"ע מאפשרת.
ואם לא, לבדוק שניתן לשנות את התב"ע ולהוסיף זכויות.
איך אני יודעת תת חלקה?
גם בטופס ארנונה לא רשום כלום.
@אדריכלות מזווית אחרת ?

נערך לאחרונה ב:

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מברור אצלינו ביישוב עלה לי שיש לכל דירה בגג אופציה להרחבה על הגג, לא בטאבו, אבל בהסכמה שבשתיקה בין השכנים, אבל רק אם מוציאים מדרגות מתוך הבית שמתחת ולא על חשבון החדר מדרגות. כלומר- ליח"ד זה פחות רלוונטי, יותר לדירות 2 חדרים שרוצים לבנות על הגג תוספת כדי להפוך לדירה נורמאלית, או לחילופין דירה עם מרפסת שסוגרית את המרפסת וממנה מוציאים גם מדרגות- מתקבל מין חדרון קטן- חדר עבודה, חדר למתבגרים+ עליה לגג.
בניים יחידה זה כבר סיפור אחר.

יוסיK

משתמש מקצוען
איך אני יודעת תת חלקה?
גם בטופס ארנונה לא רשום כלום.
זו דירה שלכם? אם כן אמור להיות רשום בחוזה הרכישה.
ככל ורוצים להוציא נסח טאבו לדירה ולא יודעים מה הגוש חלקה ותת חלקה, ניתן לכתוב בגוגל איתור גוש חלקה לפי כתובת, שם תהיה לנו את האפשרות לאתר את הגוש והחלקה, כדי לדעת מה התת חלקה אפשר [בעלות של 17 ש"ח] להוציא נסח טאבו מרוכז [של כל החלקה] ושם למצוא את החלקה המבוקשת לפי שם הבעלים.
אם גם שם הבעלים לא ידוע זה טיפה יותר מורכב, מורידים תיק בניין מאתר משרד המשפטים [נראה לי עולה כ35 ש"ח] שם בד"כ יש שרטוט של הבניין עם מספור התתי חלקות.

הסדר של תתי החלקות לא תמיד קבוע כך שקשה לנחש אותו, בפרט בניינים ישנים ובפרט אם יש להם כמה כניסות, לפעמים מספרו לפי כניסות ולפעמים לפי קומות, יצא שהתחילו מימין וקרה גם משמאל, ראיתי פעם בניין עם 11 כניסות ש 9 מתוכם מוספרו קודם קומה ראשונה אח"כ שניה וכו' ואז מספרו את 2 הכניסות הנותרות אחת אחרי השנייה.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
נערך לאחרונה ב:

יוסיK

משתמש מקצוען
וחוץ מזה? משהו נגיש יותר, אינטרנטי? אין?

עריכה:
הסתדרתי. תודה רבה.
בחוזה רכישה אכן היה את המידע.
אם כבר, כדאי שהחוזה רכישה יהיה גם אינטרנטי, לא תזיק תיקיה של כל מסמכי הבעלות, הסכמים, תכניות בניה וכו' ובהשראה האשכול הזה גם כל הסכמה שנתתם אי פעם לשכנים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה