יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
בסינון לפי תנאים
יש להזין הפנייה לתא
Screenshot_20231030_225320_Sheets.jpg

ערכתי את הנוסחא בלינק הנל
הכל עובד מצוין ברוך ה'

Y M

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
שאלה למקצוענים
אני רוצה לשלוף נתון מתוך טבלה שיש 3 פרמטרים - ימים, מדינה, חברה,
יש נוסחה לזה?
צילום מסך 2023-10-31 173333.png

Y M

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הנה

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
הנה
השאלה כאן אכן מאתגרת.
באינסטינקט הראשוני הפונקצייה שקופצת לנו בראש היא כמובן filter.
אבל...המורכבות כאן היא בעיקר הטווחים "לבדיקה והתאמה" השונים בין טווחי המדינה והחברה (המוצבים במאונך) לטווח הימים (המוצג במאוזן)
להעמיס את כל התנאים בזה אחר זה בפונקציית filter קלאסי זה לא אפשרי..."כלאיים" שכזה יוחזר עם שגיאה.
פונקציות xlookup או hlookup גם לא מתאימות בפורמט הקלאסי שלהן .מאותה סיבה..
(מה עוד שקיים כאן עוד אתגר להחזיר יותר מתוצאה אחת .אך על זה בלבד ניתן להגיע לפיתרון עם פטנטים כפי שדיברנו על כך בעבר כאן בפורום)

אגש לפיתרון שערכתי:
Screenshot_20231031_213103_Sheets.jpg

קיים פה חישוב על ידי פונקציית filter מקוננת דהיינו פילטר בתוך פילטר.
הפילטר הפנימי מחזיר תוצאה על הפרמטרים של מדינה וחברה.
ולאחר מכן הפילטר החיצוני מסנן מכל הטוב הזה רק את התוצאות שעומדות במבחן התנאי השלישי לפי ימים.
מצורף כאן גיליון.
עוד מילה לסיום...אז אמנם יש כאן פיתרון לשאלה שנשאלה.אך אני אשמח לשמוע מחברי הפורום על עוד דרכים יצירתיות להגיע כאן לתוצאות דומות.

בהצלחה רבה!

קבצים מצורפים

• פונקציית filter מקוננת.xlsx
    KB 54.2 · צפיות: 19

Y M

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
האמת אני לא בתחום כ''כ אני בעיקר באוטומציה עיסקית והייתי צריך משהו מאקסל אבל בסוף הסתדרתי בפלטפורת make של תחומי שהרבה יותר קל וגם על בסיס של שני פילטרים

בכל אופן תודה רבה לך ר יעקב

יוסי 770

משתמש חדש
חברים תקשיבו טוב,
אני, מאסטר באקסל, מאוד רוצה לעזור לכם,
ולכן כל שאלה שיש לכם באקסל תכניסו לפה,
אני לא הולך לשום מקום, ובעזרת השם אענה לכם על כל השאלות,
נוסחאות, תאים שמתמלאים אוטמטית, עיצובים וכל הנדרש
תנסו אותי...​

יוסי 770

משתמש חדש
@מאסטר באקסל

איך אפשר ליצור סינון על עמודה לפי ערך בתפריט נפתח. (השתמשתי בסינון לפי תנאי > נוסחה מותאמת אישית > תא הסינון שווה לתא התפריט הנפתח. אבל הוא לא מצליח לקרוא את הנוסחה הזאת נכון)

שלמה 55

משתמש רשום
שלום מה אני יכול לעשות בשביל שאני כן יוכל להוסיף שורה באקסל
מצורף תמונה מהאקסל מה הסיבה שהוא לא נותן להוסיף שורה

צילום מסך 2023-11-01 154019.png

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
@מאסטר באקסל

איך אפשר ליצור סינון על עמודה לפי ערך בתפריט נפתח. (השתמשתי בסינון לפי תנאי > נוסחה מותאמת אישית > תא הסינון שווה לתא התפריט הנפתח. אבל הוא לא מצליח לקרוא את הנוסחה הזאת נכון)
תראה פה ממש לעיל מה שכתבתי
הודעה בנושא 'רוצה לעזור לכם באקסל' https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-12868690
אם משהו עדיין לא עובד.תשלח לינק לגיליון דוגמא של שיטס

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
שלום מה אני יכול לעשות בשביל שאני כן יוכל להוסיף שורה באקסל
מצורף תמונה מהאקסל מה הסיבה שהוא לא נותן להוסיף שורה

צפה בקובץ המצורף 1487967
תנסה ללחוץ על קונטרול+חץ למטה
ולגלול עד השורה האחרונה בגיליון.
האם קיים שם (בשורה הכי תחתונה) איזה ערך או עיצוב כל שהוא?

אלחנן.ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אני צריך לערוך יומן פגישות למורים עם ההורים
יש לי קובץ אקסל ממוין שם ההורים ושם התלמידים לפי משפחה, ממס' ילדים הגבוה לנמוך
ועכשיו אני רוצה להוסיף שעת פגישה לכל הורה כך שהורה עם 4 ילדים בביה"ס יהי רצף של פגישות בכל הכיתות
הנתונים שצריך לשם כך הם: זמן פגישה 10 דק' ויש הפסקה אחת באמצע לחלק מהמורים

אשמח לעזרתכם הנדיבה איך אני מצליח משימה דרך המהירה והקלה
תודה רבה
@מאסטר באקסל @יעקב ויצמן או כל אחד שמבין בזה.

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אני צריך לערוך יומן פגישות למורים עם ההורים
יש לי קובץ אקסל ממוין שם ההורים ושם התלמידים לפי משפחה, ממס' ילדים הגבוה לנמוך
ועכשיו אני רוצה להוסיף שעת פגישה לכל הורה כך שהורה עם 4 ילדים בביה"ס יהי רצף של פגישות בכל הכיתות
הנתונים שצריך לשם כך הם: זמן פגישה 10 דק' ויש הפסקה אחת באמצע לחלק מהמורים

אשמח לעזרתכם הנדיבה איך אני מצליח משימה דרך המהירה והקלה
תודה רבה
@מאסטר באקסל @יעקב ויצמן או כל אחד שמבין בזה.
לא הבנתי לגמרי .סורי
תשלח בבקשה גיליון דוגמא(עם פרטים אנונימים ובדויים) עם הסבר בגוף הגיליון לכל מה שצריך לבצע.

אלחנן.ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים

קבצים מצורפים

• דוגמא..xlsx
    KB 9.9 · צפיות: 15

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
@שלמה 55
תראה בלינק המצורף עוד מספר תקלות אופציונאליות לבעיה זו כולל הפתרונות לכך
בהצלחה

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
מצ"ב קובץ תודה רבה!
ראיתי את הגיליון.
אתחיל בכך.שחסרים כאן נתונים של שעות המפגש ושעות ההפסקות באופן מדויק.
אך גם אם ההיתי יודע את כל זה.עדיין איני חושב שניתן לבצע משימה מסורבלת שכזו בכמה לחיצות כפתור באקסל או בתוכנה אחרת.
אני בכל אופן לא מכיר חיה כזו...
מוכרח כאן שתהיה הזנה ידנית אנושית ובינה אנושית בלבד...
ואסביר בקצרה.
א.אמרו חז"ל "אין דנים אפשר מאי אפשר..."
כך שגם אם נניח האקסל סידר (על פי חישובים אינסופיים) להורה תלמיד x בכיתה ב2 פגישה ב19:40 .
ולהורה תלמיד y נותר זמן פנוי לפגישה רק בשעה 20:10.
ומה לעשות..שהורה תלמיד y מוכרח להיות במקום אחר משעה 20:00 ואילך
אז צריך לבצע כאן החלפה עם חשיבה אנושית.
ב.זה מאוד תלוי אם רק הורה אחד מגיע לכל המפגשים באותו יום של כל ילדיו.או ששני הורים מגיעים (יתר הילדים בבית עם בייביסיטר..)
ועוד ועוד..
בקיצור כל הורה לגופו וכל מקרה לגופו..
בסופו של דבר אין מנוס כאן מבינה אנושית ,הרבה סבלנות והמון התגמשויות וגם אם זה "לפנים משורת הדין.."
ג.צריך לזכור שאנו עדיין לא רובוטים אלא בני אנוש...
וסביר להניח שאחד ממהורים יאחר להגיע בכיתה מסוימת..או שאחד ההורים התעכב אצל רב הכיתה מעט יותר מ10:00 דקות (רק כי היה לרב לספר מעט יותר על הילד...)
זה בדיוק הרגע הנכון לאפקט "הדומינו".
כל החישובים המתמטים נגוזים ומאבדים מהרלוונטיות שבהן.
אפשר להוסיף עוד ועוד דוגמאות .אבל אין צורך כי אני חושב שהרעיון מובן פה.

אם אגש לפרקטיקה אז:
א.אם כבר יש כאן מלאכת מחשבת מראש לסדר את לו"ז הפגישות.אז שתפקיד כזה יוטל על כל רב כיתה.
רב הכיתה יסדר את הלו"ז "פחות או יותר"
ואם יש הערות מאחד ההורים אז לנסות לגלות גמישות ולהוזיז פגישות מכאן לשם ומשם לכאן..
זה קצת כאבי ראש ואני יודע זאת..
אבל דבר אחד ברור שתפקיד כזה(שיבוץ לביה"ס שלם) לא ניתן לביצוע על ידי אדם אחד(מנהל /מזכיר ביה"ס)!!!
ב.בהרבה בתי ספר ותלמודי תורה אימצו את השיטה של רשימה על פי סדר הגעה...
כמו שאנו מורגלים בקניות בסופרים.
רב הכיתה תולה פתק ומי שמגיע כותב את שמו לפי הסדר.
ואני מדגיש.גם כאן צריך לגלות גמישות וסבלנות..(בין ההורים עצמם..)פשוט סבלנות ואנושיות.
ג.זה תלוי מאוד בצביון (הרוחני) ביה"ס ועד כמה כל ההורים מחוברים למחשב ואינטרנט (בסינון כזה ואחר)
אבל במידה שלכל הורי הכיתה קיים חיבור לרשת.ניתן לפתוח קובץ שיטס משותף ולשלוח להורים וכל אחד ישבץ את עצמו בשעה המתאימה לו.
אם משהו לא מסתדר ניתן לשוחח עם מי שצריך ולהוזיז מכאן לשם ומשם לכאן כנ"ל.
ד.לאחר כל זאת.אם הורה מסוים לא הספיק להגיע והפגישה עם רב מסוים לא התקיימה.זה לא סוף פסוק,יש לדבר תשלומים..
ניתן לתאם מועד הגעה אחר או לקיים שיחה טלפונית בלבד.ובזה יבוא הכל על מקומו בשלום.
ה.אם צריך להוסיף פיצ'רים קטנים כמו רשימה נפתחת על ידי אימות נתונים .או לאחר עריכת הגיליון באופן ידני אם תרצה לבצע ספירת תאים של טקטס כזה ואחר ותרצה עזרה בכך.אעזור בשמחה רבה.

לסיום.אומר בגילוי נאות.שאשתי שתחיה מחנכת כיתה ורכזת במספר תפקידים בביה"ס.כך שאני מכיר ויודע מקרוב את הסוגיא הזו ואת כל "הכאבי ראש" שבה...
כפי שאמרתי.עם המון מחשבה והמון סבלנות וגמישות ניתן להגיע להסכמות ורווחת כל ההורים.

אם יש הארות ושאלות נוספות על האמור כאן.אשמח שתתקשר ונשוחח טלפונית.
הנייד 0528174820

שיהיה בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

שלמה 55

משתמש רשום
זאת השורה האחרונה לא מופיע שם ערך או עיצוב כלשהו ככל שאני מבין
האם יכול להיות שזה שקיים בגיליון אקסל גם טבלה כזאת היא מה שמונעת להוסיף שורה ואם כן איך אני מבטל זאת
יצוין שניסיתי להעתיק את קובץ האקסל לגיליון חדש ללא הטבלה הזאת ועדיין לא נתן לי להוסיף שורה

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2023-11-02 120147.png
    צילום מסך 2023-11-02 120147.png
    KB 2.5 · צפיות: 16
  • צילום מסך 2023-11-02 120559.png
    צילום מסך 2023-11-02 120559.png
    KB 2 · צפיות: 18

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
זאת השורה האחרונה לא מופיע שם ערך או עיצוב כלשהו ככל שאני מבין
האם יכול להיות שזה שקיים בגיליון אקסל גם טבלה כזאת היא מה שמונעת להוסיף שורה ואם כן איך אני מבטל זאת
יצוין שניסיתי להעתיק את קובץ האקסל לגיליון חדש ללא הטבלה הזאת ועדיין לא נתן לי להוסיף שורה
ראית את הלינק ?
האם קיים הקפאה או הגנה בגיליון?
אם הכל תקין.תנסה להעלות את הקובץ לדרייב ולפתוח בשיטס.תוסיף שם שורה ותפתח שוב דרך האקסל.
אם כל זה לא עוזר.אשמח שתשלח את הגיליון למייל ואבדוק מקרוב מה קורה שם בדיוק.
yv0528174820 שטרודל גימייל

שלמה 55

משתמש רשום
ראית את הלינק ?
האם קיים הקפאה או הגנה בגיליון?
אם הכל תקין.תנסה להעלות את הקובץ לדרייב ולפתוח בשיטס.תוסיף שם שורה ותפתח שוב דרך האקסל.
אם כל זה לא עוזר.אשמח שתשלח את הגיליון למייל ואבדוק מקרוב מה קורה שם בדיוק.
yv0528174820 שטרודל גימייל
תודה רבה רבה עזרת מאוד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה