ראיון עבודה כושל, טיפ קטנטן........

Sefi T

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
יום שישי בבוקר כ"ב באב, התחיל הכי טוב שיכול להיות.
ברקע כמו תמיד ריחות של חלות פריכות שעוטפות את הבית באווירה שבתית, מיוחדת. שאין שני לה.
אני יושב עם הקפה ואיך לא עם העיתון הנצחי מדפדף קלות שתי דפים אחורה, שלוש קדימה ....אורו עיני, אני רואה שם משהו שכבר הרבה זמן אני רוצה לראות. מודעה של דרושים להייטק. בלי לעיין יותר מדי, נשמע לי טוב אז אני מחליט ללכת על זה.
אני מתקשר אל המספר המוצג שם, עונה לי אדם שנשמע סימפטי וספונטני למדי."אתה לא מאמין" הוא אומר. בדיוק לפני רגע התקשר אלי אדם שביטל, אתה יכול לבוא אפילו עכשיו. אני קופץ משמחה, כמעט כמו שהודיעו לי שכבר התקבלתי,זה שמחה של מובטלים אני חושב. האנשים שעובדים בנינו לא יוכלו להבין את זה.......
אני מתקשר למשה - חבר ילדות שלי בכול אופן נסיעה לירושלים, קצת רחוק ממקום מגורי, יהיה נחמד להעביר את הנסיעה עם חבר טוב. משה מסכים כצפוי למרות שיש לו את כל הסיבות שלא. רכב טרנטה משנת 1998, יום שישי הלחץ מרחף באוויר.....
אני תמיד אומר שכל אחד צריך לפחות חבר אחד כמו משה, אדם נוח כזה.
אחרי חצי שעה, אני מוצא את עצמי בדרך לירושלים, עוברת עוד שעה קלה ואנחנו מגיעים למקום, הוא עושה רושם טוב.
משה מחכה לי בחוץ, אני נכנס עם פרק תהילים ותקוות גדולות שילך טוב.
אחרי שאלות ההיכרות המעצבנות, המראיין שואל אותי איך האנגלית שלך? אני מתחיל קצת להתגמגם, להסמיק. לשאלה כזאת, לא ציפיתי. כנראה מרוב התלהבות, לא שמתי לב לדרישות התפקיד. איכשהו אני עונה לו שאנגלית לא שפת אם אבל יחסית טובה.
אני מניח שהוא שמע את הספק בקולי, אחרת הוא לא היה מבקש בוחן קטנטן. לי אין אפשרות לסרב, אז אני מסכים.
ברשותכם אני מדלג על הרגעים המביכים בהם הוא שואל אותי אם אני רוצה להתקדם בעבודה ואני עונה לו באנגלית מגומגמת שאני מתכוון חצי יום ללמוד וחצי לעבוד ועוד כהנה וכהנה שאלות בסגנון, שהוא שואל על א' ואני עונה על ת'.
לאחר כמה דקות הוא מסיים בנאום חמקני, בסגנון של במידה והנתונים שלך יתאימו אנו ניצור איתך קשר......
בקיצור, אני יוצא משם עם ציפיות קבורות, אבל מאמין שהכול זה מלמעלה.
המבט של משה קצת נזוף, מה איתך יום שישי היום שכחת? כבר הייתי בטוח שהתחלת לעבוד, הוא אומר.
זה נכון חלקית אני משיב לו. ומסביר את פשר דברי, עוד לפני שהוא שואל. אני יתחיל לעבוד על עצמי בלי נדר. אני מספר לו את הרושם שניסיתי לעשות ולאילו בושות זה גרם......
במקום הזה, אני כבר לא יעבוד. אני מסכם את המאורע המביך חלומות על דירה נאה יותר ורכב חדיש מתנפצים למול עיני אחד אחד בתורו.
אבל לפחות משהו אחד ועיקרי לקחתי איתי מכל הסיפור הזה וזה המסקנה.
שמעתי פעם משפט חכם שאומר שמי שמנסה לעשות רושם, זה בדיוק הרושם שהוא עושה. אני רק יכול להגיד שהמשפט הזה בדוק ומנוסה!!
הערת הכותבת:
האמת שהסיפור הזה, הוא לא שלי (הוכחה לכך שהוא נכתב בלשון זכר) אבל אני כתבתי אותו וסיפורים כאלה בכלל לא הזויים ויכולים להתרחש בכל עת, חשבתי מה קורה לכל אלו שמנסים לעשות רושם טוב בראיונות עבודה. ואז נולד הקטע הזה. האמת, שאין שני לרושם ראשוני.

נערך לאחרונה ב:

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
סליחה שאני נכנסת לתוכן, אבל לדעתי בראיון עבודה מותר וצריך לעשות קצת רושם. כמובן לא להגיד על x שהוא y אבל קצת לשבח את עצמך מעבר. זה בדיוק הזמן שנדרשת קצת קצת גאווה עצמית.

Sefi T

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
קודם כל תודה על הערתך.
שנית אני לא שוללת את העובדה שצריך לעשות קצת רושם בראיון עבודה אבל השאלה, איזה רושם.
האדם שהצגתי בקטע, לא יודע אנגלית. וניתן לזהות את זה מבין המילים.
אני מתחיל קצת להתגמגם, להסמיק. לשאלה כזאת, לא ציפיתי. כנראה מרוב התלהבות, לא שמתי לב לדרישות התפקיד.
אני מניח שהוא שמע את הספק בקולי
ברשותכם אני מדלג על הרגעים המביכים בהם הוא שואל אותי אם אני רוצה להתקדם בעבודה ואני עונה לו באנגלית מגומגמת שאני מתכוון חצי יום ללמוד וחצי לעבוד ועוד כהנה וכהנה שאלות בסגנון, שהוא שואל על א' ואני עונה על ת'.
אדם כזה, צריך לומר אנגלית זה לא הצד החזק שלי. וזה לא בושה!!
לכל אחד ואחת מאיתנו,יש צדדים חזקים יותר וצדדים חזקים פחות.

תהילה ברג

משתמש פעיל
קודם כל תודה על הערתך.
שנית אני לא שוללת את העובדה שצריך לעשות קצת רושם בראיון עבודה אבל השאלה, איזה רושם.
האדם שהצגתי בקטע, לא יודע אנגלית. וניתן לזהות את זה מבין המילים.

אדם כזה, צריך לומר אנגלית זה לא הצד החזק שלי. וזה לא בושה!!
לכל אחד ואחת מאיתנו,יש צדדים חזקים יותר וצדדים חזקים פחות.
תלוי בתחום.

Sefi T

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
כמובן שתלוי בתחום, אני יודעת שבתחום ההייטק כן צריך לדעת אנגלית.
אבל כל עבודה והדרישות שלה.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מה שמעניין הוא כיצד קפץ על המציאה מבלי לבדוק אותה לעומק. כנראה אדם אופטימי במיוחד.
כי אם דברנו על כך שצריך קצת גאווה בראיון עבודה, כמעט על אותו משקל מנגד עולה בנו גם קול מקטין לפני הראיון... עוברים סעיף סעיף מתוך הדרישות ומסמנים לעצמינו כמה אנחנו לא טובים ו'למה שיקחו דווקא אותי' (כמובן שיש עוד קולות).

Sefi T

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
מה שמעניין הוא כיצד קפץ על המציאה מבלי לבדוק אותה לעומק. כנראה אדם אופטימי במיוחד.
כי אם דברנו על כך שצריך קצת גאווה בראיון עבודה, כמעט על אותו משקל מנגד עולה בנו גם קול מקטין לפני הראיון... עוברים סעיף סעיף מתוך הדרישות ומסמנים לעצמינו כמה אנחנו לא טובים ו'למה שיקחו דווקא אותי' (כמובן שיש עוד קולות).
את צודקת, גם אני הייתי בודקת קודם את הדרישות.
אבל כרגע נכנסתי לדמות של אחד ספונטני במיוחד, מחליט לנסות את המזל שלו, לא בודק יותר מדי.מהאנשים האלה שישר קופצים לאש, מכירה אותם? אני כן מכירה אנשים כאלה. (יש לי חברה כזאת.)
המציאות הזאת היא לא הזוייה בכלל ויש אנשים כאלה שמסתובבים בינינו.(אחרי הכול זה לא שהוא הלך לראיון בתחום שהוא לא למד, הוא כן למד את המקצוע ויש לו ידע במחשבים.)

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

Sefi T

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
אז הצלחת. מה שמחזיר אותנו לקרקע של קהילת כתיבה :D
תודה!!
האמת שבתור מי שעוסקת בתחום המשחק והכתיבה, יוצא לי הרבה לשלב בינהם.
סגנון כתיבה שמבוסס על להיכנס לדמות וליכתוב מנקודת מבטה, זה בהחלט משהו שאני מחוברת אליו.(גם בקטעים האחרונים שלי ירידה לצורך עליה ובחירה, זה בדיוק היה הרעיון.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה