דרוש מידע קשב וריכוז במבוגרים- כל מה שחשוב לדעת ...

חי טוב

משתמש פעיל
מי כאן יודע?
מישהו אמר לי שאם יש בן משפחה עם הפרעה נפשית, ריטלין מגביר סיכון לחלות כמוהו.
יש לכם מידע מוסמך? והאם זה בכל סוגי התרופות של adhd?
והאם גם בשימוש לעיתים רחוקות, ובמינון נמוך משמעותית מההמלצה לפי משקל?

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
ושמא לגיל יש מחיר;)
נכנס לסל הבריאות רק עד גיל 28....:cry:
בשלב הראשון:oops:
ואז:unsure::cry:
ושוב:unsure::mad:
ולבסוף:unsure:;):p
פשוט הכל מובן אלה שאחראים על ההחלטות האלה הם כמובן מעל גיל 28.
הם מ-פ-ח-ד-י-ם שאם נקבל כדור כמו שצריך פשוט נחליף אותם וכבר לא יהיה בהם צורך.........
אז תשובתי - לא רוצים לא צריך...
לא לדאוג - משרד הבריאות מתקדם עם השנים. כנראה שבהמשך יעלו את הגיל. אבל הבעיה היא שבינתיים גם הגיל שלי עולה.
(למי שאוחז ראש המחיר שכתבתי 189 הוא על הוויואנס 70 מ"ג אבל אני הרי על 100 מ"ג כך שיש תשלום של עוד 180 על ה30 מ"ג הנוספים).....

מילקי עם קצפת

משתמש רשום
האם מישהו שעושה את שיטת 'צום לסירוגין' (16:8)
ולוקח ריטלין\קונסרטה\ויונס וכו'
נתקל בשינוי משמעותי בהשפעת התרופה?

יוסף בן שאול

משתמש רשום
שאלה: ב"ה בבוקר אני משמש כמלמד בגן ואז לא צריך ואפילו מפריע לקחת כדור
בסדר ב' אני רוצה ללמוד בינתיים קשה בלי (וההוכחה זה השעה שבה ההודעה נכתבה...)
השאלה היא איזה כדור יתן לי ריכוז לכ3 שעות +-
ושאוכל ללכת לישון באזור 9-10 בלילה?
יצויין שהרבה שניים לקחתי ריטלין / קונצרטה
ואיזה שנתיים כבר אני לא לוקח

אחד1

משתמש צעיר
בתקופה זו פג תוקף הבלעדיות של פטנט תרופת הויואנס,
ואכן חברות רבות בעולם התחילו לייצר את התרופה בגרסת
גנרית
וכן בישראל חברת טבע רשמה תרופה גנרית לויואנס
בשם ליסדקט
גם חברת אס קיי פארמה רשמה תרופה גנרית בשם ליסדקסא

מכירים ?
איך התופעות ?
מה המחיר ? [אולי יש בשורה ל הקטן שבאריות ]
מינונים חדשים ? [ואז אפשר לקחת לדוגמה 40 .או 70 ו40 =110]

אחד1

משתמש צעיר

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
מה זה ?
הצום כולל גם שתיה או רק אכילה ?
רק אכילה.
האם מישהו שעושה את שיטת 'צום לסירוגין' (16:8)
ולוקח ריטלין\קונסרטה\ויונס וכו'
נתקל בשינוי משמעותי בהשפעת התרופה?
אצל אנשים בעלי משקל גבוה יש פחות תופעות לוואי.
כשלא אוכלים יש יותר תופעות לוואי בבירור!!!

בחורציק עם ADHD

משתמש רשום
@בחורציק עם ADHD ?
@בחורצ'יק עם ADHD ?
דרך אגב יתכן שאתם תאומים? או שמא קמו חיקויים למותג שלך?
פתחתי עכשיו את הפורום פעם ראשונה מתחילת הזמן [אלול...], וקראתי את ההודעות בלי תכנון להגיב על משהו. שטייגען... אבל כשהגעתי להודעה הזו לא התאפקתי, וכבר תבינו למה. אגב, אני חושב שאפשר ללמוד מזה כמה לקחים ו'מוסר השכל'ים [אלול... ;) ]:
ובכן, האמת היא ששתי הגירסאות של המותג הזה - שלי. מאי האי,
במקור פתחתי את ה- @בחורצ'יק עם ADHD , כמו הכתיבה התקינה.
ואז כתב לי שלמשתמש חדש לוקח שבוע עד שיכול לפרסם הודעות, ואני-כל-הסיבה-שנרשמתי היתה בגלל שהייתי צריך לכתוב משהו, אז סגרתי בצער את הפורום, וחזרתי כעבור שבוע.
ואז, אחרי שבוע, מה קרה? כמובן, שכחתי את הסיסמה... איך אפשר שלא. ADHD או לא ADHD...
ניסיתי מהכא, וניסיתי מהתם, וכלום. לא היה לי שום קצה חוט מה עבר לי בראש כשבחרתי את הסיסמה...
אז מסתמא אתם שואלים את עצמכם, נו, מה הבעיה, תשחזר את הסיסמה והכל טוב. שומע. אבל מה לעשות שיש לי בסוף קצת ADHD, וכך כשהייתי צריך להזין בהרשמה כתובת מייל הייתי בדיוק במצב רוח ה'איפכא מסתברא'ניק שלי והחלטתי שלא בא לי לכתוב כתובת מייל... אל תגידו לי מה לעשות...
בקיצור, לא משנה מה עשיתי ואיך - אבל הסתדרתי עם הדרישה לכתובת מייל. יופי. חכם גדול. אבל איי איי איי, כשהגיע הרגע שלא זכרתי מה הסיסמה - לא היתה לי דרך לשחזר אותה...

אז נאלצתי להוריד את האף [כי לפרוץ לכ-ל המערכת של הפורום כבר היה לוקח לי מידי הרבה זמן ;) ], ופתחתי משתמש חדש, הלא הוא @בחורציק עם ADHD ...
ועכשיו כל אחד יוציא מזה את המוסר השכל האישי שלו בעבודת ה'...
בהצלחה לכולם והמשך שטייגען

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
פתחתי עכשיו את הפורום פעם ראשונה מתחילת הזמן [אלול...], וקראתי את ההודעות בלי תכנון להגיב על משהו. שטייגען... אבל כשהגעתי להודעה הזו לא התאפקתי, וכבר תבינו למה. אגב, אני חושב שאפשר ללמוד מזה כמה לקחים ו'מוסר השכל'ים [אלול... ;) ]:
ובכן, האמת היא ששתי הגירסאות של המותג הזה - שלי. מאי האי,
במקור פתחתי את ה- @בחורצ'יק עם ADHD , כמו הכתיבה התקינה.
ואז כתב לי שלמשתמש חדש לוקח שבוע עד שיכול לפרסם הודעות, ואני-כל-הסיבה-שנרשמתי היתה בגלל שהייתי צריך לכתוב משהו, אז סגרתי בצער את הפורום, וחזרתי כעבור שבוע.
ואז, אחרי שבוע, מה קרה? כמובן, שכחתי את הסיסמה... איך אפשר שלא. ADHD או לא ADHD...
ניסיתי מהכא, וניסיתי מהתם, וכלום. לא היה לי שום קצה חוט מה עבר לי בראש כשבחרתי את הסיסמה...
אז מסתמא אתם שואלים את עצמכם, נו, מה הבעיה, תשחזר את הסיסמה והכל טוב. שומע. אבל מה לעשות שיש לי בסוף קצת ADHD, וכך כשהייתי צריך להזין בהרשמה כתובת מייל הייתי בדיוק במצב רוח ה'איפכא מסתברא'ניק שלי והחלטתי שלא בא לי לכתוב כתובת מייל... אל תגידו לי מה לעשות...
בקיצור, לא משנה מה עשיתי ואיך - אבל הסתדרתי עם הדרישה לכתובת מייל. יופי. חכם גדול. אבל איי איי איי, כשהגיע הרגע שלא זכרתי מה הסיסמה - לא היתה לי דרך לשחזר אותה...

אז נאלצתי להוריד את האף [כי לפרוץ לכ-ל המערכת של הפורום כבר היה לוקח לי מידי הרבה זמן ;) ], ופתחתי משתמש חדש, הלא הוא @בחורציק עם ADHD ...
ועכשיו כל אחד יוציא מזה את המוסר השכל האישי שלו בעבודת ה'...
בהצלחה לכולם והמשך שטייגען
אנא -חוס נא עלינו.
בשם כל באי הבית הגדול הזה אנו יוצאים בקריאה נרגשת שמור על הפרטים והססמא החדשים או לחילופין יש אפשרות שתשתול כבר עכשיו פרטים מוכמנים שיאפשרו במידה וח"ו יאבדו שוב הפרטים להוכיח שאתה זה באמת אתה (כי הרי זה ברור מאליו שגם עכשיו לא באמת נתת כתובת מייל אמיתית לשחזור........ פשוט האיפכא מסתברניק הזה זה חלק מהאישיות של כמעט כל הקש"ר ושום כדור לא יעביר את זה ואדרבה אם לא הלך בפעם הראשונה זו סיבה הרבה יותר טובה להוכיח שהפעם זה יעבוד - כי הרי "אין לא יכול יש רק לא רוצה").
אנחנו לא נעמוד בקושי כאשר יקומו ניקים לאין מספר שיטענו שהם ורק הם הבחורצ'יק המקורי.
ומה נענה אנן אזובי הקיר.

תשוקת הלימוד

משתמש חדש
עריכה תורנית
בקשת חסד
האם מישהו יכול לתת לי לניסיון כדור אחד של אטנט XR מינון נמוך ואני יתן לו בתמורת זה ויואנס 30 או 2 אטנט
זהו רק לניסיון כדי לדעת אם כדאי לעשות שינוי ולא לשרוף סתם חודש ניתן לפנות ל7142139 וההמשך עם הגמל שאוכל שטורדל ויודע לקום וד"ל.
וכן אם יש למישהו מידע בהבדל בין ויואנס לאטנטXR אשמח לשמוע ראיתי בפורום כאן מידע דליל מאוד
בעיקר בהבדלים
בחדות ובפוקוס
במתח (למי שמבין מה הכוונה..)
במשך זמן ההשפעה
צמא לכל תגובה
כתיבה וחתימה טובה

אחד1

משתמש צעיר
ניסיון כדור אחד
ניסיון לא עושים בכדור אחד .
זה כמו לעשות שידוך בפגישה אחת
פשוט לא מכירים בכזה קצת זמן .....
לא לשרוף סתם חודש
יש מקרים שיש אפשרות לבקש מהרוקח רק חלק בהכדורים
המצוים בחפיסה
יתכן שבמקרה שלך זה אפשרי
ואם זה אפשרי תבקש 10
במשך זמן ההשפעה
12 שעות

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
במתח (למי שמבין מה הכוונה..)
במשך זמן ההשפעה
צמא לכל תגובה
כתיבה וחתימה טובה
במתח - ויואנס כדור שהתופעת לוואי הראשונה שלו היא חרדה.
כתבתי את זה פה כמה פעמים ואני אכתוב את זה כמה שצריך - חשוב שאנשים ידעו על מה הם הולכים!!!
אטנט הרבה יותר רגוע. בלי שמץ של ספק.
במשך ההשפעה - אטנט משתנה מאדם לאדם, כך עפ"י בית המרקחת, החל מארבע וכלה בשתים עשרה שעות.
ויואנס 12.
בחדות ובפוקוס - לא יודע מה הכוונה. ראיתי כאן כל מיני תגובות על "השפעה עמוקה" ו"השפעה רחבה" וכו', לא מבין מה זה. לקחתי את כל הכדורים, כולם היו אותו דבר חוץ מהתופעות לוואי. יש עדינים יותר ועדינים פחות, נפשיים וגופניים, אבל ברמת הריכוז אין הבדל.

רוצה מאוד

משתמש רשום
בבקשה, עזרו לי...
הרופא אומר, שלא לקחת את הכדור (ויואנס) כל יום,
למשל - שישי שבת לעשות הפסקה,
ובאופן כללי, להשתדל שזה לא יהיה קבוע (יומיים - כן, יום - לא וכדו')
שואלים למה???
'אם לוקחים כל יום זה עושה התמכרות, וזה - לא טוב!!!' סוף ציטוט...
לתחושתי - נטילה רציפה, מחלישה את תופעות הלוואי.
אודה מאוד, אם תחלקו איתי את המידע שלכם בעניין.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
בבקשה, עזרו לי...
הרופא אומר, שלא לקחת את הכדור (ויואנס) כל יום,
למשל - שישי שבת לעשות הפסקה,
ובאופן כללי, להשתדל שזה לא יהיה קבוע (יומיים - כן, יום - לא וכדו')
שואלים למה???
'אם לוקחים כל יום זה עושה התמכרות, וזה - לא טוב!!!' סוף ציטוט...
לתחושתי - נטילה רציפה, מחלישה את תופעות הלוואי.
אודה מאוד, אם תחלקו איתי את המידע שלכם בעניין.
אני מבין שאני יעצבן אותך בשאלה הזו -אבל פשוט עדיין לא עברו 9 חודשים לזמן של התור..;)
איזה רופא זה? (כלומר האם זה ממקור מקצועי או מקריאה באיזה פורום?)
כי יש רופאים (בלי שמות....)
שחד משמעית אומרים הפוך. (גם מצד תופעות הלוואי אבל גם מצד היעילות - ובעיקר שיש גם מנגנון נפשי משלים ליעילות התרופה)
אני בהתחלה לא לקחתי בשבת וכיום לוקח רציף וברור שזה מוריד מאוד תופעות לוואי

רוצה מאוד

משתמש רשום
אני מבין שאני יעצבן אותך בשאלה הזו -אבל פשוט עדיין לא עברו 9 חודשים לזמן של התור..;)
מעריך מאוד!!! את הניסיון שלך להתגבר הפעם על השאגה הקבועה, (בכל זאת א-ל-ו-ל...)
לא להישבר! זה הרגלים ישנים שקנינו במשך שנים נטולי ויואנס...
בעז"ה בפעם הבאה כבר תצליח.:);)
ובכל מקרה - אני לא מתעצבן כל כך מהר, תרגיש משוחרר...
תכלס' - אמר לי את זה נוירולוג, שלא מצליח לשכנע שהוא מבין.
מאידך - לימדנו @הקטן שבאריות, שלא לסטות מדברי הרופא...
ואנכי תולעת ולא איש, @רוצה מאוד לידע מה דעת ה'גדולים' בנושא,
וע"כ העזתי פני, ולא בושתי מן המלעיגים עלי, לעשות רצון קוני בעז"ה.
שמעת מ
(בלי שמות....)
משהו על עניין ההתמכרות.
שחד משמעית אומרים הפוך. (גם מצד תופעות הלוואי אבל גם מצד היעילות - ובעיקר שיש גם מנגנון נפשי משלים ליעילות התרופה)
אני בהתחלה לא לקחתי בשבת וכיום לוקח רציף וברור שזה מוריד מאוד תופעות לווא
אני חד משמעית מרגיש כך. וע"כ שאלתי...
אפשר ללמוד מזה כמה לקחים ו'מוסר השכל'ים [אלול... ;) ]:
אם יש לך מידע, אשמח לשמוע אפי' ש'אלול', מבטיח לחפש מוסר השכל...;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה