דרוש מידע קשב וריכוז במבוגרים- כל מה שחשוב לדעת ...

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

זמר אלוף

משתמש פעיל
בואאונדבר על זה רגע פתוח :
כילדה עברתי אמל נוירולוג וזה אבחן קש"ר בצורה שאינה חוקית,הגיונית ,
הוא כנוירולוג אולי כן מותר לו ,אבל כיום זה לא תקף...
שאלתי היא האם קש"ר שאינו מטופל יכול להיות שזה נהיה מעבר לזה וכבר עבר לפסים יותר מורכבים...
מה עושים במקרה כזה?
כיצד מבודדדים?
שוללים או מאשרים דברים אלו
היות והנושא של קש"ר בעיקר כאמור במבוגרים אינו מפתותח דיו ..
ולקשב וריכוז יכולים להיות סימפטומים נוספים אשר דומים או אכן הינם ,אבל ברמה הרבה יותר נמוכה מכל שאר ההאבחנותת..
מי שיש לו מידע מקצועי ומנוסה אשמח שיעדכן אותי בכתובת s40003907בגימילל
כי אני כבר נואשת!!!
ולךא יודעת מה ואיך לחשוב..
לא מצליח לכתוב את המייל ככה
תנסי יותר ברור.
בכל אופן, חשוב מאוד!
ללכת לאבחון נוסף אצל נוירולוג כולל בדיקת מוקסו.
אז ככה: דבר ראשון, ללכת לרופא המשפחה לקבל הפניה לנוירולוג והוא יפנה לבדיקת מוקסו

זמר אלוף

משתמש פעיל
יכולים להמליץ על נוירולוג/פסיכיאטר שמאבחן מבוגרים לקש"ר? עדיף בדרום ואם אין אז אפשר באזור ירושלים, בני ברק ובאזורים הקרובים להם. אפילו פרטי שעובד בשיתוף עם קופו"ח שמממנות חלק מהתשלום (ביטוח פלטינום)
הרופאת משפחה שלי לא מוכנה לתת לי מרשם לאטנט - זה נראה לכם הגיוני? עד שלא אעבור איבחון ע"י נוירולוג או פסיכיאטר. בפועל בקופ"ח כללית התור הכי קרוב הוא לסוף חודש 5/23 למניינם לסתם נוירולוג שאין לו התמחות בקש"ר.
לא שאני צריכה את האיבחון - אני יודעת שאני ADD מילדות רק שאז לא היתה מודעות בכלל לנושא.
רופא משפחה לא יכול לתת ריטלין לפני שיש אבחנה מנוירולוג.
אני עברתי אבחון בדרום בכללית והייתי מאוד מרוצה.
תשלחי פרטים ואכוון אותך

זמר אלוף

משתמש פעיל
ומה עושים עם מבחנים ?
ולמידה למבחנים שהעיניים קופצות משורה לשורה ולא מצליחים ?
לא מאובחנת ועד שיבוא המבחן הגדול אני לא יספיק לקבל אישור
יש משהו טבעי שעוזר ?,מיינד פלוס??
אפשר להשיג כדור שניים ממי שלוקח ולא לוקח בשבת ויש לו מיותר.
לא אני!

זמר אלוף

משתמש פעיל
מה עושים עם העייפות המכריעה המשתלטת בגמר השפעת התרופה,
אולי יש לזה איזה פתרון, כי כרגע בגמר ההשפעה נופלת עלי עייפות כאילו לא ישנתי 24 שעות,
איזה ריטלין את לוקחת?
רגיל או LA, הLA לדעתי יותר עדין בקטע הזה
רצוי גם, כאשר אפשר, לנוח 20 דקות וזה מאוד עוזר

SUS 11

משתמש פעיל
איזה ריטלין את לוקחת?
רגיל או LA, הLA לדעתי יותר עדין בקטע הזה
רצוי גם, כאשר אפשר, לנוח 20 דקות וזה מאוד עוזר
אני לוקח ויוואנס לא ריטלין,
לכן שאלתי מקודם אם מותר אם אפשר לערבב את שניהם יחד,

אוראורית

משתמש מקצוען
כן. במינון קטן יותר שלא תהיה נפילה
בעיתי ...
קודם כל , לא לכולם עוזר הריטלין( כמוני למשל )
ואז זה לא אופציה
באטנט ובויואנס קצת יותר בעיתי לעשות את זה ..

בכל מקרה , מה שאני עושה זה פשוט לקחת כמה שיותר מאוחר, כי בבוקר בדרך כלל יש יותר כוח אס אני מושכת את הזמן ואז גם הכדור השני ממילא ילקח מאוחר יותר, וממילא בזמן שאם יש נפילה כזו זה כבר בזמן שאני צריכה ללכת לישון ..

זמר אלוף

משתמש פעיל
ואתה מפיח בו רוח חיים,
מחכים לך איפה היית עד עכשיו לפחות מעכשיו
נ.ב. לחרוש ככה את האשכול ולהגיב לאיש ואיש כדרישתו, זה לא נשמע ADHD :D
רק כי אני עכשיו עם ריטלין!!!!
אמרתי כבר למעלה, שאני לא הייתי בנאדם()

אוראורית

משתמש מקצוען
למה את לוקחת שתי כדורים,
למה לא במנה אחת,
כי אני לוקחת אטנט.
אטנט הוא ל6 שעות בערך.
והערת אגב,
ראיתי מלא מעט שלוקחים שעוזר להם לקחת פעמיים ביום מאשר פעם אחת ( אפילו אותו מינון )
כשזה ל12 שעות יש את הפיק הראשוני ואז ביתר הזמן זה קצת חלש כי זה השפעה לשעות ארוכות .
כשלוקחים לשעות קצרות יותר, יש יותר בוסט חזק שיותר משפיע
התחלתי עם קונצרטה היה תופעות לווי עברתי מכדור לכדור עד שהגעתי לויוואנס ומצאתי את שהתאמה לנפשי,
אז יכול להיות שגם לריטלין תגיב אותו דבר .
ריטלין וקונצרטה הם מאותה משפחה
(מתילפנידאט ) שלהרבה אנשים החומרים הפעילים שיש שם עשו הרבה תופעות לוואי
ובסוג השני בדרך כלל זה התקבל להם מצויין

SUS 11

משתמש פעיל
והערת אגב,
ראיתי מלא מעט שלוקחים שעוזר להם לקחת פעמיים ביום מאשר פעם אחת ( אפילו אותו מינון )
כשזה ל12 שעות יש את הפיק הראשוני ואז ביתר הזמן זה קצת חלש כי זה השפעה לשעות ארוכות .
כשלוקחים לשעות קצרות יותר, יש יותר בוסט חזק שיותר משפיע
את הויוואנס גם אפשר לחלק לשתי מנות?

SUS 11

משתמש פעיל
ראיתי מלא מעט שלוקחים שעוזר להם לקחת פעמיים ביום
לי זה גם יכול לעזור לזמנים שאני רוצה להרדם אחרי כמה שעות ולא להיות ער שתים עשרה שעות,
ועם הויוואנס אני לא נרדם רק כשאני עיף מאד מאד, וגם אז רק לכמה שעות בודדות,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה