השקעות קרנות תשרי, מעניין?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

צמיחה

משתמש רשום
זה פותר לי קושיא אחרת,
מאיפה יש להם את הכסף להלוות?
הרי בנק יש לו את ההכנסות שלו, גופים חוץ בנקאיים שמלווים זה או חברות ביטוח שיש להם הכנסות גבוהות, וכסף פנוי להלוות אותו בריבית, או חברות כמו טריא, שאנשים משקיעים שם כסף, אבל הרי קרנות תשרי לא מפרסמים שאפשר להשקיע אצלם כסף כמו בטריא, אז אין שם משקיעים, אז מאיפה הכסף?
תשובה: מכספי הגמ"ח המרכזי, כנראה שיש שם כסף פנוי כי יש שם יותר הפקדות ממשיכות, כי יחסית זה מיזם צעיר שפונה לקהל צעיר, והשאלה הגדולה היא- מה יהיה כשהאנשים יתבגרו, ויהיה משיכות כמו/יותר מההפקדות, שכעת נוסף סיכון נוסף- שהכסף בנתיים הלך להלוואות בסיכון (שבנקים לא לוקחים את הסיכון הזה), לטווח ארוך.
אולי אז יעקלו את הדירות מהלווים המסכנים, וימכרו אותם, ובכספי המכירה ילוו למפקידים בגמ"ח המרכזי, שהגיע שעתם לממש את זכותם ולקבל הלוואה.
והנה גם אנו רואים שזה אותם אנשים (משה מונטג ושות').
לתשומת לב @השקעות R הון שחוקר זמן רב, אודות המודל האקטוארי של הגמ"ח המרכזי.
מה שכן, אם אכן תהיה שם קריסה, זה לכאורה יהיה הקריסה המשמעותית ביותר בציבור החרדי, יותר מבסדנו, ואתרא.
סתם הכפשות על סמך השערות, ראה כאן מי הגופים המממנים שלהם :
צילום מסך 2024-06-23 002401.png

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
סתם הכפשות על סמך השערות, ראה כאן מי הגופים המממנים שלהם :צפה בקובץ המצורף 1686711
השאלה כמה אחוזים מהכסף הם ממנים,
כי הגופים האלה מלוים בעצמם, אז למה שהם יצטרכו להלוות דרך תיווך של קרנות תשרי?
בקיצור, שיראו דו"ח נורמלי/תשקיף מהיכן ההכנסות.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
משפט מתוך האתר שלכם.

"אנו‭ ‬מאמינים‭ ‬שתשואה‭ ‬חברתית‭ ‬מובילה‭ ‬לתשואה‭ ‬פיננסית"‭.‬​

בשורות הבאות נוכיח שאכן כך השאלה למי מגיעה התשואה הזו....
למי שאין כוח לסיפור משעמם יכול לדלג ישר לסוף לחשבונות עצמם.
מעשה שלא היה (ומקווה מאוד שגם לא יהיה).
מעשה במשפחת תמים זוג יקר וישר דרך ולהם 5 ילדים. בשעה טובה 20 שנה לאחר חתונתם זוכים בני הזוג תמים בשעה טובה להשיא את ביתם הגדולה בשעטו"מ. אלא שהרב תמים רגיל כל ימיו לעמוד בהתחייבות שלו. ואינו מוצא מנוח לנפשו מניין ישיג את הסכום שהתחייב להשיג. בעודו הולך לא שקוע במחשבותיו הרים את עיניו ונתקל בפרצוף מחייך באושר מתוך לוח המודעות ואז צדה את עיניו המשפט הנפלא של פרסום של קרנות .... " הפתרון הנפלא מתוךחזון עסקי, חברתי לסייע להורים מחתנים ולזוגות צעירים במגזר החרדי לרכוש דירה".
הרים מהר טלפון ובאמת גילה שהוא עומד בכל הקיטוריונים. שמח וטוב לב עמד להכנס לביתו. בחדר המדרגות פגש בשכנו הרב ישר שהתעניין על ההכנות לחתונה הקרבה ובאה ואז סיפר לו הרב תמים על הפתרון הנפלא של אנשי החסד הנפלאים שמאפשר גם למחותן להגיע שמח אל החתונה. משום מה פניו של הרב ישר שידיו רב לו בעניינים פיננסיים נשארו חמוצות. "מדוע שלא תקחו משכנתא רגילה?" שאל הרב ישר. "אין אפשרות מדובר על תשלום עבור דירה מעבר לאחוז המימון" ענה הרב תמים." ואז הציע לו הרב ישר שייקח משכנתא לכל מטרה על דירתו והבטיח לו שזה ייצא להם הרבה יותר זול. ביררתי גם את זה ענה הרב תמים בצהלה במשכנתא לכל מטרה מציעים לי 6.5% ריבית. ואילו בקרן המדוברת נותנים בריבית רק של 6.3%. תגיד לי אמר לו הרב ישר "אמנם אני לא אוהב להשבית שמחות אבל יש לך מושג מה ההבדל בין ק"צ לקל"צ?" בוודאי ענה הרב תמים כץ זה שמו של השדכן היקר וקלאצ' זה סוג של חגורה שהבן שלי היקר בן ה8 דורש שנקנה לו לחתונה......... וכאן הביט בשעונו ונבהל וואו ממש מאוחר אני חייב לסיים. נכנס לביתו וסגר את הדלת.
למחרת כשהתעורר עדיין ניקר במוחו דברי הרב ישר אבל אז פתח את העיתון וראה פרסום של הקרן המדוברת כששמותיהם של שני עסקני חסד מוכרים הידועים כמי שעד היום ידם רב להם בעזרה להורים מחתניםמככבים בתוך הפרסומים. כאן נפלה בליבו ההחלטה ועוד באותו יום מיהר לסגור בשעה טובה את ההלוואה וכך הגיע לחופת ביתו שמח וטוב לב יחד עם כל המוזמנים.
חמש שנים לאחר מכן מתקרב מועד הפירעון ובשעה טובה זוכה משפחת תמים להשיא בת נוספת לצורך מימון חתונתה באמת לקחה משפחת תמים משכנתא לכל מטרה. אבל מה יהיה אם ההלוואה הישנה דאג הרב תמים. ואז בצורה נפלאה פנו אליו מקרנות חשוון שהוקמה ממש עכשיו כדי לעזור להורים שלקחו מקרנות תשרי לפני 5 שנים להמשיך להיות שמחיםן וטובי לב והציעו לו להמשיך את ההלוואה בדיוק באותם תנאים ל5 שנים נוספות. וכך המשיכו המשפחה 5 שנים אח"כ לקרנות כיסליו ובהמשך אף לקרנות טבת.
עד כאן מעשה שלא היה.
אבל ניסיתי לחשבן את העלויות של הסיפור הזה.
אז ככה הלוואה של 500 אלף ש"ח בתנאים של קרנות תשרי ל20 שנה (כיוון שלא ניתנה לי נבואה חישבתי את עליית ה מדד לפי 20 שנה האחרונות משנת 2004 עד שנת 2024)
בסיום ה20 שנה מלבד החזרת הקרן של 500,000 שילמה משפחת תמים עוד 176,194 ש"ח על ההצמדה למדד ועבור הריביות שילמה 745,341 ש"ח (גם הריבית צמודה למדד בעקבות הקרן.....) סה"כ מלבד הקרן 921,535 ש"ח(האמת שזה קצת יותר כי עליית המדד ובהתאם הריבית מחושבות בצורה חודשית ואני חישבתי לפי מדרגות שנתיות בלבד).
אילו לקחו משכנתא באותו סכום של 500000 ש"ח לכל מטרה בריבית של 6.5% גם כן ל20 שנה היו משלמים מלבד הקרן שימו לב 394,688 ש"ח בלבד.
האמת שבסכום ששילמו על ריבית והצמדה בהלוואה של 500,000 בקרנות הנ"ל יכלו לקחת במשכנתא לכל מטרה הלוואה של 1,170,000 ועדיין לשלם בסה"כ אותו סכום של ריבית ..
יירא הציבור ויישפוט
הודעה הנ"ל קצת ארוכה מידי אז אני מצטט כאן רק את השורות האחרונות שמתעסקות בחשבון המעשי.

עד כאן מעשה שלא היה.
אז ככה הלוואה של 500 אלף ש"ח בתנאים של קרנות תשרי ל20 שנה (כיוון שלא ניתנה לי נבואה חישבתי את עליית ה מדד לפי 20 שנה האחרונות משנת 2004 עד שנת 2024).
בסיום ה20 שנה מלבד החזרת הקרן של 500,000 שילמה משפחת תמים עוד 176,194 ש"ח על ההצמדה למדד ועבור הריביות שילמה 745,341 ש"ח (גם הריבית צמודה למדד בעקבות הקרן.....) סה"כ מלבד הקרן 921,535 ש"ח(האמת שזה קצת יותר כי עליית המדד ובהתאם הריבית מחושבות בצורה חודשית ואני חישבתי לפי מדרגות שנתיות בלבד).
אילו לקחו משכנתא באותו סכום של 500000 ש"ח לכל מטרה בריבית של 6.5% (נכון זה ריבית גבוהה. אבל עדיין.. )גם כן ל20 שנה היו משלמים מלבד הקרן שימו לב 394,688 ש"ח בלבד.

האמת שבסכום ששילמו על ריבית והצמדה בהלוואה של 500,000 בקרנות הנ"ל יכלו לקחת במשכנתא לכל מטרה הלוואה של 1,170,000 ועדיין לשלם בסה"כ אותו סכום של ריבית ..
יירא הציבור ויישפוט

קרנות תשרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
משפט מתוך האתר שלכם.

"אנו‭ ‬מאמינים‭ ‬שתשואה‭ ‬חברתית‭ ‬מובילה‭ ‬לתשואה‭ ‬פיננסית"‭.‬​

בשורות הבאות נוכיח שאכן כך השאלה למי מגיעה התשואה הזו....
למי שאין כוח לסיפור משעמם יכול לדלג ישר לסוף לחשבונות עצמם.
מעשה שלא היה (ומקווה מאוד שגם לא יהיה).
מעשה במשפחת תמים זוג יקר וישר דרך ולהם 5 ילדים. בשעה טובה 20 שנה לאחר חתונתם זוכים בני הזוג תמים בשעה טובה להשיא את ביתם הגדולה בשעטו"מ. אלא שהרב תמים רגיל כל ימיו לעמוד בהתחייבות שלו. ואינו מוצא מנוח לנפשו מניין ישיג את הסכום שהתחייב להשיג. בעודו הולך לא שקוע במחשבותיו הרים את עיניו ונתקל בפרצוף מחייך באושר מתוך לוח המודעות ואז צדה את עיניו המשפט הנפלא של פרסום של קרנות .... " הפתרון הנפלא מתוךחזון עסקי, חברתי לסייע להורים מחתנים ולזוגות צעירים במגזר החרדי לרכוש דירה".
הרים מהר טלפון ובאמת גילה שהוא עומד בכל הקיטוריונים. שמח וטוב לב עמד להכנס לביתו. בחדר המדרגות פגש בשכנו הרב ישר שהתעניין על ההכנות לחתונה הקרבה ובאה ואז סיפר לו הרב תמים על הפתרון הנפלא של אנשי החסד הנפלאים שמאפשר גם למחותן להגיע שמח אל החתונה. משום מה פניו של הרב ישר שידיו רב לו בעניינים פיננסיים נשארו חמוצות. "מדוע שלא תקחו משכנתא רגילה?" שאל הרב ישר. "אין אפשרות מדובר על תשלום עבור דירה מעבר לאחוז המימון" ענה הרב תמים." ואז הציע לו הרב ישר שייקח משכנתא לכל מטרה על דירתו והבטיח לו שזה ייצא להם הרבה יותר זול. ביררתי גם את זה ענה הרב תמים בצהלה במשכנתא לכל מטרה מציעים לי 6.5% ריבית. ואילו בקרן המדוברת נותנים בריבית רק של 6.3%. תגיד לי אמר לו הרב ישר "אמנם אני לא אוהב להשבית שמחות אבל יש לך מושג מה ההבדל בין ק"צ לקל"צ?" בוודאי ענה הרב תמים כץ זה שמו של השדכן היקר וקלאצ' זה סוג של חגורה שהבן שלי היקר בן ה8 דורש שנקנה לו לחתונה......... וכאן הביט בשעונו ונבהל וואו ממש מאוחר אני חייב לסיים. נכנס לביתו וסגר את הדלת.
למחרת כשהתעורר עדיין ניקר במוחו דברי הרב ישר אבל אז פתח את העיתון וראה פרסום של הקרן המדוברת כששמותיהם של שני עסקני חסד מוכרים הידועים כמי שעד היום ידם רב להם בעזרה להורים מחתניםמככבים בתוך הפרסומים. כאן נפלה בליבו ההחלטה ועוד באותו יום מיהר לסגור בשעה טובה את ההלוואה וכך הגיע לחופת ביתו שמח וטוב לב יחד עם כל המוזמנים.
חמש שנים לאחר מכן מתקרב מועד הפירעון ובשעה טובה זוכה משפחת תמים להשיא בת נוספת לצורך מימון חתונתה באמת לקחה משפחת תמים משכנתא לכל מטרה. אבל מה יהיה אם ההלוואה הישנה דאג הרב תמים. ואז בצורה נפלאה פנו אליו מקרנות חשוון שהוקמה ממש עכשיו כדי לעזור להורים שלקחו מקרנות תשרי לפני 5 שנים להמשיך להיות שמחיםן וטובי לב והציעו לו להמשיך את ההלוואה בדיוק באותם תנאים ל5 שנים נוספות. וכך המשיכו המשפחה 5 שנים אח"כ לקרנות כיסליו ובהמשך אף לקרנות טבת.
עד כאן מעשה שלא היה.
אז ככה הלוואה של 500 אלף ש"ח בתנאים של קרנות תשרי ל20 שנה (כיוון שלא ניתנה לי נבואה חישבתי את עליית ה מדד לפי 20 שנה האחרונות משנת 2004 עד שנת 2024)
אילו לקחו משכנתא באותו סכום של 500000 ש"ח לכל מטרה בריבית של 6.5% גם כן ל20 שנה היו משלמים מלבד הקרן שימו לב 394,688 ש"ח בלבד.
יירא הציבור ויישפוט
ראשית , יישר כח על ההשקעה , גם סיפור וגם חישובים .
חשוב לי לציין שההלוואה של קרנות תשרי הנה לתקופה של מקסימום 5 שנים, מראש היא מוגדרת כהלוואת גישור ( עבור אלו שאינם יכולים לרכוש היום את הדירה עקב רגישות לנושא ההון העצמי ו/או אי יכולת לעבור חיתום בבנק )
לכן החישוב של ההצמדה ל 20 שנה ( עוד מבלי לבדוק את החישובים מיותרת ) לא רלוונטי .
האם יצא לך לחשב לאותו זוג תמים את עלות ההלוואה שהוא לוקח ( 500,000 ) ל 30 שנה בבנק ?? הרי עיניך לא קפצו מחוריהם כשמתברר שבתום התקופה הוא משלם יותר מכפול על הכסף .
וכמובן שניתן להמליץ לאדם ממוצע לקחת משכנתה ל 15 שנים או 10 שנים ואזיי עלות ההלוואה שלו תהיה הרבה יותר נמוכה , אבל מה לעשות, ככל הנראה הוא יתקשה לעמוד בהחזר החודשי .

בואו נעשה סדר , וחשוב שתהיו עירניים לפרטים
קרנות תשרי אינה מתחרה בריבית הבנקאית , היא אינה מתיימרת להציע ללקוח שיש לו יכולת לקבל בבנק את ההלוואה לקחת מקרנות תשרי את ההלוואה והיא מראש מוגדרת כהלוואת גישור לפני הבנק .

ההלוואה היא הלוואה ל5 שנים , הריבית הנה קבועה לאורך כל חיי ההלוואה ואינה מושפעת מהמדד ( רק הקרן , זה כן ישפיע על ההחזר החודשי אך לא על הריבית )

לכל מותר היום חומרי / פיננסי יש יתרונות וחסרונות , לכל אדם יש את היכולת להעזר ביועץ משכנתאות שיעשה לו שכל בקבלת ההחלטה, לכן אנו בקרנות תשרי מקפידים שההגשה והבקשה לקבלת הלוואה לא עולה כסף ואינה מחייבת , לאחר קבלת האישור להלוואה ניתן לגשת עם נתוני ההלוואה כפי שאושרה לכם ולחפש אלטרנטיבה שאולי תהיה טובה יותר , אבל לפחות תוכלו להשוות תפוח לתפוח .

חשוב לי להבהיר ואתם מוזמנים לבדוק אותנו , לקוח שפונה אלינו ומבקש הלוואה שעל פניו מתאימה להלוואה בנקאית , נציע לו לבדוק את האפשרות לקחת מהבנק .

אבל עבור אלו שהבנק לא נותן מענה , בגלל גובה ההון העצמי הנדרש , או יכולת חיתום של בני הזוג , או רצון של ההורים המחתנים לצאת מההלוואה בתום ה 5 שנים , אזיי , נשמח לתת להם מענה .

שבוע נפלא

קרנות תשרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה פותר לי קושיא אחרת,
מאיפה יש להם את הכסף להלוות?
הרי בנק יש לו את ההכנסות שלו, גופים חוץ בנקאיים שמלווים זה או חברות ביטוח שיש להם הכנסות גבוהות, וכסף פנוי להלוות אותו בריבית, או חברות כמו טריא, שאנשים משקיעים שם כסף, אבל הרי קרנות תשרי לא מפרסמים שאפשר להשקיע אצלם כסף כמו בטריא, אז אין שם משקיעים, אז מאיפה הכסף?
תשובה: מכספי הגמ"ח המרכזי, כנראה שיש שם כסף פנוי כי יש שם יותר הפקדות ממשיכות, כי יחסית זה מיזם צעיר שפונה לקהל צעיר, והשאלה הגדולה היא- מה יהיה כשהאנשים יתבגרו, ויהיה משיכות כמו/יותר מההפקדות, שכעת נוסף סיכון נוסף- שהכסף בנתיים הלך להלוואות בסיכון (שבנקים לא לוקחים את הסיכון הזה), לטווח ארוך.
אולי אז יעקלו את הדירות מהלווים המסכנים, וימכרו אותם, ובכספי המכירה ילוו למפקידים בגמ"ח המרכזי, שהגיע שעתם לממש את זכותם ולקבל הלוואה.
והנה גם אנו רואים שזה אותם אנשים (משה מונטג ושות').
לתשומת לב @השקעות R הון שחוקר זמן רב, אודות המודל האקטוארי של הגמ"ח המרכזי.
מה שכן, אם אכן תהיה שם קריסה, זה לכאורה יהיה הקריסה המשמעותית ביותר בציבור החרדי, יותר מבסדנו, ואתרא.
צהריים טובים ,

הגופים המוסדיים שעומדים מאחורי קרנות תשרי הנם : חברות הביטוח הראל , מנורה מבטחים וזרוע ההשקעות של בנק לאומי שנקראת לאומי פרטנרס .
אין קשר ישיר או עקיף בין קרנות תשרי לגמ"ח המרכזי מלבד העובדה שאחד המייסדים של קרנות תשרי הגיע מהגמ"ח המרכזי ( חשוב לציין כי עם הקמת החברה , הוא סיים את עבודתו בגמ"ח המרכזי )

אני מבין את הצורך להראות חכם , זה בסדר ,
אבל תגידו דברי טעם ואנא , השתדלו לא לנסות לסגור חשבון עם גורם כזה או אחר על ידי הכפשת גורם שלישי , לא חושב שנכון לעשות כך

קרנות תשרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אין שום קשר , עסקי / כספי בין הגמ"ח המרכזי לבין קרנות תשרי
אנו מברכים על כל גוף פיננסי / גמ"ח שבכוונתו לסייע

קרנות תשרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מעניין לשם דוגמא,
כמה יוצא שצריך להחזיר אחרי 5 שנים אם לוקחים הלואה של 300 אל"ש
וכן האם אפשר לפרוע את ההלוואה באמצע התקופה?
או שלא הבנתי נכון ובסוף מחזירים את אותו סכום, הריבית היא רק במשך ה5 שנים? אז כמה זה יוצא לחודש?
יש מספר טל' לבירורים?
*8542
צוות קרנות תשרי ישמח לתת לך תשובות מלאות לכל הסוגיות והשאלות שעדיין פתוחות אצלך
לרבות שאלות ספציפיות וסימולציות על כל סכום שתבחר

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
מעניין לשם דוגמא,
כמה יוצא שצריך להחזיר אחרי 5 שנים אם לוקחים הלואה של 300 אל"ש
וכן האם אפשר לפרוע את ההלוואה באמצע התקופה?
או שלא הבנתי נכון ובסוף מחזירים את אותו סכום, הריבית היא רק במשך ה5 שנים? אז כמה זה יוצא לחודש?
יש מספר טל' לבירורים?
זו בדיוק דוגמא טובה להבנת העניין.
מכיוון שההלוואה צמודד מדד והנבואה ניתנה רק ל....
אין שום דרך לענות על שאלה זו.
אם נניח שמה שהיה הוא שיהיה וניקח את 5השנים האחרונות שהיו
אז אם לקחת את הלוואה הזו בתחילת 2019 והחזרת בתחילת 2024 אז התוצאה הייתה_(הכל בקרוב כי כאמור חישבתי במדרגות שנתיות ולא חודשיות)
החזר קרן בסוף התקופה של 324,407 ש"ח כלומר תוספת הצמדה של 24,000 ובנוסף תשלום ריבית לאורך התקופה של 96,640 ש"ח סה"כ כ40% תוספת על הקרן לחמש שנים שזה כ8% לשנה בממוצע.
מאידך אם נחשבן את חמש השנים שלפני כן כלומר מ2014 עד 2019 אז נמצא שבסוף התקופה החזר הקרן יהיה 2% 96,996 ש"ח בלבד כשהריבית ששולמה לאורך התקופה היא 93,732 ש"ח כלומר כלמור סה"כ כ30% תוספת על הקרן שזה כ6% לשנה בממוצע.
אבל גם יכול להיות גרוע יותר ואם נניח עקב שינוי הזמנים שהריבית תהיה כמו בשלוש השנים האחרונות
אז בסוף חמש שנים התוספת כולל ריבית כבר תהיה באזור 10% שנתי.....
תכל'ס מה שברור שבזמנים כאלו הלוואת צמודות מדד חשוב מאוד לדעת את ההימור שיש בהם ולשקול זאת ברצינות רבה. ואם מחותן שנאלץ בעל כרחו לקחת הלוואה כזו בריבית כזו זה מה שגורם לו לבוא מחוייך לחופה אז כנראה שהוא זקוק ליעוץ פיננסי בדחיפות.
ואם יש מישהו אחד שאכן כשראה את הפירסומים המבטיחים זה לא הרושם שנוצר אצלו אז אני מתנצל מראש. כי אני למרות שקצת יודע לקרוא מספרים כאלו ובכל זאת השתכנעתי מהפרסום שאולי יש פה איזה פיתרון פילנתרופי פורץ דרך. עד שהרמתי טלפון ושמעתי את הנתונים.
כמו שכתבתי בהתחלה אין שום בעיה בחברה מסחרית שמוצאת מצב שהיא יכולה להרוויח בו. אין דבר לגיטימי מזה. מה שמפריע לי זה הרושם שנוצר אצלי כאילו יש פה פיתרון אמיתי למי שמתקשה במשכנתא. וכאילו מטרת היוזמה היא ע"י עסקנים שהשקיעו את חייהם לצרכי חסד. (משום מה מעולם לא ראיתי את בנק הפועלים מפרסם תמונות בבתי רבנים בתמיכה במסלול מל"צ על בסיס אג"ח משתנה כל 5 ...........)
לדעתי ברוב המקרים ובמיוחד כשאנו מדברים על מי שגם כל מתקשה לעמוד בדרישות הבנק כלומר דחוק מאוד אז הלוואה כזו עלולה רק להגביר את הבוץ שבו הוא נמצא.
אחרי שהנתונים ברורים שכל אחד ישקול בדעתו ויחליט בהצלחה.

דמוקרטיה

משתמש פעיל
באופן כללי מבלי לדעת את העובדות
עושה את הרושם שהחברה הזו מנותקת מהציבור החרדי
והפרסומות שלה רק מעידות על זה... (ע"ע בנק הפועלים)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
2 מתוך 4 חברי הצוות שלהם הם חרדים:
איטה קולדצקי (אשתו של אביעזר קולדצקי)
ומשה מונטג

הפסקה

משתמש רשום
עריכה תורנית
אני חושב שהם פשוט מריחים מה הולך לקרות כאן בעוד כשנתיים שלש, כל אותם אלו שהשקיעו דירות בפריסיילים למיניהם ללא שם יכולת אמיתית לממש את הפונטיציאל כאשר יבוא העת

וכשלא יהיה ברירה ורגע לפני שיפקיעו מהם את הדירה עם כל הכסף של השלש שנים בפנים, יבואו אליהם מ'קרנות תשרי' ועוד 'עויזרים' שיצילו אותםויתנו להם הלוואות ובלבד שלא כל הכסף ילך לטמיון..

@ראובן 23 אני צודק?

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני חושב שהם פשוט מריחים מה הולך לקרות כאן בעוד כשנתיים שלש, כל אותם אלו שהשקיעו דירות בפריסיילים למיניהם ללא שם יכולת אמיתית לממש את הפונטיציאל כאשר יבוא העת

וכשלא יהיה ברירה ורגע לפני שיפקיעו מהם את הדירה עם כל הכסף של השלש שנים בפנים, יבואו אליהם מ'קרנות תשרי' ועוד 'עויזרים' שיצילו אותםויתנו להם הלוואות ובלבד שלא כל הכסף ילך לטמיון..

@ראובן 23 אני צודק?
היה השבוע בקבוצות של יועצים את הדיון הזה.
וזה בדיוק מה שטענתי שזה יציל את כל מי שקנה היום ב10/90 פריסייל בלי יכולת להשלים את העסקה.
אבל שאף אחד בגלל זה לא ירוץ לפריסייל העלות של הריביות מנטרלת את הרווח אבל יהיו מקרים שזה ישתלם כדל לא להיות בהפרת חוזה.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הריביות של קרנות תשרי זה 6.4 ריבית ובנוסף הקרן צמודה למדד.
זה באזור ה9% ריבית ריאלי.
נותנים רק בדירה מקבלן ודרגה ראשונה בלבד(הכוונה שלא ניתן לקחת מהם רק השלמה אלא את כל הסכום).
ההלוואה ניתנן בגרייס חלקי (שמחזירים באותם 5 שנים רק ריבית) אבל הקרן גם תגדל בגלל שזה צמוד למדד.
הרעין הוא לתת לזוג 5 שנים שקט להתחיל את החיים שבהם ההורים גם עוזרים להם ואחרי 5 שנים הם טוענים שמחירי הנדל"ן יעלו ואז זה יהיה 75% מימון ויכלו לחזור לבנק וגם ההכנסות של הזוג במהלך ה5 שנים חהיו יותר משמעותיות.
תבדקו במחשבוניי משכנתא כמה זה יוצא ותקבלו את ההחלטות שלכם.
זול זה לא.

קרנות תשרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מי שמכיר את מודל החיתום של קרנות תשרי יוכל רק להעיד עד כמה החברה מחוברת ברמ"ח איבריה לציבור החרדי ולצרכיו , הפתרון המוצע להורים המחתנים מתיישב מאוד עם אחד מכאבי בטן הכי כואבים ומציע פתרון ראוי בהחלט .

קרנות תשרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הריביות של קרנות תשרי זה 6.4 ריבית ובנוסף הקרן צמודה למדד.
זה באזור ה9% ריבית ריאלי.
נותנים רק בדירה מקבלן ודרגה ראשונה בלבד(הכוונה שלא ניתן לקחת מהם רק השלמה אלא את כל הסכום).
ההלוואה ניתנן בגרייס חלקי (שמחזירים באותם 5 שנים רק ריבית) אבל הקרן גם תגדל בגלל שזה צמוד למדד.
הרעין הוא לתת לזוג 5 שנים שקט להתחיל את החיים שבהם ההורים גם עוזרים להם ואחרי 5 שנים הם טוענים שמחירי הנדל"ן יעלו ואז זה יהיה 75% מימון ויכלו לחזור לבנק וגם ההכנסות של הזוג במהלך ה5 שנים חהיו יותר משמעותיות.
תבדקו במחשבוניי משכנתא כמה זה יוצא ותקבלו את ההחלטות שלכם.
זול זה לא.
צהריים טובים ,
ראשית , נכון יהיה עבור כל נוטל הלוואה להיוועץ עם גורם מוסמך ומקצועי בשביל לוודא שהוא לא בוחר במסלול שאינו מתאים לו .
הנחת היסוד המרכזית היא זו שהזוג הצעיר שנכון להיום אינו בר חיתום בעוד 5 שנים יהיה בר חיתום , כמובן שגם במידה ולא , ההורים המחתנים יוכלו להמשיך ולתמוך .
ולעניין עליית מחירי הדירות , גם במקרה קיצון שבו מחירי הדירות לא האמירו , לזוג הצעיר יש מספיק זמן להיערך / לחסוך על מנת להתמודד גם עם סוגיה זו ( להבדיל מנקודת הזמן הנוכחית שאת אותו הפער הם צריכים לסגור מיד על מנת להמנע מביטול עיסקה ח"ו )

DN8

משתמש חדש
צהריים טובים ,
ראשית , נכון יהיה עבור כל נוטל הלוואה להיוועץ עם גורם מוסמך ומקצועי בשביל לוודא שהוא לא בוחר במסלול שאינו מתאים לו .
הנחת היסוד המרכזית היא זו שהזוג הצעיר שנכון להיום אינו בר חיתום בעוד 5 שנים יהיה בר חיתום , כמובן שגם במידה ולא , ההורים המחתנים יוכלו להמשיך ולתמוך .
ולעניין עליית מחירי הדירות , גם במקרה קיצון שבו מחירי הדירות לא האמירו , לזוג הצעיר יש מספיק זמן להיערך / לחסוך על מנת להתמודד גם עם סוגיה זו ( להבדיל מנקודת הזמן הנוכחית שאת אותו הפער הם צריכים לסגור מיד על מנת להמנע מביטול עיסקה ח"ו )
איך לוקחים אח''כ את המשכנתא מהבנק?
הרי הבנק נותן 75% רק ברכישה ולא מימון דירה קיימת

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איך לוקחים אח''כ את המשכנתא מהבנק?
הרי הבנק נותן 75% רק ברכישה ולא מימון דירה קיימת
מכתב כוונות לדיור.
תצהיר דיר יחידה.
ודפי עיון.

קרנות תשרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
קרנות תשרי הנה חברה למתן אשראי הממומנת על ידי הגופים המוסדיים מהחזקים בארץ : מנורה , הראל ולאומי פרטנרס.

החברה שמה לה למטרה למצוא פתרון לזוגות צעירים המתחתנים ולהורים המחתנים על ידי מתן הלוואה במימון של עד 86.5% ובכך מאפשרת להורים המחתנים ולזוג שלרוב צעיר ונטול הכנסות לעמוד ביכולת להעמיד את ההון העצמי הנדרש לרכישת הדירה .
הפתרון מסייע גם להורים המחתנים בעצם העובדה שההלוואה של קרנות תשרי הנה הלוואה ל 5 שנים בתנאי גרייס ( במהלך ה 5 שנים משלמים רק את עלות האשראי ובתום התקופה עושים מחזור משכנתה והולכים לבנק ) וע"י כך ההורים יכולים להתחייב ולסייע לילדים לתקופה מוגדרת מראש שבסופה הזוג הצעיר יוכל לקחת משכנתה בעצמו .

נשאלו פה שאלות טובות לגבי השלמת ה 11% הנותרים בסוף התקופה למי שלקח 86% .
ראשית , בהחלט יתכן ומחיר הדירה שרכשתם היום יאמיר ובכך לא תהיה שום בעיה שכן ה 75% של הבנק במחיר שמאות החדש על הדירה יהיה מעבר אפילו ל 86% ממחיר החוזה , וגם במידה ולא , התקופה של ה 5 שנים הם זמן מספיק בכדי לסייע לזוג להתארגן על פער זה ( לעומת המצב הקיים שיש להם צורך במיידי למצוא פתרון לסכום זה )

הזוג הצעיר עצמו שכיום אינו עובר חיתום בנקאי שכן הוא נטול הכנסות , בתום התקופה כבר הופך ליישות כלכלית , גם האישה כבר סיימה את לימודי הסמינר ואף התחילה לעבוד , גם הגבר ככל הנראה מביא הכנסה מסויימת ( כולל / משלח יד / או כל דבר אחר בהתאם לדרכו ) ובכך תהיה להם היכולת להגיש בקשה להלוואה

הפתרון של קרנות תשרי מתאים עוד יותר למשקיעים שמעוניינים לרכוש דירה נוספת ובבנק יקבלו ככל הנראה רק 50% מימון לעומת הלוואה בקרנות תשרי שתאפשר להם לרכוש את הדירה במימון של 86.5%
( מזכיר לכם ש"משקיע" יכול להיות הורה שעובד קשה בשביל לרכוש דירה לביתו בת ה 17 כי יש הזדמנות טובה ומעט מעות בכיסו והוא אינו יכול בשלב זה לרשום עדיין את הדירה על שמה ולכן צריך פתרון עם אחוז מימון גבוה שכן הבנקים לא נותנים מענה לבעיה זו )

עם זאת , ולמרות כל האמור לעיל , אנחנו תמיד ממליצים לרוכשים להיוועץ ולשאול אנשי מקצוע כגון יועצי משכנתאות , הליך הבקשה בקרנות תשרי אינו עולה כסף ואינו מחייב , ניתן לקבל אישור עקרוני עם כל פרטי ההלוואה , ללכת , להשוות , ללמוד ולבסוף לבחור במסלול ובגוף המימוני שנותן מענה אמיתי לצרכים שלכם .

מי שימצא לנכון ללכת לבנק , שכך יעשה , מי שימצא לנכון ללכת לגורם מימוני אחר , שכך יעשה.
מי שיבחר לקחת הלוואה מקרנות תשרי , אנחנו נשמח לתת לו שירות מלא , חיתום מותאם ופתרון מהיר .

המון בהצלחה,
צוות קרנות תשרי *8542

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה