תח"צ קיבלתי מהם 3,000 בלי להתווכח, הדרך היחידה שעוזרת!!!

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
ועם עמדתי מחוץ לתחנה בחלק שקרוב יותר לכביש ממש בשפת המדרכה
ולא בתוך התחנה משנה משהו?
חברת האוטובוסים יכולה להגיד לי שהם יתלוננו עלי שעישנתי במקום אסור?
אולי התביעה פה לא שווה כי יטענו שעברתי על חוק יותר חמור וייצא שכרי בהפסדי
אשמח לעזרה למביניים בתחום
גם מי שחושב שהוא מבין מספיק לי
תודה מראש
לכאורה אין לך מה לחשוש שהחברה תתלונן שעישנת כי אין זה מעניינם וסמכותם, אבל כדאי לך לברר את זה טוב ולא להסתמך עלי בעניין הזה.
בכל מקרה גם אם תגיש תביעה אל תכתוב שעמדת מחוץ לתחנה, כי אז בעצם הנהג לא מחוייב לעצור לך. כלומר - אם עמדת בשטח התחנה (לכאורה לאו דוקא הסככה אלא כל שטח התחנה) ועישנת עברת על החוק ויכולת להקנס ע"י פקח, ואם לא עמדת בשטח התחנה הנהג לא אמור לעצור לך, אז לגבי תביעה אפשרית - צריך להיות ברור שאתה עמדת בתחנה!

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
לכאורה אין לך מה לחשוש שהחברה תתלונן שעישנת כי אין זה מעניינם וסמכותם, אבל כדאי לך לברר את זה טוב ולא להסתמך עלי בעניין הזה.
בכל מקרה גם אם תגיש תביעה אל תכתוב שעמדת מחוץ לתחנה, כי אז בעצם הנהג לא מחוייב לעצור לך. כלומר - אם עמדת בשטח התחנה (לכאורה לאו דוקא הסככה אלא כל שטח התחנה) ועישנת עברת על החוק ויכולת להקנס ע"י פקח, ואם לא עמדת בשטח התחנה הנהג לא אמור לעצור לך, אז לגבי תביעה אפשרית - צריך להיות ברור שאתה עמדת בתחנה!
שטח התחנה הוא השטח המסומן באדום צהוב
העישון אסור רק בחלק המקורה
תקן אותי אם משהו לא נכון

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
היו 2 נשים בתחנה, בדרך לעבודה (שעת בוקר), ובמהלך הנסיעה עלו עוד כמה עם אותם תלונות

תודה רבה!!
אם תוכלי להביא דו"ח נוכחות שמוכיח שהגעת באיחור זה יכול לפעול לטובתך, את מצידך היית בדרך לעבודה ובמקום להגיע בזמן חיכית לשווא בתחנה וגם איחרת לעבודה על כל המשתמע (אם הסכום שאותו הפסדת בגלל האיחור הוא לא גדול לא כדאי לתבוע אותו באופן פרטני, השופט לבד יבין שיש כאן גם נזק כלכלי).
אני מבין שהאיחור היה של חצי שעה, עם 2 אוטובוסים שכלל לא יוצאים ועוד אחד שאיחר באופן ניכר. לדעתי שווה לתבוע 1000-1200 ש"ח.
בכל מקרה לא כדאי לתבוע על מקרה בודד אלא על כמה מקרים.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
ולגבי זה אני לא יודע:
לשון החוק -
9א. תחנת אוטובוס מקורה, לרבות בסככה וכיוצא בזה, ותחנה מרכזית כהגדרתה בפקודת התעבורה, למעט חדר נפרד לחלוטין שהוקצה לעישון בידי הנהלת המקום, אם הוקצה, ובלבד שיש בו סידורי אוורור תקינים והעישון בו אינו גורם למטרד בחלקים אחרים של המקום.

מושמוש:-)

משתמש מקצוען
אתם עמדתם בתחנה שהוא היה אמור לעצור בה באותו יום (במסלול השונה)? היו מקומות ישיבה?
עמדנו בתחנה שהוא היה אמור לעצור באותו יום (בדקנו היטב קודם) והוא אכן עבר שם! אך לא עצר, למרות שהיה צריך לעצור בתחנה המדוברת.
לא יכולנו לראות אם יש/ אין אנשים כי הוא לא טרח לעצור ולפתוח דלת, וזו החוצפה. שיסביר מה הבעיה (אם יש כזו)
ולא עשה רושם שהאוטובוס מלא

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
@מנוי פרימיום
תוכל להעלות את הקישור של האתר בו מצאת את התוצאה הזאת !
אני מעוניין לבדוק גם כן האם האוטובוס האחרון ביום שישי לא יצא, לפני חודש בערך!
אפשר לבדוק רק נסיעות שבוצעו באותו יום החל מהשעה 00:00

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
עמדנו בתחנה שהוא היה אמור לעצור באותו יום (בדקנו היטב קודם) והוא אכן עבר שם! אך לא עצר, למרות שהיה צריך לעצור בתחנה המדוברת.
לא יכולנו לראות אם יש/ אין אנשים כי הוא לא טרח לעצור ולפתוח דלת, וזו החוצפה. שיסביר מה הבעיה (אם יש כזו)
ולא עשה רושם שהאוטובוס מלא
אם הוא היה מלא זאת בעיה, באמת צריך לברר מה החובה של החברות לגבי אטובוסים מלאים, האם ומתי הם חייבית לתגבר.
כדאי לברר עם משרד התחבורה מה יצא עם הפניה ששלחת.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אוטובוס שלא יצא - כן, לגבי איחור שמעתי שלא
אם ידוע לך ממקור מוסמך אחרת אשמח לקבל

לא ידעתי שאיחור של אוטובוס כלול בתנאי הרישיון
כי אם כך אז איך יש כאן אנשים שקיבלו פיצוי על איחור?
ההתחייבות החוקית של החברות לעמוד בתנאי הרישיון נובעת מסעיף 399 לתקנות התעבורה:

(א) בעל רשיון קו יפעיל את השירות שעליו ניתן לו הרשיון באורח תקין, סדיר ורצוף, בצורה המבטיחה נסיעה נוחה ויעילה בהתחשב בצרכי הציבור.
(ב) בעל רשיון יקיים את ההוראות שניתנו לו בכתב על ידי הרשות בקשר לניהול השירות ופעולתו על פי הפקודה ועל פי חלק זה.

זה בעצם הסעיף העיקרי שמחייב את חברות התח"צ לעמוד בכל ההתחייבויות שלהם כולל זמני יציאה מסלולים וכו'.

יש גם פסיקות בעניין: "לוח זמנים הוא למעשה הזמנה של הנתבעת לתושבים ולנוסעים אחרים להשתמש בשירותי הנתבעת. על לוח זמנים יש להקפיד והנתבעת מחוייבת לו. פרסום לוח זמנים בידיעת התובעת כי אין לה די רכבים לביצוע כל הנסיעות במועדן כי אם חלק בלבד יש בו כדי "הטעיה" כהגדרתה בסעיף 2א (ד) לחוק הגנת הצרכן תשמ"א - 1981" (ת"ק (ירושלים) 3119/07 שמואל מגנצא נ' אגד אגודה שיתופית לתחבורה בישראל).

כמובן שצריך לזכור שאיחור של דקות ספורות לא יתקבל בעין יפה כעילה לתביעה בעיני השופט. ככלל, מצד משרד התחבורה איחור של עד 6 דקות לא נחשב לאיחור לעניין הטלת קנס של מפעיל התח"צ.

ישראל בן ישראל

משתמש רשום
אפשר לתבוע שניים יחד??, נסעתי אני וחבר באוטובוס שהתעכב באמצע הדרך למעלה משעתיים, עקב תקלה ורק לאחמ"כ החברה שלחה חילופי,

א נ

משתמש פעיל
1. אם נסעתי עם אשתי והילדים, צריך לשלוח לאגד ומשרד התחבורה תלונה על כל אחד בנפרד ?
2. כמה מקרים בערך צריך שיהיה ביד כדי לתבוע אותם לזכות בוודאי ?
3. אני צריך להמתין לתשובה של אגד ומשרד התחבורה לפני שפותחים תיק תביעות קטנות ?
תודה רבה !!!

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אפשר לתבוע שניים יחד??, נסעתי אני וחבר באוטובוס שהתעכב באמצע הדרך למעלה משעתיים, עקב תקלה ורק לאחמ"כ החברה שלחה חילופי,
לכאורה זה אפשרי ואולי אפילו עדיף
תקלה זה בדרך כלל משהו שהשופטים נוטים להיות אליו סלחניים, לכן אם הייתם בקשר עם החברה וכו' כדאי לציין מה היתה ההתנהלות איתם.
ישנו "נוהל אוטובוסים תקולים" צריך לבדוק אם החברה פעלה על פיו, יש גם פסיקות שמתייחסות לעניין. אם יש צורך אני אשתדל להעלות את זה כאן.

ישראל בן ישראל

משתמש רשום
לכאורה זה אפשרי ואולי אפילו עדיף
תקלה זה בדרך כלל משהו שהשופטים נוטים להיות אליו סלחניים, לכן אם הייתם בקשר עם החברה וכו' כדאי לציין מה היתה ההתנהלות איתם.
ישנו "נוהל אוטובוסים תקולים" צריך לבדוק אם החברה פעלה על פיו, יש גם פסיקות שמתייחסות לעניין. אם יש צורך אני אשתדל להעלות את זה כאן.
אם יש פסיקות שמתייחסות לעניין אשמח מאד אם אפשר לשתף,

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
1. אם נסעתי עם אשתי והילדים, צריך לשלוח לאגד ומשרד התחבורה תלונה על כל אחד בנפרד ?
3. אני צריך להמתין לתשובה של אגד ומשרד התחבורה לפני שפותחים תיק תביעות קטנות ?
כדאי מאוד לשלוח לשניהם. עדיף למשרד התחבורה גם בגלל שאם היתה הפרה הם ייקנסו על ידי משרד התחבורה (בנוסף לתביעה הפרטית שלך) וגם בגלל שתשובת משרד התחבורה יכולה לשמש כראיה. בגלל הסיבה האחרונה כדאי לשלוח גם לחברה, תשובה מתחמקת רק תפעל לרעתם ותשובה לא אמיתית עוד יותר...
לכן גם כדאי לחכות לתשובה ולראות מה התשובות.
2. כמה מקרים בערך צריך שיהיה ביד כדי לתבוע אותם לזכות בוודאי ?
אפשר גם מקרה אחד, אבל לא כדאי כי מקרה אחד הוא סיכון שהחברה תצליח לשכנע את השופט שמדובר במקרה חריג.
אז כמה כן? מספר מקרים שונים בתאריכים שונים מסתבר שהחברה לא תצליח לתרץ את כולם, זה גם מראה על התנהלות פסולה של החברה באופן שיטתי (לכן כדאי לצרף גם מקרים"קטנים" שקרו לכם ולאחרים). מצד שני לא כדאי שהסכום יהיה גבוה מדי ולא שכתב התביעה יהיה ארוך מדי.

מה שאני

משתמש מקצוען
בלת"ק
כנראה כתבו על זה האם מותר הלכתית כאילו מה סכום הפיצוי שבאמת מגיע על פי דין והאם אין בזה משום פניה לערכאות

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
כנראה כתבו על זה האם מותר הלכתית כאילו מה סכום הפיצוי שבאמת מגיע על פי דין והאם אין בזה משום פניה לערכאות
לדעת הרבה פוסקים אין בזה משום פניה לערכאות ומותר אפילו בלי רשות מבי"ד, כולל סכומי הפיצויים שמקובל לתת בדיניהם.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
מדינת חלם - הגשתי לפני 3 חודשים תלונה למשרד התחבורה על אי ביצוע נסיעה, בפנייה ציינתי את כל הפרטים הנדרשים: תאריך ושעה, זהות המפעיל, מספר הקו, כיוון הנסיעה ותחנת המתנה, שעת תחילת ההמתנה ושעת סיום ההמתנה. כמו כן ציינתי כי עקב אי ביצוע הנסיעה נאלצתי לעשות את הדרך ברגל.
היום, לאחר 3 חודשים אני מקבל את התגובה הבאה -

1672223805728.png

שלחתי להם בתגובה את ההעתק שקיבלתי למייל עם שליחת הפניה הראשונה, שם מופיעים כל הפרטים שמילאתי במלואם...

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מדינת חלם - הגשתי לפני 3 חודשים תלונה למשרד התחבורה על אי ביצוע נסיעה, בפנייה ציינתי את כל הפרטים הנדרשים: תאריך ושעה, זהות המפעיל, מספר הקו, כיוון הנסיעה ותחנת המתנה, שעת תחילת ההמתנה ושעת סיום ההמתנה. כמו כן ציינתי כי עקב אי ביצוע הנסיעה נאלצתי לעשות את הדרך ברגל.
היום, לאחר 3 חודשים אני מקבל את התגובה הבאה -

צפה בקובץ המצורף 1275620

שלחתי להם בתגובה את ההעתק שקיבלתי למייל עם שליחת הפניה הראשונה, שם מופיעים כל הפרטים שמילאתי במלואם...
כדאי לשלוח תלונה למבקר המדינה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה