תח"צ קיבלתי מהם 3,000 בלי להתווכח, הדרך היחידה שעוזרת!!!

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
ועוד שאלה-
2 אוטובוסים בזה אחר זה לא יצאו, השלישי כמובן היה עמוס ונסע מאד לאט- איחור בהגעה של חצי שעה מאוטובוס שיוצא יום יום באותה שעה (ובנוסף העילה ש2 לפניו לא יצאו).
כמה סביר לתבוע על דבר כזה?
הייתם כמה בני משפחה יחד? באיזה שעה? יש נסיבות מחמירות כלשהן?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
תוכל לפרט איך אני עושה את זה באתר?
תודה.
אגד
משרד התחבורה

ולגבי זה:
לא עבר שום אוטובוס ממתי שהייתי שם בוודאות!
השאלה היא כאשר זה מילה שלי מול מילה שלהם, למה שיאמינו לי?
זה לא מילה מול מילה כי אגד יצטרכו להוכיח שהאוטובוס אכן עבר שם בזמן המדובר

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
זה לא מילה מול מילה כי אגד יצטרכו להוכיח שהאוטובוס אכן עבר שם בזמן המדובר
די סביר שהאוטובוס עבר ברחוב המקביל ועדיין תועד ברישומי ה-GPS בקרבת התחנה
במקרה כזה יאספו נתונים ממצלמות האוטובוס שמתעדות את הדלתות, כמו גם רישום פתיחת דלתות אוטומטי

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מקרה מרתיח מאוד שקרה לנו במוצאי פורים 17/3/22- ניתן עדיין להגיש תביעה?
בהחלט ניתן
למעשה, מאז לא פנו אלי וכמובן שלא קיבלנו פיצוי.
משרד התחבורה לא מעדכן בתוצאה של הבדיקה שלו. הם עושים סינון ראשוני של הפניות, יש פניות שהם ישר שולחים תשובה שאין חריגה במקרה וכו', זה לא אומר שהם צודקים, אם אתם בטוחים בעצמכם תשלחו בקשה שיבדקו שוב.
נראה שאת הפניה שלכם הם דוקא כן מתכוונים לבדוק (הוא היה פרטי?) ובמידת הצורך להעביר להליך אכיפה מנהלית, שזה בדיקת האפשרות להטיל קנס על החברה. בכל מקרה הם מיוזמתם לא שולחים פניה נוספת אליכם. אם אתם רוצים לדעת מה יצא מזה תשלחו אליהם פניה נוספת ותשאלו מה עלה בגורל הפניה/הליך האכיפה של המקרה המדובר.
פיצוי בכל מקרה משרד התחבורה לא נותן. לפעמים החברות נותנות פיצוי מזערי.
מה שהיה, שבמוצאי פורים, חיכינו בתחנת אהרונוביץ'- ריינס בב"ב כדי לשוב הביתה לצפון, עם תינוקות וילדים קטנים, עייפים ובוכים. כשהתקרב האוטובוס קו 998 לתחנה, הוא לא נכנס אפילו לתחנה אלא המשיך לנסוע במרכז הכביש ולא עצר, למרות שנופפנו לו בידינו. רצתי אחריו תוך סיכון עצמי וכשעצר מס' מטרים אח"כ לפני מעבר חצייה, השגתי אותו וסימנתי לנהג שיפתח את הדלת, אך הוא לא פתח ומבעד לדלת הסגורה סימן לי סימונים לא ברורים ונסע לדרכו ביהירות ובחוצפה (אפילו לא פתח את הדלת להסביר את עצמו), כשהוא מותיר אותנו מאחור. למותר לציין את עוגמת הנפש הגדולה, כשהילדים הקטנים עייפים ובוכים, לילה וקר והאוטובוס הבא מגיע רק בעוד שעה וחצי!!!!!!!!!!!!!!!
אציין שביום פורים מסלול הקו היה שונה מהרגיל ולא בתחנות הקבועות.
אתם עמדתם בתחנה שהוא היה אמור לעצור בה באותו יום (במסלול השונה)? היו מקומות ישיבה?

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
די סביר שהאוטובוס עבר ברחוב המקביל ועדיין תועד ברישומי ה-GPS בקרבת התחנה
במקרה כזה יאספו נתונים ממצלמות האוטובוס שמתעדות את הדלתות, כמו גם רישום פתיחת דלתות אוטומטי
למי שמכיר את רחוב משה דיין בירושלים, אין רחוב מקביל ששייך לעבור בו, או שהוא עבר בכל הרחוב או שלא, זה רחוב ארוך מאד.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
למי שמכיר את רחוב משה דיין בירושלים, אין רחוב מקביל ששייך לעבור בו, או שהוא עבר בכל הרחוב או שלא, זה רחוב ארוך מאד.
לא יתכן שהוא פשוט דילג ויצא דרך כביש 60?
1671448125484.png

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
השופט היה יגאל ברק - עופר
בהחלטה הוא לא הזכיר את הנושא של הפשרה - ראה קובץ מצורף.
לפי מה שאני מבין מדובר היה במקרה באמת חריג בו אגד הצליחו להוכיח שעשרות אוטובוסים שלהם היו תקועים בפקק שבאמת לא היה צפוי בגלל תאונה.
ישנן פסיקות שהחברות צריכות לקחת בחשבון פקקים צפויים כמו העבודות בגוש דן וכו'. אבל דבר מהסוג הזה הוא באמת חריג. ישנן פסיקות אחרות של השופט המדובר מהתקופה האחרונה בהן הוא נותן 300-500 ש"ח לכל מקרה של הפרה.

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בוודאי שזאת עילה לתביעה. כנראה שעברת על החוק כשעישנת בתחנה, אבל בשום אופן הנהג הוא לא הסמכות להעניש אותך!
לגבי הסכום לתביעה זה מאוד תלוי מה נגרם לך בגלל זה, האם נגרם איחור וכו'. אם מיהרת לאנשהו כנראה זה גרם לך ללחץ וכו', תפרט כמה שיותר בכתב התביעה. אם החברה לא תתן לך מענה בימים הקרובים תציין גם זה. באופן כללי סכום הגיוני לתביעה במקרה כזה הוא 300-1000 ש"ח.
ממליץ לך לשלוח תלונה גם למשרד התחבורה, כך גם משרד התחבורה יקנוס אותם וגם זה יכול להוות הוכחה לטובתך.
תודה על המענה
רציתי רק לשאול איזה חוק אוסר על עישון בתחנה
והאם זה תקף גם על סיגריה חשמלית
ומה העונש על זה
והאם החוק אוסר גם אם אני לבד בתחנה או שהעשן לא לכיוון היושבים בתחנה
אשמח למענה חמי שיודע ומבין בתחום
תודה מראש

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
תודה על המענה
רציתי רק לשאול איזה חוק אוסר על עישון בתחנה
והאם זה תקף גם על סיגריה חשמלית
ומה העונש על זה
והאם החוק אוסר גם אם אני לבד בתחנה או שהעשן לא לכיוון היושבים בתחנה
אשמח למענה חמי שיודע ומבין בתחום
תודה מראש

תחילה נאסר העישון במקומות כמו בתי קולנוע ואוטובוסים. בהמשך הורחב החוק גם למסעדות, בתי אוכל, רכבות, מרכולים, ובמטוסים. איסור עישון חל גם בתחנות אוטובוס מקורות, וכן ברציפי רכבת (למעט אזור שיוקצה לעישון), גני אירועים, מקלטים ציבוריים ובריכות שחייה.

לגבי סמכות הנהג -
סמכות נהג (תיקון מס' 6) תשע"ט-2019

9. (א) נהג של כלי רכב שהעישון בו אסור לפי הוראות חוק זה רשאי לאסור כניסת אדם המעשן או המחזיק מוצר עישון כשהוא דולק או מופעל, לפי העניין, לכלי הרכב.
מקור

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ועם עמדתי מחוץ לתחנה בחלק שקרוב יותר לכביש ממש בשפת המדרכה
ולא בתוך התחנה משנה משהו?
חברת האוטובוסים יכולה להגיד לי שהם יתלוננו עלי שעישנתי במקום אסור?
אולי התביעה פה לא שווה כי יטענו שעברתי על חוק יותר חמור וייצא שכרי בהפסדי
אשמח לעזרה למביניים בתחום
גם מי שחושב שהוא מבין מספיק לי
תודה מראש

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
ועם עמדתי מחוץ לתחנה בחלק שקרוב יותר לכביש ממש בשפת המדרכה
ולא בתוך התחנה משנה משהו?
חברת האוטובוסים יכולה להגיד לי שהם יתלוננו עלי שעישנתי במקום אסור?
אולי התביעה פה לא שווה כי יטענו שעברתי על חוק יותר חמור וייצא שכרי בהפסדי
אשמח לעזרה למביניים בתחום
גם מי שחושב שהוא מבין מספיק לי
תודה מראש
גם אם עישנת במקום שמותר לעשן בו הנהג יכול לסרב להעלות אותך בעודך מעשן או מחזיק את הסיגריה פועלת
9. (א) נהג של כלי רכב שהעישון בו אסור לפי הוראות חוק זה רשאי לאסור כניסת אדם המעשן או המחזיק מוצר עישון כשהוא דולק או מופעל, לפי העניין, לכלי הרכב.

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
גם אם היית מעשן במקום שמותר לעשן הנהג יכול לסרב להעלות אותך בעודך מעשן או מחזיק את הסיגריה פועלת
זה העיניין שהאוטובוס הגיע כיביתי את הסיגריה
והכנסתי לכיס
וכשאוטובוס נכנס לרציף
הוצאתי את העשן מהפה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה