בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

beedebi

משתמש פעיל
בינתיים אספתי 25 תלונות
מתוכם 16 כבר זכיתי למענה שאני צודקת..
להמשיך לאסוף עוד??:sneaky:

במכתב לחברת התחבורה אני צריכה לכתוב את כל התלונות? או לצרף העתק תלונה? איך זה עובד?
כי לעבור אחד אחד...
תעשי טבלה מכל התלונות (תאריך, סוג התלונה, הנזק, תגובת החברה) ותגישי תביעה בבי"מ לתביעות קטנות - תהליך קל ופשוט. לפחות תרוויחי מזה כסף.

חחח

משתמש סופר מקצוען
יש מישהו שהגיש תביעה והלך לו? יש חברה שמגישה לאנשים תמורת אחוזים?
אולי @שואל כענין מעונין לעבוד בזה תמורת אחוזים?
יש לי כ5-6 מקרים על חברת אפיקים כולל תגובת משרד התחבורה עליהם. אין לי סבלנות לכתוב כתב תביעה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי כ5-6 מקרים על חברת אפיקים כולל תגובת משרד התחבורה עליהם. אין לי סבלנות לכתוב כתב תביעה.
להגיע לבית משפט תצטרך/י בכל מקרה. בבית משפט לתביעות קטנות אין אפשרות לייצוג.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
בינתיים אספתי 25 תלונות
מתוכם 16 כבר זכיתי למענה שאני צודקת..
יכול להיות שכדאי לפצל את זה ליותר מתביעה אחת.
א) כי בפועל קשה לביהמ"ש לדון בכמות גבוהה של מקרים בבת אחת בהליך של ת"ק.
ב) כשסכום התביעה גבוה ביהמ"ש נוטה שלא לתת את מלוא הסכום, כלומר גם אם אתם צודקים בכל המקרים ומבקשים על כל מקרה סכום הגיוני, אבל בפועל הסכום הכולל הוא 25,000, סביר להניח שהסכום שתקבלו לא יתקרב לסכום הנ"ל. לעומת זאת אם יהיו בכל תביעה נניח שמונה מקרים, יש סיכוי גדול יותר שתקבלו בכל תביעה סכום שיותר מתקרב לסכום התביעה כך שבסך הכולל תרוויחו יותר.
בכל מקרה קשה לדעת כי אין בזה כללים ברורים. אם לא בא לכם ללכת לבימ"ש פעמיים-שלוש בהחלט ניתן לתבוע בפעם אחת.
כמו כן, אם מדובר בתביעות ישנות, כן כדאי לצרף לחדשות.
להמשיך לאסוף עוד??:sneaky:
ככל שנתלונן ונתבע יותר, יש סיכוי שדברים ישתנו.
ככל שחברות התח"צ ישלמו יותר - יותר ישתלם להם לעמוד בתנאי השירות.
אז למענכם ולמען כולנו התשובה היא -כן;)
במכתב לחברת התחבורה אני צריכה לכתוב את כל התלונות? או לצרף העתק תלונה? איך זה עובד?
כי לעבור אחד אחד...
את מתכוונת האם אפשר להעתיק את אותה תלונה ולשלוח גם לחברה וגם למשרד התחבורה?
כי אם זאת השאלה אז התשובה שאפשר להעתיק.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אני עכשיו נזכר שבאמת יש (היה) מישהו כזה. הוא עזר לי לפני כמה שנים להגיש בפעם הראשונה.
אני אחפש אם יש לי את הפרטים.

ערוגת הבושם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שלחתי 2 פניות לחברה על אוטובוס אחרון שבטוח לא יצא עמדתי בתחנה השנייה והוא לא הגיע.
תגובת החברה שלפי סדיקה האוטובוסים יצאו בזמן וכן כתבו לי את השעה שהאוטובוס עמד בתחנה.
הגיוני??

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
האם ביום שישי תקף החוק שאוטובוס אחרון חייב להעלות נוסעים בתחנות?
יום שישי חיכיתי ברמות לאוטובוס לגבעת זאב, עברו 2 אוטובוסים- שתיהם אחרונים לקו שלהם, ואחריהם אין בכלל- שתיהם מפוצצים ולא עוצרים בכלל בתחנה!
נאלצתי לקחת מונית, וזה בנס כי לתפוס שם מונית- ביציאה מרמות ליד רמות ד'- גם לתפוס מונית ב15:30 בערך ביום שישי זה סיוט, חיכיתי שם עם עוד נוסעת חילונית נזעמת, היא לקחה טרמפ, אבל לי זה לא התאים כי לא הינו צריכות להגיע לאותו מקום, ולקחתי מונית. מתי כבר יפתרו את הסיוט הזה של האוטובוסים ביום שישי לגבעת סזאב? אין תגבור בכלל והמצב בהתאם...

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
שלחתי 2 פניות לחברה על אוטובוס אחרון שבטוח לא יצא עמדתי בתחנה השנייה והוא לא הגיע.
תגובת החברה שלפי סדיקה האוטובוסים יצאו בזמן וכן כתבו לי את השעה שהאוטובוס עמד בתחנה.
הגיוני??
תשלחו גם למשרד התחבורה ותראו מה הם עונים

שידרוגים

משתמש מקצוען
החברה צריכה לענות בתוך 14 יום
והרשות הארצית לתח"צ צריכה להחזיר תשובה תוך 30 ימי עבודה תשובה סופית או תשובת ביניים כרשיש משך טיפול וכדו'
שלחתי תלונה למשרד התחבורה לפני חודש - עדיין לא קבלתי תגובה
יש מקום איפה אפשר לברר מה מצב התלונה? מה תגובת המשרד?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
האם ביום שישי תקף החוק שאוטובוס אחרון חייב להעלות נוסעים בתחנות?
יום שישי חיכיתי ברמות לאוטובוס לגבעת זאב, עברו 2 אוטובוסים- שתיהם אחרונים לקו שלהם, ואחריהם אין בכלל- שתיהם מפוצצים ולא עוצרים בכלל בתחנה!
כל אוטובוס חייב להעלות נוסעים בין אם הוא ראשון ובין אם הוא אחרון, אלא אם כן הוא מפוצץ ואין לו איך להעלות את הנוסעים.
מה שכן, בנסיעה האחרונה ביום יש לחברה חובה לשלוח תגבור באופן שיאסוף את כל הנוסעים. במצב הזה כדאי להתקשר ל- 8787* שם בשלוחה 2 הם אמורים לפתור בעיות בזמן אמת כמו במקרה הזה.
יחד עם זאת זה לא עוזר במיידי, כמדומני שבמקרה שלך הם אמורים לשלוח אוטובוס חלופי תוך רבע שעה. רק שלא ברור לי אם תוך רבע שעה הוא אמור להגיע לתחנה העמוסה שלא עצר בה, או להתחיל את דרכו לתחנה.....
נאלצתי לקחת מונית, וזה בנס כי לתפוס שם מונית- ביציאה מרמות ליד רמות ד'- גם לתפוס מונית ב15:30 בערך ביום שישי זה סיוט, חיכיתי שם עם עוד נוסעת חילונית נזעמת, היא לקחה טרמפ, אבל לי זה לא התאים כי לא הינו צריכות להגיע לאותו מקום, ולקחתי מונית. מתי כבר יפתרו את הסיוט הזה של האוטובוסים ביום שישי לגבעת סזאב? אין תגבור בכלל והמצב בהתאם...
יש לך אפשרות לתבוע אותם בת"ק.
כדאי לפנות קודם אל החברה וגם אל משרד התחבורה, ולראות מה התשובות שלהם כי במידה והם אכן שלחו אוטובוס לתגבור יתכן שלא כדאי לתבוע.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
משרד התחבורה כלל לא הגיב לי, לפחות אגד ענו משהו.
לפני כמה זמן שלחת למשרד התחבורה?
שלחתי תלונה למשרד התחבורה לפני חודש - עדיין לא קבלתי תגובה
יש מקום איפה אפשר לברר מה מצב התלונה? מה תגובת המשרד?
לאחרונה יש להם עיכובים במענה בגלל החלפה של החברה שמטפלת בתלונות.
אפשר לראות את מצב התלונה כאן:
שם בוחרים באפשרות של "בירור מצב פניה" ומזינים את "מזהה הפניה" שכנראה קיבלתם מהם במייל חוזר.

שידרוגים

משתמש מקצוען
לפני כמה זמן שלחת למשרד התחבורה?

לאחרונה יש להם עיכובים במענה בגלל החלפה של החברה שמטפלת בתלונות.
אפשר לראות את מצב התלונה כאן:
שם בוחרים באפשרות של "בירור מצב פניה" ומזינים את "מזהה הפניה" שכנראה קיבלתם מהם במייל חוזר.
אין לי מזהה פניה
במייל החוזר קבלתי מס' סימוכין בן 6 ספרות ובאתר כתוב שצריך לפחות 15 תוים
):

נעמיתוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יוצרי ai
בקיצור
עושים צחוק מאיתנו.
אולי הם חושבים שהנוסעים בתחבורה ציבורית הם ברמה נמוכה כל כך..
התביישתי בשבילם.

1679300322199.png

beedebi

משתמש פעיל
יש לי נסיון. תורידי טופס תביעה מהאתר 15 דקות. ותשני לפי המקרה שלך. כמו"כ אפשר להתיעץ איתם במייל, ניתן להעביר אליהם את התביעה לביקורת.

פרידא

משתמש מקצוען
אם האוטובוס אחר כמעט שעה
אין אוטובוס חלופי למקום הזה
חיכינו בגשם עם ילדים קטנים

אבל באמת היתה תאונה שגרמה לפקק מזעזע
זה הוגן לשלוח תלונה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה