יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
קרה לנו דבר ממש דומה במוצאי פורים (באיזור לא עמוס בירושלים, אוטובוס ריק כמעט)
התקשרנו לחברה. בפעם הראשונה הנציג אמר לבעלי "שהוא מתבלבל והאוטובוס כן עצר בתחנה"
בפעם השניה לא נתתי לו לחמוק והוא אמר "אם הוא עצר בתחנה הקודמת למה שהוא לא יעצור בתחנה שעמדתם בה, אולי האוטובוס היה עמוס". ואז גם הודה שהאוטובוס לא עצר בתחנה.
יש לנו הקלטה של השיחות.
נשמח לשמוע איך להתקדם, ואיזה סכום מתאים לתבוע (היינו עם חמישה ילדים + אחיינית, בעלה והבן שלה)
המקרה הזה נראה די חמור. כי בעוד שיש מצבים בהם באמת קשה לבוא בתלונות על חברות התח"צ בגלל הפקקים והעומס של פורים, הרי שבמקרה שלכם דווקא היה אוטובוס עם מקומות ודווקא ביום כזה כל הפרה של החברות היא חמורה יותר.
א. דבר ראשון כדאי מאוד לשלוח תלונות לחברה (בנוסף לטלפון שהתקשרתם במקום) ולמשרד התחבורה.
ב. לוודא שאכן יש לקו הנ"ל תחנה באותו מקום - בפורים היו שינויים רבים בקווים ובמסלולים.
ג. לגבי הסכום - זה תלוי מה קרה אחר כך, איזה עיכוב היה, מה היתה השעה וכו'. שימו לב שאתם יכולים לתבוע בשם עצמכם והילדים, ולא בשם האחיינית ובעלה אלא אם כן הם מצטרפים לתביעה כתובעים.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
תודה על כל המידע המפורט פה, תזכו למצוות!
האם יש צורך בהגשת תלונה למשרד התחבורה לפני תביעה?
(התלוננתי לחברת התח"צ ללא תגובה מצידם)
ואיזה סכום הייתם אומרים לי לתבוע עבור 3 פעמים בטווח של חודש וכמה ימים שאוטובוס בינעירוני לא יצא, והוצרכתי לחכות לאוטובוס הבא שיוצא 20 דק אח"כ ובזמן שיש יותר פקקים ואיחרתי לעבודה?
תלונה למשרד התחבורה מומלצת מאוד מכמה סיבות.
לגבי הסכום - אם אפשר להציג דו"ח נוכחות שמצביע על איחור לעומת שאר הימים זה יעזור, הן כהוכחה והן כתביעה לנזק על האיחור שגרם לירידה במשכורת (אם הסכום שירד לכם כתוצאה מהאיחור הוא משמעותי).
זה כמובן משתנה גם בעגמת הנפש - כמה מקום העבודה סלחן לאיחור, האם נאלצתם להשאר בעבודה להשלים את הזמן וכו'. בכל מקרה מדובר בעגמת נפש שחזרה על עצמה כמה פעמים כי יצאתם במיוחד כדי להספיק אוטובוס מסויים ובסוף המתנתם בתחנה 20 דקות מיותרות. אני הייתי תובע על סכום של כ-700 ש"ח לכל מקרה + הנזק הכספי מהאיחור (אם הוא משמעותי), ואם היו עוגמות נפש נוספות הייתי מעלה את הסכום בהתאם.

טוליפ לבן

משתמש מקצוען
במידת הצורך והביקוש אשמח לעזור כולל עם פס"ד קודמים של בתי משפט.
אשמח להכוונה פרטנית.
במקרה הזה בגלל שמהרתי לחתונה, לקחתי מיד מונית (ושמרתי את החשבונית).
כך שלא אחרתי לשום מקום, הגעתי בערך באותו זמן של האוטובוס.
היה פה ההלם בתחילה, וההפסד הכספי.
זה הכל.

בינתיים הגשתי תלונות יפות במשרד התחבורה ובאתר החברה,
לא התקבלו תגובות.

כט

משתמש פעיל
במוצאי פורים חיכיתי לאוטובוס זמן רב הראשון לא יצא והשני שיצא לאחר חצי שעה פשוט לקח רק מהמסוף ועכף את כל המסלול כולל התחנה שלי (כן כן הוא פשוט שינה את המסלול ...ללא הוראה ממשרד התחבורה ) הייתי עם אישתי והילדים וכמובן נגרם לנו צער גדול כי כולנו היינו גמורים מאוד
האם יש מה לטבוע על יום פורים וא"כ איך עושים את זה וכמה כסף אפשר לטבוע

פ.נ

משתמש מקצוען
במוצאי פורים חיכיתי לאוטובוס זמן רב הראשון לא יצא והשני שיצא לאחר חצי שעה פשוט לקח רק מהמסוף ועכף את כל המסלול כולל התחנה שלי (כן כן הוא פשוט שינה את המסלול ...ללא הוראה ממשרד התחבורה ) הייתי עם אישתי והילדים וכמובן נגרם לנו צער גדול כי כולנו היינו גמורים מאוד
תנסה את מזלך...
אף פעם לא מפסידים...
לדעתי בכל אופן לא יצא מזה כלום אבל שיראו לפחות שיתלוננו

כט

משתמש פעיל
אתה מכווין לבית משפט או למשרד התחבורה?????????????

navush

משתמש פעיל
רציתי לשאול
חברת אקסטרה אזור צפון ירושלים.
לאחר פניה על אוטובוס שלא הגיע לתחנה וככל הנראה בכלל לא יצא
פנו אלי בתגובה כי הם מתנצלים והנהג זומן לשימוע ...בלה בלה בלה
האם יש מה לעשות עם זה
כלומר הם מודים שלא יצא בכלל אוטובוס בשעה היעודה
קרה למישהו?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אשמח להכוונה פרטנית.
במקרה הזה בגלל שמהרתי לחתונה, לקחתי מיד מונית (ושמרתי את החשבונית).
כך שלא אחרתי לשום מקום, הגעתי בערך באותו זמן של האוטובוס.
היה פה ההלם בתחילה, וההפסד הכספי.
זה הכל.

בינתיים הגשתי תלונות יפות במשרד התחבורה ובאתר החברה,
לא התקבלו תגובות.
אפשר לתבוע את סכום המונית + סכום על עגמת נפש לחץ וכו'.
אם אני מבין נכון מדובר באוטובוס שלא עצר. זה מחמיר עם החברה כי היה אוטובוס והיו מקומות, ובעוד שבמקרים שלא יצא אוטובוס החברה יכולה לטעון שקרתה תקלה לאוטובוס/לנהג/לכביש/לראש ממשלת סין, הרי שבמקרה הזה היה אוטובוס והיה נהג והיו מקומות ישיבה וזה מחמיר עם החברה, וחשוב להדגיש ולציין את זה בכתב התביעה.
בנוסף לזה הרי תכננתם לנסוע עם אוטובוס ספציפי, כלומר שתכננתם את עצמכם והלכתם לתחנה וחיכיתם לאוטובוס ספציפי. את זה גם כדאי להדגיש בכתב התביעה, שלו הייתם רוצים מראש לנסוע במונית הייתם יותר חופשיים עם הזמן שלכם, ובכל אופן העדפתם את האוטובוס בגלל העלות וכו' אלא שהוא לא עצר.
אני הייתי תובע במקרה כזה סכום של 700-1000 ש"ח + המונית, ובתנאי שהייתי בתחנה עצמה! (שהחברה לא תוכל לטעון טענות).
אם הייתם עם בני משפחה נוספים כמובן שהייתי מצרף אותם, והולך על סכום מעט יותר נמוך לכל אחד. למשל - אם היינו 4 נפשות בתחנה הייתי מבקש 1500-2000 עבור כולם.
אם תרצו אוכל להעלות פס"ד לדוגמא בעניין הזה.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
ביום עמוס כמו פורים זה די בעייתי לתבוע כי באמת יש דברים שלא בשליטת מפעילי התח"צ.
אבל על אוטובוס שלא עצר בהחלט (או שעה שלא היתה עמוסה במיוחד) אפשר לתבוע ובתנאי שברור שהוא עקף ודילג ושהיו בו מקומות ישיבה.
ולכן הדבר הראשון הוא לשלוח לתלונה לחברה ולמשרד התחבורה ולראות מה הם טוענים.
דווקא דבר כזה ביום כזה יכול להגיע לסכומים גדולים יחסית.
אתה בטוח שהוא דילג?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
תנסה את מזלך...
אף פעם לא מפסידים...
לדעתי בכל אופן לא יצא מזה כלום אבל שיראו לפחות שיתלוננו
לפעמים עלולים גם להפסיד
לכן כדאי להיות בטוחים במקרה, וגם לתבוע על כמה מקרים יחד. כך שאם טעינו במקרה אחד נרוויח לפחות מהאחרים.
ולכן גם כדאי לפנות קודם למשרד התחבורה אם הם עונים שלא היתה הפרה לא כדאי לתבוע (אפשר לצרף למקרים אחרים ולציין שמשרד התחבורה טענו שלא היתה הפרה אך לדעתכם היתה להם טעות וכו').

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
רציתי לשאול
חברת אקסטרה אזור צפון ירושלים.
לאחר פניה על אוטובוס שלא הגיע לתחנה וככל הנראה בכלל לא יצא
פנו אלי בתגובה כי הם מתנצלים והנהג זומן לשימוע ...בלה בלה בלה
האם יש מה לעשות עם זה
כלומר הם מודים שלא יצא בכלל אוטובוס בשעה היעודה
קרה למישהו?
בהחלט ניתן לתבוע

טוליפ לבן

משתמש מקצוען
אפשר לתבוע את סכום המונית + סכום על עגמת נפש לחץ וכו'.
אם אני מבין נכון מדובר באוטובוס שלא עצר. זה מחמיר עם החברה כי היה אוטובוס והיו מקומות, ובעוד שבמקרים שלא יצא אוטובוס החברה יכולה לטעון שקרתה תקלה לאוטובוס/לנהג/לכביש/לראש ממשלת סין, הרי שבמקרה הזה היה אוטובוס והיה נהג והיו מקומות ישיבה וזה מחמיר עם החברה, וחשוב להדגיש ולציין את זה בכתב התביעה.
בנוסף לזה הרי תכננתם לנסוע עם אוטובוס ספציפי, כלומר שתכננתם את עצמכם והלכתם לתחנה וחיכיתם לאוטובוס ספציפי. את זה גם כדאי להדגיש בכתב התביעה, שלו הייתם רוצים מראש לנסוע במונית הייתם יותר חופשיים עם הזמן שלכם, ובכל אופן העדפתם את האוטובוס בגלל העלות וכו' אלא שהוא לא עצר.
אני הייתי תובע במקרה כזה סכום של 700-1000 ש"ח + המונית, ובתנאי שהייתי בתחנה עצמה! (שהחברה לא תוכל לטעון טענות).
אם הייתם עם בני משפחה נוספים כמובן שהייתי מצרף אותם, והולך על סכום מעט יותר נמוך לכל אחד. למשל - אם היינו 4 נפשות בתחנה הייתי מבקש 1500-2000 עבור כולם.
אם תרצו אוכל להעלות פס"ד לדוגמא בעניין הזה.
שלחתי תלונות מכובדות ומנוסחות היטב+ תמונות של הקבלה של המונית והאוטובוס חזור.
אבל הבנתי מתגובות כאן באשכול, שמשרד התחבורה לא ממהר לענות.
יכולה לעבור אפילו חצי שנה מעת פתיחת התלונה ועד למענה (הבלתי מספק)
אז בינתיים צריך לשלב ידיים ולחכות לתשובה שלהם?

כוהנת

משתמש צעיר
ניתן לתבוע פקח שנתן דוח על אי תשלום באוטובוס של דן ( ניסיתי לשלם באשראי , מה שאני עושה כל יום ובאותו יום לא עבר - ללא סיבה ) הפקח התנהג בצורה מזעזעת ונתן דוח של 100 שקל .
אשמח לדעת האם ניתן לתבוע את משרד התחבורה על הנ''ל ,
וכן איפה ניתן להגיש ערעור על הדוח .

פ.נ

משתמש מקצוען
לפעמים עלולים גם להפסיד
לכן כדאי להיות בטוחים במקרה, וגם לתבוע על כמה מקרים יחד. כך שאם טעינו במקרה אחד נרוויח לפחות מהאחרים.
ולכן גם כדאי לפנות קודם למשרד התחבורה אם הם עונים שלא היתה הפרה לא כדאי לתבוע (אפשר לצרף למקרים אחרים ולציין שמשרד התחבורה טענו שלא היתה הפרה אך לדעתכם היתה להם טעות וכו').
אני מדברת על להיתלוננן במישרד בתחבורה או מבקר המדינה
בזה אף פעם לא עלולים להפסיד

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
שלחתי תלונות מכובדות ומנוסחות היטב+ תמונות של הקבלה של המונית והאוטובוס חזור.
אבל הבנתי מתגובות כאן באשכול, שמשרד התחבורה לא ממהר לענות.
יכולה לעבור אפילו חצי שנה מעת פתיחת התלונה ועד למענה (הבלתי מספק)
אז בינתיים צריך לשלב ידיים ולחכות לתשובה שלהם?
מתי שלחת? כי בדרך כלל זה לא כל כך הרבה זמן. בחודשים האחרונים באמת יש ברשות הארצית לתח"צ של משרד התחבורה קצת בלאגן, כי הם החליפו את החברה שמנהלת להם את התלונות וכו', ואכן דברים מתעכבים.
אין שום חובה לחכות לתשובות שלהם, זאת רק המלצה לראות מה הם כותבים.
בהחלט ניתן להגיש תביעה אם אתם בטוחים בצדקתכם גם ללא התשובות שלהם.
תביעות ותלונות זה יכול להיות הדרך לשיפור בתח"צ.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
ניתן לתבוע פקח שנתן דוח על אי תשלום באוטובוס של דן ( ניסיתי לשלם באשראי , מה שאני עושה כל יום ובאותו יום לא עבר - ללא סיבה ) הפקח התנהג בצורה מזעזעת ונתן דוח של 100 שקל .
אשמח לדעת האם ניתן לתבוע את משרד התחבורה על הנ''ל ,
וכן איפה ניתן להגיש ערעור על הדוח .
היו כמה אשכולות בעניין של דוחו"ת הזה ואולי שם יידעו לעזור יותר.
ערעור ניתן להגיש באתר של הרשות הארצית לתח"צ.
לגבי תביעה - התביעה בכל מקרה לא תהיה נגד משרד התחבורה. גם אם יש לך טענה נגד הפקח אז זאת תביעה נגדו או נגד החברה בה הוא עובד (במקרה שלך דן).
בכל מקרה לברר היטב לפני תביעה כי למיטב ידיעתי זה לא סיפור לתביעה אלא לערעור. אולי אם יידחה הערעור יש מקום לתביעה.

טוליפ לבן

משתמש מקצוען
מתי שלחת? כי בדרך כלל זה לא כל כך הרבה זמן. בחודשים האחרונים באמת יש ברשות הארצית לתח"צ של משרד התחבורה קצת בלאגן, כי הם החליפו את החברה שמנהלת להם את התלונות וכו', ואכן דברים מתעכבים.
אין שום חובה לחכות לתשובות שלהם, זאת רק המלצה לראות מה הם כותבים.
בהחלט ניתן להגיש תביעה אם אתם בטוחים בצדקתכם גם ללא התשובות שלהם.
תביעות ותלונות זה יכול להיות הדרך לשיפור בתח"צ.
ביום חמישי האחרון.
נתן להם עוד שבוע הזדמנות...

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
ביום חמישי האחרון.
נתן להם עוד שבוע הזדמנות...
החברה צריכה לענות בתוך 14 יום
והרשות הארצית לתח"צ צריכה להחזיר תשובה תוך 30 ימי עבודה תשובה סופית או תשובת ביניים כרשיש משך טיפול וכדו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה