קורונה קורונה - חופשה בתשלום?

מצב
הנושא נעול.

שועל ירוק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
אני בפירוש נגד ההתנהלות המזעזעת הזו של הארגון הבריוני הזה שנקרא ארגון המורים. הציבור היחיד שהולך להינות וכמובן לקבל משכורת מלאה אלו המורות. יפות הנפש. שבנוסף לחצי שנה חופש קיבלו עוד 3 שבועות. שיהיה להן לבריאות. הוגן זה לא! הגיוני? שום דבר לא הגיוני בכמויות החופשים שהציבור הזה מקבל. אני מסתבר אעבוד עד בדיקת חמץ, כאשר ברקע אצטרך למצוא פתרונות לפסח ולילדים שפשוט סתם!!!! יושבים בבית. בלי סיבה פרט ללחץ של ארגון הבריונים.
גם את בעבודה שלך יכולה לעשות וועד עובדים או לעבור בהוראה

שועל ירוק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
ביאור 2020-03-13 084615.png

הנה התשובה מהסתדרות המורים

קצרה

משתמש מקצוען
גם את בעבודה שלך יכולה לעשות וועד עובדים או לעבור בהוראה

ועד העובדים שלה יהיה כל כך מוגבל בכוחו - שיהווה בדיחה.
יש הרבה מקומות פרטיים עם "ועד עובדים". כוחו מוגבל בדרך כלל לגבית תשלום מהעובדים ולחלוקת שי לחג--

כדי שלועד עובדים יהיה כוח - הוא חייב לעמוד מול גוף ממשלתי שהמשאבים שלו מנוהלים בדרך "קצת" שונה.
ושיהיה לו כוח באמת לטרטר את כל המדינה.

לעובדים רגילים אין יכולת כזו - וכל התאגדות שלהם רק תעלה להם כסף בלי תמורה.
בדוק
בדוק

אוורסט

משתמש מקצוען
אני בפירוש נגד ההתנהלות המזעזעת הזו של הארגון הבריוני הזה שנקרא ארגון המורים. הציבור היחיד שהולך להינות וכמובן לקבל משכורת מלאה אלו המורות. יפות הנפש. שבנוסף לחצי שנה חופש קיבלו עוד 3 שבועות. שיהיה להן לבריאות. הוג
בבקשה מוזמנת להיות מורה
נראה אותך מתמודדת אם 35 תלמידים/ות,
אני אישית בחרתי את עבודת ההוראה אפילו שהיא קשה ושוחקת מאד! וכמה פעמים חשבתי לעשות הסבה אבל בגלל החופשים אני ממשיכה, קל לדבר על המורות יפות הנפש...
אז אף אחד לא מנע ממך להיות מורה

קצרה

משתמש מקצוען
בבקשה מוזמנת להיות מורה
נראה אותך מתמודדת אם 35 תלמידים/ות,
אני אישית בחרתי את עבודת ההוראה אפילו שהיא קשה ושוחקת מאד! וכמה פעמים חשבתי לעשות הסבה אבל בגלל החופשים אני ממשיכה, קל לדבר על המורות יפות הנפש...
אז אף אחד לא מנע ממך להיות מורה

כדי שתמשיכי להיות מורה שמחה-
נגלה לך גם שהשכר שלך גבוה מהממוצע , שיש לך ימי מחלה מרובים , הגנה מפיטורין ומהרעת תנאים , תנאי פנסיה מיטיבים ועוד--
אם מציעים לך עכשיו תוספת של 2000 שקל ברוטו (ולא נטו) לשכר - את מוכנה בשביל סכום כזה לעבוד 8 שעות ביום +כל החופש הגדול וכל החגים כולל ערבי חגים + לא לקבל כסף על ימי מחלה + חוסר וודאות ?? זה בערך מה שתרוויחי יותר אם תעשי הסבת מקצוע למקצוע שמרוויחים בו משכורת טובה....

יודעת מה זה חוסר וודאות למשל ?
זה אומר שכרגע בעוד המורים השיגו לעצמם חופשה בבית - והמורות החרדיות בכלל מבסוטות מהחופש שבא להם בדיוק בזמן הכי לחוץ בשנה -
והן די רגועות בנוגע לשכר - שבסוף בא יבוא.
יושבים עובדים שצריכים למרות שהילדים בבית - למצוא להם סידור, אי הגעה לעבודה עלולה להפוך את העובד לראשון שיפוטר מלבד זה שאין לו שום סיכוי לראות אגורה אחת על ההיעדרות הזו.
המצב הזה של עצירת הכלכלה מדרדר את המשק? מי הולך לסבול מהמצב הזה?
המורים - לא חוששים על עבודתם. הם ימשיכו לעבוד גם במצב של דירדור כלכלי.

שאר העובדים - אי הודאות שלהם גבוה מאד. כל מצב של דירדור במשק יתבטא מיד בהרעת תנאים/פיטורין/סגירת עסקים...

מותר למורים לקבל את זה שלמרות שלא לכל אחד מתאימה עבודת הוראה לכישוריו (ולכן - לכי תהיי מורה - אינה תשובה הולמת) כמו שמי שאינה מספיק מוכשרת לא יכולה לעבוד בהייטק - ומי שאין לה חוש עיצוב לא תוכל להיות גרפיקאית -
אז יש להם עבודה יציבה, מבוססת עם תנאים מיטיבים למדי.

וכשאתן מקבלות הטבות שאנשים אחרים במשק משלמים לכם עליהן וסובלים מהן מאד ללא פיצוי אלא עוד להיפך , כי המהלך הזה מסכן את כל מקומות העבודה במשק ומחייב את כולם רק להשקיע יותר בתקווה לשמר את מקום העבודה אם הוא ישרוד ולא יקרוס - ומתוסכלים מאד מאד - זה אולי הזמן לא להתריס.

אוורסט

משתמש מקצוען
כדי שתמשיכי להיות מורה שמחה-
נגלה לך גם שהשכר שלך גבוה מהממוצע , שיש לך ימי מחלה מרובים , הגנה מפיטורין ומהרעת תנאים , תנאי פנסיה מיטיבים ועוד--
אם מציעים לך עכשיו תוספת של 2000 שקל ברוטו (ולא נטו) לשכר - את מוכנה בשביל סכום כזה לעבוד 8 שעות ביום +כל החופש הגדול וכל החגים כולל ערבי חגים + לא לקבל כסף על ימי מחלה + חוסר וודאות ?? זה בערך מה שתרוויחי יותר אם תעשי הסבת מקצוע למקצוע שמרוויחים בו משכורת טובה....

יודעת מה זה חוסר וודאות למשל ?
זה אומר שכרגע בעוד המורים השיגו לעצמם חופשה בבית - והמורות החרדיות בכלל מבסוטות מהחופש שבא להם בדיוק בזמן הכי לחוץ בשנה -
והן די רגועות בנוגע לשכר - שבסוף בא יבוא.
כנראה ישנה סיבה טובה מדוע משלמים את כל מה שציינת כאן!
כנראה שהעבודה בהוראה היא עבודה אד קשה פיזית ונפשית!
וחוצמיזה לוקח לפחו 10/12 שנים עד שמקבלים קביעות וזוכים לכל התנאים שציינת...

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
וכשאתן מקבלות הטבות שאנשים אחרים במשק משלמים לכם עליהן וסובלים מהן מאד ללא פיצוי אלא עוד להיפך , כי המהלך הזה מסכן את כל מקומות העבודה במשק ומחייב את כולם רק להשקיע יותר - ומתוסכלים מאד מאד - זה אולי הזמן לא להתריס.

אני מורה בתיכון עצמאי
איש לא הולך לשלם לי על החופשה הכפויה הזו
אין לי כל קשר לארגון הסתדרות המורים
ואם הם דרשו משהו זו לא אחריותי או אחריות כלל המורות
בהחלט מעדיפה ללכת לעבודה ואני מדברת בכנות ולא בצדקנות
כל אחד בחר את עבודתו והוא מודע היטב לחסרונות ולמעלות,
ב"ה לכל אחד יש צדדים טובים ופחות בעבודה
וכולם עובדים קשה
אין ענין להתווכח מה טוב יותר
אלא להבין שהמצב שנקלענו אליו הוא חריג, וקשה,
התסכול של להישאר עם ילדים בבית
וללכת לעבוד
התסכול של הבידוד וכו' וכו'
במקום להאשים את ההסתדרות או מישהו אחר
בואו נזכור שיש כאן מגפה מלחיצה, לא צפויה, שהממשלה לא ממש יודעת איך להתמודד איתה
והיא מגיעה ממנו ית'
והחלטות של השבתת המשק לא באמת מגיעות משיקולים קטנים כמו "טובת המורים" גם אם ככה כתבו בחדשות
ז

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
הסיבה היא ב2 מילים:

הסתדרות המורים.

קצרה

משתמש מקצוען

הסיבה היא כי יש מאחוריכם גוף חזק - ומדינה .
הסיבה היא כי זה הממוצע בשוק.
האם עבודה בתכנות היא קשה פיזית ונפשית יותר מעבודה בהנהלת חשבונות??
אם לא , על מה ולמה פער המחירים ביניהם? לפי טענתך לא היה אמור להיות שונה אם אין שוני פיזי/נפשי.

אפילו בהייטק לוקח 10-12 שנים של וותק כדי לקבל תנאים טובים.
בכל עבודה מתחילים במינימום ומתקדמים בכמה שנים.
לפחות בהוראה אין נסיגות אחורנית - מה שקורה בהחלט בשאר המקצועות.
אחרי 10 שנים - העסק נסגר / פוטרת - איבדת את כל הוותק ואת מתחילה מהתחלה - בתנאים אולי פחות טובים.
קורה בהחלט.

המורות לפעמים כל כך מנותקות מקרקע המציאות הבוצית והקשה של כלל עובדי המשק - שהן לא מעריכות מספיק את העבודה שלהן.
אנחנו לא מקנאים ברוך השם - לכל אחד כישוריו יכולותיו ומה שהשם קבע לו.

אבל כשאדם מתבכיין ברמה כזו על תנאי עבודה מעולים ליד אנשים עמלים - זה קצת מוגזם.
זה כמו שעובדת הייטק שמרוויחה 20 אלף תבכה ליד מנהלת חשבונות שמרוויחה 6000 על העבודה. לא נעים.

קצרה

משתמש מקצוען
אני מורה בתיכון עצמאי
איש לא הולך לשלם לי על החופשה הכפויה הזו
אין לי כל קשר לארגון הסתדרות המורים
ואם הם דרשו משהו זו לא אחריותי או אחריות כלל המורות
בהחלט מעדיפה ללכת לעבודה ואני מדברת בכנות ולא בצדקנות
כל אחד בחר את עבודתו והוא מודע היטב לחסרונות ולמעלות,
ב"ה לכל אחד יש צדדים טובים ופחות בעבודה
וכולם עובדים קשה
אין ענין להתווכח מה טוב יותר
אלא להבין שהמצב שנקלענו אליו הוא חריג, וקשה,
התסכול של להישאר עם ילדים בבית
וללכת לעבוד
התסכול של הבידוד וכו' וכו'
במקום להאשים את ההסתדרות או מישהו אחר
בואו נזכור שיש כאן מגפה מלחיצה, לא צפויה, שהממשלה לא ממש יודעת איך להתמודד איתה
והיא מגיעה ממנו ית'
והחלטות של השבתת המשק לא באמת מגיעות משיקולים קטנים כמו "טובת המורים" גם אם ככה כתבו בחדשות
ז

ההסתדרות לחצה חזק מאד מאז הבוקר כולל ברשתות החברתיות על ההשבתה הזו.
דיברו על הסיכון למורים מזה שהם פוגשים הרבה תלמידים.
מקבלי ההחלטות שהיו נחרצים שעה שעתיים קודם - גמגמו מול הלחץ. זו היתה התחושה למי שהיה בהאזנה למצב.
הפוליטיקאים אינם מנותקים כליל בהחלטותיהם מקול ההמון - הם אינם מורמים מעם והחלטותיהם נובעות מאד הרבה פעמים משיקולים קטנים כמו רוח בתקשורת ....

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
השיח הזה משכפל את עצמו כל פעם מחדש.
בואו טיפ טיפה נגדל ממנו, נצא מהמקום הזערורי הזה: לא בעד המורות ולא נגדן, מפונקות או מנותקות זה לא הפואנטה.

חסרה לנו הרבה אחדות בינינו, למשהו יש קצת להלוות?

שועל ירוק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
שמעתי שיש דיונים בין משרד החינוך ומשרד האוצר

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ההרגשה של ההורים היא שידם של המורים יותר מידי קלה על ההדק כי הם מימילא בטוחים שבכל מצב הם יקבלו שכר.
ומכאן ג"כ נובע התסכול, שההורה יצטרך להשאר בבית או לחלופין לשלם על קייטנות וממילא מי שממן את חופשת המורים (שבאמת יקרים לכולנו מאד) הם ההורים.
ואין מה לעשות, זה מתסכל.
כי לרוב ההורים אין באמת כסף מיותר לשלם את החופשה הכפויה הזאת.

א

שועל ירוק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
ההרגשה של ההורים היא שידם של המורים יותר מידי קלה על ההדק כי הם מימילא בטוחים שבכל מצב הם יקבלו שכר.
ומכאן ג"כ נובע התסכול, שההורה יצטרך להשאר בבית או לחלופין לשלם על קייטנות וממילא מי שממן את חופשת המורים (שבאמת יקרים לכולנו מאד) הם ההורים.
ואין מה לעשות, זה מתסכל.
כי לרוב ההורים אין באמת כסף מיותר לשלם את החופשה הכפויה הזאת.

א
לכן ההוראה הייתה שכיתות א-ג ימצאו להם סידור כדי שההורים יוכלו לצאת לעבוד ויותר גדולים פחות או יותר יכולים להסתדר
ונצטט את דבריו של ראש הממשלה לגבי האם הסבתות ישמרו על הילדים "השומר אחי אנוכי? כן שומר אחי ואחותי"

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מה עם הגנים הפרטיים? הגננת של הבן שלי עקרונית צמודה ללוח חופשות של בי"ע. השאלה מה היא תחליט עכשיו, ואם היא תחליט לקחת חופש, האם אני אמורה לשלם לה עליו:mad:
היום השארתי אותו בבית
מה אתכן?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צו

א שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ שִׁירוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב שִׁירוּ לַיי בָּרְכוּ שְׁמוֹ בַּשְּׂרוּ מִיּוֹם לְיוֹם יְשׁוּעָתוֹ:ג סַפְּרוּ בַגּוֹיִם כְּבוֹדוֹ בְּכָל הָעַמִּים נִפְלְאוֹתָיו:ד כִּי גָדוֹל יי וּמְהֻלָּל מְאֹד נוֹרָא הוּא עַל כָּל אֱלֹהִים:ה כִּי כָּל אֱלֹהֵי הָעַמִּים אֱלִילִים וַיהוָה שָׁמַיִם עָשָׂה:ו הוֹד וְהָדָר לְפָנָיו עֹז וְתִפְאֶרֶת בְּמִקְדָּשׁוֹ:ז הָבוּ לַיי מִשְׁפְּחוֹת עַמִּים הָבוּ לַיי כָּבוֹד וָעֹז:ח הָבוּ לַיי כְּבוֹד שְׁמוֹ שְׂאוּ מִנְחָה וּבֹאוּ לְחַצְרוֹתָיו:ט הִשְׁתַּחֲווּ לַיי בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ חִילוּ מִפָּנָיו כָּל הָאָרֶץ:י אִמְרוּ בַגּוֹיִם יי מָלָךְ אַף תִּכּוֹן תֵּבֵל בַּל תִּמּוֹט יָדִין עַמִּים בְּמֵישָׁרִים:יא יִשְׂמְחוּ הַשָּׁמַיִם וְתָגֵל הָאָרֶץ יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ:יב יַעֲלֹז שָׂדַי וְכָל אֲשֶׁר בּוֹ אָז יְרַנְּנוּ כָּל עֲצֵי יָעַר:יג לִפְנֵי יי כִּי בָא כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בֶּאֱמוּנָתוֹ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

צור את הרגע • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה