קורונה קורונה - חופשה בתשלום?

מצב
הנושא נעול.

קצרה

משתמש מקצוען
אבל זה צריך להיות בהודעה מראש, לא? אני בכלל לא בעד המורים אבל רגילה שהם תמיד מקבלים משכורת...

את רואה שלא.
עובדי אל על ועובדי התיירות קיבלו את זה ללא התראה - אז כנראה שלא.
אני בעד המורים ובעד שיקבלו משכורת.
סתם מציינת עובדות יבשות כרגע בשטח.

אני רק לא בעד אם הם מפעילים מנופי לחץ לא הגיוניים רק בגלל שהם רגילים שזה אף פעם לא על חשבונם - וגורמים להורים רבים להפסיד הרבה כסף על הדרך או מערערים את המשק.
מקווה מאדשההחלטה לא התקבלה מרוב לחץ מהמורים והרשתות החברתיות.

honey

משתמש פעיל
את רואה שלא.
עובדי אל על ועובדי התיירות קיבלו את זה ללא התראה - אז כנראה שלא.
אני בעד המורים ובעד שיקבלו משכורת.
סתם מציינת עובדות יבשות .
מאיפה המידע שלך?
למה אותנו, המורים, לא עדכנו שמדובר בחל"ת?
ומי בכלל רצה את החופשה ההזויה הזו??

קצרה

משתמש מקצוען
מאיפה המידע שלך?
למה אותנו, המורים, לא עדכנו שמדובר בחל"ת?
ומי בכלל רצה את החופשה ההזויה הזו??

המקור שלי הוא אתרי החדשות .
היה כתוב בהם במפורש חל"ת.
עידכנו את המורים אחד אחד? זה בהודעה הכוללת.

אולי תראי לההיא מהאשכול על מעונות היום כמה את מתבאסת על החשש שמא לא תקבלי משכורת
ופתאום החופשה ה"נחמדה" נראית "הזויה".

אולי היא תבין שעצומות והשבתה כוללת אינן טובת העובד.
על חל"ת גם עובד יכול להחליט בעצמו - וטובת העובד היא תמיד שנותנים לו את הבחירה ולא כופים עליו.

124578

משתמש פעיל
זה שיושבת ראש הסתדרות המורים יוצאת בהצהרות ובקשות זה כלל לא אומר שהמורים מבקשים....

אל תתפסו לשטויות. זה ממש לא קשור.

חוץ מזה, למורים כעובדי מדינה יש קביעות וביטחון תעסוקתי לא כמו עובדים במגזר הפרטי.

זה מורכב הרבה יותר מאשר דיון פה בפורום

בהצלחה ובשורות טובות.

חיה קפ.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
בת דודה שלי היא מנהלת סמינר ואני שם מורה בסמינר והיא אמרה לי שלא הודיעו לה על זה כלום וזה אומר שמקבלים כסף.
וגם הפייק שישלימו את זה באב את השבועים האלו אין לזה שום מקור ובסיס.

rew3020

משתמש מקצוען
דווקא מעודד שזה חל"ת
אחרת ההשבתה היתה עד אחרון החולים בעולם (במחוז נידח במיקורנזיה).
כעת יש סיכוי שההשבתה הזו תסתיים בהקדם האפשרי.

או שבסוף המורים יקבלו כסף.

קצרה

משתמש מקצוען
אני נדהמת בכל פעם מחדש מחוסר הפירגון וצרות העין בנוגע לחופשות של המורות. ואכמ"ל...

כי ההורים צריכים להוציא כסף לקייטנות / מטפלות מלבד התשלום החודשי
+ נאלצים לצאת לחל"ת -
הם בפועל ממש משלמים מכיסם את חופשת המורות.

קצת קשה לפרגן למישהו על חופשה שהוא נוטל בכל הזדמנות - אך רק אם היא על חשבון מישהו.
אם היתה לך מטפלת פרטית לילדה שלכבוד הקורונה ממשיכה לגבות את הכסף החודשי - בזמן שאת נאלצת לשלם למטפלת נוספת שתשמור על הילדה או לחילופין לוותר על המשכורת שלך ולקחת חופשה ללא תשלום -
היית "מפרגנת" לה בשמחה??

קצרה

משתמש מקצוען
לא דואגת.
חזקה על המורים שיקבלו בסוף משכורת.
בטוב או במיקוח של הסתדרות המורים.

תקווי שבטוב.
כי במיקוח יש פשרות מ-2 הצדדים.
וזה יכול לומר שזה יכלול נניח רק 50 אחוז.. או קיזוז כל ימי המחלה הצבורים לפני מתן השכר... או אולי עבודה בחופש במקום....

A Y G

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
מה קורה עם שינניות (שעובדות בהדרכת בריאות השן) ומקבלות רק על הימים שעובדות?

קצרה

משתמש מקצוען
מה המורים שונים מכל עובדי המשק שיוצאים לחל"ת? עובדי מלונות , כל ענף התיירות ועכשיו גם אולמות...
כולם נשארים בלי לחם לאכול-ואין ידוע עד מתי

לכאורה אכן - אין הבדל בין המורים לשאר המשק.

רק מה , המורים שדי דרשו את החופש הזה (לפחות ההנהלות שלהם) עשו את זה מתוך הרגל שהם מקבלים שכר תמיד גם על ימי חופשה - ולכן חיכו להודעה ושמחו ממנה ברגע הראשון - עד שהם הבינו פתאום שמדובר בחל"ת , כמו כל עובדי המשק שעבודתם הופסקה - כי אין עבודה.

מי שרגיל לקבל תשלום על כל יום שהוא לא עובד בלי חשבונות - מופתע לגמרי כשפתאום אומרים לו רגע- לא עבדת? לא שילמנו כמו כל עובד וכמו חוקי העבודה. ככה זה עם מורים ועובדי מדינה כוחו של הרגל.

אבל אם תשימי לב, רוב המורות רגועות ודי בטוחות שאולי החודש הן לא תקבלנה משכורת - אבל בסוף ההסתדרות תשיג להן אותה . הגוף החזק שעומד מאחורי המורות הופך אותן לשונות באמת משאר עובדי המשק.
יש להן הגנה מושלמת מפיטורין ומהרעת תנאים למשל.
כל עובד במשק יכול תמיד להיות מפוטר בין רגע וחייב תמיד לשמור על מקום העבודה שלו - הן לא.
יש להן ימי מחלה רבים ומהיום הראשון ועוד כהנה וכהנה תנאים מפליגים (כולל שכר. כן כן. הידעת ששכר לשעת עבודה של מורה גבוה הרבה יותר מהממוצע?) - בגלל הגוף החזק שעומד מאחוריהן ויכול בכל רגע נתון להפוך את המדינה לתוהו ובוהו...

קצרה

משתמש מקצוען
לכל המקנאות...
סתם שתדעו שבדור הנוכחי להיות מורה זה אחת העבודות הדורשות ביותר,
הן פיזית והן נפשית.
לתשומת ליבכן.

ברוך השם - אף אחד לא מקנא.
מי שמקנא יכול להיות מורה.

למורים יש נטיה להתבכיין משום מה.
שהם פתאום מרגישים בענין אחד כמו סתם עובד רגיל במשק-
זו סתם הזדמנות להראות להם את הצד הוורוד של עבודתם.

יש הרבה עבודות דורשות.
קחי לדוגמא עצמאיות למיניהם - עבודה דורשת פיזית וסוחטת נפשית - רק תדמייני את הלחץ מהפסדים , את הלחץ מתשלומים למיניהם , מעמידה בזמנים..
גם בעבודות שכירות יש כאלו שדורשות שעות של עבודה פיזית ונפשית
לפחות למורים נחסך הלחץ מפיטורין למשל בכל רגע נתון -

לחץ הוא הסוחט הנפשי הגדול ביותר.
לדעת הרופאים הרבה יותר מהעבודה הקשה נפשית של המורים.
אין לך מושג לכמה נזקים בריאותיים מביא לחץ.

למורים - יש אפשרות לחפש עבודה אחרת ,
לשאר העובדים במשק יש אפשרות ללכת להיות מורים.
וההתבכינויות אינן במקום.
במיוחד שבתחשיב חסרונות - יתרונות ,
עבודת הוראה אינה כזו גרועה....

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בפירוש נגד ההתנהלות המזעזעת הזו של הארגון הבריוני הזה שנקרא ארגון המורים. הציבור היחיד שהולך להינות וכמובן לקבל משכורת מלאה אלו המורות. יפות הנפש. שבנוסף לחצי שנה חופש קיבלו עוד 3 שבועות. שיהיה להן לבריאות. הוגן זה לא! הגיוני? שום דבר לא הגיוני בכמויות החופשים שהציבור הזה מקבל. אני מסתבר אעבוד עד בדיקת חמץ, כאשר ברקע אצטרך למצוא פתרונות לפסח ולילדים שפשוט סתם!!!! יושבים בבית. בלי סיבה פרט ללחץ של ארגון הבריונים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צו

א שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ שִׁירוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב שִׁירוּ לַיי בָּרְכוּ שְׁמוֹ בַּשְּׂרוּ מִיּוֹם לְיוֹם יְשׁוּעָתוֹ:ג סַפְּרוּ בַגּוֹיִם כְּבוֹדוֹ בְּכָל הָעַמִּים נִפְלְאוֹתָיו:ד כִּי גָדוֹל יי וּמְהֻלָּל מְאֹד נוֹרָא הוּא עַל כָּל אֱלֹהִים:ה כִּי כָּל אֱלֹהֵי הָעַמִּים אֱלִילִים וַיהוָה שָׁמַיִם עָשָׂה:ו הוֹד וְהָדָר לְפָנָיו עֹז וְתִפְאֶרֶת בְּמִקְדָּשׁוֹ:ז הָבוּ לַיי מִשְׁפְּחוֹת עַמִּים הָבוּ לַיי כָּבוֹד וָעֹז:ח הָבוּ לַיי כְּבוֹד שְׁמוֹ שְׂאוּ מִנְחָה וּבֹאוּ לְחַצְרוֹתָיו:ט הִשְׁתַּחֲווּ לַיי בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ חִילוּ מִפָּנָיו כָּל הָאָרֶץ:י אִמְרוּ בַגּוֹיִם יי מָלָךְ אַף תִּכּוֹן תֵּבֵל בַּל תִּמּוֹט יָדִין עַמִּים בְּמֵישָׁרִים:יא יִשְׂמְחוּ הַשָּׁמַיִם וְתָגֵל הָאָרֶץ יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ:יב יַעֲלֹז שָׂדַי וְכָל אֲשֶׁר בּוֹ אָז יְרַנְּנוּ כָּל עֲצֵי יָעַר:יג לִפְנֵי יי כִּי בָא כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בֶּאֱמוּנָתוֹ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

צור את הרגע • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה