קובץ לדוגמא

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום וברכה,
ראשית עלי לציין כמה טוב שיש פורום כזה, נתקלתי בפורום לא מזמן ומאז נעזרת המון בתשובות ולאחרונה אף הצטרפתי.
תענוג להתבונן בעזרה ההדדית שיש כאן בין חברי/חברות הפורום.
אני בתחילת דרכי כפרילנס' ונהנת מהעבודה מהבית אך מלאכת השיווק לעיתים גובה ממני יותר זמן מהעבודה עצמה.
לאחרונה התבקשתי ע"י משרדי אדריכלים לשלוח אליהם קובץ לדוגמא במייל לצורך התקשורת בעתיד (במטרה לערוך בקשות להיתר).
אשמח לדעת על רעיונות כיצד לערוך קובץ כזה ומה לדעתכן אני אמורה לכלול בו (שלא יהיה עמוס אך עדין ישקף רמת שרטוט מקצועית).

orit28c

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
שרטוט מקצועי זה שרטוט ברור..
יש כלל שלמדתי שאיתו אני עובדת תמיד:
"ככל שיהיה פירוט גבוה על התוכנית ככה הקבלן/אדריכל פחות ייפנה אליך" וככה אפשר לדעת שהשרטוט טוב. לדעתי משרד שמבקש קובץ כזה רוצה לראות את רמת הדיוק והפירוט שלך את רמת הסדר שלך בקובץ ולכן חשוב לא לחסוך מהבחינה הזאת. תסדרי לך קובץ עם ליהאוטים מסודרים עם סטריפים שהכל יהיה מתוקתק כאילו את מגישה עכשיו לעירייה מבחינתך. מקווה שהבנתי נכון ועזרתי בתשובה.. בהצלחה :)

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
כדי שקובץ יראה מקצועי - העבודה צריכה להיעשות באופן מקצועי -

הקפדה על שכבות נכונות,
עבודה בלייאאוט, בXREF אם רלוונטי, וכו'.

וכשאת שולחת להם את הקובץ - כמובל לסגור בE-TRANSMIT
כדי שיקבלו את הקובץ עם כל הנלווה הנצרך.

בהצלחה

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ועוד-
חשוב שהקובץ יהיה קריא מאד מבחינה שרטוטית.
אפשר לעבוד בצורה נכונה מבחינת שכבות וכדו' אבל ללא שימת לב לקריאות:
* מידות שלא יעלו על קווי ריהוט וקירות, טקסט שעומד בשטח פנוי, כל פרט שיהיה לו את המקום שלו.
* קווים ישרים וסגורים, המשכיים ככל הניתן ולא קווים שמתחילים אך לא נגמרים, פינות פתוחות וכדו'
* שכבות, שכבות, שכבות- עוביי קווים נכונים, רשימת שכבות נוחה ונוחה לשימוש, CTB מוגדר היטב (תקף גם אם הם רוצים את הקובץ הפתוח וגם אם קבצי PDF של תכניות)

leahnew

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דרך אגב היה מאד מעניין אותי לשמוע את דעתכם, הרבה פעמים מבקשים ממני קבצים לדוג', ואני מתלבטת האם מבחינה הלכתית מוסרית, מותר לי להעביר חומר שעבדתי עליו לאדריכל אחר, האם זה מקובל,הרי אחרי הכל לרוב כלום רוצים קבצים לדוג', ובד"כ אין הרבה מה לעשות אם זה, בכל אופן בהיתרים פשוטים אבל בתכנון יותר מורכב אפשר להעתיק ולקחת מזה השראות לתכנון
והאם אתם שולחים חומר של אחרים בDWG או בPDF.
אשמח לשמוע את דעתכם.

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
דרך אגב היה מאד מעניין אותי לשמוע את דעתכם, הרבה פעמים מבקשים ממני קבצים לדוג', ואני מתלבטת האם מבחינה הלכתית מוסרית, מותר לי להעביר חומר שעבדתי עליו לאדריכל אחר, האם זה מקובל,הרי אחרי הכל לרוב כלום רוצים קבצים לדוג', ובד"כ אין הרבה מה לעשות אם זה, בכל אופן בהיתרים פשוטים אבל בתכנון יותר מורכב אפשר להעתיק ולקחת מזה השראות לתכנון
והאם אתם שולחים חומר של אחרים בDWG או בPDF.
אשמח לשמוע את דעתכם.

גם אני הייתי בדילמה הזו בעבר.
והגעתי למסקנה שמעודף יושר אף פעם לא מפסידים, ופשוט שאלתי את האדם שעבורו עשיתי את התוכנית האם הוא מאשר לי לשלוח הלאה כקובץ לדוג'.
בד''כ הסכימו בשמחה וללא בעיה.

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על כל העצות הנפלאות.
לאה- אני מכינה קובץ לדוגמא מאחר ועד היום עבדתי עם שתי אדריכליות שהתחייבתי לא להעביר את הקבצים שלהן לאף גורם. אני חושבת שזה הסכם מחייב- הן מבחינה משפטית והן מבחינה מוסרית ולא יאה לעשות בהם שימוש לצרכים אחרים.
אישית לקחתי את פרויקט הגמר שלי ועיבדתי אותו... עכשיו נשאר באמת לדייק יותר ולפרט. אפשר גם לתכנן מבנה פשוט של שני מפלסים, גינה היקפית ולערוך הגשה. למבנה הזה אפשר להכניס אלמנטים מקבצים שעבדת עליהם אבל אז זה כבר תכנון שלך ולא העתקה.

leahnew

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני הייתי בדילמה הזו בעבר.
והגעתי למסקנה שמעודף יושר אף פעם לא מפסידים, ופשוט שאלתי את האדם שעבורו עשיתי את התוכנית האם הוא מאשר לי לשלוח הלאה כקובץ לדוג'.
בד''כ הסכימו בשמחה וללא בעיה.
צודקת לחלוטין, ובאמת רציתי לכתוב את זה בסוגריים, אבל בכל אופן עדיין אני חושבת שחשוב לדעת בנושא הזה תשובה ודעה ברורה, מכיון שלא תמיד אפשר לשאול מכמה סיבות... ולכן אם באמת הלכתית אין בעיה עדיף במצבים מסוימים לדעת מהוא עיקר הדין.

orit28c

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
צודקת לחלוטין, ובאמת רציתי לכתוב את זה בסוגריים, אבל בכל אופן עדיין אני חושבת שחשוב לדעת בנושא הזה תשובה ודעה ברורה, מכיון שלא תמיד אפשר לשאול מכמה סיבות... ולכן אם באמת הלכתית אין בעיה עדיף במצבים מסוימים לדעת מהוא עיקר הדין.

אני הייתי מתייעצת עם דעת תורה בעניין כזה..

leahnew

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על כל העצות הנפלאות.
לאה- אני מכינה קובץ לדוגמא מאחר ועד היום עבדתי עם שתי אדריכליות שהתחייבתי לא להעביר את הקבצים שלהן לאף גורם. אני חושבת שזה הסכם מחייב- הן מבחינה משפטית והן מבחינה מוסרית ולא יאה לעשות בהם שימוש לצרכים אחרים.
אישית לקחתי את פרויקט הגמר שלי ועיבדתי אותו... עכשיו נשאר באמת לדייק יותר ולפרט. אפשר גם לתכנן מבנה פשוט של שני מפלסים, גינה היקפית ולערוך הגשה. למבנה הזה אפשר להכניס אלמנטים מקבצים שעבדת עליהם אבל אז זה כבר תכנון שלך ולא העתקה.
א. ברור שאם התחייבת אין שאלה,שאלתי הייתה אם לא היה ע"ז שום סיכום מוקדם [אחרי הכל כשהם רצו אותי הם גם בקשו לראות עבודות קודמות]
ב.פרויקט גמר זה נחמד ויפה [יש לי ג"כ אחד מוצלח...] אבל בכל אופן אם הניסיון והשנים בהנחה שלא תעבדי אצל יועצים למיניהם, אני מניחה שתרצי דווקא להרשים עם עבודות יותר מורכבות.
בהצלחה.

leahnew

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

orit28c

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון מאוד, אבל לדעתי בשביל לשאול כזו שאלה צריך גם להציג לרב מה מקובל במקצוע.
אין בעיה, אז מציגים..
אני מכירה 2 רבנים שמבינים בעינינים האלה ואפשר להתייעץ איתם
הרב שמעון אשר - 0542233414
הרב אלון כהן-05282666666
לנוחיותכן אם אתן צריכות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה