קבלת קצבה על אלרגיה לילדים!

מחסן שלי

משתמש רשום
אני לא זוכר בידיוק נראה לי שכן
בכול מקרה הזכאות זה רק לפי מזרק או הגדרה של סכנת חיים + הסבר למה אין מזרק אפיפן

עיצובים מפנקים מהטבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אני לא זוכר בידיוק נראה לי שכן
בכול מקרה הזכאות זה רק לפי מזרק או הגדרה של סכנת חיים + הסבר למה אין מזרק אפיפן
אבל למה שרופא יסכים לכתוב שצריך מזרק אפיפן אם אין צורך?? [הרי אפי' בדרגה 4 לא תמיד זה מצריך מזרק]

בלום ורדית

משתמש חדש
דרגה 4 , במידה ויש חשיפה גבוהה יכול להגיע לרמה של סכנת חיים , אבל בכל מקרה באישור מאלרגולוג צריך להיות רשום שיש צורך בזריקת אפיפן

בלום ורדית

משתמש חדש
בדרגה 4 הרופא ירשום לך שצריך מזרק , גם ב2+ הוא רושם את זה .
כי במידה ויחשף לכמות גדולה של חלבי יכול להגיע לרמה מסכנת חיים

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לצערי מקודם קיבלנו תשובה מהאחות שיש לו רמה נמוכה מאוד וצריך להיזהר אפילו בריח או מגע
ברמה מסכנת חיים ממש עם הזהרה שאם הוא מריח אפי מרחוק וכדו' מיד לפנות למיון
אני משתדל להיות אופטימי, שבגלל שהיא אחות יש לה טעויות והרופא יוריד הרבה אזהרות
אני מחכה לתור אצל רופא משפחה היום אחה"צ לשמוע מה יש לו לומר
התחום לא מוכר לי (רק מקריאה וידע עקיף) אבל מה שחשוב להדגיש זה לא להשתמש המינוח 'אלרגיה' כי זה מנגנון פיזיולוגי אחר לחלוטין.
שום דבר ממה שרלוונטי לאלרגיה לא קשור למצב הזה.
ממילא גם הקריטריונים בביטוח לאומי לאלרגיה לא מתאימים (למשל הקריטריון של נשיאת אפיפן. לכאורה אין שום קשר)

מייילים

משתמש מקצוען
האם אצלכם זה היה מסכן חיים???????
האמת שאין לי מושג לא ניסינו,
כשנולדו הודיעו לנו בבית חולים שיש להם חסר באנזים הנ"ל,
וכמובן הזהירו שלא יתקרבו לפול ולדברים נוספים שעלולים לסכן

כט

משתמש פעיל
האמת שאין לי מושג לא ניסינו,
כשנולדו הודיעו לנו בבית חולים שיש להם חסר באנזים הנ"ל,
וכמובן הזהירו שלא יתקרבו לפול ולדברים נוספים שעלולים לסכן
ועם מה ניגשתם לביטוח לאומי ??????
היה לכם טופס מביה"ח שזה רמה מסכנת חיים ??????
ואגב אצלינו בלידה גם הזהירו אבל אמרו לנו לעשות בדיקת דם בקופ"ח ובקופ"ח אמרו לנו לחזוק אחרי גיל 9 חודשים ועכשיו טוענים שיש לו רמה מסכנת חיים ממש

כט

משתמש פעיל
אני באמצע לברר את זה באופן מקיף ומקצועי מה שיצא לי לבינתיים זה
לדעתי כן מגיע לנו קיצבה אבל זה קצת מורכב,
הסבר:
א. בחוסר בG6PD אין אפיפן כי לא עוזר אפיפן אלא רק טיפול במיון
ב. כאשר האלרגיה מסכנת חיים אבל אין מזרק כן מקבלים קיצבה
ג. אצלינו יותר מגיע קיצבה כיוון שצריך יותר שמירה כיוון שאין מזרק לטיפול מיידי (הקיצבה היא עזרה לשמירה על הילד כמו הפסד ימי עבודה וכדו') וממילא הסכנה גדולה יותר
וגם בגלל שזה פחות מוכר ויתר נמצא בתרופות מי ששומר על ילד ולא מונח ממש לא יודע שיש לו ביד תרופה שמכילה פול שמזיקה מאוד אפי' בריח(שמזיקה אפי' בריח - ע"פ אחות ולא רופא!) וממילא הסיכון גדול יותר
ד. כל זה רק באלרגיה אבל אצלינו זה מוגדר ברפואה כמחלה מטובלית ולא כאלרגיה ולכן יתכן שרק שופט יאשר את זה

כט

משתמש פעיל
בעז"ה אם אני יצליח להוציא קיצבה אני יעלה כאן את הדרך לזה
אגב אם אני מבין לא עשיתם בדיקת דם בקופ"ח נראה לי שזה חשוב גם כדי שזה יופיע במחשב של הקופ"ח וימענו לתת לילד תרופות עם פול (שזה מאוד מצוי בתרופות) וגם לתת מעקב על הברזל שלו שאצל מי שיש לו G6PD יורד מאוד מהר כי זה תוצאה של חשיפה לפול וגם יש כאלה שכשיש להם וירוס זה גם מוריד להם את הברזל

פלונית.

משתמש רשום
היינו אצל רופאת ילדים שציינה במסמך שיתכן ויש לילד רגישות /אלרגיה לחלב + הפנייה לרופא אלרגיה
היינו אצל רופא אלרגיה רק חצי שנה מאז שהרופאת ילדים הפנתה האם אפשר לקבל רטרו-מהתאריך שהיינו אצלה?

דבר נוסף
האם חובה שתהיה לילד סייעת רפואית בגן?

כט

משתמש פעיל
היינו אצל רופאת ילדים שציינה במסמך שיתכן ויש לילד רגישות /אלרגיה לחלב + הפנייה לרופא אלרגיה
היינו אצל רופא אלרגיה רק חצי שנה מאז שהרופאת ילדים הפנתה האם אפשר לקבל רטרו-מהתאריך שהיינו אצלה?

דבר נוסף
האם חובה שתהיה לילד סייעת רפואית בגן
צריך רק טופס מרופא שהאלרגיה מסכנת חיים (בד"כ מספיק להם אפי מכתב מרופא ילדים או משפחה) וגם מרשם ממומש למזרק ולא צריך סייעת בגן בשביל לקבל קיצבה
ואחרי שיש את שני הטפסים האלה ניתן לקבל עד שנה אחורה אם יש טופס שמעיד שכבר מאז ידעתם על האלרגיה

כט

משתמש פעיל
ניסינו רק אצל הבכורה לפני כ4 שנים והבנו שברגע שהיא לא זקוקה למזרק צמוד אז אין זכאות
מקווה שתראו את התגובה שלי ....
למעשה בסוף אחרי הכל הגענו ליד מכוונת ושם אמרו לנו שאכן אנו זכאים לקיצבה כיוון שההמטולוגית כתבה שיש למנוע מגע עם פול אז זה אומר שהילד צריך השגחה חלקית ולכן יש זכאות כאשר יש חוסר ב G6PD ברמה שכאשר יהיה חשיפה לפול יהיה סכנת חיים כרגע הגשתי תביעה לבי"ל ועדין לא קיבלתי תשובה מקווה לקבל רגע קודם ולהעלות את התשובה כאן

כט

משתמש פעיל
רציתי לברר בשביל חבר
מי שיש לו ילד עם רגישות מסכנת חיים לחלב
ויש לו ילד נוסף עם רגישות לבוטנים אבל לא מסכנת חיים האם זכאי גם כמו באותה הרגישות שמקבלים גם על הילד השני ??????????????

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
רציתי לברר בשביל חבר
מי שיש לו ילד עם רגישות מסכנת חיים לחלב
ויש לו ילד נוסף עם רגישות לבוטנים אבל לא מסכנת חיים האם זכאי גם כמו באותה הרגישות שמקבלים גם על הילד השני ??????????????
אם קיבל מרשם לאפיפן וכתוב בחוו"ד "אלרגיה מסכנת חיים" יקבל. אם לא-לא

כט

משתמש פעיל
תודה על התגובה המהירה
אני מתכווין לחוק שקובע שכאשר יש ילד עם אלרגיה מסכנת חיים לדוג' לחלב והוא מקבל על כך קיצבה ויש לו אח עם רגישות לחלב אפי' לא מסכנת חיים האח זכאי גם הוא לקיצבה (ואגב אז שני האחים מקבלים תוספת של 50%)
והשאל היא האם גם כאשר האח רגיש לדבר אחר הוא זכאי או שרק כאשר האלרגיה היא לאותו הדבר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה