קבלת קצבה על אלרגיה לילדים!

כט

משתמש פעיל
רציתי לגעת אם יש מי שיודע לגבי קיצבה מביטוח לאומי על תינוק עם אלרגיה של G6PD דהיינו אלרגיה לפול איך זה עובד בפועל

אשמח לתגובות רק ממי שיש לו ניסיון בפועל!!!!!!!!!!!!!!!!!

תודה רבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

כט

משתמש פעיל
אגב אני לא מוצא את הפורום הזה שהעלתי עכשיו (הגעתי לזה דרך הפרופיל שלי )

ורציתי לדעת איך אני עושה שמי יודע מידע בנושא הזה ימצא את הפורום הזה??????????????????????????????????

Trouble Maker

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בגדול-
כיום, כל אלרגיה שמצריכה אחזקה תמידית של אפיפן (קרי: מסכנת חיים)
מזכה בקצבה מביטוח לאומי- 50 % נכות
זה מאד פשוט, ממלאים כמה טפסים ומצרפים מסמך רפואי.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
למיטב ידיעתי לא, אין זכאות. יש המון אנשים באוכלוסיה שיש להם את זה.

G6pd זו לא אלרגיה, זה חוסר באנזים. (למרות שמקובל לקרוא לזה אלרגיה לפול, זה בגלל שאסור לאכול פול. אפיפן ושאר תרופות אנטיהיסטמיניות לאלרגיה לא יועילו במקרה של אכילת פול).

goldiy

משתמש פעיל
האם לאלרגיה לחלב שאינה מסכנת חיים יש אפשרות לקבל קצבה?

מושמוש:-)

משתמש מקצוען
מכרים שלנו קיבלו לפני חודש קצבה לאלרגיה לחלב, למרות שלא מסכנת חיים + רטרו של 4 חוד'

יונלה

משתמש מקצוען
תבקשי מהרופא שיכתוב בגיליון שהאלרגיה חריפה ומחייב מזרק אפיפן צמוד לילד.

חשוב מאוד להדגיש את חומרת התגובה האלרגית

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מבדיקה שערכתי בזמנו -אין קצבה על רגישות לפול

כיוון שזה מוגדר כרגישות ולא כאלרגיה.

כט

משתמש פעיל
יש למישהו מושג האם יש מצב שבו הרגישות לפול היא מסכנת חיים
כמובן במצב חריף והאם יש דרך להוריד את רמת הרגישות

בלום ורדית

משתמש חדש
בקשר לאלרגיה לחלבי, צריך ללכת לאלרגולוג , ושיהיה רגישות ברמה של 2+ לפחות , אם הדגשה שצריך זריקת אפיפן בבית , ממלאים טפסים לביטוח לאומי + צירוף המכתב מהאלרגולוג , תוך 3 שבועות מאשרים קצבה של 1500 שח בחודש עד גיל 3 - רטרו מגיל 9 חודשים .

יראת גאולה

משתמש מקצוען
יש למישהו מושג האם יש מצב שבו הרגישות לפול היא מסכנת חיים
כמובן במצב חריף והאם יש דרך להוריד את רמת הרגישות
תשאלו רופא ילדים...
למיטב ידיעתי, המשמעות היחידה היא שלא לאכול פול. אין סכנה בהרחה או בנגיעה וכדומה, פשוט חסר לגוף אנזים ולכן הוא לא מסוגל להתמודד עם הפול.
(ישנן תרופות מסוימות שגם כן אסורות, חלקן כיום כבר לא אסורות. בתיק הרפואי זה מופיע)
לא מכירה אפשרות להוריד את רמת הרגישות. שוב, כי זה בכלל לא שייך לתחום האלרגיה והרגישות, זה מצב אחר בגוף.

מחסן שלי

משתמש רשום
אגב אני לא מוצא את הפורום הזה שהעלתי עכשיו (הגעתי לזה דרך הפרופיל שלי )

ורציתי לדעת איך אני עושה שמי יודע מידע בנושא הזה ימצא את הפורום הזה??????????????????????????????????
באשכול זה
תבקשי מהרופא שיכתוב בגיליון שהאלרגיה חריפה ומחייב מזרק אפיפן צמוד לילד.

חשוב מאוד להדגיש את חומרת התגובה האלרגית
זה נקרא "אלרגיה מסכנת חיים"
לא
אבל אם לאח יש אלרגיה שכן מסכנת חיים אז אפשר לקבל גם על האח השני על רגישות בלבד
צריך דווקא רופא אלרגיה.
כן
בקשר לאלרגיה לחלבי, צריך ללכת לאלרגולוג , ושיהיה רגישות ברמה של 2+ לפחות , אם הדגשה שצריך זריקת אפיפן בבית , ממלאים טפסים לביטוח לאומי + צירוף המכתב מהאלרגולוג , תוך 3 שבועות מאשרים קצבה של 1500 שח בחודש עד גיל 3 - רטרו מגיל 9 חודשים .
הזכאות זה מי גיל 9 חודש ורק ממועד שכתוב על המסמך הרפאי הראשון שמוזכר שיש אלרגיה ואפשר לקבל רטרו עד שנה
הזכאות בפעם הראשונה זה לשנתיים אחר כך צריך לחדש את הזכאות לעוד שנתיים ואחר כך אפשר לחדש לעד גיל 9 שנים שאז נפסק הזכאות

כט

משתמש פעיל
למיטב ידיעתי לא, אין זכאות. יש המון אנשים באוכלוסיה שיש להם את זה.

G6pd זו לא אלרגיה, זה חוסר באנזים. (למרות שמקובל לקרוא לזה אלרגיה לפול, זה בגלל שאסור לאכול פול. אפיפן ושאר תרופות אנטיהיסטמיניות לאלרגיה לא יועילו במקרה של אכילת פול).

תשאלו רופא ילדים...
למיטב ידיעתי, המשמעות היחידה היא שלא לאכול פול. אין סכנה בהרחה או בנגיעה וכדומה, פשוט חסר לגוף אנזים ולכן הוא לא מסוגל להתמודד עם הפול.
לצערי מקודם קיבלנו תשובה מהאחות שיש לו רמה נמוכה מאוד וצריך להיזהר אפילו בריח או מגע
ברמה מסכנת חיים ממש עם הזהרה שאם הוא מריח אפי מרחוק וכדו' מיד לפנות למיון
אני משתדל להיות אופטימי, שבגלל שהיא אחות יש לה טעויות והרופא יוריד הרבה אזהרות
אני מחכה לתור אצל רופא משפחה היום אחה"צ לשמוע מה יש לו לומר

אנוניnי

משתמש פעיל
אני מקבל קיצבה עבור אלרגית חלב
כאמור לחלב צריך לשלוח מסמכים ואז מזמינים אותכם לוועדה רפואית - שלה אין שום משמעות חוץ מראית הילד ע"מ לוודא שהוא לא בחו"ל.
התור לוועדה יכול להיות גם 3 חודשים אחרי הגשת המסמכים

סי 2

משתמש פעיל
2+ ומעלה ?
דרגה 4 יש זכאות לקבלת הקצבה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה