התייעצות פתרון למשבר הדיור בישראל! תוכנית 2030

נתיי

משתמש פעיל
מזה כחצי שנה אני עמל על תוכנית חכמה אשר עשויה להביא פיתרון למשבר הדיור בישראל
השקעתי לא מעט בסקירה של השוק ומאפייניו ובניתי תוכנית שיכולה לפעול באופן אוטומטי ללא תלות בממשלה מתפקדת או רבית וכו
התוכנית מורכבת מ3 רפורמות מהפכניות בתחום 8 תוכניות ויוזמות פורצי דרך בתחום הדיור וכן עוד 25 תיקונים לחוקים קיימים
התוכנית הינה רב ממדית ועוסקת בעיקר במחוללי המשבר ובהיבטיים החברתיים שבו דהיינו הפערים הסוציו אקנומי בין המרכז לפריפרייה הפערים בהזדמניות התעסוקתיות, בפעילות התרבות והפנאי, בניראות הסביבתית וברמת האטרקטיביות להתחדשות עירונית בפריפריה ועוד..
יחד עם זאת הביא בפניכם עוד 3 תוכניות דומות אשר שואפות להביא לפתרון למשבר הדיור
יעדי התוכנית שלי הם להביא לתמחור ממוצע לדירת 4 חדרים במחיר של 240 משכורות שכר מינימום שזה כ1270000 שח
וזאת תוך 4 שנים ועל כן קראתי לתוכנית "תוכנית הדיור 2030"
אשמח מאד להערותיכם והארותיכם על התוכנית וכן להערכה שלכם על מידת סיכויי הצלחה שלה בהיבט של היעדים שהצבנו בה.

קבצים מצורפים

• תוכנית דיור 2030 (1).docx
    KB 39.3 · צפיות: 133
נערך לאחרונה ב:

avi media

משתמש מקצוען
מזה כחצי שנה אני עמל על תוכנית חכמה אשר עשויה להביא פיתרון למשבר הדיור בישראל
השקעתי לא מעט בסקירה של השוק ומאפייניו ובניתי תוכנית שיכולה לפעול באופן אוטומטי ללא תלות בממשלה מתפקדת או רבית וכו
התוכנית מורכבת מ3 רפורמות מהפכניות בתחום 8 תוכניות ויוזמות פורצי דרך בתחום הדיור וכן עוד 25 תיקונים לחוקים קיימים
התוכנית הינה רב ממדית ועוסקת בעיקר במחוללי המשבר ובהיבטיים החברתיים שבו דהיינו הפערים הסוציו אקנומי בין המרכז לפריפרייה הפערים בהזדמניות התעסוקתיות, בפעילות התרבות והפנאי, בניראות הסביבתית וברמת האטרקטיביות להתחדשות עירונית בפריפריה ועוד..
יחד עם זאת הביא בפניכם עוד 3 תוכניות דומות אשר שואפות להביא לפתרון למשבר הדיור
יעדי התוכנית שלי הם להביא לתמחור ממוצע לדירת 4 חדרים במחיר של 240 משכורות שכר מינימום שזה כ1270000 שח
וזאת תוך 4 שנים ועל כן קראתי לתוכנית "תוכנית הדיור 2030"
אשמח מאד להערותיכם והארותיכם על התוכנית וכן להערכה שלכם על מידת סיכויי הצלחה שלה בהיבט של היעדים שהצבנו בה.
יש תחושה כללית מכל התוכנית הזו, להכביד מידי במיסים על כלל רוכשי הדירות בין דירה ראשונה או שנייה, ובין במכירת דירה, ובין בהשכרת דירה, ומאידך להקל במס בתחום ההי טק וכן הקלות לקבלנים ולייזמים, ולפנק את העשירון העליון בקרקע פרטית בחינם אפילו ללא עלויות פיתוח, ולהוביל את רוב הציבור לגור בדירות שכורות או במשרדים שהוסבו לדירות.
לא מריח טוב שדווקא האנשים הפשוטים אשמים בעליית המחירים וצריך לסחוט מהם יותר ויותר מס, והעשירים מקבלים הטבות והטבות... זה מוכר ממקומות אפלים... (סליחה על חומרת הדברים).
אני כן מסכים לגבי הרפורמות שאמורות להשפיע על העירייה בהעדפת בנייה למגורים ובזירוז הליכים.
ואם כבר עידוד לפינוי בינוי במרכז והגברת המגורים בפריפריה, היה כדאי שהמדינה תיזום עסקאות קומבינציה עם הפחתה במס והטבות לקבלן וכן הטבות לדייר כך שתושב המרכז שיש לו דירת 3 חדרים קטנה וישנה יקבל מקבלן דירה גדולה וחדשה של 5 חדרים מוכנה בפריפריה, והקבלן יקבל את הקרקע לבניה בפריפריה עבור זה בזול, וכל הדירות החדשות שיבנה מחדש במקום הבנין שנהרס במרכז, יהיו שלו הוא יוכל למכור אותם במחיר מלא, ברור שיהיו לא מעט אנשים שזה יפתה אותם לעבור לפריפריה, וכך גם במקומות שכיום זה לא רווחי ליזמים לעשות בינוי בינוי, זה יהיה ריווחי.

נערך לאחרונה ב:

מישמשית

משתמש מקצוען
יש תחושה כללית מכל התוכנית הזו, להכביד מידי במיסים על כלל רוכשי הדירות בין דירה ראשונה או שנייה, ובין במכירת דירה, ובין בהשכרת דירה, ומאידך להקל במס בתחום ההי טק וכן הקלות לקבלנים ולייזמים, ולפנק את העשירון העליון בקרקע פרטית בחינם אפילו ללא עלויות פיתוח, ולהוביל את רוב הציבור לגור בדירות שכורות או במשרדים שהוסבו לדירות.
לא מריח מטוב שדווקא האנשים הפשוטים אשמים בעליית המחירים וצריך לסחוט מהם יותר ויותר מס, והעשירים מקבלים הטבות והטבות... זה מוכר ממקומות אפלים... (סליחה על חומרת הדברים).
אני כן מסכים לגבי הרפורמות שאמורות להשפיע על העירייה בהעדפת בנייה למגורים ובזירוז הליכים.
ממש לא
התוכנית שוויונית לכולם מיש שיקנה בפריפריה ישלם זול ויקבל הטבות
ומי שיקנה במרכז ישלם יקר
הגיוני לחלוטין כשחושבים שהפתרון הוא לגרום לפריפריה להשתוות למרכז
וזו גם הסיבה להקלות רבות להייטק ולעשירון העליון שבלעדיהם הפריפריה תמשיך להיות פריפריה
ולו בגלל זה שכשהם עוברים גם התעסוקה מגיעה איתם
לצורך העניין רואה חשבון יפתח משרד ליד ביתו............
כמובן שבתכנית זו צריך להיות תיקונים
אבל היא פשוט נכונה ואמיתית ומהפכנית
שאפווווווווווווווו

avi media

משתמש מקצוען
ממש לא
התוכנית שוויונית לכולם מיש שיקנה בפריפריה ישלם זול ויקבל הטבות
ומי שיקנה במרכז ישלם יקר
הגיוני לחלוטין כשחושבים שהפתרון הוא לגרום לפריפריה להשתוות למרכז
וזו גם הסיבה להקלות רבות להייטק ולעשירון העליון שבלעדיהם הפריפריה תמשיך להיות פריפריה
כמובן שבתכנית זו צריך להיות תיקונים
אבל היא פשוט נכונה ואמיתית ומהפכנית
שאפווווווווווווווו
כנראה אתם גרים בפריפריה ולכן אתם חושבים/רוצים כך.
לא הגיוני שכל בעלי הדירות בבני ברק ובירושלים ובבית שמש ובביתר וכו' יתחילו לשלם מס על השכרת דירה או על החזקת דירה מהשקל הראשון, וכן על רכישת או מכירת דירה, זה נשמע מופרע ומוגזם מידי.
וגם שהמדינה כלל לא תעזור להורדת מחירי הדירות במרכז ובירושלים מכמה סיבות
1. כי לכל האנשים שיושבים במקומות הנכונים יש כמה וכמה דירות, והם יעשו הכל כדי לא להפסיד אפילו שקל אחד מהערך של הנכס שלהם.
2. כי הבנקים נתנו הלוואות לפי הערך הקיים, ואם המחיר ירד, אנשים יפסיקו לשלם כי זה לא משתלם, והבנקים יתחילו לעקל דירות בכמויות, ולא יצליחו למכור אותם במחיר שיכסה את ההלוואות, והנה לפנינו קריסה מוחלטת של כל המערכת, פיצוץ בועת נדלן יזומה... וזה הדבר האחרון שהמדינה תעשה,
המדינה 'מסכימה' להשתדל שהמחירים יעצרו, אבל ממש לא שירדו, ויוכיחו על כך המחירים המטורפים שהמדינה גובה לקבלנים על קרקעות במרכז.

אורי מלאכי

משתמש פעיל
. כי לכל האנשים שיושבים במקומות הנכונים יש כמה וכמה דירות, והם יעשו הכל כדי לא להפסיד אפילו שקל אחד מהערך של הנכס שלהם.
בזה אתה צודק
2. כי הבנקים נתנו הלוואות לפי הערך הקיים, ואם המחיר ירד, אנשים יפסיקו לשלם כי זה לא משתלם, והבנקים יתחילו לעקל דירות בכמויות, ולא יצליחו למכור אותם במחיר שיכסה את ההלוואות, והנה לפנינו קריסה מוחלטת של כל המערכת, פיצוץ בועת נדלן יזומה... וזה הדבר האחרון שהמדינה תעשה,
אבל לפי דעתי בזה אתה טועה הדוגמא שכולם לוקחים מבועת הנדלן בארצות הברית לא דומה לכאן
שם היה עודף בדירות(בשונה מכאן) וככל שמחיר עלה מספר הדירות שנבנו גדל מעבר לגידול הטבעי(שוב בשונה מכאן)
וגם שם המכשנתאות היו יותר קרובות ל100% (וחלקם גם למעלה מזה) וכמעט ללא הון עצמי כך שכשאפשרות לקחת דירה ששילמת עליה פחות מאחוז ולוותר עליה יותר הגיונית ובמקרה שגל הקניות משאיר כמות עצומה של דירות מיותרות אז יש חשש שהבנקים יתקעו עם דירות שהשווי שלהם צנח והם יקרסו אבל פה כמעט כולם כבר שלימו 40% הון עצמי ולא ירצו להפסיד את זה ומספר הדירות לא כ"כ גדול שנראה צניחה של נגיד דירת 2 מליון בקריית ספר לל500000 כך שלא נראה לי שזה חשש אמיתי
ועדיין
המדינה 'מסכימה' להשתדל שהמחירים יעצרו, אבל ממש לא שירדו, ויוכיחו על כך המחירים המטורפים שהמדינה גובה לקבלנים על קרקעות במרכז
גם בזה אתה צודק

די

משתמש סופר מקצוען
אתם באמת חושבים שבגלל סבסוד פיתוח איזה עשיר יעבור מסביון ל"שכונת היוקרה" בדימונה?
ומי יכריח את חברות ההייטק לפתוח סניף בפארק התעסוקה של דימונה?

avi media

משתמש מקצוען
בזה אתה צודק

אבל לפי דעתי בזה אתה טועה הדוגמא שכולם לוקחים מבועת הנדלן בארצות הברית לא דומה לכאן
שם היה עודף בדירות(בשונה מכאן) וככל שמחיר עלה מספר הדירות שנבנו גדל מעבר לגידול הטבעי(שוב בשונה מכאן)
וגם שם המכשנתאות היו יותר קרובות ל100% (וחלקם גם למעלה מזה) וכמעט ללא הון עצמי כך שכשאפשרות לקחת דירה ששילמת עליה פחות מאחוז ולוותר עליה יותר הגיונית ובמקרה שגל הקניות משאיר כמות עצומה של דירות מיותרות אז יש חשש שהבנקים יתקעו עם דירות שהשווי שלהם צנח והם יקרסו אבל פה כמעט כולם כבר שלימו 40% הון עצמי ולא ירצו להפסיד את זה ומספר הדירות לא כ"כ גדול שנראה צניחה של נגיד דירת 2 מליון בקריית ספר לל500000 כך שלא נראה לי שזה חשש אמיתי
ועדיין

גם בזה אתה צודק
לפי יועץ משכנתאות, רוב הדירות עם הון עצמי נמוך מאוד, כשחלק מההון העצמי מהלוואות מגופים נוספים, כך שאפילו ירידת ערך של 20 אחוז כבר גורמת לסיכון רציני לאי תשלום המשכנתא ושאר ההלוואות, ובפרט אם לוקחים בחשבון את עליית המדד והריבית, כך שמי שלווה 1600000₪ מאד מהר נהיה חייב לבנק 1700000₪ ואם לקח הלוואה נוספת של 200000₪ מגוף אחר (חברת אשראי או מהגמ"ח המרכזי) עבור רכישת הדירה שעלתה 2100000₪ , אם ערך הדירה ירד ב 20% שזה 420000₪ למחיר של 1680000₪ לא סביר שהאזרח ימשיך לשלם גם לבנק וגם את ההלוואה הנוספת עם ריביות וכו' ובפרט כשהוא רואה שמחירי הדירות במגמת ירידה, זה לא כלכלי ולא הגיוני לשלם כל חודש סכום גבוה עם ריביות על דבר ששוה פחות ושהערך שלו יורד.
ק"ו אם ערך הדירות ירד כפי הציפיות של פותח האשכול, יהיה כאן תוהו ובוהו.
לכן גם היום גם קבלנים שהם לקראת קריסה כלכלית נלחמים לא להוריד מחירים, ובמקום זה הם נותנים הטבות כמו מחסן וחניות או פריסת תשלומים, העיקר לא לגרום לירידת ערך של הדירות.

נערך לאחרונה ב:

avi media

משתמש מקצוען
לגבות מס חודשי קבוע מתושבי ערי המרכז על דירה ראשונה המשמשת למגורים, כדי לחזק את ערי הפריפריה והמשקיעים שם - זה מתקרב לקומוניזם...
אם כבר הוא הולך על מהלך כזה כדי להבריח אנשים מהמרכז לפריפריה, יותר קל למדינה לבטל את כלל ההנחות בארנונה לתושבי המרכז, שישלמו ארנונה מלאה במקום להתחיל לגבות מס על מגורים במרכז.
כך או כך שניהם גזירות אכזריות שאין הציבור יכול/אמור לעמוד בהם ואינם הגיוניים במדינה דמוקרטית.
אם המדינה רוצה שתיתן פטור מארנונה או ממיסים לתושבי הפריפריה או הטבות אחרות, אבל לא להוציא כספים מתושבי המרכז בגלל שהם גרים במרכז.

נתיי

משתמש פעיל
ראשית תודה למגיבים ולמחזקים
אני אשתדל לענות על ראשון ראשון וכו
המדינה 'מסכימה' להשתדל שהמחירים יעצרו, אבל ממש לא שירדו, ויוכיחו על כך המחירים המטורפים שהמדינה גובה לקבלנים על קרקעות במרכז.
אני מפנה אותך לחלק השני בתוכנית בנושא 'הקרן הממשלתית דירה להשכיר' שבה נקבע שדירות יד שנייה שהקרן תרכוש - תיהיה שם עדיפות עליונה לרכישה של דירות מכונס נכסים של בנקים כדי להתרחק כמה שיותר מהמצב בו תיארת.
לא הגיוני שכל בעלי הדירות בבני ברק ובירושלים ובבית שמש ובביתר וכו' יתחילו לשלם מס על השכרת דירה או על החזקת דירה מהשקל הראשון, וכן על רכישת או מכירת דירה, זה נשמע מופרע ומוגזם מידי.
אני מציע לך לקרוא שוב את התוכנית, בשום מקום לא כתוב שיהיה מס על דירה ראשונה באופן קבוע רק מדירה שניה באופן יחסי והדרגתי לאופיו של המשקיע וכו' עיין שם…
אתם באמת חושבים שבגלל סבסוד פיתוח איזה עשיר יעבור מסביון ל"שכונת היוקרה" בדימונה?
אתה צודק שנתינת קרקע כולל פיתוח בחינם זה לא מספיק אבל שים לב שיש פה עסקת חבילה לא רעה
א. החברה שאותו אדם עומד בראשה - שיעביר מן הסתם לעיר שלו, תהנה מהטבות מס
ב. הבנים שלו יוכלו להינות ממענק מתלבטים אם יקבעו את מגוריהם ליד הוריהם וגם ממחיר דירה שפוי
ג. זה יהיה מהלך מאוד חכם מצדו למכור את הדירה שלו במרכז לפני שמחירה ירד
ד. לא בהכרח מדובר בדימונה - באר שבע ועפולה גם רלוונטיות.
ה. אל תשכח שמדובר בשכונה יוקרתית עם בתי ספר ומקומות פנאי משלהם מנותקת מהעיר
ו. קצת ציונות לא תזיק פה
צריך להיזהר שהתכנית לא תצליח מידי, כי אז תל אביב תהפוך לפריפריה...
על זה כבר כתב הרמב"ם שאם אדם רוצה לשבור מידה ילך לצד השני ואז יקבל את הממוצע….
לגבות מס חודשי קבוע מתושבי ערי המרכז על דירה ראשונה המשמשת למגורים, כדי לחזק את ערי הפריפריה והמשקיעים שם - זה מתקרב לקומוניזם...
אשמח מאד לגילוי נאות: האם אתה משקיע בנדלן ובאיזה ערים?

avi media

משתמש מקצוען
ראשית תודה למגיבים ולמחזקים
אני אשתדל לענות על ראשון ראשון וכו

אני מפנה אותך לחלק השני בתוכנית בנושא 'הקרן הממשלתית דירה להשכיר' שבה נקבע שדירות יד שנייה שהקרן תרכוש - תיהיה שם עדיפות עליונה לרכישה של דירות מכונס נכסים של בנקים כדי להתרחק כמה שיותר מהמצב בו תיארת.

אני מציע לך לקרוא שוב את התוכנית, בשום מקום לא כתוב שיהיה מס על דירה ראשונה באופן קבוע רק מדירה שניה באופן יחסי והדרגתי לאופיו של המשקיע וכו' עיין שם…

אתה צודק שנתינת קרקע כולל פיתוח בחינם זה לא מספיק אבל שים לב שיש פה עסקת חבילה לא רעה
א. החברה שאותו אדם עומד בראשה - שיעביר מן הסתם לעיר שלו, תהנה מהטבות מס
ב. הבנים שלו יוכלו להינות ממענק מתלבטים אם יקבעו את מגוריהם ליד הוריהם וגם ממחיר דירה שפוי
ג. זה יהיה מהלך מאוד חכם מצדו למכור את הדירה שלו במרכז לפני שמחירה ירד
ד. לא בהכרח מדובר בדימונה - באר שבע ועפולה גם רלוונטיות.
ה. אל תשכח שמדובר בשכונה יוקרתית עם בתי ספר ומקומות פנאי משלהם מנותקת מהעיר
ו. קצת ציונות לא תזיק פה

על זה כבר כתב הרמב"ם שאם אדם רוצה לשבור מידה ילך לצד השני ואז יקבל את הממוצע….

אתה כתבת מס שנתי גם על דירה ראשונה, זה לא משנה אם זה על שכירות או על החזקת הדירה, אדם ששוכר ומשכיר ישלם מס מיוחד על הדירה היחידה שלו כל שנה כי היא במרכז?
אני מתפלא שלא מפריע לך שהבנקים יעקלו אלפי דירות, העיקר שהמדינה תקנה אותם...
ז"א אתה רוצה שאלפי אנשים שכבר יש להם דירות ואפילו שילמו עליהם לא מעט ימצאו עצמם ללא דירה כלל, וללא אופציה לרכישת דירה בטווח הנראה לעין, כי אף בנק לא ילווה להם אחרי שהגיעו למצב של עיקול ולא שילמו את המשכנתא כסדרה, ואולי אפילו חשבון בנק וכרטיס אשראי לא יאשרו להם, הם יצטרכו לחיות עם מזומנים בלבד.
זה לא נורמלי!
האפשרות היחידה שהמדינה יכולה לעשות שיהיה דירות בזול עבור מחוסרי דיור, זה לבנות ערים חדשות בפריפריה עם כמות אדירה של דירות, ועם הגבלת מחיר מקסימום (כמו שגור עשו בערד) גם בשוק החופשי והגבלת המשכנתא לדירות שם לסכום נמוך מאוד, בדרך הזו יהיה אפשר אולי לשמר את המחיר הזול לאורך שנים, בלי לגרום קריסה של אף אחד.
הבעיה שכעת המדינה עצמה מעלה מחירים בפריפריה גם בדירות מחיר למשתכן, והיא אפילו לא מקפיאה את המחירים, וכ"ש שהיא לא תוריד את המחירים.

נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
החברה שאותו אדם עומד בראשה - שיעביר מן הסתם לעיר שלו, תהנה מהטבות מס
גם היום יש הטבות מס לחברות בפריפריה.
אגב תהיה אכיפה אם הבן אדם העשיר גר בבית (כלומר ביקורות פתע שהוא באמת מתגורר שם)?
חוץ מזה נראה לי אפליה חמורה למכור בתים רק לאנשים עם הון עצמי מעל 15 מיליון ש"ח או בעלי חברות עם 20 עובדים.
לא ברור מה התועלת מזה שעשירים יגורו בפריפריה. גם אם ישלמו ארנונה מלאה זה לא מכסה את ההוצאות של הרשות המקומית עליהם, בוודאי אם זה יהיה כפר יוקרה עם קאנטרי וכו'.
המעסיק לא יעביר את העסק (הייטק לצורך העניין) לפריפריה, אם אין לו שם עובדים עם השכלה מתאימה (ביצה ותרנגולת). הפתרון שאתה מציע לא פותר את זה. צריך לעשות תרבות, פנאי, מרכזי השכלה, מסחר בפריפריה (עם עידוד על ידי הקלות מס) ואז ממילא אנשים יגיעו. וכן נדרשת השקעה על ידי המדינה בכבישים ורכבות מהירות ברמה גבוהה.

לגבי כפר נוער-אם אפשר לבנות כפר נוער במקומות האלו, אז אפשר לבנות שם גם ערים רגילות. אם יש כביש מהיר ליד אז איך יצאו משם מי שגר בכפר נוער? יהיה גשר על הכביש? אז אפשר כך לבנות עיר רגילה.
גם סטודנטים צריכים פינוי אשפה מרפאות מסחר ועוד.

לגבי חיסיון על נתוני רשות המיסים על דירה ראשונה, לא חושב שזה יעזור כי אדם יספר לחברו בעל פה כמה הוא שילם.

לגבי היטל על מועסקים חוץ ל15 ק"מ, אתה לא באמת מצפה שכל חברה תפתח עשרות סניפים בכל 15 ק"מ בארץ, יש חברות שיש להם רק סניפים בודדים בארץ אם תחייב אותם לפתוח עשרות סניפים הם לא יעשו כאן עסקים. אם תגיד ש100 ש"ח זה קצת ולא משנה, אז מה העניין במס הזה?

בסופו של דבר כל התכנית הזו היא להוסיף עוד בירוקרטיה בשוק הדיור.
המגמה צריכה להיות להיפך, להוריד בירוקרטיה.
צריך לבנות הרבה, להביא פועלים (התייחסת לזה). ולא להכריח אנשים לעשות מה שהם לא רוצים (לגור בשכירות).

נתיי

משתמש פעיל
אתה כתבת מס שנתי גם על דירה ראשונה, זה לא משנה אם זה על שכירות או על החזקת הדירה, אדם ששוכר ומשכיר ישלם מס מיוחד על הדירה היחידה שלו כל שנה כי היא במרכז?
אני מתפלא שלא מפריע לך שהבנקים יעקלו אלפי דירות, העיקר שהמדינה תקנה אותם...
ז"א אתה רוצה שאלפי אנשים שכבר יש להם דירות ואפילו שילמו עליהם לא מעט ימצאו עצמם ללא דירה כלל, וללא אופציה לרכישת דירה בטווח הנראה לעין, כי אף בנק לא ילווה להם אחרי שהגיעו למצב של עיקול ולא שילמו את המשכנתא כסדרה, ואולי אפילו חשבון בנק וכרטיס אשראי לא יאשרו להם, הם יצטרכו לחיות עם מזומנים בלבד.
זה לא נורמלי!
האפשרות היחידה שהמדינה יכולה לעשות שיהיה דירות בזול עבור מחוסרי דיור, זה לבנות ערים חדשות בפריפריה עם כמות אדירה של דירות, ועם הגבלת מחיר מקסימום (כמו שגור עשו בערד) גם בשוק החופשי והגבלת המשכנתא לדירות שם לסכום נמוך מאוד, בדרך הזו יהיה אפשר אולי לשמר את המחיר הזול לאורך שנים, בלי לגרום קריסה של אף אחד.
הבעיה שכעת המדינה עצמה מעלה מחירים בפריפריה גם בדירות מחיר למשתכן, והיא אפילו לא מקפיאה את המחירים, וכ"ש שהיא לא תוריד את המחירים.
אני לא כתבתי מס על דירה ראשונה לא משנה אם האדם שוכר ומשכיר או כל אופציה אחרת אתה מוזמן להפסיק להפיץ טעות זו
שנית זה לא צפוי להיות ביום אחד אלא יקח זמן של 4 שנים ויותר ולכן הבהלה שלך מיותרת
ג רוב בעלי הדירות קנו אותם לפני הקפיצה של הקורונה כך שאין להם כמעט הפסדים
ד מה שאתה מציע זה להגדיל את הפערים הסוציו אקונומי בין פריפריה - מרכז ,להגדיל את הפערים בהזדמנות התעסוקתית ועוד, מדינת ישראל לא יכולה לקבל מצב שיהיו כאן ערים כמו מהנטן ומיאמי ויהיו כאן ערים כמו מדינת עולם שלישי
ה התוכנית הזו דווקא מגדילה את הכנסות המדינה מקרקעות שכן הקרקעות במרכז מוגבלות בשונה מהפריפריה ואם אנו נצליח להשוות את מחירי הדיור בין הפריפריה למרכז אזי מחירי הקרקעות בפריפריה יעלו בהתאמה ומשכך המדינה תוכל להרוויח עוד כמה גרושים על הקרקעות שלה בפריפריה בשונה מהמצב היום שהקבלנים ברוב המקרים בכלל לא ניגשים להגיש הצעות

ייד

משתמש מקצוען
אפי׳ הקומוניזם לא העיז להיות בוטה ואכזרי כל כך!!!
בעיקרון לפרעה היה רעיון דומה
הוא העביר את כל האזרחים ממקום למקום קנה את כל הדירות לחברה הממשלתית וככה הוא שלט בחיי האזרחים...

avi media

משתמש מקצוען
אני לא כתבתי מס על דירה ראשונה לא משנה אם האדם שוכר ומשכיר או כל אופציה אחרת אתה מוזמן להפסיק להפיץ טעות זו
זה מה שאתה כתבת, אולי לא הבנתי אותך טוב?

י יד שניה ומעלה​

א. בתחום המשקיעים בנדל"ן והמשכירים יוחל מס קבוע באופן יחסי באחוזים יחסי למחיר הדירה כדלהלן כשגובה המס גם תלוי באופיו של המשקיע. כ"כ המס יוחל אך ורק בשטחי A B ולא בC D

ב. בשטחיA ו B משקיע שיש לו דירה אחת ישלם מס של 0.3 על הדירה שנתי משקיע שיש לו 2 דירות ישלם 0.5 לשנה משקיע שיש לו שלוש דירות ישלם 0.7 כל דירה מעלה ב0.2 אחוז עד לגובה המס המרבי של 1.4 אחוז (הרעיון שעומד מאחורי דרגות המס הוא שאי אפשר לגלגל את דמי השכירות על השוכר שכן המס הוא תלוי באופיו של בעל הדירה ובמספר דירותיו)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
יש לי דירה אחת ויחידה בבית שמש (איזור B לפי דבריך) - שבה אני מתגורר - שלא ממש ברור לי אם לפי התוכנית המוצעת אני אמור לשלם עליה מס של 0.3 אחוז שנתי (כ750 ש"ח לחודש), או לא. (מצד אחד כתבת שזה מס המוטל רק על משקיעים, אולם מצד שני הדגשת שהמס מוטל גם על משקיע שיש לו דירה אחת...)
אין לי עוד דירות נוספות על שמי, גם לא באיזורים C וD.
בכל מקרה, בין שאר הדברים כתבת שם שאם הדירה מחולקת אז היא נחשבת כ2 דירות, כך שאדם שעשה לעצמו איזושהי יחידונת בבית שמש, ייאלץ לכל הדעות לשלם על כך מס קבוע. שלא לדבר על אדם שיש לו דירה בבית שמש ומסיבה כלשהי הוא מתגורר בעיר אחרת ומשכיר את דירתו...
זה נראה לי לא הוגן שאדם עם דירה יחידה (מחולקת או מושכרת) באיזור A או B ייאלץ לשלם מס דרקוני וקבוע למדינה, ואילו חבירו יכול להחזיק 10 דירות בבאר שבע ללא עלות מס כלל...
אגב, אם בעניני גילוי נאות עסקינן, מעיון בהודעותך הקודמות עולה שאתה מחזיק בדירה מחולקת בבאר שבע (איזור C)...

נערך לאחרונה ב:

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כדי להפוך את הפריפריה למשגשגת צריך דבר ראשון להשקיע בתחבורה איכותית ומסודרת.
הפיכת ישראל ל'כפר גלובלי' תועיל גם להפיכת הפריפריה לחלק מהמרכז וגם תחסוך רבות בהרבה נושאים שאינם קשורים דווקא למשבר הדיור שכן ישראלי ממוצע מבזבז כ-44 דקות ביום בממוצע על עמידה בפקקים. שמתבטא בהפסד של עשרות מיליוני שקלים מידי יום!
אם מדינת ישראל תהיה מרושתת בקווי מטרו שחוצים אותה לאורכה ולרוחבה, ונסיעה ממטולה לאילת לא תעלה על 4 שעות נסיעה ברכבת בתרגיל פשוט של 512 ק"מ * 140 קמ"ש + עצירה לתחנות בדרך = סה"כ 4 ש'
מה שאומר, שנסיעה מקרית שמונה לתל אביב (185 ק"מ) לפי החשבון הזה תארך כשעה וחצי.
רוב האנשים שאני מכירה, ישמחו לשדרג את רמת חייהם ולעבור מהמרכז הצפוף לאזור ירוק ופתוח בצפון או בדרום
אם יהיו להם כל התנאים והאפשרויות להגיע לכל מקום בקלות ובנוחות.
יש עוד הרבה מה להוסיף בנושא, אבל כל עוד נושא התח"צ לא יטופל, הסיכוי להוציא אנשים מהמרכז - אפסי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה