תח"צ פקחי התחבורה ציבורית - הזדמנות חד פעמית להשפיע!

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
@מנוי פרימיום
1. מה עושה מישהו שלא יודע כמה כסף יש לו ברבקו? , במיוחד היום שאין קבלות מנייר.
2. המכשירים בהרבה חברות לא מזהות במהירות את הכרטיסים, לפעמים גם צריך לשחק על כל המסך כדי שיזהה
3. להגביל את כמות המבקרים בנסיעה אחת , זה אפשרי?
4. לתת דוח מופחת לילד שתיקף בכרטיס של נכה שזכאי ל50% הנחה, אפשר לבקש?

נחמה למה

משתמש מקצוען
אם יהיה קנס למי שלא יתקף באוטובוס לאחר התיקוף בתחנה
מה התועלת בזה?
לא יודעת, העלתי רעיון. (ורק 10 ש"ח...) חושבת תו"כ שהוא לא ייתן על ידי הפקח אלא תילקח אגרה של 1 ש"ח נוסף על מחיר הנסיעה למי שלא תיקף גם באוטובוס, עד סוף הנסיעה.
סיעור מוחות שייתן רעיונות יצירתיים ויעילים מתוך הנוסעים!

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
בא נראה שמקיימים את התקנות:
1. מתקשרים להורה של ילד מתחת לגיל 18 , ואם הילד צריך לרדת או יורד מהאוטובוס?
2. שהפקח ילבש מיקטורן וגם ישים את התג שלו על החולצה מצד שמאל דווקא!
3. לא לעכב את האוטובוס

זה הכי חשוב:

5.11.29 מקום שלא תתמלאנה כל דרישות סעיף זה דין התעריף המוגדל להיות מבוטל.

מנחם ט

משתמש פעיל
בלת"ק
אחד הסעיפים שאפשר לפנות בנוגע אליהם הוא עצם זה שהפיקוח והקנסות מגיעים מהחברות שמתמרצות להוציא כמה שיותר דוחות ולא ע"י גוף שיופעל באמצעות משרד התחבורה
על זה עכשיו מתנהל המלחמה של פינדרוס בכנסת מולם.
מה שאני הבנתי כל עוד שהם לא מוציאים את זה לחברה חיצונית, לא יעבירו להם בוועדת הכלכלה סמכויות.
נחכה ונראה

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
וכמובן שייתנו גם אפשרות להטעין באוטובוס.
(ובאמת זה נשמע קצת מסובך אבל אפשרי, לעשות כעין רב פס גם בטלפון כשר, אם אפשרות להקיש אולי באיזה קו עלו, שיהיה רשום באוטובוס מס' נסיעה ולכל אחד יהיה מס' חשבון רב פס שיהיה מקושר לאשראי שלו. כמו באפליקציה.

מנחם ט

משתמש פעיל
וכמובן שייתנו גם אפשרות להטעין באוטובוס.
(ובאמת זה נשמע קצת מסובך אבל אפשרי, לעשות כעין רב פס גם בטלפון כשר, אם אפשרות להקיש אולי באיזה קו עלו, שיהיה רשום באוטובוס מס' נסיעה ולכל אחד יהיה מס' חשבון רב פס שיהיה מקושר לאשראי שלו. כמו באפליקציה.
בדיוק אני כרגע מחפש ח"כ שיטפל בעניין.
תפנו גם

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
שאלתי לא מזמן את משרד התחבורה
התשובה שלהם היתה שלנוסע יש אפשרות לדעת את היתרה שלו
  • כאשר הוא מתקף באוטובוס
  • בעמדות 'על הקו'
  • בעמדות הטעינה בקיוסקים
  • בעמדות הטעינה במכשירי 'כספונט'
  • בעלי קורא כרטיסים מתאים יכולים לבדוק גם באמצעות המחשב.
2. המכשירים בהרבה חברות לא מזהות במהירות את הכרטיסים, לפעמים גם צריך לשחק על כל המסך כדי שיזהה
אני לא מכיר בעיה כזו בכל החברות בהם נסעתי.
אם כל הכרטיסים של כלל הנוסעים נתקלים בבעיה באותו המכשיר צריך לדווח לחברה ולמשרד התחבורה
אחרת יש להחליף את הכרטיס שלכם בחדש.

3. להגביל את כמות המבקרים בנסיעה אחת , זה אפשרי?
בנוהל החדש יש התייחסות לזה, נקבע בו כי מספר המפקחים לא יעלה על מספר הדלתות של האוטובוס, חוץ מראש צוות בקרה ומפקח נוסף שעולה כדי להתלמד.

4. לתת דוח מופחת לילד שתיקף בכרטיס של נכה שזכאי ל50% הנחה, אפשר לבקש?
אתה יכול לנסות, בשביל זה נועד התהליך

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
לא תמיד אפשר לרוץ למכשיר התיקוף. לפעמים יש עומס, ולא נעים לבקש ממישהו שיעביר.
אין חובה לרוץ אל מכשיר התיקוף, אולם זה אמור להיעשות לפני מציאת מקום ישיבה.
אני יודע שזה בעייתי במקרה של מוגבלים בתנועה, קשישים שעלולים ליפול, ילדים, או נשים שעולות עם ילדים קטנים, ולכן עכשיו זה הזמן להעביר את ההערות שלכם בדיוק בנוגע לזה ולהציע מנגנון שימנע שכחה מצד אחד אך יוודא שכולם מתקפים.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
בלת"ק
אחד הסעיפים שאפשר לפנות בנוגע אליהם הוא עצם זה שהפיקוח והקנסות מגיעים מהחברות שמתמרצות להוציא כמה שיותר דוחות ולא ע"י גוף שיופעל באמצעות משרד התחבורה
כמו כן צריך לדון בשאלה האם זה חוקי שהורה צריך לשלם על ילדו ואם אינו משלם מעקלים להורה את החשבון
קיבלתי היום ברשימת התפוצה של הלשכה לפניות הציבור שע"י חה"כ יצחק פינדרוס

unnamed (27).jpg

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
כיום אם ילד מתקף עם כרטיס של מבוגר שחייב בתשלום, מקבל קנס?
הנוסח הקודם היה מעורפל, הנוסח החדש מתייחס לזה -
5.4.3.4 אין מניעה לתקף ולשלם בעד אחר, באותה נסיעה, גם ברב קו אישי באמצעות הסדר נסיעה ערך צבור בלבד, ובלבד שהסדר זה לא נרכש בהתאם לזכאות אישית. אין לתקף בעד אחר בהסדר נסיעה תקופתי בין שנרכש בהתאם לפרופיל זכאות אישי ובין אם לאו;

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
קיבלתי היום ברשימת התפוצה של הלשכה לפניות הציבור שע"י חה"כ יצחק פינדרוס

צפה בקובץ המצורף 1731953
שלחתי להם שכבר פורסם הנוהל ולא כמו שכתוב
הם ענו שזה פורסם אחרי ששלחו את הניוזלטר
בפועל זה פורסם כבר בחמישי האחרון והניוז הגיע רק היום
אבל האמת מי שעוקב אחרי פינדרוס בחודשים האחרונים הבן אדם עובד קשה לסדר את כל נושא הפקחים ישיבה אחרי ישיבה לא מרפה

מנחם ט

משתמש פעיל
אבל האמת מי שעוקב אחרי פינדרוס בחודשים האחרונים הבן אדם עובד קשה לסדר את כל נושא הפקחים ישיבה אחרי ישיבה לא מרפה
בעיקרון אתה צודק, למרות שנאמר לי ע"י גורם בלשכת מקלב שכל הוועדה האחרונה היתה כותרת אחת גדולה מיותרת, לא נכונה.

מנחם ט

משתמש פעיל

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
עזוב בא לא ניכנס לחיסולי חשבונות בין הלשכות...
שניהם עובדים הלוואי ששניהם יצליחו
דבר אחד ודאי הוא עשה - משרד התחבורה בהתחלה לא רצה לפרסם את הנוהל להערות הציבור אלא לפרסם זאת כמסמך פנימי מחייב, ובוועדה דרשו שיפורסם (ככה אני זוכר שפורסם לפני כמה חודשים, צריך לחפש בתמלולי הועדה)
לא יודע אם זה פורסם באמת בגללם או בגלל דרישת הייעוץ המשפטי, אבל מציאות שפורסם

גם ההתחייבות של אגד שיותרו על התמריץ לפקחים לפי קנסות מהחודש הבא - היתה בועדה

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
טוב, אז אחרי פניות רבות, עודכנתי כעת ע"י הרמ"ט של מקלב, שגם נסיעת מעבר כלולה בקנס מופחת ע"ס 50 ש"ח, ברצוני להודות מעל במה חשובה זו, לרמ"ט, ולחיים פרידלנדר יועץ של פינדרוס, שבדקו את הנושא.
הורידו את זה לשטח כהנחיה לפקחים?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
זה הערה חשובה שצריך לשנות בנוהל:
הנוהל החדש קובע שרב קו צריך לתקף מייד, ואפליקציה עד דקה
זה גורם להרבה קנסות מיותרים, צריך לתת מרווח זמן של 2-3 דק', לפחות כשהקווים עמוסים
מתוך הנוהל החדש, נספח ו' -
6.2 אמות המידה לבחינת בקשה לפטור מתשלום תעריף מוגדל:
6.2.4 לא יושת תעריף מוגדל על נוסע המלווה נוסע שמתנייד בכיסא גלגלים ומסייע ברתימתו במקום המיועד לכך, או לנוסע שמוביל עגלת ילדים שנדרש לרתמה במקום המיועד לכך שתיקף את כרטיסי הרב קו או את אמצעי התשלום במסגרת נסיעה של 3 דקות מעלייתו לאוטובוס.
6.2.5 לא יושת תעריף מוגדל על נוסע לאחר שנוכח המפקח כי כל מכשירי התיקוף באוטובוס היו תקולים.
6.2.6 לא יושת תעריף מוגדל על נוסע לאחר שנוכח המפקח כי מרבית הוולידטורים באוטובוס היו תקולים והנוסע ביצע תיקוף לכל היותר 3 דקות לאחרעלית הבקר.
6.2.9 לא יושת תעריף מוגדל על נוסע שהוכיח להנחת דעתו של המפקח כי מחמת נכותו/מצבו הבריאותי או מחמת נכותו או מצבו הבריאותי של נוסע המתלווה אליו נמנע ממנו להגיע לעמדת התיקוף לכל היותר 3 דקות מעליית הבקר בנסיעה הרלבנטית, ובנסיעה זו בלבד.

אבל מצער מאוד שזה מופיע רק בסעיף של הערעור למפקח על התעבורה

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
משתפת במקרה שאירע לי אתמול לתועלת ניסח התקנות החדשות,
עליתי לקו בינעירוני מבני ברק לביתר ותיקפתי את הרבקו
כעבור כמה תחנות עלה פקח (בבני ברק)
ראשית,
ההתנהלות שלו היתה מאיימת, מלחיצה, מפחידה מאד
שנית הוא גילה שבטעות תיקפתי עבור נסיעה עירונית (6 שח) ולא ביניערונית (17 שח)
אישית כלל לא בדקתי את החיוב כי היתי בטוחה שבנסיעה כזו שכל הנוסעים מגיעים מעיר לעיר, המכשיר מוגדר אוטומטית על הסכום המלא ולא בדקתי כמה.
(אגב זה באמת היה בתום לב, אני לרוב נוסעת במכוניות וכמעט לא יוצא לי לנסוע באוטובוסים)
הוא התחיל להגיד שמגיע לי קנס,
תוך שהוא מדגיש מבטא ערבי באופן מוגזם לגמרי (למרות ששמו מעיד על יהדותו.... לא ברור, כאילו סתם נחמד לך להפחיד???)
הסברתי שזה היה בטעות ולתומי חשבתי שכשם שבמכולת מעבירים אשראי על הסכום המוגדר כך גם באוטובוס... לא חשבתי שצריך להגדיר את סכום התשלום אלא שזה מוגדר אוטומטית.
ביקשתי לתקף עכשיו אך הוא סירב
ביקש ת"ז, למזלי אמרתי שאין לי
אחרי שנוסעת נוספת קמה ואמרה שגם היא לא ידעה וכו
הוא ויתר על הקנס
לא מיותר לציין שכל ההתנהלות שלו היתה מזלזלת, משפילה, משל באתי לגנוב וכאילו אני פושעת שצריכ הלהלקח למחלקת חקירות
זה גם משהו שלהבנתי אמור להיות מתוך התנהלות מקצועית וענינית ולא מתוך אמוציות מיותרות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה