פחד משיחות טלפון...

חנניהו

משתמש צעיר
וולה עכשיו אני אוחז ....
שאני באמת לא שם את השפורפרת באוזן..... באמת יש משהו מלחיץ בצליל חיוג.
אלא אני מסתכל במסך ושאני רואה שענו אז אני שם באוזן!
עוד יותר מלחיץ כשאתה מקבל שיחה בתוך שיחה עם הטיטי הזה , ואתה לא יודע מי מחפש אותך..

חסדי

משתמש פעיל
אני מכירה את זה מקרוב מאד, בעיה זו נמצאת בדרך כלל אצל אדם שאוהב לרצות את כולם, וכשמישהו אומר לו איזו דעה אז למרות שהוא לא מסכים איתו הוא משיב לו "כן אתה צודק", ותמיד מנסה לברוח מוויכוח כי הוא מפחד להתווכח, כי מה יגיד האדם שמולו, וזה מה שגורם לבן אדם לחשוש להתקשר כי לא רואים את התגובה של מי שמנגד, ויש לו חשש שאולי ההוא עושה איזה פרצוף נגד מה שאמרתי ואני לא יודעת, ואין לי ידיעה איך לרצות ולהראות לו שאני מסכימה איתו.

הפיתרון לדעתי - מידי פעם לעשות משהו בענין, דהיינו לומר את דעתי לחברה אפילו שאני יודעת שדעתה של אותה חברה הוא ממש להיפך ממה שאני אומרת, וככה לאט לאט תקלטי שזה לא כל כך נורא לומר את הדעות שלי אפילו שזה נוגד דעות של אחרים, ויותר מזה אומר לך, שאנשים מעריכים בני אדם שאומרים את הדעה שלהם ולא מסכימים על כל דבר.
נכון מאוד. כתבת דברים של טעם

מאיר המחכים

משתמש חדש
עצות מעולות נכתבו כאן , ואם עדיין יש קושי אולי באמת השיחות לא כל כך חשובות יחסית לבזיון שיהיה לך בדמיון , שהרי אם זה היה טלפון בשביל לקבל החזר של מליון שקל [ לאו דווקא אף פחות ] היית מתקשרת ככל הנראה ואם כן תארי לעצמך בסתם שיחת טלפון שאם תבצעי אותך בהצלחה מגיע לך פיצוי כספי כמה שתרצי [ כי הרי נראה שהדמיון תופס אצלך ] ואם לא היית מתקשרת בשביל ההחזר הכספי היית כנראה נותנת לאחד ממשפחתך לעשות זאת , ואם כן גם שיחות אלו תני להם לבצע , איך שלא יהיה צריך לזכור בסוף אדם לעמל יולד ואם עשה השתדלות ועל אף יש לו קושי אז יתמודד אם עמלו ויגיע לו שכרו , חזקו ואמצו .

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מזדהה עם כולכם.
הבעיה הזו קיימת אצלי בענק, ואין לי מושג מה מוביל אליה.
הכי הזוי, שאין לי שום קושי בדיבור פנים מול פנים, ואפילו ההיפך. אני מוסר שיעורים על בסיס יומיומי (ברוב ימות השבוע 2 שיעורים ליום) לקהל של מבוגרים ואין לי שום בעיה עם זה, שלא לדבר על כתיבה.
עם זאת, ברגע שבו אני מדבר בטלפון עם מישהו זר, אני פשוט נאלם דום, המילים בורחות לי מהראש ובדרך כלל התגובות שלי נשמעות כמו חיקוי חיוור שלי. פעם חשבתי שזו בעיה של חוסר ביטחון, אבל היום ברור לי שזה לא. יש כאן איזו בעיה שקיימת רק בשיחת טלפון, רק פנים מול פנים ובעיקר מול זרים. זה גורם לי לדחות שיחות טלפון דחופות עד זיבולא בתרייתא, והכי גרוע שכשאני מנסה להסביר את עצמי אף אחד לא מאמין לי (אתה? יש לך בעיה לדבר? אל תבלבל ת׳מוח!). הלוואי שיימצא כאן הפסיכולוג שיוכל לנתח את זה בצורה טובה ולהסביר למה זה ככה ומה יכול לפתור את זה.

אולי אם יהיו מספיק אנשים שחווים את הבעיה הזו אפשר יהיה לחבר לזה שם באנגלית, לפרסם את זה, וכך תהיה מודעות, אף אחד לא יעז ללגלג עליי או לחשוב שאני עצלן טלפונים וכולם יעברו לדבר איתי במייל או פנים מול פנים (אולי גם תהיה אפשרות לסדר הנחה בארנונה). אם לא, קבוצת תמיכה זה רעיון לא רע (בצחוק כמובן, כן?).

עכשיו עברתי שוב על ההודעות הקודמות, ונוכחתי לדעת שלמרות שעד עכשיו חשבתי שאני המוזר היחיד, יש עוד כמוני (זה מנחם אותי, לא יודע מה אתכם...). הכי אהבתי את הרעיון של להתקשר, לעשות שני צלצולים ולנתק (כמובן שתמיד צריך להיזהר שחלילה הצד השני לא יענה מיד, כי זה עלול להגביר את הבעיה. אם זה קורה - יש לנתק מיד את הטלפון ולטעון אחר-כך שהוא נכבה. בסביבתי הקרובה, הנוהל הזה של התקשרות חפוזה מוכר היטב, וכולם צוחקים על זה אבל חיים איתי בשלום יחסי.
חייב לשאול אותך ודווקא אותך
כי אתה בעצם טוען שזה לא ביטחון עצמי

והשאלה היא במידה ואתה צריך להתקשר למישהו שבוודאות הוא פחות ממך (פחות ממך ,זה לא דווקא משהו שאתה מבין אותו בשכל ,אלא מספיק שיהיה לו נקודה מסויימת שהיא חשובה בעיינך שהוא עליון ממך )
האם גם אז אתה תרגיש את המבוכה להתקשר?

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
חייב לשאול אותך ודווקא אותך
כי אתה בעצם טוען שזה לא ביטחון עצמי

והשאלה היא במידה ואתה צריך להתקשר למישהו שבוודאות הוא פחות ממך (פחות ממך ,זה לא דווקא משהו שאתה מבין אותו בשכל ,אלא מספיק שיהיה לו נקודה מסויימת שהיא חשובה בעיינך שהוא עליון ממך )
האם גם אז אתה תרגיש את המבוכה להתקשר?
באופן כללי אני לא אוהב להרגיש שיש לי עליונות על מישהו.
אבל אם בכל זאת ננסה להגדיר את זה, אני לא חושב שיש לזה קשר לעליונות. הבעיה הזו קיימת גם עם תלמידים שלי או עם אנשים שהמעמד החברתי שלי גבוה משלהם במובהק.
לדעתי, הבעיה פוחתת דווקא עם אנשים שאני מרגיש בטוח לטעות לידם, בלי שום קשר למי מדורג גבוה יותר. כלומר: יש אנשים שכפופים לי במידה מסוימת, אבל אם אחליק על אבוקדו לידם זה יגרום לי בושות נוראיות, לפעמים דווקא בגלל העובדה שהם רואים בי יותר מסתם חבר. עם אנשים כאלו, קשה לי יותר לשוחח בטלפון, על אף שבהגדרות היבשות אולי היית מגדיר אותם כמי שפחותים ממני.
לעומת זאת, אנשים שקרובים אליי יותר ביומיום, נגיד חברים קרובים, והקשר בינינו יציב כך שברור לי שהם סובלים את הטעויות שלי ואני את שלהם - הרבה יותר קל לי לשוחח איתם. ואין לה קשר לפחיתות או עליונות. זה יכול להיות החברותא שלי שאני מעריך, או אפילו קרובי משפחה שלי מדרגה ראשונה שבוודאות אין לי עליונות עליהם.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אני מכירה את זה מקרוב מאד, בעיה זו נמצאת בדרך כלל אצל אדם שאוהב לרצות את כולם, וכשמישהו אומר לו איזו דעה אז למרות שהוא לא מסכים איתו הוא משיב לו "כן אתה צודק", ותמיד מנסה לברוח מוויכוח כי הוא מפחד להתווכח, כי מה יגיד האדם שמולו, וזה מה שגורם לבן אדם לחשוש להתקשר כי לא רואים את התגובה של מי שמנגד, ויש לו חשש שאולי ההוא עושה איזה פרצוף נגד מה שאמרתי ואני לא יודעת, ואין לי ידיעה איך לרצות ולהראות לו שאני מסכימה איתו.

הפיתרון לדעתי - מידי פעם לעשות משהו בענין, דהיינו לומר את דעתי לחברה אפילו שאני יודעת שדעתה של אותה חברה הוא ממש להיפך ממה שאני אומרת, וככה לאט לאט תקלטי שזה לא כל כך נורא לומר את הדעות שלי אפילו שזה נוגד דעות של אחרים, ויותר מזה אומר לך, שאנשים מעריכים בני אדם שאומרים את הדעה שלהם ולא מסכימים על כל דבר.
אצלי זה לא בא ממקום כזה.
אני ווכחן מטבעי, וכל מי שמכיר אותי מכיר גם את הדעות שלי.
זה לא פותר את הבעיה.

קפה קפה

משתמש מקצוען
יש לך פחד מהתייחסות של השני כלפיך. נקודה.
כנראה שנפגעת מזה בעבר ויש לך טראומה מכך אולי אפילו ללא ידיעתך.
לי יש כלל ברזל:
מה שאדם אומר, עושה , מגיב - זה שלו!
תמיד יש את אלו שיגיבו לך לא נכון או לא יפה או באופן שלא נשמע )רוטן, כועס( זו בעיה שלו, הוא נתקע עם החסרון הזה.
כל עוד אתה היית בסדר, העלית נושא חשוב, התעניינת בשלומו, כל עוד התגובה שלו לא יפה או לא מכובדת. זה בעיה שלו !!

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
באופן כללי אני לא אוהב להרגיש שיש לי עליונות על מישהו.
אבל אם בכל זאת ננסה להגדיר את זה, אני לא חושב שיש לזה קשר לעליונות. הבעיה הזו קיימת גם עם תלמידים שלי או עם אנשים שהמעמד החברתי שלי גבוה משלהם במובהק.
לדעתי, הבעיה פוחתת דווקא עם אנשים שאני מרגיש בטוח לטעות לידם, בלי שום קשר למי מדורג גבוה יותר. כלומר: יש אנשים שכפופים לי במידה מסוימת, אבל אם אחליק על אבוקדו לידם זה יגרום לי בושות נוראיות, לפעמים דווקא בגלל העובדה שהם רואים בי יותר מסתם חבר. עם אנשים כאלו, קשה לי יותר לשוחח בטלפון, על אף שבהגדרות היבשות אולי היית מגדיר אותם כמי שפחותים ממני.
לעומת זאת, אנשים שקרובים אליי יותר ביומיום, נגיד חברים קרובים, והקשר בינינו יציב כך שברור לי שהם סובלים את הטעויות שלי ואני את שלהם - הרבה יותר קל לי לשוחח איתם. ואין לה קשר לפחיתות או עליונות. זה יכול להיות החברותא שלי שאני מעריך, או אפילו קרובי משפחה שלי מדרגה ראשונה שבוודאות אין לי עליונות עליהם.
זה לא קשור לעליונות כמו שזה קשור לנחיתות לפי איך שאני מבין את זה

בני משפחתך שמחד גיסא לכל אחד יש את המעלות והחסרונות ומכירים כבר את הכל אז ממילא זה מתקזז
והכל זה עסקת חבילה גדולה.

דווקא מול התלמידים או אנשים שכפופים יש את הרצון לא לטעות
ובעומק זה בדיוק הסיבה כי עד כמה שיש הבדלי מעמדות
אז יש רצון לשמור על המעמד הגבוה ולא לאבד אותו

אני צודק?

אני רואה את זה בחוש שאם אני חושב שמישהו מסויים חושב עלי משהו מסויים(חיובי)
מאוד מאוד יהיה איכפת לי לשמר את זה(עד כדי שלפעמים אפעל באופן לא טבעי
כדי לנסות עד כמה שניתן לשמר את התפיסה של השני

משא"כ בדיוק מול מישהו שמכיר(אותי באמת) שזה לא קיים.

חכם עתיק יומין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
בלת"ק
מישהו פעם אמר לי רעיון שעזר לי לפעמים
להתקשר צינתוק
ואז ההוא חוזר ברגע שהוא חוזר זה כבר יותר קל!
כי הצד השני כאילו מתזמן את השיחה
מקווה שעזרתי!

avital690

משתמש צעיר
בלת"ק
מישהו פעם אמר לי רעיון שעזר לי לפעמים
להתקשר צינתוק
ואז ההוא חוזר ברגע שהוא חוזר זה כבר יותר קל!
כי הצד השני כאילו מתזמן את השיחה
מקווה שעזרתי!
כבר אמרו את זה פה
אבל אני חושבת שזה לא יעזור
צריך פשוט לעבוד איזה חודששבמכירות טלפוניות או התרמות, ככה שישחק אצל הבן אדם הלחץ הזה מטלפון.
או עוד אופציה לשמוע מתיחות, כן כן כמו ששמעתם מתיחות, כששומעים מתיחות טלפוניות ורואים ומרגישים עד כמה זה לא כזה מלחיץ להלחיץ אדם בטלפון, אז המצב הרגיל של שיחה רגילה נעשה פתאום לא כזה מפחיד

ג'ודי ;)

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
עכשיו קראתי רצוף את הכל ואני ממש ממש מזדהה
ואין לי שום בעיה לדבר ולהציג לפני הרבה אנשים (עשיתי את זה)
וגם אני יודעת שיש לי מה לאמר ואני טובה בזה.
בחיים לא חשבתי שזה קשור לזה שאני חזותית...
אף פעם לא ידעתי שזה ממש בעיה עם שם ויש עוד כאלה זה כבר ממש מעודד.
אני פתאום אוחזת שגם אני אוחזת ביד ועושה רמקול
לי ממש עוזר שלא אני מתחילה את השיחה ולכן מצנטקת/מבקשת שיחזרו
פעם הייתי מדברת לתוך הטלפון בלי לשמוע...
שאפו ל פלמינגו 67

גל מגולגל

משתמש רשום
מזדהה מאד.
גם לי יש רתיעה משיחות טלפון לאנשים זרים
באופן כללי בכלל לא אוהבת לשוחח בטלפון.
אבל יש עוד משהו שמרתיע אותי.
אני לא אוהבת שאחרים (אפילו בני משפחה הקרובים ביותר) שומעים את שיחות הטלפון שלי.
מכירים?
יש לכם מה לומר לי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה