פחד משיחות טלפון...

:):):)

משתמש פעיל
בשיחה עצמה הכל זורם, רק שיש לך פחד לפני השיחה?
מה היית רוצה שיהיה במקום? שתרגישי רגועה רגע לפני השיחה?

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען
בשיחה עצמה הכל זורם, רק שיש לך פחד לפני השיחה?
גם תוך כדי השיחה - בהתחלה, אני קצת חוששת, אבל אחר כך הכל זורם...
מה היית רוצה שיהיה במקום? שתרגישי רגועה רגע לפני השיחה?
אני רוצה משהו שיגרום לי להתקשר ולבצע את השיחה...
בינתיים זה לא קורה.
:(
אני פיתחתי שיטה לזה..
הטלפון היא חתיכת פלסטיק ואני מדמיין שמדבר לקיר @@@
לא עוזר לי...

:):):)

משתמש פעיל
תקשיבי, זה נשמע שיש לך חסם כלשהו אולי בגלל מקרה שהיה לך פעם (כמו שהתקשרת ולא ידעת מה לדבר וזה היה פדיחה/ מקרה שענית תשובה לא טוב ואח"כ התחרטת...) ועכשיו בעצם יש לך במח אוטומטי בלי שאת בכלל רוצה- משהו שמגביל אותך. אולי אם תנסי לחשוב איך תראי אם לא יהיה לך את הקושי הזה מה יהיה ומה לא יהיה וכו' זה יתן לך מוטיבציה לרצות להשתנות (אני יכולה לכתוב לך פה שאלות שאם תעני אותם לעצמך הן תוכלנה לעזור לך...)
ואולי כמו שאמרת מקודם זה מגיע מרצון להרשים, לדבר צפוף כזה... ואז זה כבר עבודה עצמית (למרות שיש גם טיפולית)

אלי7:)

משתמש מקצוען
וואו איזה אשכול מדהים איך אני מרגישה חלק ממנו,
אנשים שיש להם את זה אולי תתנו קצת טיפים?
זה קורה לי גם בטלפון וגם במייל , בעיקר כשאני מבקשת משהו שאני לא בטוחה שהוא בסדר/שאקבל תשובה חיובית.
נראה לי נובע מחוסר בטחון ומרצון להיות תמיד בסדר:sne:

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען
וואו איזה אשכול מדהים איך אני מרגישה חלק ממנו,
אנשים שיש להם את זה אולי תתנו קצת טיפים?
זה קורה לי גם בטלפון וגם במייל , בעיקר כשאני מבקשת משהו שאני לא בטוחה שהוא בסדר/שאקבל תשובה חיובית.
נראה לי נובע מחוסר בטחון ומרצון להיות תמיד בסדר:sne:
דווקא במייל לא אכפת לי גם להתכתב עם נשיא ארה"ב או ראש הממשלה או מי שזה לא יהיה ;)
אצלי הבעיה בטלפן.
עצה לאחרים. קחו את הטלפן ותתקשרו בלי לחשוב יותר מידי.
הבעיה שעליי זה לא פועל...
:)

חיות הקודש

משתמש צעיר
אני ממש מזדהה איתכם, וכשזה קורה לי, אני מדמיין את כל האפשרויות שיגידו לי בטלפון ואני מכין מראש את כל התשובות האפשריות וכך כשאני ממש חייב אני... פשוט מתקשר ומוכן מראש, (זה עוזר קצת)!!!

צריכה לחשוב...

משתמש מקצוען
לי עוזר לנסות לחשוב על כל התגובות האפשריות ואיך אני אגיב אליהם (הבעיה מתחילה כשהם עונים תגובה שלא חשבתי אליה...;))
דבר שני שעוזר לי לפעמים זה לחשוב מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מזה- חוסר נעימות? יחשבו עלי דברים לא מחמיאים? וכו', זה עוזר לגמד את החשש מהתגובה.

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען
אני צריכה להתקשר היום למישהו בערב, ואני מנסה לעזור לעצמי לעשות את זה באמת....
אולי אתם תצליחו לעזור לי להוציא את השיחה הזאת לפועל אחרי דחייה של כמה שבועות...

הקוטב הצפוני

משתמש מקצוען
לי עוזר לנסות לחשוב על כל התגובות האפשריות ואיך אני אגיב אליהם (הבעיה מתחילה כשהם עונים תגובה שלא חשבתי אליה...;))
דבר שני שעוזר לי לפעמים זה לחשוב מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מזה- חוסר נעימות? יחשבו עלי דברים לא מחמיאים? וכו', זה עוזר לגמד את החשש מהתגובה.
עשיתי את זה תקופה,
ראיתי שסיבך אותי.

לכן פשוט לקפוץ למים,
לחייג בלי הכנת תסריטים וכו,
אחרי כמה פעמים כאלה נהיה קל יותר.

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען
אנחנו יכולות לפתוח קבוצת תמיכה. נראה לי שלנושא הזה עוד אין.
???
אני עושה את זה כבר חודש שלם...
:cool:

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צריכה עצות...

יש לי כמו מניעה כזו להתקשר לאנשים לא מוכרים, (שאני מתקשרת)
הבעיה היא בעיקר בשיחות טלפון,
כי אם האדם עומד מולי, אני רואה אותו ואת ההבעות שלו, מבינה את הסאב-טקסט
אבל בטלפן - אי אפשר לראות את הבן אדם
וזה מונע ממני לבצע שיחות טלפון או לדחות אותן...
אפילו בשבועות שלמים!!
אפילו שיחות דחופות...
מה אני עושה??
מזדהה ממש..
מנסה לחשוב מה עוזר לי לעשות את זה בסוף...
אז טיפים שעוזרים לי:
קודם כל דדליין. אם דיברתי עם בן אדם ואמרתי שאברר ואחזיר לו תשובה, אני מיד נותנת תאריך קרוב ואז אני חייבת לעמוד בו. ואז אפילו אם זה סירוב או משהו שפחות נעים, אני עושה אותו בזמן.
אם זה לא משהו שאפשר לקבוע בו דדליין, אני משתדלת לעשות את זה מיד כשהצורך עולה. כי אם אני אתחיל לחשוב ולהתכונן רציני לשיחה (בדרך כלל אלו שיחות פחות נעימות או שיחות עבודה) אז זה רק יגביר לי את החשש.
כמובן שאני כן עושה עם עצמי חזרה קטנה על מה אני הולכת לדבר, ואפילו כותבת לי בצד את עיקרי הדברים, למרות שבסוף אני אף פעם לא מסתכלת על זה.
אם לא מצליחים לעשות את השיחה מיידית, אני עושה צינתוק. מצלצלת כמה צלצולים ומנתקת. ככה אני מחייבת את עצמי, כי עוד מעט יחזרו אלי ואז אני אצטרך לענות. (אפילו סיכמתי עם מישהי שככה אני מצלצלת אליה, ושתחזור אלי אחר כך)
כמובן שכל זה כשאני מבינה שהטלפון הזה חשוב לי, ואני רק עוזרת לעצמי להתגבר ולצלצל

נערך לאחרונה ב:

צריכה לחשוב...

משתמש מקצוען
אני צריכה להתקשר היום למישהו בערב, ואני מנסה לעזור לעצמי לעשות את זה באמת....
אולי אתם תצליחו לעזור לי להוציא את השיחה הזאת לפועל אחרי דחייה של כמה שבועות...
אולי יעזור לך לתגמל את עצמך? להבטיח לעצמך משהו טעים או נחמד אחרי שאת מתקשרת?
או לדמיין את ההרגשה הטובה שהצלחת להתגבר ולעשות את זה, זה סיפוק ממש גדול שהצלחת להוכיח לעצמך שאת יכולה.
אגב, כדאי לך בכל פעם שאת מצליחה להתקשר והשיחה טובה וזורמת לחשוב על זה אחרי השיחה ולהתמקד בזה שזה לא היה כל כך נורא כמו שחשבת, זה יעזור להכניס לתת מודע שזה לא דב כל כך גדול ושאפשר להתמודד עם זה

אלי7:)

משתמש מקצוען
אני עושה את זה כבר חודש שלם...
:cool:
אולי תדמייני את ההקלה שאחרי השיחה?

או שפשוט תעצמי עיניים ותחייגי ואז אחרי 2 צילצולים תנתקי וכשיחזרו אליך לא תהה לך ברירה... נשמע מטופש? לפעמים זה האופציה היחידה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה