פועלים לעומת מזרחי

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
1658782565353-png.1173437

אני ממחזר את הצמודים לפריים 4.15.% לאותה תקופה ויעלה החזר חודשי 285 ש''ח
יש לנו את המשכנתא קרוב לשנתיים,עד היום שלמנו 18K- חצי היה ריביות וחצי קרן.בכל זאות החוב ירד לי רק 1K....
לא משתלם!!
בהעלאת החזר כזו אפשר לקצר תקופות בכ10 שנים, ולחסוך הרבה יותר כסף.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא משתלם!!
בהעלאת החזר כזו אפשר לקצר תקופות בכ10 שנים, ולחסוך הרבה יותר כסף.
אז מה אתם מציעילים לי?? אותי מעניין שלא יהיה לי בור בלי סוף כמו הצמודים שממציאים לי חובות.זה שע''י העלה כזו אפשר לקצר תקופה אולי נכון אבל יהיה לי את הצמודים אז אני אין לי עיניין להתחרות עם המדד מי ינצח....

אז מה לחפש? מה הקיוון שעלי ללכת? ובנוסף גם לשאול בנק אחר?? הרי וודאי שלא יתנו לי ריבות כמו שיש לי....
ממש תודה על העזרה

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אז מה אתם מציעילים לי?? אותי מעניין שלא יהיה לי בור בלי סוף כמו הצמודים שממציאים לי חובות.זה שע''י העלה כזו אפשר לקצר תקופה אולי נכון אבל יהיה לי את הצמודים אז אני אין לי עיניין להתחרות עם המדד מי ינצח....

אז מה לחפש? מה הקיוון שעלי ללכת? ובנוסף גם לשאול בנק אחר?? הרי וודאי שלא יתנו לי ריבות כמו שיש לי....
ממש תודה על העזרה
אני שומע שמה שחשוב לך פה היציבות, תבדוק מה יתנו בקל"צ, כי גם הפריים יזנק בשנה הקרובה.
אבל חייבים לקחת בחשבון שהקל"צ אמנם יציב אבל יקר מאד למחזור/פירעון.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הייתי בודק מתי התחנת יציאה בצמודה. אם זה בקרוב היא ממילא תקבל מאוד גבוה כי העוגנים עלו וההחזר החודשי שלה גם יקפוץ. ואז הפריים שהציעו לה פריים פלוס 1.4 בעצם לא כ כ נורא. אז שווה לבדוק מתי התחנה.
חוץ מהעניין שנכון לצמצם שנים .

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
הייתי בודק מתי התחנת יציאה בצמודה. אם זה בקרוב היא ממילא תקבל מאוד גבוה כי העוגנים עלו וההחזר החודשי שלה גם יקפוץ. ואז הפריים שהציעו לה פריים פלוס 1.4 בעצם לא כ כ נורא. אז שווה לבדוק מתי התחנה.
חוץ מהעניין שנכון לצמצם שנים .
אם לקח לפני שנתיים, אז זה לפני השינוי של המפקח שהתיר יותר משליש משתנה כל פחות מ5 שנים, אז צ"ל שזה משתנה כל 5, ותחנת היציאה היא עוד 3 שנים.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אתה צודק ראיתי עכשיו זה משתנה כל 5

צריך לשבת על התוכנה להכניס קיצור במצ או בפריים ולהחליט

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לפי הבנתי כיום וביחד שאני בשכירות+משכנתא חשוב לי החזר יחסית נח ולפחות שמה שאני אשלם באמת יוריד מהחוב.כך שמשהצעתם למחזר לפריים לכאורה הכי מתאים,לא עולה כ''כ הרבה ההחזר (כעת הוא 2100-2200) ולפחות החלק של הקרן באמת עובד ואין מרכיב שמגדיל לי חובות....

ואפילו שהפריים אולי יעלה עוד,זה עדיין יהיה יותר זול מקל''צ שמלכתחילה יהיה יותר יקר.והפריים בעז''ה יורד ואיתו גם המסלול (ואני טוען שזה בוודאי לא יגיע מעבר ל5% כי עולם המשכנתאות פשוט יקרוס)

אז כנראה אתם מסכימים?? מה עוד אפשר להציע?? אין לי כ''כ אפשרות להלוואות מהצד כדי לסגור את הצמודים.
וגם במידת הצורך ניתן למחזר שוב את הפריים בהמשך

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
לפי הבנתי כיום וביחד שאני בשכירות+משכנתא חשוב לי החזר יחסית נח ולפחות שמה שאני אשלם באמת יוריד מהחוב.כך שמשהצעתם למחזר לפריים לכאורה הכי מתאים,לא עולה כ''כ הרבה ההחזר (כעת הוא 2100-2200) ולפחות החלק של הקרן באמת עובד ואין מרכיב שמגדיל לי חובות....

ואפילו שהפריים אולי יעלה עוד,זה עדיין יהיה יותר זול מקל''צ שמלכתחילה יהיה יותר יקר.והפריים בעז''ה יורד ואיתו גם המסלול (ואני טוען שזה בוודאי לא יגיע מעבר ל5% כי עולם המשכנתאות פשוט יקרוס)

אז כנראה אתם מסכימים?? מה עוד אפשר להציע?? אין לי כ''כ אפשרות להלוואות מהצד כדי לסגור את הצמודים.
וגם במידת הצורך ניתן למחזר שוב את הפריים בהמשך
זה מחזור שריאלית אין לו כדאיות כלכלית, אבל כמו שאמרתי הוא מקנה יציבות.
לא משוכנע שאי אפשר להשיג קלצ דומה לפריים שקיבלת, וזה עוד לפני העליות הצפויות, בכל מקרה טלפון לא עולה כסף, עצתי לך שתבקש למחזר לקלצ ותראה מה יביאו.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה מחזור שריאלית אין לו כדאיות כלכלית, אבל כמו שאמרתי הוא מקנה יציבות.
לא משוכנע שאי אפשר להשיג קלצ דומה לפריים שקיבלת, וזה עוד לפני העליות הצפויות, בכל מקרה טלפון לא עולה כסף, עצתי לך שתבקש למחזר לקלצ ותראה מה יביאו.
למה אין לו כדאיות כלכלית?? אני עוזב צמודים שהם בעצם בור בלי סוף??! מה שאשלם באמת יוריד לי מהחוב
ואפילו שהפריים יעלה,הוא לא יהיה כ''כ יקר כמו הקבוע שמלכתחילה הוא כן מתחיל גבוה ועלין יש קנסות
הפריים יכול לרדת מתישהוא בעז''ה ותמיד אפשר למחזר אותו....

במה אני טועה??

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
למה אין לו כדאיות כלכלית?? אני עוזב צמודים שהם בעצם בור בלי סוף??! מה שאשלם באמת יוריד לי מהחוב
ואפילו שהפריים יעלה,הוא לא יהיה כ''כ יקר כמו הקבוע שמלכתחילה הוא כן מתחיל גבוה ועלין יש קנסות
הפריים יכול לרדת מתישהוא בעז''ה ותמיד אפשר למחזר אותו....

במה אני טועה??
כי לפי התחזיות האינפלציה לא גבוהה מפערי הריבית (אני שוב מזכיר שהפריים שהציעו לכם יגיע ל5% עד סוף השנה האזרחית כנראה).

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כי לפי התחזיות האינפלציה לא גבוהה מפערי הריבית (אני שוב מזכיר שהפריים שהציעו לכם יגיע ל5% עד סוף השנה האזרחית כנראה).
אבל אפילו בלי אינפלציה.כל מדינה שגודלת עם כלכלה טובה וב''ה ישראל בתוכם הדבר הרגיל הוא שהמדד עולה.ולמה להעדיף שיהיה לי מרכיב שמייצר לי חובות והחוב לא יורד??
וגם הפריים הוא ריבית שאם האינפלציה תרד אז הוא גם ירד....ומה שאני משלם אני באמת מוריד את החוב
כמובן שאם היתייכול לסגור את הצמודים עם כסף מהצד או עם הלוואה עם החזרים של 1500 ל10 שנה הייתי עושה.אבל באמת זה חונק (וחוסם ממני אפשרות להשקעה נוספת)
או לקחת את ההעלה הזאות ולקצר מסלולים.כמה זה יעזור כשיש צמוד מדד שלא נותן לחוב לרדת
עליה בהחזר החודשי של 285 (ואם הפריים עולה ל5% כמה יעלה לי? 350) לא נראה אופציה כ''כ רע

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עשיתי השוואה
ראיתי כמה הצמודים עולים לי לחודש מול המסלול הזה בפריים של 5% שבא נגיד שזה הגבול
1659391635077.png

1659391663791.png

1659391687595.png

הוי אומר...במקרא של פריים 5%...977 מינוס 262ו-412
יוצא עליה של 303 ש''ח לחודש.והחוב לא יגדל ובאמת מה שאני משלם לקרן מוריד לי מהחוב וכשהפריים ירד גם ירד לי ואפשר למחזר בלי קנסות

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
גם במסלולים הצמודים אם מקצרים שנים הקרן נאכלת, הבעיה של הצמודים טמונה בפריסה הרחבה, אני מקפיד לא לעבור את ה20 שנה בצמודים אם יש ברירה (אני מעדיף להאריך את הקלצים למרות שזה מעלה את המרווחים) בדיוק כדי להימנע ממצב שהלקוח משלם והקרן עולה, לכן המלצתי הראשונית היא לקצר את המ"צ, ואם אתה חסיד של יציבות, אז לפחות תנסה לקבל הצעה לקלצ.
זו דעתי, ואינך חייב לקבל אותה.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
גם במסלולים הצמודים אם מקצרים שנים הקרן נאכלת, הבעיה של הצמודים טמונה בפריסה הרחבה, אני מקפיד לא לעבור את ה20 שנה בצמודים אם יש ברירה (אני מעדיף להאריך את הקלצים למרות שזה מעלה את המרווחים) בדיוק כדי להימנע ממצב שהלקוח משלם והקרן עולה, לכן המלצתי הראשונית היא לקצר את המ"צ, ואם אתה חסיד של יציבות, אז לפחות תנסה לקבל הצעה לקלצ.
זו דעתי, ואינך חייב לקבל אותה.
הבנתי אותך.אבל כמה יעלה לי ההחזר אם אני ממחזר את הצמודים ל20 שנה? אני קצת מפחד,לדעתי זה בעצם לשחק עם אש כי כלכלה יציבה שגודלת המדד עולה בפשטות
למה אתה מעדיף קבוע?? אפילו שהפריים יגיע ל5% הרי בעז''ה ירד וגם אפשר למחזר אותו בלי קנסות שלא כמו הקבועה??

לשם השוואל20שנה איזה מדד אני שם בטבלה? כי בדפים שהבאתי מופיע מספרים של מאות (104-144)

תאמין לי שאני מאווד מעריך שאתה לוחק מהזמן לעזור לי!

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
הבנתי אותך.אבל כמה יעלה לי ההחזר אם אני ממחזר את הצמודים ל20 שנה?
באותו שיעור בערך (לא המצאתי סתם 20 שנה).
אני קצת מפחד,לדעתי זה בעצם לשחק עם אש כי כלכלה יציבה שגודלת המדד עולה בפשטות
לא נכון!
בכלכלה יציבה האינפלציה בסדר גודל של 2% לשנה, וזה סביר לחלוטין.
למה אתה מעדיף קבוע?? אפילו שהפריים יגיע ל5% הרי בעז''ה ירד וגם אפשר למחזר אותו בלי קנסות שלא כמו הקבועה??
אני לא מעדיף קבוע, אני מעדיף קיצור של המ"צ, אמרתי שאם כבר יציבות אז ללכת על הקלצ (לא בכל מחיר, אמרתי לבדוק מה יציעו)
לשם השוואל20שנה איזה מדד אני שם בטבלה? כי בדפים שהבאתי מופיע מספרים של מאות (104-144)
לא הבנתי את השאלה
תאמין לי שאני מאווד מעריך שאתה לוחק מהזמן לעזור לי!
בשמחה רבה.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הנה,זה ההשוואה שתה בעצם עושי לי??
1659434621793.png

1659434846569.png

בעצם חיסכון של כמעט 50K.בהנחה שהמדד תמיד יהיה 2% (סביר אמנם סיכון מה יהיה אם באמת יהיה 3.5% אפילו.ראיתי שקרא ששלוש שנים רצוף עלה 3.משהו%) ובהנחה שהפריים ישאר לי 4.15 (כמובן שהפריים באיזשהו שלב בעז'ה ירד ויהיה אפשר למחזר אותו בלי קנסות)

בבקשר לקבוע.התקשרתי ואמרו לי שבעצם למחזר את זה לקבועה שוודאי יהיה 6% או יותר

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
בעזרת המומחים כאן אשמח שתציצו לראות אם יש לי אופציה לשפר כאן
תודה מראש
זאת משכנתא שלקחתי ממזרחי בלחץ של זמן.....

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2022-08-02 ב-13.30.51.png
    צילום מסך 2022-08-02 ב-13.30.51.png
    KB 594.2 · צפיות: 33

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
הנה,זה ההשוואה שתה בעצם עושי לי??
צפה בקובץ המצורף 1180966
צפה בקובץ המצורף 1180985
בעצם חיסכון של כמעט 50K.בהנחה שהמדד תמיד יהיה 2% (סביר אמנם סיכון מה יהיה אם באמת יהיה 3.5% אפילו.ראיתי שקרא ששלוש שנים רצוף עלה 3.משהו%) ובהנחה שהפריים ישאר לי 4.15 (כמובן שהפריים באיזשהו שלב בעז'ה ירד ויהיה אפשר למחזר אותו בלי קנסות)

בבקשר לקבוע.התקשרתי ואמרו לי שבעצם למחזר את זה לקבועה שוודאי יהיה 6% או יותר
אז כמובן לא לגעת בקלצ.
לא מכיר את התוכנה שבאמצעותה אתה משווה, אבל האינפלציה תהיה כנראה יותר מ2%, אבל גם הפריים יעלה בעוד אחוז לפחות.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אז כמובן לא לגעת בקלצ.
לא מכיר את התוכנה שבאמצעותה אתה משווה, אבל האינפלציה תהיה כנראה יותר מ2%, אבל גם הפריים יעלה בעוד אחוז לפחות.
השתמשתי בזה

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
בעזרת המומחים כאן אשמח שתציצו לראות אם יש לי אופציה לשפר כאן
תודה מראש
זאת משכנתא שלקחתי ממזרחי בלחץ של זמן.....
אין אמנם תקופות,
אבל על פניו - לא הייתי נוגע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה