דרוש מתכון פודינג שוקולד חם

teacher

משתמש מקצוען
יש למשהי מתכון מוצלח??

ועוד שאלה- קינוח גבינה בכוסיות- יש מצב לעשות עם שמנת חמוצה במקום מתוקה?
אני מתכוונת למרקם

r.e.d.

משתמש מקצוען
3 כפות קקאהו
4 כפות סוכר
קצת מים חמים
ליטר חלב

להמיס הכל בסיר על האש.

כשהתערובת רותחת להוסיף בבת אחת 3 כפות קורנלור ממוסות ב1/2 כוס מים
לערבב היטב ולכבות מיד את האש.

לחכות כמה דקות להסמכה

שלווה בחווה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ראיתי במרוה לצמא של השבוע: (עדין לא ניסיתי, אבל המתכונים שלהם תמיד מצוינים ומצליחים!)
1 ליטר חלב
250 מ"ל שמנת מתוקה
1 כוס סוכר
1 סוכר וניל
5 כפות גדושות קקאו
שתי שליש כוס קורנפלור
1 כפית קפה נמס

הוראות הכנה:
לערבב קקאו, קורנפלור וקפה, להוסיף שלושת רבעי מכמות החלב, ולערבב בלילה חלקה ללא גושים.
בסיר קטן לחמם את יתרת החלב, השמנת והסוכרים עד לסף רתיחה.
להוסיף את בלילת הקקאו בתוך הערבוב, ולערבב ע"ג להבה בינונית עד להסמכה.
להסיר מהאש ולצקת מיד לצלוחיות הגשה.
מומלץ להגיש כשזה חם, אך ניתן גם לשמור במקרר ולהגיש קר.

ברכת הבית

משתמש צעיר
מתכון שיש לי מבית אמא:
ליטר חלב
10 כפיות סוכר
חצי כוס חלב (בנפרד)
10 כפיות קורנפלור או פודינג (לא אינסטנט פעם היינו קונים את זה ב"מחנה יהודה")
4 כפיות קקאו
מי שאוהב יכול להוסיף כפית קפה ו/או מעט רום
הוראות הכנה:
מרתיחים בסיר את החלב והסוכר. בזמן שהחלב מתחמם מוזגים לכוס נפרדת חצי כוס חלב, קורנפלור/פודינג וקקאו מערבבים שלא יהיו גושים. כשהחלב מבעבע, שימו לב! החלב גולש מאוד מהר, כשרואים בועות והחלב מתחיל לעלות מעלה, להוסיף את תכולת כוס החלב עם הקקאו והקורנפלור לערבב כל הזמן, אחרת יהיו גושים בפודינג להמשיך לבשל עד שרותח.
זה המתכון המקורי, מאחר ויש אצלי תמיד חילוקי דעות מה לעשות פודינג או קוואקר, אני לפעמים ממירה חלק מהקורנפלור בקואקר ואז הערך התזונתי יותר טוב, סתם כדי להרגיע את הנקיפות מצפון האימהיים על כמות הסוכר שהכנסתי להם לבטן.....

גילגולונת

משתמש מקצוען
מתכון שיש לי מבית אמא:
ליטר חלב
10 כפיות סוכר
חצי כוס חלב (בנפרד)
10 כפיות קורנפלור או פודינג (לא אינסטנט פעם היינו קונים את זה ב"מחנה יהודה")
4 כפיות קקאו
מי שאוהב יכול להוסיף כפית קפה ו/או מעט רום
הוראות הכנה:
מרתיחים בסיר את החלב והסוכר. בזמן שהחלב מתחמם מוזגים לכוס נפרדת חצי כוס חלב, קורנפלור/פודינג וקקאו מערבבים שלא יהיו גושים. כשהחלב מבעבע, שימו לב! החלב גולש מאוד מהר, כשרואים בועות והחלב מתחיל לעלות מעלה, להוסיף את תכולת כוס החלב עם הקקאו והקורנפלור לערבב כל הזמן, אחרת יהיו גושים בפודינג להמשיך לבשל עד שרותח.
זה המתכון המקורי, מאחר ויש אצלי תמיד חילוקי דעות מה לעשות פודינג או קוואקר, אני לפעמים ממירה חלק מהקורנפלור בקואקר ואז הערך התזונתי יותר טוב, סתם כדי להרגיע את הנקיפות מצפון האימהיים על כמות הסוכר שהכנסתי להם לבטן.....
זה יוצא כמו בבית החלמה טלז סטון?

מירי84

משתמש פעיל
בעיקרון זה כמו הבית החלמה
אני חושבת שהם שמים יותר סוכר
המרקם המדויק תלוי במידת ההרתחה
את לומדת עם הזמן כמה סמיך את אוהבת ולפי זה מחליטה על אורך הבישול
בטלזסטון עושים עם פודינג שוקולד וחלב וזהו!

חצאית קפלים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בעיקרון זה כמו הבית החלמה
אני חושבת שהם שמים יותר סוכר
המרקם המדויק תלוי במידת ההרתחה
את לומדת עם הזמן כמה סמיך את אוהבת ולפי זה מחליטה על אורך הבישול
בבית החלמה זה נטו חלב ואבקת פודינג קנויה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ועוד שאלה- קינוח גבינה בכוסיות- יש מצב לעשות עם שמנת חמוצה במקום מתוקה?
אני מתכוונת למרקם
מדובר בשני מוצרים שונים מהותית.
בקינוח גבינה שכזה השמנת המתוקה מוקצפת ונותנת נפח ומתיקות והגבינה מעניקה טעם גבינתי ומאזנת בחמיצות.
אם תשתמשי בשמנת חמוצה זה לא יהיה אוורירי וגם לא מתוק. זו תהיה גבינה עם סוכר.
לגבי פודינג, אני רק אוסיף שזה לא מתאים לשינוע כי מגישים מהסיר לשולחן.

חני גרינשטיין

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
פעם פורסם פה מתכון מצוין.
נדמה לי שכתבה אותו @נוי
אני מכינה אותו כל שנה בחורף.
מה שטוב בו שהוא לכמות קטנה שמתחסלת מיד
כי בחימום חוזר המרקם משתנה ונהיה עם גושים.
המתכון נקרא 123 כי זה הכמויות שלו:
1 כפית קקאו
2 כפיות קורנפלור
3 כפיות סוכר (אני שמה קצת יותר)
מיועד לכוס אחת של חלב.

מרתיחים בסיר חלב, קקאו וסוכר
מערבבים היטב בכוס קורנפלור עם קצת חלב קר
כשהחלב רותח שופכים פנימה את הקורנפלור המומס ומערבבים היטב.
תוך כמה שניות הקסם קורה.

אגב, לכל הכותבות על הפודינג של טלזסטון -
כמה התאכזבתי ממנו! כ''כ הרבה שמעתי עליו וחיכיתי כבר לטעום מהפודי ג האגדי.
כשטעמתי, זה ממש לא היה טעם של פודינג (כמו שאמא שלי הכינה כשהיינו ילדים)
זה הרגיש לי טעם של אינסטנט פודינג.
ואכן כששאלתי את הטבחית איך היא מכינה אותו היא אמרה לי שהיא מרתיחה חלב ושופכת אותו על אינסטנט פודינג בטעם שוקו.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
פעם פורסם פה מתכון מצוין.
נדמה לי שכתבה אותו @נוי
אני מכינה אותו כל שנה בחורף.
מה שטוב בו שהוא לכמות קטנה שמתחסלת מיד
כי בחימום חוזר המרקם משתנה ונהיה עם גושים.
המתכון נקרא 123 כי זה הכמויות שלו:
1 כפית קקאו
2 כפיות קורנפלור
3 כפיות סוכר (אני שמה קצת יותר)
מיועד לכוס אחת של חלב.

מרתיחים בסיר חלב, קקאו וסוכר
מערבבים היטב בכוס קורנפלור עם קצת חלב קר
כשהחלב רותח שופכים פנימה את הקורנפלור המומס ומערבבים היטב.
תוך כמה שניות הקסם קורה.

אגב, לכל הכותבות על הפודינג של טלזסטון -
כמה התאכזבתי ממנו! כ''כ הרבה שמעתי עליו וחיכיתי כבר לטעום מהפודי ג האגדי.
כשטעמתי, זה ממש לא היה טעם של פודינג (כמו שאמא שלי הכינה כשהיינו ילדים)
זה הרגיש לי טעם של אינסטנט פודינג.
ואכן כששאלתי את הטבחית איך היא מכינה אותו היא אמרה לי שהיא מרתיחה חלב ושופכת אותו על אינסטנט פודינג בטעם שוקו.
תודה שחסכת לי הקלדה.
זה מתכון עתיק ונהדר! חובה בכל חורף אצלנו.
מומלץ בחום. (ניקוד בחולם, וגם בשורוק)

עכשיו אני רואה שיש שינוי אצלך בהוראות ההכנה.
אצלנו יותר פשוטות:
מוזגים כוס חלב לסיר (או שתיים, או שלוש, או שמוה, תלוי במספר המנות)
מוסיפים את הסוכר, הקורנפלור והקקאו.
מדליקים את האש ובוחשים. הגושים נמסים אט אט, החלב מתחמם, כשהוא מגיע לרתיחה
בבת אחת הפודינג מסמיך וגם נהיה כהה כמו באדי/קרלו.
זה הזמן להוריד מהאש, למזוג לצלוחיות, לנשוף, ולהינות מהקרום הנהדר למעלה, וגם מהפודינג למטה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה