דרוש מידע על משכורות מיסים קצבאות ועלויות מחיה. נגזר מאשכול חינוך חינם גיל 0-3

איזדרכת

משתמש פעיל
לדעתי החישוב הכי פשוט והוגן לתשלום הנחה במעון הוא פשוט לקחת את המשכורת נטו ולא ברוטו, בלי להתקשקש עם חישובי הוצאות דיור והצהרות הון שזה גם לא הוגן בעיני (כל אחד קנה דירה שונה, פרס את המשכנתא למספר שנים שונה) וגם לא הגיוני ברמה הטכנית.
לצפות שיהיה צדק מושלם וההנחה תגיע בדיוק בדיוק בדיוק למי שמגיע וכמה- לא הגיוני, תשלימו עם זה!!!

תמרה א

משתמש פעיל
כל המגיבים פה לא מבינים דבר אחד פשוט. מדובר פה בבן אדם שזה הכסף שלו שהוא עובד עליו קשה!!! והמדינה לוקחת שליש ממנו ועכשיו היא תקח קצת פחות. וזה מאד שונה מכל אלה שמרוויחים קצת ולא משנה הסיבה... ומצפים שהמדינה תתן להם מענקים על חשבונה..
לפני הרעיון הסוציאליסטי כל בן אדם חי ממה שהוא הרוויח.. ובאמת היו עשירים ועניים כי כך העולם נברא! אנשים פה מתלוננים שהמדינה לא נותנת להם יותר.. וזה הזוי!!
סוף סוף נשמעים פה דברי טעם!!!
אין כאן קשר לגובה המשכנתא ואופן ההשתמשות בכסף.
בעוד המעמד הנמוך מקבל סבסוד של 1700,
שזה בעצם צדקה/סיוע/מתנה מהמדינה.
מעמד הביניים לא מקבל שקל של סיוע וסבסוד,
בסה״כ עושקים אותו טיפה פחות, במקום להוריד שליש משכורת למס, מורידים לו 500 שקל פחות.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני חושבת שברור שאא להתייחס להוצאות הדיור כחלק משקלול ההוצאות לצורך הנחות
כי אז צריך לבדוק= על מה המשכנתא?
מי שקונה פנטאוז בירושלים לא אמור לקבל הנחה במעון
היום הוא מקבל
גם אם המשכנתא שלו מטורפת
כי זו החלטה שלו במה להשקיע
בדיוק כמו שלא תהיה התייחסות לכמה קרנות השתלמות יש לבנא בשוק ההון
הוצאות דיור גבוהות זו הלטה אישית של כל אחד
מי שמחליט לגור ברווח במרכז בב ברור שלא צריך לתת לו הטבות גם אם המשכנתא שלו מטורפת
כמו שלא יתנו הטבות למי שלוקח הלוואות ומחזיר אותם בריביות מטורפות כדי לקנות ארטיקים= נכון שיש
כן יכולים לגבות פחות מס ממי שאין ברשותו דירה או שיש לו משכנתא על דירה אחת מעל גובה מסוים.

לא יקרה כן..
את יודעת מי "אשם" בזה שלא התחתנת קודם?!

ובאופן כללי האשכול הזה מזכיר לי אשכול של אנשים עובדים שמתלוננים על החופשים של הילדים והמורה מתלוננת שם לה הורידו איסרו חג לג בעומר ותענית אסתר.
אני מורה וזו תלונה שאני אכן מתלוננת
אבל לא כל אשכול מתאים להתלונן על זה...
אז הסיבה המרכזית שאני כותבת כאן היא זאת:
אני רוצה שגם במפלגות החרדיות יבינו שצריך לשאוג לאנשים ממעמד הביניים,
אנשים שמרוויחים יותר ממני אבל שנים לא מצליחים לחסוך את ההון העצמי.
ודעת האנשים כאן היתה נגד ההטבה הזאת, יש אנשים שיקבלו אות הוהיא קריטית בשבילם לא פחות מאשר להעלות את הסבסוד לאחרים.
הדבר היחיד שיש לך לעשות בעניין,
הוא בבחירות הבאות להצביע למפלגות שידאגו למעמד הבינים - יש עתיד (זה האג'נדה העיקרית שלה), גנץ (לפחות כרגע, אין לו מחויבות למפלגות החרדיות אז הוא יעשה מה שטוב בעיניו למדינה), ליברמן (אין לו שום אג'נדה אבל כיון שהמפלגות החרדיות דואגות לציבור העני על חשבון מעמד הבינים הוא עושה הפוך).
[גם הליכוד יכל להיות ברשימה אבל יותר מענין את ביבי שרידותו הפוליטית, מיישום מדיניות שהיא כלכלית אחראית לדעתו]

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני באמת עושה עבודות גרפיקה מהצד
אבל בקטנה ממש
לא משהו שאפשר לבנות עליו...
אין לי כמעט מה לומר, רק דבר קטן:
הרעיון בכלכלה מערבית קפיטליסטית בה אנו חיים, שכל אדם יתפרנס ממה שהוא טוב בו ושמכניס לו הכי הרבה,
מי שנמצא במשרה שמכניסה מעט וזקוק ליותר חייב להשקיע הרבה מאוד מאמץ הן במחשבה והן במעשה כדי להצליח למצוא מקצוע שישפר את יכולותיו.
התמחור בשוק הוא כמו בכל דבר היצע וביקוש, וברור שמקצוע שדורש הכשרה\כישרון יש פחות היצע וממילא הביקוש גבוה יותר ויד העובדים על העליונה.

אני בטוח שאם תשקיעי מאמץ אישי רציני דבר ראשון למצוא היכן את יכולה להתמקצע מאוד,
תעשי חשיבה מחוץ לקופסה לגמרי.
תבקשי מחברות\בנות משפחה שיאבחנו אותך אבחון בגרוש [שלא עולה מאומה] איזה מקצוע לדעתם מתאים לך,
הן כמקצוע ראשי והן כהכנסה מהצד.
זה יכול לתת לך כיוון.

אח"כ תמשיכי לחפש את הדרך הכי יעילה להתמקצע שם, בעלות שמתאימה לך בזמנים המתאימים.
פעמים רבות המאמץ הוא משותף לשני בני הזוג. הבעל עוזר יותר אחה"צ או בערב כדי שאשתו תוכל למקסם את יכולותיה.

ייתכן והאפשרות היא לפתוח מכירה בבית, אולי את טובה בשיווק.

אני בטוח שיש אפשרות.

זה עבד מצויין כשפוטרו כל עובדי המתפרות באנגליה כשמכונת הקיטור הגיעה,
וזה עבד מצויין כשפוטרו הסבלים בנמלים כשהמכולות-קונטיינרים נכנסו לשוק,
וזה יעבוד מצויין עם בעלי המוניות כשאובר או רכב אוטונומי ייכנס לשוק.
הם לא מתו ברעב.
החרוצים שבהם עשו חושבים ומצאו לעצמם הכנסה ממקום אחר.

אם נשקיע את המאמץ שאנו משקיעים בהקטנת ההוצאה המשפחתית בדרכים להגדלת ההכנסה המשפחתית - נגיע לתוצאות טובות יותר, ולרווחה גבוהה יותר.

בהצלחה

תמרה א

משתמש פעיל
אוקיי אז בואי נתייחס לעובדות

א. כמו שכבר כתבו לפניי
יש פה מספיק אנשים ונשים שעובדות בהייטק ומרוויחות סכומים יפים
ולא מרגישות שכל העולם צריך להשתחוות להם אפיים ארצה, כי בעקיפין יש להם איזה מליונית האחוז
ברווחה שאלה שמרוויחים פחות מקבלים.

ב. הנושא היה על מה מקובל בשוק, ועל מה נהוג להתבכיין, זה לא סותר שמי שרוצה יכול לזרוק את כל כספו לים
אבל יש דברים מקובלים בשוק, וחכמת ההמונים של האנשים כאן תוכיח את זה.

ג. לא יודע מה את חושבת על בעל אברך, אבל לפי מה שאת אומרת כל משפחה חרדית אמורה להיות אסירת תודה
לכל חילוני מצוי שהם רואים על זה שהוא מפרנס אותם.
ולא זה ממש לא כך, וגם את זה כבר כתבו באשכול, שכמדינה מתפקדת יש המון המון משתנים שתלויים באלף גורמים
ובמיוחד אנחנו כיהודים מאמינים לא אמורים להסתכל על זה ככה.
מגיבה:
א. אף אחד לא ביקש השתחוויה, זאת בחירה אישית של כל אחד אם להשתחוות או לא.
זאת מתמטיקה פשוטה שבמדינה סוציאליסטית.מדינת רווחה המיסים המטורפים של המעמד הביינים והגבוה מסבסד את המעמד הנמוך, הכסף של המדינה לא גדל על העצים.

ב. אני לא יודעת על איזה שוק אתה מדבר, וכנראה שהרוב פה באמת ממעמד כלכלי יותר נמוך. אבל זכותו של כל אדם להביע את דעתו וקשייו. מסכימה איתך שקושי כלכלי הוא לא פשוט וראוי לאמפתייה, ומאמינה שלכל אחד כאן בפורום יש קשיים בתחומים שונים. אבל זה שהרוב כאן ממצב מסוים, לא מאפשר לגיטימציה לסתום פיות לאנשים אחרים.
וזה נכון שמי שמרוויח שכר גבוה עדין גם לאחר קיזוז שליש ממשכורתו הוא נותר עם משכורת גבוהה יותר ממי שמלכתחילה מרויח מעט, ומבחינת קושי כלכלי אז הקושי של מי שמרויח מעט הוא קושי כלכלי גדול יותר.
אבל עדין כסף שאדם מרויח שייך לו, והקלה מועטה במס היא דבר מבורך.

ג. אני חושבת שבעל אברך זאת זכות עצומה וגדולה. חושבת שלימוד תורה מחזיק את העולם.
לא חושבת שהאמונה אמורה לטשטש עובדות, ולא להכיר במציאות שמבחינה כלכלית המעמד הנמוך ניזון מהמעמדות שמעל. מי שבוחר להיות אברך שידע שזה כרוך בחיי דחק, או שאישתו אולי מרויחה הרבה וזה יאזן, אבל הגישה הזאת הרווחות של קיבוץ נדבות של הרצון לסחוט עוד ועוד כספים היא גישה מוטעת.
בן אדם רוצה עוד כסף שיעבוד על זה, הוא מעדיף רוחניות שיחייה בשלום עם בחירותיו.
יש מישהו שרוצה לעשות איתו הסכם יששכר וזבולון מעולה.
אבל אי אפשר לכפות על אנשים שלא מאמינים באמונות שלך ולא התנדבו להיות הזבולון לתרום לך כסף.

הגולם מפראג

משתמש פעיל
ב. אני לא יודעת על איזה שוק אתה מדבר, וכנראה שהרוב פה באמת ממעמד כלכלי יותר נמוך. אבל זכותו של כל אדם להביע את דעתו וקשייו. מסכימה איתך שקושי כלכלי הוא לא פשוט וראוי לאמפתייה, ומאמינה שלכל אחד כאן בפורום יש קשיים בתחומים שונים. אבל זה שהרוב כאן ממצב מסוים, לא מאפשר לגיטימציה לסתום פיות לאנשים אחרים.
וזה נכון שמי שמרוויח שכר גבוה עדין גם לאחר קיזוז שליש ממשכורתו הוא נותר עם משכורת גבוהה יותר ממי שמלכתחילה מרויח מעט, ומבחינת קושי כלכלי אז הקושי של מי שמרויח מעט הוא קושי כלכלי גדול יותר.
אבל עדין כסף שאדם מרויח שייך לו, והקלה מועטה במס היא דבר מבורך.

נכון, וזה בדיוק כל מה שכתבתי עד עכשיו.
אבל יש אנשים שמעדיפים לקרוא לי על זה בכיינית...
אף אחד לא אמר לאף אחד מה לעשות עם הכסף שלו.

הבעיה שהציקה לכמה וכמה מהאנשים פה בפורום
שזה נכון שיש היום שכבה מבהציבור שהצליחה ללכת להייטק
(או לחילופין לקבל דירה מההורים בלי משכנתא)
ולחיות בצורה נחמדה כשאפשר להשתמש בכסף לדברים מועילים
(או לחילופין לשתות אייס קפה, כמו שכבר נכתב).

אבל.. כאשר בציבור בכללותו המשכורות נעות בטווחים הרבה יותר נמוכים
החכמה היא לא להזכיר כל הזמן את השכבה המסוימת הזאת
ולנופף עם זה בכל הזדמנות, ולגרום לכולם להרגיש עוד יותר דפוק.

וממילא כשמדברים על קשיים כלכליים, אומנם הבנתי שגם לדן גרטלר יש כרגע קשיי נזילות
ובעיות עם האמריקאים
אבל אני מאמין שכשהוא יכנס לפורום ויאמר אני מרוויח בחודש 500 מליון דולר ועדיין עוזר לי
הנקודות זכות, זה קצת יתקבל בפחות אהדה.
(וזה לא סותר את הזכויות העצומות שיש לאיש הצדיק הזה..)

וזה שורש העניין וד״ל.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אף אחד לא אמר לאף אחד מה לעשות עם הכסף שלו.

הבעיה שהציקה לכמה וכמה מהאנשים פה בפורום
שזה נכון שיש היום שכבה מבהציבור שהצליחה ללכת להייטק
(או לחילופין לקבל דירה מההורים בלי משכנתא)
ולחיות בצורה נחמדה כשאפשר להשתמש בכסף לדברים מועילים
(או לחילופין לשתות אייס קפה, כמו שכבר נכתב).

אבל.. כאשר בציבור בכללותו המשכורות נעות בטווחים הרבה יותר נמוכים
החכמה היא לא להזכיר כל הזמן את השכבה המסוימת הזאת
ולנופף עם זה בכל הזדמנות, ולגרום לכולם להרגיש עוד יותר דפוק.

וממילא כשמדברים על קשיים כלכליים, אומנם הבנתי שגם לדן גרטלר יש כרגע קשיי נזילות
ובעיות עם האמריקאים
אבל אני מאמין שכשהוא יכנס לפורום ויאמר אני מרוויח בחודש 500 מליון דולר ועדיין עוזר לי
הנקודות זכות, זה קצת יתקבל בפחות אהדה.
(וזה לא סותר את הזכויות העצומות שיש לאיש הצדיק הזה..)

וזה שורש העניין וד״ל.
אתה זה שביקש לדעת את כל הפרטים..
עכשיו אתה בא בטענות שזה כואב לך בעיניים,
ההבדל הוא שאני לא דן גרטלר.. ואני לא מרוויחה 500 מיליון...
אני עובדת מאוד קשה כדי לסיים חודש בפלוס, ואני שייכת לאלו שלא יכולים לאפשר לעצמם רכב אפילו,
ולי ההנחה הזאת באמת תעזור.
זה ההבדל שאתה לא קולט....

רחלה 123

משתמש מקצוען
אני עובדת מאוד קשה כדי לסיים חודש בפלוס
תקשיבי בכל הכנות
אם הייתי במצב כמו שאת מתארת, שזה נשמע שאת ממש חיה על שקלים ועובדת קשה כדי לגמור בפלוס.
לא יודעת אם הייתי ממהרת לתת חומש.
נכון שזה חשוב מאד, אבל גם חשוב לחיות בצורה נורמאלית
ואם 500 שקל נוספים הם כ"כ משמעותיים אז ---

תמרהלה

משתמש פעיל
כמה קשה לפרגן?

אני מבינה מאוד את האחרים ומפרגנת להם, הם אלו שקשה להם לפרגן לי בטענה קומוניסטית ש"אני לא צריכה את הכסף" אבל למישהיח שעובדת בחצתי משרה + 2 דירות הם כן יכולים לפרגן...(נכון להיום אין התיחסות בקריטריונים של ההנחה אם יש לך נכס בבעלותך / או לא.
ולא רק זה, המורה הזאת קודמת לי ברישום!! למרות שהיא בכלל לא חייבת מעון!
30 אחוז מהמעון של הילדה שלי זה הורים שאף חד מהם לא עובד במשרה מלאה! ואני הייתי צריכה להפעיל פרוטקציה---

רו רובם התחתנו לפני יותרמ 5 שנים וקנו דירות במחיר ריאלי ואיכשהוא הגיוני. במחיר שאני קניתי את הדירה שלי אפשר לקנות היום דירה בחריש...

אין בדיקה של זה כחלק מהקריטריונים. זה אומר שגם אם יש לך 2 דירות את זכאית להנחה.

לא, אבל אתה אדם צר עין, שהיית צריך לחפור למה יעזור לבן אדם עוד 470 בחודש, קיבלת הסבר הגיוני מאוד..
ועדיין בחרת לעוות אותו לדעה הראשונית שלך.
עכששיו אולי תפרט לנו אתה,
מה ההכנסות שלך לחודש?
כמה מסאתה משלם כל חודש?
כמה הנחות את המקבל?
מה גובה המשכנתא שלך? אם בכלל....
כמה דירות בבעלותך?
יש לך רכב?

גם אתה כנ"ל...

בעניי זה חוסר רגישות לא להבין מקום של בן אדם שמשלם שליש הכנסה על מיסים

אז לידעתך, חילונים במצבי עוזבים את הארץ בהמוניהם, לא שווה להם לגור כאן בעלות מס כזאת.

את החינם כן,
באחוזים זה דווקא שונה
עלות תקצוב המעונות כמו שהוא היום: 400 מיליון (בממוצע 1200 לילד)
עלות סבסוד נקודות הזיכוי: יותר מ2 מילארד (940-420 לילד)
א. סבסוד במעונות נועד כדי לעודד יציאה לעבודה, מי שעובד בשכר גבוה זקוק לפחות עידוד וזה לא משנה אם הווא עובד משרה מלאה או לא (הקריטריונים להנחה הם 36 ש"ש שזה פחות ממשרה מלאה )
יש עדיפות למשרה מלאה אבל גם עם התחשבות בגובה השכר
ב. נשמע שיש לך קצת הבנה במספרים ( מקווה בכ"א)
אם תבדקי את היקף ההכנסות של המדינה ממיסים את תופתעי
יש מיסים ישירים ויש עקיפים
במיסים העקיפים המעמד הנמוך משלם אחוז גבוה יותר מההכנסה מאשר מהמעמד הגבוה
(נמוך = 5 עשירונים נמוכים )גבוה = 5 עשירונים עליונים )
במיסים הישירים ( מס הכנסה מיגיעה אישית ) עשירון עליון משלם יותר כ77% מהכנסות המדינה עשירון תשיעי כ6%
וארבעת העשירונים שמתחת משלמים את ה17% הנותרים
לפי מה שאת מספרת את לא נמצאת בעשירון 9 ( מינימום 39 אל"ש )
כך שלהתבכיין על מדינה קומוניסטית בשעה שבמיסים עקיפים את משלמת הרבה פחות ובישירים את משלמת אחוז נמוך מהכנסות המדינה ולחשוב שכולם רוכבים על הגב שלך זו בדיחה עלובה
אני מפרגנת לך הטבה של 1700(הייתי שמחה אםהיו נותנים לאנשים כמוך גם יותר) בחודש, השתתפות בשכר דירה ועוד...
מה יעזור לך שאני ישלם מס 1000 יותר?

לא כל מי שיש לו דירה, נכון להיום זה לא קריטריון, וזה הזוי, הפוך אני חושבת שמי שאין לו דירה צריך לקבל יותר ומי שיש לו דירה פחות!
למה זה נראה לכולם הגיוני שמי שיש לו דירה להשקעה(אחוז מאוד גבוה דווקא בציבור החרדי) יקבל הנחה ואני לא?

אין לי רכב, המקסימום שנסענו הוא צימר פעם ב..
ויש לי משכנתא לעוד הרבה מאוד שנים.
אני מכירה זוגות במצבי שחוסכים כבר 10 שנים הון עצמי לדירה, משלמים שליש מהמשכורת מס והדירה מתרחקת מהם כל הזמן...

זהו, אני הכי מבינה אותך.
כי אני מהזוגות של לפני 3 שנים...
ומחירי הדיור כאן הזויים.
אם היינו מחכים קצת באותו מחיר שעלתה דירה בבני ברק בזמן שקנינו היינו יכולים לקנות בחריש...
זוגות שהתחתנו לפני 10 שנים וקנו אחרי החתונה נמצאים במצב שונה לגמרי---
מי כמוך יכולה לדעת---
וזה מתסכל שאין התיחסות לזה בקריטריונים .. ואין הבנה של אנשים למצב.
אם את רוצה לתת הנחה לפי רכוש זה צריך להתבטא בשיטת המס ולא בהנחה שמיועדת לעודד אנשים לעבוד (שיהיה משתלם להם לצאת לעבוד ולשלם את החינוך לילדים ולא להשאר בבית )

מורה עם 2 ילדים בגילאי 0-3 יכולה לשלוח למסגרת פרטית עד 1 וחצי בעלות של 600*2
במיוחד כשבבני ברק יש מטפלות שעובדות לפי שעות
במאמר המוסגר זו דוגמה גרועה
כשבנ"א נותן שירות למדינה (מדינה מעוניינת במסגרות חינוך החל מסיבת בייביסיטר לילדים ועד שילמדו ויתפתו ויום אחד יכניסו כסף למדינה ) והמדינה לא נותנת לו לעבוד יותר מסך שעות מסוים ומגבילה אותו לשכר נמוך (חוסר תחרות) לבוא אליו ולומר לו תחפש מטפלת פרטית בהסתכלות של מדינה זה עיוות ולכן למורים גם אם הם עובדים פחות מ36 ש"ש אם המשרה שלהם מוגדרת משרה מלאה הם זכאים להגדרה של עבודה ב36 ש"ש

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
א. סבסוד במעונות נועד כדי לעודד יציאה לעבודה, מי שעובד בשכר גבוה זקוק לפחות עידוד וזה לא משנה אם הווא עובד משרה מלאה או לא (הקריטריונים להנחה הם 36 ש"ש שזה פחות ממשרה מלאה )
יש עדיפות למשרה מלאה אבל גם עם התחשבות בגובה השכר
ב. נשמע שיש לך קצת הבנה במספרים ( מקווה בכ"א)
אם תבדקי את היקף ההכנסות של המדינה ממיסים את תופתעי
יש מיסים ישירים ויש עקיפים
במיסים העקיפים המעמד הנמוך משלם אחוז גבוה יותר מההכנסה מאשר מהמעמד הגבוה
(נמוך = 5 עשירונים נמוכים )גבוה = 5 עשירונים עליונים )
במיסים הישירים ( מס הכנסה מיגיעה אישית ) עשירון עליון משלם יותר כ77% מהכנסות המדינה עשירון תשיעי כ6%
וארבעת העשירונים שמתחת משלמים את ה17% הנותרים
לפי מה שאת מספרת את לא נמצאת בעשירון 9 ( מינימום 39 אל"ש )
כך שלהתבכיין על מדינה קומוניסטית בשעה שבמיסים עקיפים את משלמת הרבה פחות ובישירים את משלמת אחוז נמוך מהכנסות המדינה ולחשוב שכולם רוכבים על הגב שלך זו בדיחה עלובה

אם את רוצה לתת הנחה לפי רכוש זה צריך להתבטא בשיטת המס ולא בהנחה שמיועדת לעודד אנשים לעבוד (שיהיה משתלם להם לצאת לעבוד ולשלם את החינוך לילדים ולא להשאר בבית )

במאמר המוסגר זו דוגמה גרועה
כשבנ"א נותן שירות למדינה (מדינה מעוניינת במסגרות חינוך החל מסיבת בייביסיטר לילדים ועד שילמדו ויתפתו ויום אחד יכניסו כסף למדינה ) והמדינה לא נותנת לו לעבוד יותר מסך שעות מסוים ומגבילה אותו לשכר נמוך (חוסר תחרות) לבוא אליו ולומר לו תחפש מטפלת פרטית בהסתכלות של מדינה זה עיוות ולכן למורים גם אם הם עובדים פחות מ36 ש"ש אם המשרה שלהם מוגדרת משרה מלאה הם זכאים להגדרה של עבודה ב36 ש"ש
אנשים מתקשים להבין את מנגנון גביית וחלוקת המיסים.
ובעיקר בציבור שלנו.

למדינה אין כסף משלה. היא אוספת כסף מהאזרחים ומחזירה לאזרחים שירותים בתמורה.
אלו שירותים ?
בכלכלה נכונה רק שירותים שיש בהם כשל שוק בשוק הפרטי, כמו ביטחון, תחבורה, תשתיות, בריאות וכדו'.

כל שקל שניתן לאזרח כשירותים, נלקח מאזרח אחר.
קיבלת סופגניה בחינם מהמדינה - אזרח אחר שילם עליה.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אז הסיבה המרכזית שאני כותבת כאן היא זאת:
אני רוצה שגם במפלגות החרדיות יבינו שצריך לשאוג לאנשים ממעמד הביניים,
אז חבל לך על הזמן.

כל עוד חלק ניכר מהגברים החרדים לא יעבוד, ואלו שכן יעבדו לרוב בעבודות עם הכנסה נמוכה מחוסר השכלה, וממוצע הכנסה של האישה החרדית ישאר נמוך יחסית, משלל סיבות, וממוצע הילדים למשפחה החרדית ישאר גבוה יחסית.

אז הציבור החרדי ימשיך להיות עני (יחסית), ולא חלק ממעמד הבינים.

ולכן נבחריו ימשיכו לדאוג לעניים גם על חשבון מעמד הבינים (החילוני).

(וזה בא על חשבון זה, אין למדינה כספומט סודי).

תמרהלה

משתמש פעיל
אנשים מתקשים להבין את מנגנון גביית וחלוקת המיסים.
ובעיקר בציבור שלנו.

למדינה אין כסף משלה. היא אוספת כסף מהאזרחים ומחזירה לאזרחים שירותים בתמורה.
אלו שירותים ?
בכלכלה נכונה רק שירותים שיש בהם כשל שוק בשוק הפרטי, כמו ביטחון, תחבורה, תשתיות, בריאות וכדו'.

כל שקל שניתן לאזרח כשירותים, נלקח מאזרח אחר.
קיבלת סופגניה בחינם מהמדינה - אזרח אחר שילם עליה.
ברור
אבל צריך לדעת גם על מי נופל הנטל ולא לחשוב שאם יורד מס הכנסה בתלוש אני מממן את הכל
קצת לדעת נתונים

א ש א

משתמש צעיר
רק הערה קטנה בנושא, לא ראיתי שכתבו,
אדם שיש דירה בבעלותו, היא לא נפלה עליו מהשמים (אולי חוץ ממחיר למשתכן...)
היא נקנתה מכסף שהוא עבד עליו ושילם עליו מיסים (וזה לא משנה אם הוא או הוריו), ובגינו לא זכה בהנחה במעונות...
וגם אם לא שילם מיסים- זה רק מראה שזה כסף שהוא חסך מפיתו ממש
ולכן, ולו מסיבה זו, לא נראה לי הגיוני שכל חייו הוא יפסיד הנחה בגלל אותו כסף שהוא חסך בזמנו

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
סוף סוף נשמעים פה דברי טעם!!!
אין כאן קשר לגובה המשכנתא ואופן ההשתמשות בכסף.
בעוד המעמד הנמוך מקבל סבסוד של 1700,
שזה בעצם צדקה/סיוע/מתנה מהמדינה.
מעמד הביניים לא מקבל שקל של סיוע וסבסוד,
בסה״כ עושקים אותו טיפה פחות, במקום להוריד שליש משכורת למס, מורידים לו 500 שקל פחות.

לא כ''כ אוהב את המילה עושקים. בונים פה כבישים, רכבות, מבני ציבור, מערכות חינוך ובריאות מעולות ועוד ועוד ומישהו צריך לשלם על זה.

אז מהעניים לא לוקחים כי אין להם.

מאלו שמרוויחים יותר לוקחים יותר.

קצת קומוניסטי, אבל יש לך דרך פשוטה יותר?

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רק הערה קטנה בנושא, לא ראיתי שכתבו,
אדם שיש דירה בבעלותו, היא לא נפלה עליו מהשמים (אולי חוץ ממחיר למשתכן...)
היא נקנתה מכסף שהוא עבד עליו ושילם עליו מיסים (וזה לא משנה אם הוא או הוריו), ובגינו לא זכה בהנחה במעונות...
וגם אם לא שילם מיסים- זה רק מראה שזה כסף שהוא חסך מפיתו ממש
ולכן, ולו מסיבה זו, לא נראה לי הגיוני שכל חייו הוא יפסיד הנחה בגלל אותו כסף שהוא חסך בזמנו
לגמרי
טיעוני "זה לא הוגן"
אין להם מקום בכלכלה מתקדמת

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שזה בעצם צדקה/סיוע/מתנה מהמדינה
זו הטעות!! למדינה אין שום עניין לתת ממתנה, היא דואגת לאינטרס שלה- שלנשים ישתלם לצאת לעבוד ולא להשאר בבית!
מורה עם 2 ילדים בגילאי 0-3 יכולה לשלוח למסגרת פרטית עד 1 וחצי בעלות של 600*2
במיוחד כשבבני ברק יש מטפלות שעובדות לפי שעות
תראי לי מורה שמסיימת כל יום באחת
מטפלת ב600 ש"ח? לא קיים!!! אני משלמת על מטפלת פרטית פי שלוש!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה