דרוש מידע על משכורות מיסים קצבאות ועלויות מחיה. נגזר מאשכול חינוך חינם גיל 0-3

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כשעושים השוואות צריך לשים דברים נכונים אחד מול השני.
המשפחות עם 7 הילדים שמסתפקים היום ב10,000 ש"ח לחודש
ככל הנראה בתור זו"צ הם הסתפקו ב2000 ש"ח לחודש. (יתכן שהרויחו יותר ושמו את הכסף בצד)

אני לא מאמינה שזוג שחי היום עם 6000 ש"ח בחודש יסתפק עם 7 ילדים ב10,000 ש"ח בחודש!
(אלא אם כן הם יעשו כאמור מהפך דרמטי ברמת החיים)
בואו נהיה רציניים.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
ואישה שמרויחה בסביבות ה20 נראה לי סביר בהחלט.
כנראה את חיה באטמוספירה אחרת משלי...

אני לא מאמינה שזוג שחי היום עם 6000 ש"ח בחודש יסתפק עם 7 ילדים ב10,000 ש"ח בחודש!
המציאות עולה על כל דמיון
את כנראה לא יודעת עם איזה מצוקות אנשים בדרונו מתמודדים

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מענין לדעת מה זה נקרא אצלך מהצד?
כימבחינתי אברך זה אברך
מקסימום מבחנים של דירשו וכד' מהצד,
ברגע שהוא מיישיב סדר ב' בשיבה של נושרים
אז הוא חצי יום אברך ,וחצי יום מטפל בנוער נושר וכד'.(בהחלט מוערך ומבורך מאד!! אבל כן משנה את ההגדרה..)
אבל זה לא אברך על מלא ...

(יש פ הניקים שמבחינתם , כל עבודה באיצטלא תורנית זה אברך)
אברך כולל זה אחד שנמצא בכולל כל יום...
יש עריכה תורנית בערב? קצת כתיבת סת"ם? לימוד עם בחור בערבים?
ועדיין יושבים 2 סדרים בכולל

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ואישה שמרויחה בסביבות ה20 נראה לי סביר בהחלט.
היא צריכה להרויח כ 30 כדי שישאר לה 20.. - וזה כבר הרבה יותר מהסטנדרט..
יש עריכה תורנית בערב? קצת כתיבת סת"ם? לימוד עם בחור בערבים?
ועדיין יושבים 2 סדרים בכולל
אכן, אבל זה לא מכניס הרבה ,(אלא אם זה גולש לשאר שעות היממה...)
והרבה אברכים ימנעו מלעשות את זה...

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא יודעת,
אני רואה סביב המון זוגות נופשים במלונות בארץ ובחו"ל,
מחזיקים לפחות רכב אחד,
יושבים במסעדות לא מעט.
מחליפים קולקציות כל עונה-
לא היה את הדברים הללו בהיקף דומה בדור הקודם.
רמת החיים עלתה ומאוד!!!!!!!!
צודקת לגמרי,
לדעתי העניה באמת, כאחת שמשתכרת יפה ולא מבינה איך אנשים מסביבי יכולים להרשות לעצמם את רמת החיים הזאת, אלה פשוט אנשים שלא חיים עם מודעות כלכלית נכונה, ובמילא יש להם איזה מינוסון קטן בבנק כל חודש, אז לא נורא, הרי חיים רק פעם אחת....

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
כשעושים השוואות צריך לשים דברים נכונים אחד מול השני.
המשפחות עם 7 הילדים שמסתפקים היום ב10,000 ש"ח לחודש
ככל הנראה בתור זו"צ הם הסתפקו ב2000 ש"ח לחודש. (יתכן שהרויחו יותר ושמו את הכסף בצד)

(אלא אם כן הם יעשו כאמור מהפך דרמטי ברמת החיים)
בואו נהיה רציניים.
יש הבדל בין 10 K
ל 27 K
בואו נהיה רציניים...

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אם יש לה 7 ילדים לא בטוח שתגיע למס.
תגיע ,
(אלא אם חלילה וחס אחד מבני המשפחה צריך קיצבה נוספת..)

פרוט:
על ילד מעל גיל 12 לא מקבלים נ"ז
עד לפני שנה על כל ילד מעל גיל 6 לא קיבלו נ"ז..
למה אתה חושב שלא מגיעים לשם,
נניח ויש לה 7 ילדים נניח ש3 מהם הם מתחת לגיל 6 ,(הגיוני סהכ)

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לכל המגיבים
אין לי כח להתווכח
אבל בכ"ז חשוב לי לאמר שבתוך עמי אנוכי יושבת
ואני מכירה היטב כל מיני סוגי אוכלוסיות.

בגדול- אפשר להגיד שאצל רוב הזוגות ההוצאות גדלות בהתאמה עם עלית מספר הנפשות.

איך זה מסתדר בסוף כלכלית?

פשוט לא נכון להשוות את ההכנסות היום ולשים את הזוגות עם 7 ילדים, (שזה אומר שהם בגיל 35 +-)
מי זוכר את הימים ששכר מינימום היה פחות מ20 ש"ח לשעה?
אז כן, הזוגות האלה שחיים היום מ15 אלף ש"ח עם 7 ילדים, סביר ביותר שלפני 15 שנה, בתור זו"צ, הם הסתדרו עם 3,300 ש"ח. (שזה בדיוק היחס בהכפלה)

ואלה שבתור זו"צים מוציאים היום 6000 ש"ח בחודש, לא ממליצה להם לבנות על זה שעם 7 ילדים הם יוציאו רק 15K...

תמרהלה

משתמש פעיל
תגיע ,
(אלא אם חלילה וחס אחד מבני המשפחה צריך קיצבה נוספת..)

פרוט:
על ילד מעל גיל 12 לא מקבלים נ"ז
עד לפני שנה על כל ילד מעל גיל 6 לא קיבלו נ"ז..
למה אתה חושב שלא מגיעים לשם,
נניח ויש לה 7 ילדים נניח ש3 מהם הם מתחת לגיל 6 ,(הגיוני סהכ)
עד גיל 18 אישה מקבלת נק' על כל ילד ולאחרונה עד גיל 12 מקבלים 2

123tha

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא יודעת,
אני רואה סביב המון זוגות נופשים במלונות בארץ ובחו"ל,
מחזיקים לפחות רכב אחד,
יושבים במסעדות לא מעט.
מחליפים קולקציות כל עונה-
לא היה את הדברים הללו בהיקף דומה בדור הקודם.
רמת החיים עלתה ומאוד!!!!!!!!
בלת"ק
זה לא קשור להכנסה זה קשור להתנהלות כלכלית.

האנשים שאת מתארת זה הרבה פעמים דווקא כאלו שלא בדיוק מרוויחים טוב, שמרגישים שחנוק להם והם חייבים את זה כדי לשכנע את עצמם שיש. לא התכוונתי לעניים מרודים שראויים לכספי צדקה, כוונתי לאנשים על טווח ה6-7-8
האלו שמרויחים (ולא דווקא מהייטק,יש עוד הרבה מקצועות בעולם) ומתנהלים נכון, לא ימהרו לבזבז את הכסף אלא ימנפו אותו, כדי לעשות איתו רווחים נוספים...

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
לכל המגיבים
אין לי כח להתווכח
אבל בכ"ז חשוב לי לאמר שבתוך עמי אנוכי יושבת
ואני מכירה היטב כל מיני סוגי אוכלוסיות.

בגדול- אפשר להגיד שאצל רוב הזוגות ההוצאות גדלות בהתאמה עם עלית מספר הנפשות.

איך זה מסתדר בסוף כלכלית?

פשוט לא נכון להשוות את ההכנסות היום ולשים את הזוגות עם 7 ילדים, (שזה אומר שהם בגיל 35 +-)
מי זוכר את הימים ששכר מינימום היה פחות מ20 ש"ח לשעה?
אז כן, הזוגות האלה שחיים היום מ15 אלף ש"ח עם 7 ילדים, סביר ביותר שלפני 15 שנה, בתור זו"צ, הם הסתדרו עם 3,300 ש"ח. (שזה בדיוק היחס בהכפלה)

ואלה שבתור זו"צים מוציאים היום 6000 ש"ח בחודש, לא ממליצה להם לבנות על זה שעם 7 ילדים הם יוציאו רק 15K...
תרגום לעברית מדוברת
יש עליה עם כל ילד
אבל חלק ממנה היא בגלל האינפלציה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה