שיתוף - לביקורת על המצבה שלי

+shira

משתמש סופר מקצוען
בסיעתא דשמיא

אל תכתבו כמה עשיתי כאן,
אל תכתבו שהצלחתי

שהייתי
גדולה,
חכמה,
צדיקה,

אל תכתבו שניצחתי.

תכתבו
שאהבתי,
בכל הלב שהיה לי
תכתבו שרציתי,
עד כלות הנפש
תכתבו שהאמנתי,
כמו ילדה,
עד הסוף;

תכתבו שניסיתי.

לתגובות ולביקורת, אם אין לכם הרשאה:
shimushy22 @ gmail.com

נערך לאחרונה ב:

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
יפה מאד, ואמיתי.
קצת מזכיר את מה שכתבתי בעבר.

תכתבו שניסיתי.

shimushy22 @ gmail.com
קצת משונה להשאיר כתובת מייל על המצבה. אני לא סגור על זה שבעולם הבא יש גישה למייל...

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בסיעתא דשמיא

אל תכתבו כמה עשיתי כאן,
אל תכתבו שהצלחתי

שהייתי
גדולה,
חכמה,
צדיקה,

אל תכתבו שניצחתי.

תכתבו
שאהבתי,
בכל הלב שהיה לי
תכתבו שרציתי,
עד כלות הנפש
תכתבו שהאמנתי,
כמו ילדה,
עד הסוף;

תכתבו שניסיתי.

shimushy22 @ gmail.com

הרעיון מקורי, הביצוע מדויק.

+shira

משתמש סופר מקצוען
רמה גבוהה!!!
אין מילים!

יפה נוגע וטוב!
יפה מאד, ואמיתי.
תודה!
קצת משונה להשאיר כתובת מייל על המצבה. אני לא סגור על זה שבעולם הבא יש גישה למייל...
המ. בואו נאמר שזה דווקא משפר פלאים את אווירת בית הקברות.
וברצינות - האמת שהתחלתי לשים כתובת מייל בעקבות זה, אבל יודעים מה?
מסתבר שכשהם לא צריכים לדאוג לצאת שנונים או לא לפגוע בפראסטז' המתוחזק, גם חברי קהילתנו הנחמדת מתעוררים לחיים באופן מפתיע למדי.

הרעיון מקורי, הביצוע מדויק.
תודה, אבל האמת היא שלי זה הרגיש יותר כמו רעיון שלא הצלחתי לוותר עליו, למרות הביצוע המאוד לא מדויק.
אם מישהו יוכל לדייק אותי, או להתערב ברגל גסה כדי לכתוב את הרעיון הזה טוב יותר - אני אשמח.

cotevet

משתמש רשום

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אהבתי מאוד. מאוד מאוד.
התחברתי למה שכתבה @כנפיים, אל תתני לאחרים לגעת בזה, גם אם ישלמו לך.
לא יודעת למה ולא יודעת איך להסביר את זה במילים מקצועיות. אני פשוט מרגישה שכאן השיר הזה נכתב לך מהמקום הכי ספונטני ואמיתי בלב, ומרגישים את זה. מרגישים את זה עמוק במילים. בקצב שכתבת, במילים שבחרת, במקומות שבהם ויתרת על החרוזים. לא יודעת איך להסביר, אבל פשוט מרגישים שזה שיר מיוחד.

+shira

משתמש סופר מקצוען
שיר יפהפה. מרטיט נים או שניים שם בפנים.
זה פשוט... וואו.
אהבתי מאוד. מאוד מאוד.
תודה! ממש לא הרגשתי שלמה עם הקטע הזה, וכיף לראות שאפשר להתחבר לזה ככה, גולמי.
יש כאן משהו כך כל נוקב, ומצד שני - כל כל נאיבי ותמים.
אוהבת את הניתוח שלך : )
:mad:
אל תתני לגעת בזה
גם אם ישלמו לך
התחברתי למה שכתבה @כנפיים, אל תתני לאחרים לגעת בזה, גם אם ישלמו לך.
לא יודעת למה ולא יודעת איך להסביר את זה במילים מקצועיות. אני פשוט מרגישה שכאן השיר הזה נכתב לך מהמקום הכי ספונטני ואמיתי בלב, ומרגישים את זה. מרגישים את זה עמוק במילים. בקצב שכתבת, במילים שבחרת, במקומות שבהם ויתרת על החרוזים. לא יודעת איך להסביר, אבל פשוט מרגישים שזה שיר מיוחד.
:eek:שוב, תודה. אבל לי משהו עדיין קצת חורק. אם להיות ספציפית - במילים האלה:
תכתבו שרציתי,
עד כלות הנפש
תכתבו שהאמנתי,
כמו ילדה,
עד הסוף
ו@מ. י. פרצמן את צודקת, זה לא שיר ספרותי (ולא ממש שיר בכלל), ואני לא רוצה או יכולה לגעת מדי בראשוניות שלו, אבל אני אשמח אם מישהו אחר יעשה את זה. בחינם.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
ו@מ. י. פרצמן את צודקת, זה לא שיר ספרותי (ולא ממש שיר בכלל), ואני לא רוצה או יכולה לגעת מדי בראשוניות שלו, אבל אני אשמח אם מישהו אחר יעשה את זה. בחינם.
להיות כנה איתך? מישהו אחר יכול לעשות את זה, ולהפיק (אולי) מהשיר הזה יצירה ספרותית משובחת יותר, אבל... לא, זה פשוט ייאבד את זה. זה כבר לא יהיה השיר שלך.
יש למה שכתבת כאן קסם מיוחד. הוא אולי לא השיר הכי משובח (והוא משובח), ואולי אין לו את הטאצ' המוגמר של שירה מקצועית, אבל יש כאן את המילים שלך, והלב שלך, ופשוט מרגישים את זה בכל שורה.
לא יודעת אם באמת התכוונת לחשוף כאן משהו אישי, אבל אני, תוך כדי קריאה, מרגישה שיש פה הילה כלשהי, שאי אפשר להסביר במילים, רק להריח.

(בוחרת רק דוגמה אחת, דווקא מתוך מה שציטטת):
תכתבו שהאמנתי,
כמו ילדה
קלטת איזה דימוי מיוחד הכנסת לנו כאן? לא כתבת שהאמנתי עד מאוד, לא שהאמנתי בכל נשמתי, לא שהאמנתי באמת. כתבת שהאמנתי כמו ילדה. כשאת כותבת את המילה ילדה את מכניסה אותנו עמוק לתוך הרגש הזה, של ילדה שמאמינה עם כל הלב והנשמה והטוהר שיש בה, גם אם בנאיביות - היא מאמינה שהעולם הוא טוב. זה רגש, זה. והוא חזק. הוא אמיתי, והכנסת לנו אותו בצורה ממוקדת וממצה.
מסכימה איתך שמשהו במבנה השורות בבית הזה (אולי במקצב? לא בטוחה) דורש שיפור, אבל זה משהו שרק את יכולה לגעת בו, כי הכנסת כאן את הנשמה שלך. אם מישהו אחר ינסה לשחק עם המילים - הוא עלול לפגוע בהן.

המלצה שלי? אל תתני לאחרים לגעת בזה. תני להם רק להמליץ, וגם זה בעדינות ובבררנות. תשני על זה יום יומיים, שבוע שבועיים, ואז תסתכלי על זה במבט חדש. תראי כבר את מה שלדעתך דרוש שיפור, ותתקני בעצמך.
כך תשיגי גם שיר מושלם, גם יצירה בלעדית, וגם, על הדרך, ניסיון בביקורת עצמית :)

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
בסיעתא דשמיא

אל תכתבו כמה עשיתי כאן,
אל תכתבו שהצלחתי

שהייתי
גדולה,
חכמה,
צדיקה,

אל תכתבו שניצחתי.

תכתבו
שאהבתי,
בכל הלב שהיה לי
תכתבו שרציתי,
עד כלות הנפש
תכתבו שהאמנתי,
כמו ילדה,
עד הסוף;

תכתבו שניסיתי.

shimushy22 @ gmail.com
מיוחד ונוגע בקרביים.
אני הייתי מחליף בין ה ניסיתי ל רציתי

טאטע אין אימייל..

אהבתי מאוד מה שכתבת שם אבל זה לא מזכיר בכלל.
שם המסר ציני ומנסה להגחיך תופעה נפוצה ומעצבנת. כאן המסר הוא כנה ומבקש להעדיף את התמימות האמיתית על המצליחנות הנוצצת.

+shira

משתמש סופר מקצוען
להיות כנה איתך? מישהו אחר יכול לעשות את זה, ולהפיק (אולי) מהשיר הזה יצירה ספרותית משובחת יותר, אבל... לא, זה פשוט ייאבד את זה. זה כבר לא יהיה השיר שלך.
יש למה שכתבת כאן קסם מיוחד. הוא אולי לא השיר הכי משובח (והוא משובח), ואולי אין לו את הטאצ' המוגמר של שירה מקצועית, אבל יש כאן את המילים שלך, והלב שלך, ופשוט מרגישים את זה בכל שורה.
לא יודעת אם באמת התכוונת לחשוף כאן משהו אישי, אבל אני, תוך כדי קריאה, מרגישה שיש פה הילה כלשהי, שאי אפשר להסביר במילים, רק להריח.
איך נהנתי:) הסברת בצורה הכי טובה שיש מה אני מחפשת לקרוא ולכתוב, וכיף גדול מבחינתי שה'ריח' הזה (הייתי בטוחה שזה ביטוי שלי!) עובר הלאה.
קלטת איזה דימוי מיוחד הכנסת לנו כאן? לא כתבת שהאמנתי עד מאוד, לא שהאמנתי בכל נשמתי, לא שהאמנתי באמת. כתבת שהאמנתי כמו ילדה. כשאת כותבת את המילה ילדה את מכניסה אותנו עמוק לתוך הרגש הזה, של ילדה שמאמינה עם כל הלב והנשמה והטוהר שיש בה, גם אם בנאיביות - היא מאמינה שהעולם הוא טוב. זה רגש, זה. והוא חזק. הוא אמיתי, והכנסת לנו אותו בצורה ממוקדת וממצה.
כל מילה. את טובה.
אבל מה? יש כאלה שיודעים לקחת את הרגש הגולמי הזה, להעביר אותו מכבש של כתיבה משובחת ועדיין להשאיר אותו רענן ואותנטי. נשמע מוזר, אני יודעת. אבל בעיני ראיתי. וזה כל מילה שאני מחפשת.
לא חושבת שזה ייפגע במילים שלי באזושהיא צורה. ואם משהו לא יסתדר עם הריח שלהם - אני אדאג לא לאמץ אותו:)
מיוחד ונוגע בקרביים.
אני הייתי מחליף בין ה ניסיתי ל רציתי
תודה!
רציתי באמת מבטא טוב יותר את האמירה. מצד שני ב'ניסיתי' יש משהו יותר ילדותי ונוגע ללב, לא ככה?

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
איך נהנתי:) הסברת בצורה הכי טובה שיש מה אני מחפשת לקרוא ולכתוב, וכיף גדול מבחינתי שה'ריח' הזה (הייתי בטוחה שזה ביטוי שלי!) עובר הלאה.

כל מילה. את טובה.
אבל מה? יש כאלה שיודעים לקחת את הרגש הגולמי הזה, להעביר אותו מכבש של כתיבה משובחת ועדיין להשאיר אותו רענן ואותנטי. נשמע מוזר, אני יודעת. אבל בעיני ראיתי. וזה כל מילה שאני מחפשת.
לא חושבת שזה ייפגע במילים שלי באזושהיא צורה. ואם משהו לא יסתדר עם הריח שלהם - אני אדאג לא לאמץ אותו:)

תודה!
רציתי באמת מבטא טוב יותר את האמירה. מצד שני ב'ניסיתי' יש משהו יותר ילדותי ונוגע ללב, לא ככה?
יש בשיר את שתי המילים. אמרתי שהייתי מחליף ביניהם.

+shira

משתמש סופר מקצוען
חייבת לשתף בדבר היפה הזה שנשלח אלי מהניקית @GRN

כשאמות
אל תספידו אותי ברגשה.
אל תגידו "היא היתה קדושה".
אל תברברו על שלמות.
אל תדברו גבוהה.

כשאמות
אקח איתי לקברי את כל מעללי.
הדברים שרק אני יודעת עלי.

תגידו שניסיתי.
תגידו שרציתי.
תגידו שקמתי.
ונפלתי.
תגידו שהתאמצתי.
ונכשלתי.
תגידו שהרמתי שוב עיניים לשמים,
וביקשתי מאבא רחמים.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה