דיון עליית ריבית בנק ישראל

sap13

משתמש מקצוען
תזכור שחלקם זה אנ"ש לכל דבר.
דבר נוסף, שאם הם יפלו, בסוף אתה תשלם להם דרך ההתרמות שיעשו להם, כך שלפחות כאן אתה משלם ומקבל בתמורה דירה;)
רק לחשוב על קמפיין של קופת העיר שתעלה בjdn לפני כל סירטון..... בלי אמבולנסים ובלי רעש של שמשמות מתנפצות....

אאאא....

משתמש פעיל
לשאלה עד כמה זה יפגע במעמד הביניים "אם אנחנו לוקחים לדוגמא אנשים ממעמד הביניים בתחילת דרכם, אשר קנו דירה לא מזמן, אז סביר להניח שיש לחלק מהם משכנתא בריבית משתנה. זה משפיע על ההחזר החודשי שלהם. אם למשל יש להם משכנתא בגובה של 500,000 שקלים בריבית משתנה צמוד לפריים וריבית הפריים תעלה בחצי אחוז ,אז ההחזר השנתי בגלל העלייה בריבית יעלה ב- 2,500 שקלים לשנה. בחישוב חודשי זה יוצא עלייה של כ-200 שקלים בחודש. האם 200 שקלים בחודש יהרסו את מעמד הביניים? זה בטח מקשה עליו, אבל אני לא חושב שזה יהרוס".
אבל בהמשך כנראה שזה ימשיך לעלות עוד.
וגם יש היום המון שלקחו משכנתא מעל מיליון, ועוד הלוואות משלימות בריבית של שוק האפור.

sap13

משתמש מקצוען
לשאלה עד כמה זה יפגע במעמד הביניים "אם אנחנו לוקחים לדוגמא אנשים ממעמד הביניים בתחילת דרכם, אשר קנו דירה לא מזמן, אז סביר להניח שיש לחלק מהם משכנתא בריבית משתנה. זה משפיע על ההחזר החודשי שלהם. אם למשל יש להם משכנתא בגובה של 500,000 שקלים בריבית משתנה צמוד לפריים וריבית הפריים תעלה בחצי אחוז ,אז ההחזר השנתי בגלל העלייה בריבית יעלה ב- 2,500 שקלים לשנה. בחישוב חודשי זה יוצא עלייה של כ-200 שקלים בחודש. האם 200 שקלים בחודש יהרסו את מעמד הביניים? זה בטח מקשה עליו, אבל אני לא חושב שזה יהרוס".
200 שקל עלייה לא תהרו ולא תחזיר בתים. אבל....
200 שקל או יותר במקרים רבים מאוד שהמשענתאות גבוהות יותר, תביא לחניקה מסויימת כאשר לקחו משכנתא גבוה מכדי מה שיש להם. ובכל מקרה כל חודש הם חנוקים עם 1000 שקל של חריגה שאין להם מאיפה להביא...

נחמי3

משתמש מקצוען
משפחה עם 7 ילדים בד"כ לא משלמת 6000 ש"ח למשכנתא, מהסיבה הפשוטה שבזמן קניית הדירה המחירים היו יותר זולים וגם המשכנתאות והריביות.
כנראה יש מקרים יוצאי דופן, אבל נא לקחת בפרופורציה.

כמו כן משפחה כזאת אם יש לה ילדים קטנים, לרוב לא משלמת מס על גובה משכורת כזה.
ובו נגיד שהתחתנתי לפני 3 שנים ויש לי 3 ילדים אולי [המעון נכון לעכשיו מחיר חודש ל-2 ילדים יותר מ-2000], ואני לא קניתי דירה לפני 3 שנים, מכל סיבה שהיא
ועכשיו מציעים לי דירה בקרית גת ב-1,300,000 וצריך הון עצמי [שאולי יהיה לי מההורים ואולי לא] אז החזרים של הלוואת להון עצמי ו-החזרי משכנתא של מיליון זה תשלום 6 פלוס כל חודש, וזה במקרה שהחלטתי לקפוץ למים ולקנות דירה

sap13

משתמש מקצוען
אבל בהמשך כנראה שזה ימשיך לעלות עוד.
וגם יש היום המון שלקחו משכנתא מעל מיליון, ועוד הלוואות משלימות בריבית של שוק האפור.
נכון, העניין של ההלואות להון העצמי גם עולות כי הכל תלוי בפריים.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
ובו נגיד שהתחתנתי לפני 3 שנים ויש לי 3 ילדים אולי [המעון נכון לעכשיו מחיר חודש ל-2 ילדים יותר מ-2000], ואני לא קניתי דירה לפני 3 שנים, מכל סיבה שהיא
ועכשיו מציעים לי דירה בקרית גת ב-1,300,000 וצריך הון עצמי [שאולי יהיה לי מההורים ואולי לא] אז החזרים של הלוואת להון עצמי ו-החזרי משכנתא של מיליון זה תשלום 6 פלוס כל חודש, וזה במקרה שהחלטתי לקפוץ למים ולקנות דירה
ובעוד כמה שנים
זה יהיה 8000 המשכנתא וכו
תלוי כל מקרה לגופו
וכדאי להתייעץ
אבל ממה שראיתי ברמה ד למשל
שהחכמלוגים
נשארו בלי דירות
ומי שקפץ למים יש לו דירה

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
משפחה עם 7 ילדים בד"כ לא משלמת 6000 ש"ח למשכנתא, מהסיבה הפשוטה שבזמן קניית הדירה המחירים היו יותר זולים וגם המשכנתאות והריביות.
כנראה יש מקרים יוצאי דופן, אבל נא לקחת בפרופורציה.
משפחות כאלה - בפעמים רבות משדרגות דיור [בחתונה קיבלו 3-4 חדרים במקרה הטוב, וזה נהיה קטן עליהם]. עוברות לדירות גדולות ויקרות יותר, ובפעמים רבות - גם מעדיפות להישאר באותה סביבת מגורים, מה שגורם לתוספת משמעותית של מאות אלפי ש"ח.
התוספת שהן לוקחות על עצמן לעיתים מביאה אותם בקלות [אם המשכנתא לא פרוסה במקסימום] להחזרים מאד גבוהים, גם של 6,000 פלוס. אם על המשכנתא המקורית שלהם נשאר להם 3,000 בחודש, ועכשיו הם מושכות עוד 600-700 תוספת, יגיעו בקלות ל6,000 בחודש.

רחל305

משתמש פעיל
@ירמי וולדמן
@המוכשר !!!

במקרה ויש לי משכנתא של 400. ויש לי אפשרות להחזיר מידי 200 ועוד 100 עוד שנה.
האם לאחר עלית הפריים זה שווה לי (300 מתוך המשכנתא זה פריים) לסיים עם המשכנתא ולהחזיר עכשיו 200 ועוד שנה עוד 100
או שעדיין שווה לקנות דירות ועדיף לי להשאיר את המשכנתא כך ולקנות בסכום שיש לי עוד דירה בפרפריה - 300 הון עצמי + משכנתא נוספת???

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
@ירמי וולדמן
@המוכשר !!!

האם לאחר עלית הפריים זה שווה לי (300 מתוך המשכנתא זה פריים) לסיים עם המשכנתא ולהחזיר עכשיו 200 ועוד שנה עוד 100
או שעדיין שווה לקנות דירות ועדיף לי להשאיר את המשכנתא כך ולקנות בסכום שיש לי עוד דירה בפרפריה - 300 הון עצמי + משכנתא נוספת???
מצטער שאני מתערב.
ככל ויש תכנית איך לעמוד בהחזרים החודשיים - לרכוש דירה להשקעה.
ככל, ואין איך - עדיף לא לקרוס ולשלם אינסוף לריביות בנקים ופיגורים, אלא להחזיר את המשכנתא.

אגב!
מציע לכולם להירגע קצת עם בהלת הפריים..
זו לא מפלצת נושכת, והמשמעות היא עוד כמה מאות ש"ח לחודשי. כדאי לנשום עמוק - לשנות קצת מהרגלי החיים - לטובת השארת נכס שעולה ומשבחי, ויום יבוא וריבית הפריים כנראה גם תחזור לרדת..
לא נביא אני, אבל גם נגיד בנק ישראל - פירסם שהתחזית היא להעלאה של עוד 0.5% ואולי קצת יותר, לא מעבר [מעבר למה שכבר עלה].

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
זה תלוי על המון דברים
ואין לי את הבטחון העצמי המופרז
כמו שיש פה לכל מיני ניקים עלומים
כדאי להתייעץ עם מישהו שזה המקצוע שלו
בהקשפה ראשונה הראש שלי אומר
שאם יש יכולת כלכלית לקנות עוד דירה זה עדיף
אבל כדאי להתייעץ עם מישהו מקצועי

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
SkPryFBI9_0_0_1233_2155_0_large.jpg

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
@ירמי וולדמן
@המוכשר !!!

קצת מורכב וקשה ולא נכון לענות מעל גבי הפורום
בפרטי אפשר לענות בצורה יותר עניינית

אני גם רואה ש @הון ובית כבר ענה תשובה מצוינת

בהצלחה

נחמי3

משתמש מקצוען
אגב!
מציע לכולם להירגע קצת עם בהלת הפריים..
זו לא מפלצת נושכת, והמשמעות היא עוד כמה מאות ש"ח לחודשי. כדאי לנשום עמוק - לשנות קצת מהרגלי החיים - לטובת השארת נכס שעולה ומשבחי, ויום יבוא וריבית הפריים כנראה גם תחזור לרדת..
מוסכם בהחלט.
איך קצת לשנות ? נגיד לכבות האור בבית ליותר שעות / דקות, וכו' ?? או לא לקנות גבינה צהובה אלא רק לבן גיל וכו'
ועוד אחרי זה אני רואה פה אשכולות שמבקשים להקטין את המינוס בחשבון, כי הריבית עלתה....
וכן לא דיברתי בכלל על נסיעה למלונות וטיסות לחו"ל ואכילה במסעדות ועוד שאינו בנמצא בכל אופן אצלנו.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
מוסכם בהחלט.
איך קצת לשנות ? נגיד לכבות האור בבית ליותר שעות / דקות, וכו' ?? או לא לקנות גבינה צהובה אלא רק לבן גיל וכו'
ועוד אחרי זה אני רואה פה אשכולות שמבקשים להקטין את המינוס בחשבון, כי הריבית עלתה....
וכן לא דיברתי בכלל על נסיעה למלונות וטיסות לחו"ל ואכילה במסעדות ועוד שאינו בנמצא בכל אופן אצלנו.
מצויין!
זו שאלה שבאמת ובתמים מתבקשת בימים אלה - כשהכל כ"כ עולה (חוץ מהמשכורות שלנו..), ומתייקר - מה ניתן לעשות?..
האם באמת נתחיל לחיות בדקדוקי עניות חלילה?? :oops:
--
אז האמת היא - וכל מאמן ויועץ כלכלי יודע - שלא משם תגיע הישועה, רק ממנו ית'.. כמובן.
אבל הדרך הנכונה (והיחידה שיש לה סיכוי) היא: באימון להתנהלות נכונה יותר, התייעלות בהוצאות רבות שאפילו לא יורידו לנו את רמת החיים בכי הוא זה, הגדלות הכנסות שלעיתים מצריכות בקושי טלפון או פגישה בודדים, ומעל הכל - הנכונות לחשיבה על שינוי בהרגלי ורמת החיים. זה לא אומר להוריד רמת חיים.. חלילה!
זה אומר לחשוב על רמת חיים מסוג שונה מעט, שתהיה מותאמת עבורינו יותר לתקופה זו, והיא זו שתסב לנו את הרוגע והשלווה.
זו בעצם רמת החיים הטובה והאמיתית..

שינוי הרגל - הוא אולי קושי זמני, אבל לחיות בלי יכולות לשנות אותו - הוא קושי תמידי ונצחי!!

אני רק יכול להוסיף - שממחקר שנעשה (בארגון מסילה), הממוצע של השינוי בתקציב של משפחות שעשו עם עצמם תהליך של למידה להתנהלות כלכלית נבונה - עומד על 4,200 ₪ בחודש!! [הגדלת הכנסות, התייעלות בהוצאות, שינוי ברמת החיים, וכדו'].
אני לא בא לומר לעשות תהליך (למרות שבעיניי זה מבורך בכל שלב ומצב בחיים), רק לדעת - יש המווון מה לעשות!!
הרבה יותר ממה שהמשכנתא שלכם + עליות המחירים יתייקרו.
בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

sap13

משתמש מקצוען
מצויין!
זו שאלה שבאמת ובתמים מתבקשת בימים אלה - כשהכל כ"כ עולה (חוץ מהמשכורות שלנו..), ומתייקר - מה ניתן לעשות?..
--
אז האמת היא - וכל מאמן ויועץ כלכלי יודע - שלא משם תגיע הישועה, רק ממנו ית'.. כמובן.
אבל הדרך הנכונה (והיחידה שיש לה סיכוי) היא: באימון להתנהלות נכונה יותר, התייעלות בהוצאות רבות שאפילו לא יורידו לנו את רמת החיים בכי הוא זה, הגדלות הכנסות שלעיתים מצריכות בקושי טלפון או פגישה בודדים, ומעל הכל - הנכונות לחשיבה על שינוי בהרגלי ורמת החיים. זה לא אומר להוריד רמת חיים.. חלילה!
זה אומר לחשוב על רמת חיים מסוג שונה מעט, שתהיה מותאמת עבורינו יותר לתקופה זו, והיא זו שתסב לנו את הרוגע והשלווה.

שינוי הרגל - הוא אולי קושי זמני, אבל לחיות בלי יכולות לשנות אותו - הוא קושי תמידי ונצחי!!

אני רק יכול להוסיף - שממחקר שנעשה (בארגון מסילה), הממוצע של השינוי בתקציב של משפחות שעשו עם עצמם תהליך של למידה להתנהלות כלכלית נבונה - עומד על 4,200 ₪ בחודש!! [הגדלת הכנסות, התייעלות בהוצאות, שינוי ברמת החיים, וכדו'].
אני לא בא לומר לעשות תהליך (למרות שבעיניי זה מבורך בכל שלב ומצב בחיים), רק לדעת - יש המווון מה לעשות!!
בהצלחה!
אברכים בכל מקרה מצטמצמים בהרבה דברים....

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אברכים בכל מקרה מצטמצמים בהרבה דברים....
כנראה דברי לא הובנו כמו שצריך.
תקרא אותם שוב בבקשה.
אני ממש לא בעד צמצומים וקיצוצים - ממש לא!!
והעניין הוא לא זה בכלל.
אלא ללמוד לנהל נכון, לחיות מתוך היש, מתוך תקציב מסודר ומאורגן מראש - ואז לקבל החלטות מושכלות איך נראה התקציב.

החשיבה לכיוון צמצום, היא חשיבה צרה שלא לוקחת פרספקטיבה רחבה, ובסופו של יום - היא גם לא מוכיחה את עצמה.

נחמי3

משתמש מקצוען
כנראה דברי לא הובנו כמו שצריך.
תקרא אותם שוב בבקשה.
אני ממש לא בעד צמצומים וקיצוצים - ממש לא!!
והעניין הוא לא זה בכלל.
אלא ללמוד לנהל נכון, לחיות מתוך היש, מתוך תקציב מסודר ומאורגן מראש - ואז לקבל החלטות מושכלות איך נראה התקציב.

החשיבה לכיוון צמצום, היא חשיבה צרה שלא לוקחת פרספקטיבה רחבה, ובסופו של יום - היא גם לא מוכיחה את עצמה.
כל מילה נכונה

cyp

משתמש מקצוען
מתייעצת עם המומחים פה,
אנחנו בתהליך מתקדם מאוד של רכישת דירה להשקעה בקריות עם פוטנציאל השבחה ותשואת שכירות גבוהה,
פתאום קצת קיבלנו רגליים קרות בגלל עליית הריבית והמיתון הצפוי המדובר, ובכלל כל האי וודאות הזו,
האם מומלץ לחכות מעט? להשקיע בכל מחיר?

אביטל דבוש

משתמש רשום
מצויין!
--

בהצלחה!
זה אמיתי לגמרי!!!
אנחנו אישית מאז שעשינו תוכנית (אמנם לבד) רואים שינוי משמעותי מאוד!!
מכיר עוד כמה וכמה,

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה