דיון עליית ריבית בנק ישראל

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ממליץ בחום לשמוע את ההרצאה תביני שיש דברים שגם
את לא יודעת(ואת יודעת יותר ממני בהרבה ,אבל יש מומחים שאומרים אחרת לגמרי מכם ומוכיחים את זה)
אין לי את הזמן לראות הרצאה של שעתיים וחצי ולראות בסוף שהוא לא אומר זאת.
עברתי לדקות שכתבת ולא הוזכר שמץ מבנק ישראל.
אדרבה תפנה אותי לדקה שהוא מדבר על בנק ישראל.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בערך2:19:05 אבל כהמשך למה שדיבר לפני כן
אוקיי, אז הקשבתי גם לזה.
הוא לא אומר שם מילה נגד בנק ישראל!!
הוא סה"כ טוען שם שב2009 סטנלי פישר נגיד בנק ישראל אמר לו משהו שהוא לא מליח לטפל באחד הבנקים הגדולים וכו'.
אבל הוא ממש לא אומר שבנק ישראל בעייתי באיזה שהיא צורה.

אני456

משתמש מקצוען
במשכנתאות של היום, רק הריביות הם לפעמים יותר מ50,000 בשנה
גם כשהכול יתאזן אף אחד לא חושב שהריביות יהיו 0 שקלים נכון?

אז גם פה הפער הוא בין מה שהיום, ואולי עוד יגדל אם הריבית תמשיך לעלות, לבין מה שיהיה בזמנים הטובים ההם אחרי שהאינפלציה תתאזן, ומחירי הדירות ירדו והריבית תצנח שוב.

אבל נראה לי שהרבה סוברים שהריבית לא תהיה אפסית שוב, אם כן באיזה פער מדובר בין הריביות הנוכחיות לריביות שיהיו בזמן שבנק ישראל יצליח אולי להשתלט על המצב? שווה את ההימור?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אוקיי, אז הקשבתי גם לזה.
הוא לא אומר שם מילה נגד בנק ישראל!!
הוא סה"כ טוען שם שב2009 סטנלי פישר נגיד בנק ישראל אמר לו משהו שהוא לא מליח לטפל באחד הבנקים הגדולים וכו'.
אבל הוא ממש לא אומר שבנק ישראל בעייתי באיזה שהיא צורה.
תפקיד בנק ישראל זה לפקח על הבנקים
אם הנגיד מפחד לעשות א תזה
אז משהו לקוי מאוד מאוד בניהולו(ושלא באשמתו,אלא בגלל הגרולוצייה והשחיתות של האחרים) ויש חשש שגם בדברים אחרים ההחלטות הם לפי האינטרסים שלהבנקים הגדולים האחרים

אני שמעתי את כל ההרצאה ,וההרצאה הזאת עושה שכל שמסבירה של התקשורת שייכת בדיוק לאותם אנשים
(אני לא מדייק ,אבל זה הרעיון)

הגופים הגדולים(החשמל ,הגז,הבנקים ועוד) המונפולים והקבוצות לחץ האלה הם אלו שמפמפים את כל החדשות שמהם אנחנו ניזונים
אז רק כדוגמה

אם ערוץ 11 12 13 שייכים לבנק הפועלים לאומי ועוד כמה בנקים
אז ברור שהם יכולים להשפיע על הנגיד בהחלטות גם של הריבית ועוד דברים

ואם הוא לא ישמע להם אז הם יפרסמו כתבה נגדו(והוא שם דוגמאות לזה על דברים אחרים )

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תפקיד בנק ישראל זה לפקח על הבנקים
אם הנגיד מפחד לעשות א תזה
אז משהו לקוי מאוד מאוד בניהולו(ושלא באשמתו,אלא בגלל הגרולוצייה והשחיתות של האחרים) ויש חשש שגם בדברים אחרים ההחלטות הם לפי האינטרסים שלהבנקים הגדולים האחרים

אני שמעתי את כל ההרצאה ,וההרצאה הזאת עושה שכל שמסבירה של התקשורת שייכת בדיוק לאותם אנשים
(אני לא מדייק ,אבל זה הרעיון)

הגופים הגדולים(החשמל ,הגז,הבנקים ועוד) המונפולים והקבוצות לחץ האלה הם אלו שמפמפים את כל החדשות שמהם אנחנו ניזונים
אז רק כדוגמה

אם ערוץ 11 12 13 שייכים לבנק הפועלים לאומי ועוד כמה בנקים
אז ברור שהם יכולים להשפיע על הנגיד בהחלטות גם של הריבית ועוד דברים

ואם הוא לא ישמע להם אז הם יפרסמו כתבה נגדו(והוא שם דוגמאות לזה על דברים אחרים )
הוא לא הביא דוגמה אחת לכך שבנק ישראל פועל בשירות של טייקון כזה או אחר, והוא גם לא טען כזה דבר.
הוא אמר שיש שחיתויות במדינה שאפי' בנק ישראל לא תמיד מצליח לטפל בהם.

וזה שונה מאד מאד ממה שכתבת.

חשוב להבין מי הרע בסיפור, וזה לא בנק ישראל.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
הוא לא הביא דוגמה אחת לכך שבנק ישראל פועל בשירות של טייקון כזה או אחר, והוא גם לא טען כזה דבר.
הוא אמר שיש שחיתויות במדינה שאפי' בנק ישראל לא תמיד מצליח לטפל בהם.

וזה שונה מאד מאד ממה שכתבת.

חשוב להבין מי הרע בסיפור, וזה לא בנק ישראל.
קשור קשור,
בית המשפט העליון הוא גוף רקוב? נכון? (יש כתבה שלמה של קלמן ליבסקינד שמוכיח שהשופטים
בניגודי עניינים חמורים
במשטרה שמשקרת פעם אחר פעם את מסכימה איתי?
בממשלה השרים והחכי"ם
בפרקליטות וכו??
מה קרה שאת נותנת אמון מוחלט במערכת הפיננסית שנקראת בנק ישראל ??
וכי בנק ישראל הוא צדיק בסדום??

ועכשיו לגופו של עניין

תקשיבי טוב בדקה 22:15
אם זה לא נפתח לך
אז הוא אומר ככה :בא נראה מה עלה בגולרם של המפקחים על הבנקים
גליה מאור שהייתה מפקחת על הבנקים מ82 עד 87- מונתה לבסוף
מונתה באורח פלא בסיום תפקידה ל....מנכלית בנק לאומי הגוף עליו פיקחה ....מענין לא?

הלאה...
אמנון גולדשימט שהחליף אותה
מונה בסוף לסמנכ"ל בנק דיסקונט(הגוף עליו פיקח כנ"ל)

הלאה ...
זאב אבלס המנכ"ל שבא אחרי גולדשימט- מונה ליו"ר בנק איגוד

וכו וכו

וד"ל

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ניק 109814

משתמש פעיל
גם כשהכול יתאזן אף אחד לא חושב שהריביות יהיו 0 שקלים נכון?

אז גם פה הפער הוא בין מה שהיום, ואולי עוד יגדל אם הריבית תמשיך לעלות, לבין מה שיהיה בזמנים הטובים ההם אחרי שהאינפלציה תתאזן, ומחירי הדירות ירדו והריבית תצנח שוב.

אבל נראה לי שהרבה סוברים שהריבית לא תהיה אפסית שוב, אם כן באיזה פער מדובר בין הריביות הנוכחיות לריביות שיהיו בזמן שבנק ישראל יצליח אולי להשתלט על המצב? שווה את ההימור?

ומי שחושב שהריבית תרד, ציטוט מראיון שהיה אחרי העלאה הקודמת.

מהי בעיניכם הריבית הנכונה למשק לטווח הארוך? הרי מציאות של ריבית אפס היא לא נורמלית
ירון: "זו שאלה מצוינת מהי בעצם הריבית הנייטראלית הנכונה שצריכה להיות במשק. יש על זה הרבה מחקרים והרבה דיונים בעולם וכל מיני גישות. ההערכה שלנו היא שבישראל מדובר על טווח של בין חצי אחוז לאחוז של ריבית ריאלית. לכן גם דיברתי על ריבית של 3% פלוס, כדי שהאינפלציה תתרסן בחזרה לכיוון מרכז היעד".

מקור https://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/808911
ונכון להיום אחוז של ריבית ריאלית זה 7.5% בפריים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
קשור קשור,
בית המשפט העליון הוא גוף רקוב? נכון? (יש כתבה שלמה של קלמן ליבסקינד שמוכיח שהשופטים
בניגודי עניינים חמורים
במשטרה שמשקרת פעם אחר פעם את מסכימה איתי?
בממשלה השרים והחכי"ם
בפרקליטות וכו??
מה קרה שאת נותנת אמון מוחלט במערכת הפיננסית שנקראת בנק ישראל ??
וכי בנק ישראל הוא צדיק בסדום??

ועכשיו לגופו של עניין

תקשיבי טוב בדקה 22:15
אם זה לא נפתח לך
אז הוא אומר ככה :בא נראה מה עלה בגולרם של המפקחים על הבנקים
גליה מאור שהייתה מפקחת על הבנקים מ82 עד 87- מונתה לבסוף
מונתה באורח פלא בסיום תפקידה ל....מנכלית בנק לאומי הגוף עליו פיקחה ....מענין לא?

הלאה...
אמנון גולדשימט שהחליף אותה
מונה בסוף לסמנכ"ל בנק דיסקונט(הגוף עליו פיקח כנ"ל)

הלאה ...
זאב אבלס המנכ"ל שבא אחרי גולדשימט- מונה ליו"ר בנק איגוד

וכו וכו

וד"ל
נואשתי מלנסות להסביר בהיגיון.
ולכן לא אמשיך בדיוני הקונספירציה הזאת.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
נואשתי מלנסות להסביר בהיגיון.
ולכן לא אמשיך בדיוני הקונספירציה הזאת.
לא הבנתי ,מה שהבאתי בסוף זה לא ראיה?
זה שהמפקחת על הבנקים(גליה מאור) עבדה בסוף בבנק לאומי הגוף עליו פיקחה זה לא ראיה שגם בהיותה
בעבודתה בתור הנגידה היא בעצם עבודה לשירותו מה שבסוף הוביל אותו לגוב הזה??

זה נקרא קונספירצייה?
אתמההה
את חלק מהמערכת של הבנק במקרה?

נערך לאחרונה ב:

ניק 109814

משתמש פעיל
@shimשימי מה אתה רוצה עכשיו שבנק ישראל יעשה, יוריד את הריבית, או שיבטל לגמרי את האפשרות להצמיד לפריים?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
@shimשימי מה אתה רוצה עכשיו שבנק ישראל יעשה, יוריד את הריבית, או שיבטל לגמרי את האפשרות להצמיד לפריים?
*אני לא מבין יותר מדאי בזה ולכן קח את זה בערבון מוגבל מאוד

לבנק ישראל לדעתי כרגע אין ברירה והוא תלוי בשוק האמריקאי
לא יכול להיות פערים גדולים בשערי המטבעות

אם הריבית עולה שם היא חייבת לעלות גם פה

הבעיה שבנק ישראל לפני זה נתן אפשרות של שני שליש שזה מסלול פיתוי גדול(וראיתי איזה ראיון שמישהו מהם הודה בחצי פה בזה שהם לא היו הוגנים בזה)
והרבה מאוד אנשים נפלו בפח הזה (הבנקים היום נהנים כמובן)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא הבנתי ,מה שהבאתי בסוף זה לא ראיה?
זה שהמפקחת על הבנקים(גליה מאור) עבדה בסוף בבנק לאומי הגוף עליו פיקחה זה לא ראיה שגם בהיותה
בעבודתה בתור הנגידה היא בעצם עבודה לשירותו מה שבסוף הוביל אותו לגוב הזה??

זה נקרא קונספירצייה?
אתמההה
א. אני לא רואה פה ראיה לכלום!!
את מי רצית שהבנקים יעסיקו בתור מנהלים בכירים?
אנשים שלא מקצועיים בכלכלה?
אני בטוחה ב100% שרוב הבנקים היו מאד רוצים שסטנלי פישר ינהל את הבנק שלהם, כי פשוט כולם רוצים אצלם את הטובים ביותר.
אז אם הוא היה הולך לעבוד באחד מהם, אז היה מתברר למפרע שהוא מושחת??
וזה עוד נחשב להוכחה חותכת???
או שבגלל שעשרות שנים לפני שהוא הגיע לבנק ישראל היו כמה נגידים שאח"כ גם ניהלו בנקים, אז זה כבר הוכחה חותכת שגם הוא מושחת, ולא צריך כבר להביא שום ראיות אמיתיות????
זה נקרא לצאת מפרופורציות ולהיכנס לדיוני קונספירציות.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בנק ישראל הסיר את המגבלה על הפריים מהסיבה שהמדינה פחות צריכה להתערב לאנשים בכיס ולכן הוא מעדיף לתת לאנשים אחריות על כספם בעצמם (בכפוף כמובן לאחריות כללית על המשק שיישאר יציב ולכן גם קימות מגבלות נוספות כגון 75% על דירה ראשונה וכו').
אבל הוא לא לוקח אחריות על החלטות של יחידים ולכן על כל אחד אחריות על ההחלטות שלו עם עצמו.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
א. אני לא רואה פה ראיה לכלום!!
את מי רצית שהבנקים יעסיקו בתור מנהלים בכירים?
אנשים שלא מקצועיים בכלכלה?
אני בטוחה ב100% שרוב הבנקים היו מאד רוצים שסטנלי פישר ינהל את הבנק שלהם, כי פשוט כולם רוצים אצלם את הטובים ביותר.
אז אם הוא היה הולך לעבוד באחד מהם, אז היה מתברר למפרע שהוא מושחת??
וזה עוד נחשב להוכחה חותכת???
או שבגלל שעשרות שנים לפני שהוא הגיע לבנק ישראל היו כמה נגידים שאח"כ גם ניהלו בנקים, אז זה כבר הוכחה חותכת שגם הוא מושחת, ולא צריך כבר להביא שום ראיות אמיתיות????
זה נקרא לצאת מפרופורציות ולהיכנס לדיוני קונספירציות.
באמת שנפסיק לדון כי את אומרת דברים שלא מתקבלים (בעיני) על ההיגיון והשכל הישר

בכל אופן רק כדי לתת פרופורציות
זה לא אני אומר את זה
זה גיא רולניק אומר את זה
ואת מתווכחת איתו ולא איתי(וטוענת שהוא קנספירטור)

ומי זה גיא רולניק ? כדאי להיכנס לוויקפדיה להבין שמדובר באדם רציני משכמו ומעלה בתחום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
באמת שנפסיק לדון כי את אומרת דברים שלא מתקבלים (בעיני) על ההיגיון והשכל הישר

בכל אופן רק כדי לתת פרופורציות
זה לא אני אומר את זה
זה גיא רולניק אומר את זה
ואת מתווכחת איתו ולא איתי

ומי זה גיא רולניק ? כדאי להיכנס לוויקפדיה להבין שמדובר באדם רציני משכמו ומעלה בתחום
אוקיי, אז בינתיים לא ראיתי שהוא אומר שבנק ישראל מושחת באף אחד מהמקורות שנתת.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה