ביקורת עיר חדשה לחרדים "תילה" האם זה טוב או רע ליהודים?!

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
ברשויות חרדיות הצורך בהוצאה על חינוך ורווחה נמוכים לאין שיעור מרשויות חילוניות,
?!
ברשויות חרדיות יש פי כמה וכמה הוצאות על חינוך בגלל שיש פי כמה וכמה ילדים למשפחה, וצריך לדאוג להם למבנים לבתי ספר ותלמודי תורה, לגנים למעונות וכו'

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא הבנתי אם אתם מתכוונים שזה טוב או לא.
לא זה לא טוב, כי החופש הכלכלי פתאום נגמר. המחירים בסופר זה אותם מחירים, הסמינרים והישיבות וחתונות הילדים.
ואז גברת תילה בגיל 35 עומדת בפני שוקת שבורה ומחפשת לעשות הסבת מקצוע ובגיל הזה זה מאד מאד קשה, גם ללמוד וגם להתרגל לסגנון עבודה חדש.
אני בעד ללכת לפריפריה אבל לעבוד כאילו גרים בירושלים.

אופקים 1

משתמש מקצוען
?!
ברשויות חרדיות יש פי כמה וכמה הוצאות על חינוך בגלל שיש פי כמה וכמה ילדים למשפחה, וצריך לדאוג להם למבנים לבתי ספר ותלמודי תורה, לגנים למעונות וכו'
את המבנים משרד החינוך מממן.
בחינוך הרגיל העירייה משלמת על חשמל, מים, מזכירות, שרתים, מנקים, סייעות, תחזוקה, וגחמות של ראש העיר.

רוב הבנים לומדים במוסדות פטור, שזה מוסדות פרטיים ולכן העירייה משתתפת בתשלום החשמל והמים ואם ראש העיר נחמד אז גם קצת בתחזוקה.

גם גני הילדים מופעלים על ידי עמותות ולכן העיריות כמעט ולא משתתפות בהוצאות.

בבתי הספר של הבנות, יש השתתפות יותר משמעותית, אבל בגלל שבדר"כ בתי הספר מלאים, השתתפות של העירייה נמוכה.

די

משתמש סופר מקצוען
לא זה לא טוב, כי החופש הכלכלי פתאום נגמר. המחירים בסופר זה אותם מחירים, הסמינרים והישיבות וחתונות הילדים.
ואז גברת תילה בגיל 35 עומדת בפני שוקת שבורה ומחפשת לעשות הסבת מקצוע ובגיל הזה זה מאד מאד קשה, גם ללמוד וגם להתרגל לסגנון עבודה חדש.
אני בעד ללכת לפריפריה אבל לעבוד כאילו גרים בירושלים.
מדברים על מי שגם במרכז עובד ממילא באותה עבודה ומתפרנס ממנה. מי שגר בתילה יש לו משכנתא הרבה יותר נמוכה וכך יכול מלכתחילה לחסוך לחתונות הילדים.
לא חסר כאלו במרכז שמרוויחים "רק" 8,000 ש"ח לחודש.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
זה לא כ"כ נכון, אני מתגורר במרכז ותורם בעיקר למוסדות בפריפריה.
לעניי עירך אני תורם לבית חם ועזר מציון...
אין הרבה כאלו, הקופות מערי הפריפריה יכולות לפנות לתורמים מהמרכז רק כאשר מדובר באותה הקהילה
ולמרות זאת אני יודע שהמצב בערי הפריפריה קשה יותר ככל שמדובר בעיר שמרוחקת יותר מהמרכז

ניק 109814

משתמש פעיל
אין הרבה כאלו, הקופות מערי הפריפריה יכולות לפנות לתורמים מהמרכז רק כאשר מדובר באותה הקהילה
ממה שראיתי יש גם עשירים גדולים שתורמים בעיקר למוסדות בפריפריה, ולא רק בגור.

ולמרות זאת אני יודע שהמצב בערי הפריפריה קשה יותר ככל שמדובר בעיר שמרוחקת יותר מהמרכז
אני לא יודע על איזה קהילה אתה מדבר,
אבל הקהילות שאני מכיר, צעיר ממוצע מהפריפריה מסודר יותר כלכלית מאחד שהחליט להישאר במרכז.

ניק 109814

משתמש פעיל
עבודה במוקדי שירות .. וזה עוד במאמץ אם יצליח להעביר את המוקד..
שלחת לשם במידי אוכלוסיות נידונות לעוני...

הערה : אין לי מידה ספיציפי לגבי אפשרויות התעסוקה
ייתכן ויש באיזור הרבה תעסוקה.

רק צרם לי פתרון לתעסוקה - עבודות דחק.
יש אנשים שגרים במרכז ועובדים במוקדי שירות.
הם לא רוצים באופן עקרוני לעבוד בהייטק, או שאין להם את הכישורים.

אז מה אתה מציע גם לעבוד במוקד שירות משמרת וחצי כל יום וגם לשלם 8000 ש"ח משכנתא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה