ביקורת עיר חדשה לחרדים "תילה" האם זה טוב או רע ליהודים?!

יוסיK

משתמש מקצוען
אבל דבר אחד אתה יכול לנסות שים את החוד של המחוגה על צפון ירושלים או מרכז בני ברק
ותראה לי פרוייקט אחד שרחוק משם למעלה משעה ורבע נסיעה שהצליח יותר מכמה מאות יח"ד
בדקתי, נסיעה מצפון מזרח ירושלים ללהבים [הישוב הסמוך לתילה] בשעות הלילה - ללא פקקים, שעה ו 15 דקות, בשעות העומס יכול להגיע גם ל 1:48

לא מבין מה העניין להתנגד לרעיונות כאלו, זה הרי לא במקום שום דבר אחר, אין אפשרויות נוספות שלא מקדמים אותם, לא יאשרו הקמת עיר חרדית במרכז, ובחריש טבריה עפולה הר יונה משווקים עד כמה שקבלנים מוכנים לרכוש.
אם יתכננו עיר במיקום מידי טוב, שר השיכון הבא ממילא ינתב אותה לקהלים אחרים.
ואם הציבור יחשוב שתילה זה מקום כ"כ גרוע, אז פשוט לא יקנו שם, מה שנקרא ירא הקהל וישפוט.

מייל

משתמש פעיל
למה אתה אומר שזה לא מצליח אני רק רואה שם שכל הדירות שיוצאים לשיווק נחטפים כמו לחמניות אני מכיר עשרות אנשים שמחכים שם לשיווק דירות עכשיו היה שיווק של כמה מאות דירות והרשמה לזה היה קרוב לאלף

מקצועיות

משתמש פעיל
למה אתה אומר שזה לא מצליח אני רק רואה שם שכל הדירות שיוצאים לשיווק נחטפים כמו לחמניות אני מכיר עשרות אנשים שמחכים שם לשיווק דירות עכשיו היה שיווק של כמה מאות דירות והרשמה לזה היה קרוב לאלף
על 200 דירות היה הרשמה של 1000???
אז למה לא יוצאים שם מכרזים חדשים?

די

משתמש סופר מקצוען
שר השיכון שלנו!!!
בבשורה הקמת עיר חדשה "תילה" צפון הנגב ליד להבים ורהט
כאילו לא די לנו באגדה של כסיף
והנה שוב בשורה מדהימה
עיר חדשה תילה
שעה נסיעה דרומה מאשדוד
בלב המרחב הבדואי
עדיף להשקיע כבר בחיזוק נתיבות - ואופקים
צילום מסך 2024-07-16 231436.png

קצרה

משתמש מקצוען
15,000 משפחות זה מספיק בשביל להוציא קווי תחבורה לכל הריכוזים החרדים וגם ליצור מקומות תעסוקה לחרדים יש הרבה חרדיות שעובדות במרכז במוקדי שירות וניתן להעביר את המוקדים האלה לפריפריה וגם העובדים ירוויחו מכך שהם ישלמו רבע מהמשכנתא שיש להם על הדירה במרכז.
עבודה במוקדי שירות .. וזה עוד במאמץ אם יצליח להעביר את המוקד..
שלחת לשם במידי אוכלוסיות נידונות לעוני...

הערה : אין לי מידה ספיציפי לגבי אפשרויות התעסוקה
ייתכן ויש באיזור הרבה תעסוקה.

רק צרם לי פתרון לתעסוקה - עבודות דחק.

די

משתמש סופר מקצוען
עבודה במוקדי שירות .. וזה עוד במאמץ אם יצליח להעביר את המוקד..
שלחת לשם במידי אוכלוסיות נידונות לעוני...
15,000 משפחות זה מספיק בשביל להוציא קווי תחבורה לכל הריכוזים החרדים וגם ליצור מקומות תעסוקה לחרדים יש הרבה חרדיות שעובדות במרכז במוקדי שירות וניתן להעביר את המוקדים האלה לפריפריה וגם העובדים ירוויחו מכך שהם ישלמו רבע מהמשכנתא שיש להם על הדירה במרכז.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
מהכניסה לעיר ירושלים ועד המקום שמוגדר תילה ליד הישוב להב
לוקח ברכב פרטי 59 דקות
נמצא צפונית באופן משמעותי מבאר שבע, אופקים ונתיבות
המיקום ממד לא נורא
רק בתנאי שישקיעו שם בפיתוח, בנראות, במרכזי תעסוקה ובתחבורה נורמלית
הכל תלוי בנפח האוכלוסיה ובאמון שהציבור יתן במקום הזה
אם יתחילו שיווק ואחרי 5000 יעצרו כל ההשקעה תלך לפח
אם יבנו 20.000-30,000 יחידות
יש לזה סיכוי טוב

קצרה

משתמש מקצוען
@די בקיצור ,
לטענתך תילה מיועדת לעובדים בשכר נמוך בלבד
שעובדים במוקדי שירות וכו
וככה הם יחסכו כסף במשכנתא--

זה בדיוק נקרא עיר שנידונה לעוני , עיר ללא תעסוקה.
עיר ללא תעסוקה אין משמעותה שהאנשים בה מובטלים
משמעות המושג עיר ללא תעסוקה הוא מקום שבו חיים אנשים שהתעסוקה שלהם היא בשכר מינימום כנגזרת מזה שזה מה שאפשר לעבוד בה..
והסיבה היחידה לבוא אליה היא רק אם בין כה אין לך תעסוקה טובה יותר גם במקום נגיש יותר לתעסוקה אז לפחות שהדירה תהיה זולה יותר..

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
למה הציבור החרדי לא יכול להעסיק את עצמו?
כאשר החרדים יהיו הרוב במדינה היא תקרוס כלכלית...?
מדוע בחו"ל החרדים מסוגלים להעסיק את עצמם ולהתפרנס בכבוד?

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
למה הציבור החרדי לא יכול להעסיק את עצמו?
כי הרבה לא עובדים וגם אלו שעובדים נוטים לעבוד בעבודות מסויימות שמוכרות לציבור החרדי (הוראה וכדו')
ובסוף כדי שיהיה כסף למדינה צריך שאנשים ינסו להרוויח כמה שיותר ושגם ימכרו החוצה למדינות אחרות.

אבל זה נושא ארוך בא נשאיר את הנושא כאן לדיון על תילה....

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
כי הרבה לא עובדים וגם אלו שעובדים נוטים לעבוד בעבודות מסויימות שמוכרות לציבור החרדי (הוראה וכדו')
ובסוף כדי שיהיה כסף למדינה צריך שאנשים ינסו להרוויח כמה שיותר ושגם ימכרו החוצה למדינות אחרות.

אבל זה נושא ארוך בא נשאיר את הנושא כאן לדיון על תילה....
בקיצור - לדבריך הבעיה היא בציבור ולא בעיר כזו או אחרת...

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בקיצור - לדבריך הבעיה היא בציבור ולא בעיר כזו או אחרת...
הבעיה מחמירה כשהעיר במרחק ממוקדי תעסוקה
וכל עיר בפריפריה לא משנה האוכלוסייה ההכנסה הממוצעת יותר נמוכה
וכשתושבי העיר מרוויחים פחות גם העסקים שמתפרנסים ממכירה בתוך העיר מרוויחים פחות וכך נוצרת עיר עניה יותר מאשר עיר במרכז עם אותם תושבים

די

משתמש סופר מקצוען
@די בקיצור ,
לטענתך תילה מיועדת לעובדים בשכר נמוך בלבד
שעובדים במוקדי שירות וכו
וככה הם יחסכו כסף במשכנתא--

משמעות המושג עיר ללא תעסוקה הוא מקום שבו חיים אנשים שהתעסוקה שלהם היא בשכר מינימום כנגזרת מזה שזה מה שאפשר לעבוד בה..
והסיבה היחידה לבוא אליה היא רק אם בין כה אין לך תעסוקה טובה יותר גם במקום נגיש יותר לתעסוקה אז לפחות שהדירה תהיה זולה יותר..
בדיוק.
מי שממילא מרוויח סכום מסוים למה שלא ישלם פחות על המשכנתא?

די

משתמש סופר מקצוען
וכשתושבי העיר מרוויחים פחות גם העסקים שמתפרנסים ממכירה בתוך העיר מרוויחים פחות וכך נוצרת עיר עניה יותר מאשר עיר במרכז עם אותם תושבים
הם מרוויחים חצי מהמרכז, אבל המשכנתא היא רבע מהמרכז. כך שבסוף נשאר להם יותר כסף פנוי מתושבי המרכז, ואם כן תילה יכולה להיות עיר יותר עשירה מבני ברק (מבחינת כח הקניה של התושבים).

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הם מרוויחים חצי מהמרכז, אבל המשכנתא היא רבע מהמרכז. כך שבסוף נשאר להם יותר כסף פנוי מתושבי המרכז, ואם כן תילה יכולה להיות עיר יותר עשירה מבני ברק (מבחינת כח הקניה של התושבים).
אפשר לבדוק מה קורה היום בערי פריפריה
מה ההרגלי צריכה בירושלים ובני ברק ומה ההרגלי צריכה בצפת ונתיבות

די

משתמש סופר מקצוען
בלי להיכנס לנושא, אבל אני מקיים את החוקים (כשהם לא מתנגשים עם התורה) ולא מעבר.
כל עוד אין חוק שצריך להרוויח סכום מסוים ומעלה, אני בסדר עם עצמי מהבחינה הזו.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
בלי להיכנס לנושא, אבל אני מקיים את החוקים (כשהם לא מתנגשים עם התורה) ולא מעבר.
כל עוד אין חוק שצריך להרוויח סכום מסוים ומעלה, אני בסדר עם עצמי מהבחינה הזו.
כדי ליהנות משירותי ארנונה קיים צורך בתושבים שיממנו אותה, בבני ברק קיים איזון בעקבות הכנסות מהמגדלים
כדי שקופת הצדקה העירונית תוכל לתת סיוע לנזקקים קיים צורך באנשי מעמד גבוה שתומכים במעמד הנמוך

הבעיה מחמירה כשהעיר במרחק ממוקדי תעסוקה
וכל עיר בפריפריה לא משנה האוכלוסייה ההכנסה הממוצעת יותר נמוכה
מעבר של משפחות מבוססות לפריפריה יוצר איזון, בחסידויות מסוימות זה קיים בצורה מתונה כאשר משפחות מבוססות עוברות לערי הפריפריה ממניע אידאולוגי ורוחני

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה