ביקורת עיר חדשה לחרדים "תילה" האם זה טוב או רע ליהודים?!

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כל עוד אין חוק שצריך להרוויח סכום מסוים ומעלה, אני בסדר עם עצמי מהבחינה הזו.
אי אפשר לעשות חוק כזה
הדבר היחיד שהמדינה יכולה לעשות זה לקצץ בהוצאות או לנסות לעודד הכנסה בכל מיני דרכים
אבל לחייב להרוויח כסף? מה יהיה העונש למי שלא מרוויח?

בכל אופן עכשיו אנחנו מדברים על תכנון ערים
ואם המדינה מתכננת עיר שיהיה קשה להשתכר בה המדינה יורה לעצמה ברגל

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אי אפשר לעשות חוק כזה
הדבר היחיד שהמדינה יכולה לעשות זה לקצץ בהוצאות או לנסות לעודד הכנסה בכל מיני דרכים
אבל לחייב להרוויח כסף? מה יהיה העונש למי שלא מרוויח?

בכל אופן עכשיו אנחנו מדברים על תכנון ערים
ואם המדינה מתכננת עיר שיהיה קשה להשתכר בה המדינה יורה לעצמה ברגל
האם הפתרון לדעתך הוא בהכרח ערים מעורבות?

די

משתמש סופר מקצוען
כדי ליהנות משירותי ארנונה קיים צורך בתושבים שיממנו אותה, בבני ברק קיים איזון בעקבות הכנסות מהמגדלים
כדי שקופת הצדקה העירונית תוכל לתת סיוע לנזקקים קיים צורך באנשי מעמד גבוה שתומכים במעמד הנמוך
אני חושב שארנונה על מגדלים זה כמו ארנונה על מוקד שירות כך שגם לעיריית תילה יכול להיות הכנסות כאלו.
כתבתי כבר שבתילה יכול להיות לתושבים יותר כסף פנוי מבני ברק ואם כן לקופת צדקה יהיה את אותו כסף. חוץ מזה עדיף שיהיו דירות בזול מאשר דירות ביוקר ואז יממנו את הנזקקים מקופת צדקה.
ארנונה של התושב בכל מקרה לא מממנת את עצמו.
אם אין לעיריות מספיק כסף שיבטלו את ההנחה בארנונה (אחרי שמבטלים את הפנסיות התקציביות)

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני חושב שארנונה על מגדלים זה כמו ארנונה על מוקד שירות כך שגם לעיריית תילה יכול להיות הכנסות כאלו.
למה שבתילה יצליחו להביא מודל הכנסות שלא קיים בפריפריה של היום
כתבתי כבר שבתילה יכול להיות לתושבים יותר כסף פנוי מבני ברק ואם כן לקופת צדקה יהיה את אותו כסף. חוץ מזה עדיף שיהיו דירות בזול מאשר דירות ביוקר ואז יממנו את הנזקקים מקופת צדקה.
תאוריה יפה
אבל בפועל לא נראה שזה מה שקורה בפריפריה היום ולמה שיקרה בפריפריה של מחר
אם אין לעיריות מספיק כסף שיבטלו את ההנחה בארנונה (אחרי שמבטלים את הפנסיות התקציביות)
העיריות מקבלות השלמה להנחה בארנונה על מגורים מהמדינה
אבל אף אחד לא משלם את הארנונה שיכלו לקבל מעסקים

די

משתמש סופר מקצוען
למה שבתילה יצליחו להביא מודל הכנסות שלא קיים בפריפריה של היום
כי המתכננים נהיו חכמים יותר עם הזמן.
לדוגמא את ביתר עילית ומו"ע תכננו בלי שטחי תעסוקה ובלי מספיק שטחי מסחר (לדוגמא אם שטחי המסחר מתחת לבניינים זה יותר טוב מבחינה מסוימת כי אז הם נבנים בעל כרחם עם הבניינים, לעומת קניונים נפרדים שלא בהכרח יהיה יזם שיבנה אותו)
היום מתכננים אחרת.
חוץ מזה שאין עיר חרדית בפריפריה עם 15,000 דירות כך שאין כאן השוואה.
אני מניח שיהיו שטחי מסחר ותעסוקה ("מוקד שירות" ואולי גם יותר מזה) ואם כן יהיה לעירייה הכנסות מארנונה עסקית.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני מניח שיהיו שטחי מסחר ותעסוקה ("מוקד שירות" ואולי גם יותר מזה) ואם כן יהיה לעירייה הכנסות מארנונה עסקית.
הסיפור בסוף הוא לא כמה כסף יש בקופת העירייה
אלא מה ההכנסות וההוצאות למשפחה

די

משתמש סופר מקצוען

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אבל בפועל לא נראה שזה מה שקורה בפריפריה היום ולמה שיקרה בפריפריה של מחר
זה לא קורה בין השאר כי אין דחף וצורך קריטי להתפרנס וכשנאלצים לעשות את זה בד"כ המפרנסים בגיל ובמצב שקשה לעשות שינוי מהותי בפרנסה

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הפתרון הפשוט הוא לבנות מרכזי תעסוקה מגוונים.
למשל- להציע לחברות הייטק השקעה בסכום נמוך בהרבה מהמרכז ולפתוח בפריפריה מרכזים של הייטק.
לפתוח מלונות ואתרי תיירות באזור.
לפתוח מפעלים.
אלו פרויקטים שנותנים אפשרויות תעסוקה מגוונים לתושבים, גם בשכר לא רע.
אם האזור הופך לאתר תירותי- כל העסקים הקטנים פורחים- חנויות, צימרים, עובדים במקומות תירות- החל ממנהל חשבונות ועד בכלל, ועוד

אופקים 1

משתמש מקצוען
כי המתכננים נהיו חכמים יותר עם הזמן.
לדוגמא את ביתר עילית ומו"ע תכננו בלי שטחי תעסוקה ובלי מספיק שטחי מסחר (לדוגמא אם שטחי המסחר מתחת לבניינים זה יותר טוב מבחינה מסוימת כי אז הם נבנים בעל כרחם עם הבניינים, לעומת קניונים נפרדים שלא בהכרח יהיה יזם שיבנה אותו)
היום מתכננים אחרת.
חוץ מזה שאין עיר חרדית בפריפריה עם 15,000 דירות כך שאין כאן השוואה.
ההוצאות העיקריות של עיריות הם: חינוך, רווחה, פנסיות תקציביות, ותרבות.
ברשויות חרדיות הצורך בהוצאה על חינוך ורווחה נמוכים לאין שיעור מרשויות חילוניות, וההוצאה על תרבות נמוכה בלי קשר לצורך.
ברשויות צעירות, אין הוצאות על פנסיות תקציביות.
ולכן, גובה ההוצאות לתושב ברשויות חרדיות נמוכות באופן משמעותי מרשויות חילוניות, ואין לזה קשר לרמת השירות שמסופקת לתושבים.

משקיע חרוץ

משתמש פעיל
אני מקוה שזה היה בהומור ולא ברצינות
הארנונה על מגדלי משרדים היא הגבוהה בארץ והדבר הכי מבוקש בכל הערים
מגדל אחד שווה לארנונה של שכונה ויותר

די

משתמש סופר מקצוען
אני מקוה שזה היה בהומור ולא ברצינות
הארנונה על מגדלי משרדים היא הגבוהה בארץ והדבר הכי מבוקש בכל הערים
מגדל אחד שווה לארנונה של שכונה ויותר
גם מוקד שירות זה משרדים.
יכול להיות מוקד שירות ב"מגדל".

יונית הגדולה

משתמש רשום
זה לא קורה בין השאר כי אין דחף וצורך קריטי להתפרנס וכשנאלצים לעשות את זה בד"כ המפרנסים בגיל ובמצב שקשה לעשות שינוי מהותי בפרנסה
נכון, ואפשר להוסיף שגם בעבר(לפני 20 שנה) כשכמעט כל זוג קיבל דירה כי הדירות היו במחירים סבירים, היו הרבה שלא עבדו, בשונה מהזוגות הצעירים של היום שכורח המציאות מוציא אותם לשוק העבודה.
כי לכל זוג כמעט יש הוצאה משמעותית של דיור שצריך להחזיר מידי חודש (בין אם זה שכירות ובין אם זה משכנתא)

די

משתמש סופר מקצוען
נכון, ואפשר להוסיף שגם בעבר(לפני 20 שנה) כשכמעט כל זוג קיבל דירה כי הדירות היו במחירים סבירים, היו הרבה שלא עבדו, בשונה מהזוגות הצעירים של היום שכורח המציאות מוציא אותם לשוק העבודה.
כי לכל זוג כמעט יש הוצאה משמעותית של דיור שצריך להחזיר מידי חודש (בין אם זה שכירות ובין אם זה משכנתא)
לא הבנתי אם אתם מתכוונים שזה טוב או לא.
לדעתי זה מצוין, ככה אפשר להקדיש את הזמן לדברים שבאמת חשובים, ולחיות על מי מנוחות עם משכנתא קטנה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה