עזרה ב- KORG [קורג]

מאושרים

משתמש רשום
מוזיקה ונגינה
שאלה:
איך משנים את הטמפו וחוזרים שוב לטמפו הרגיל?
לדוגמא, באמצע הרקדה "פריילך" אני על המהירות הרגילה (167), ואני רוצה להקפיץ את כולם על מהירות איטית יותר (135), ולחזור שוב לטמפו הרגיל (167).
אם יש לכם טיפים וכדומה איך עושים את זה בצורה טובה, ועל מה לוחצים?

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שאלה:
איך משנים את הטמפו וחוזרים שוב לטמפו הרגיל?
לדוגמא, באמצע הרקדה "פריילך" אני על המהירות הרגילה (167), ואני רוצה להקפיץ את כולם על מהירות איטית יותר (135), ולחזור שוב לטמפו הרגיל (167).
אם יש לכם טיפים וכדומה איך עושים את זה בצורה טובה, ועל מה לוחצים?
או שמפעילים את הכפתור start/stop ואז כל לחיצה והרמה של היד זה מפעיל ומכבה את המקצב ונותן מכות של קצב (נראה לי אדלר התחיל עם זה)

או שליד המקצב המהיר יהיה עוד מקצב מקפיץ ואז עוברים ביניהם
עצה טובה למעבר יפה ביניהם, שבכפתור break יהיה מעבר של תיבה אחת שנותן 4 סנייר ועליהם 4 מצילות, שזה 4 מכות שהם כבר בקצב האיטי שמדגישות את המקפיץ, ואז זה יפה להמשיך עם מקצב איטי

בחזרה למקצב המהיר זה כבר יפה ומתאים לעשות עם הכפתור של הכיבוי והדלקה 4 מכות של הקצב המהיר שיהיה מובן שחזרנו לקצב המהיר,

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
איך אני מחליף מקום לצליל בזכרונות ?(PA700)
כלומר, יש לי צלילים בuser 1 שהרוב נמצאים בזכרון 1 ו 2, אבל יש כאלה שנמצאים בזכרון 16 ואני רוצה להעביר אותם להתחלה איפה שיש מקום פנוי
איך עושים את זה ?

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בעיקרון עושים העתק-הדבק ואז מוחקים מהמיקום הקודם
כדאי לבדוק לפני זה אם זה משתלם, כי המקצבים והצלילים השמורים (האלה שבנויים מ3 סאונדים) הם לא יודעים עם איזה דגימה להשתמש אלא מאיזה מקום בזיכרון להשתמש

לדוגמה אם המקצב משתמש במערכת תופים שנמצאת בuser 1 בתיקיה 12, אם מזיזין משם את התופים - המקצב לא יודע לאן הזיזו וצריך מחדש לבחור את הסט תופים מהמיקום החדש שלו

כנ"ל אם הבאס או הפסנתר הם גם מהuser המקצב יודע רק מאיזה משבצת לקרוא את הסאונד, ואם הוא זז משם אז צריך להגדיר שוב

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כדאי לבדוק לפני זה אם זה משתלם, כי המקצבים והצלילים השמורים (האלה שבנויים מ3 סאונדים) הם לא יודעים עם איזה דגימה להשתמש אלא מאיזה מקום בזיכרון להשתמש
א. איך בודקים ?
ב. זה מעצבן כעת שאני רוצה איזה קלרינט שיש לי בסט והוא נמצא בזיכרון 16 ומ 4ועד 16 אין כמעט כלום ואני צריך לדפדף ולדפדף עד שאני מגיע אליו ! :(

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
שאלה נוספת,
איך מגדירים צליל בקייבורד סט ? (הכפתורים שמתחת המסך)
כי בחלק מהמקצבים במסך אני רואה שמוגדר שם צליל אבל בפועל לא שומעים כלום !

ארי סטאר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כשאתה על המסך הראשי אתה לוחץ על המשולש הקטן למעלה (שאני אוהב לקרוא לו "המשולש הקדוש") ויש שם באחת האופציות אפשרות לשמור את הצליל שאתה עומד עליו עכשיו בתור STS.

נתי והקלידים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
איך אני שולט מה PA 4 דרך המחשב במידי לשלוט על הסאונדים מהמחשב ולפצל אותם למשל תופים שיוציא בנפרד גיטרה וכו ..

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כשאתה על המסך הראשי אתה לוחץ על המשולש הקטן למעלה (שאני אוהב לקרוא לו "המשולש הקדוש") ויש שם באחת האופציות אפשרות לשמור את הצליל שאתה עומד עליו עכשיו בתור STS.
כלום לא קורה !

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
יש דרך יותר פשוטה תבחר סאונד ותלחץ לחיצה ארוכה על הSTS שאתה רוצה לשמור שם
לא עוזר
בכלל, אם אני לוחץ על אחד הכפתורים האלו, אז הוא לא נותן לי לבחור צליל אחר שלא מארבעתם

נערך לאחרונה ב:

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
@ברוך ר
נראה לי שהשאלה שלך פשוטה יותר ממה שחשב אדון נתנאל 1 (נתנאל חשב שאתה מדבר על הדגימות, לי מרגיש שאתה מדבר על הצלילים ששמורים ביוזר. האכן?!)
והתשובות פשוטות יותר
שאתה עומד על הצליל שאתה רוצה להעביר, אתה לוחץ על 'המשולש הקדוש' (למעלה בצד שמאל)
לוחץ 'קופי', ובוחר לו מקום חדש!!

גם לשאלה השניה (בחירת צליל ל'כפתורים שמתחת למסך')
1. אתה בוחר צליל שחשקה נפשך לשמור אותו
2. בוחר את המקצב הרצוי (שבזכרון שלו אתה רוצה שזה ישמר)
3. לוחץ לחיצה ארוכה על המספר שבו אתה רוצה שהצליל ישמר (1/2/3/4)
4. אישור
וזהו זה

עדכן לכשהסתדרת

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איך אתה בוחר?!
לא מדובר בבחירה מתוך ספר הגדרות מסובך
פשוט מאוד, כמו שאתה רוצה לנגן עם מקצב מסוים אתה בוחר את המקצב שאתה אוהב ומתחיל לנגן
אותו דבר כנס לסטייל, תלחץ על המקצב הרצוי
פשוט תראה שהאורגן יהיה על המקצב שאתה רוצה
ואם תפעיל את מקצב (בכפתור האדום) אז ישמע המקצב שאתה בחרת

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
איך אתה בוחר?!
לא מדובר בבחירה מתוך ספר הגדרות מסובך
פשוט מאוד, כמו שאתה רוצה לנגן עם מקצב מסוים אתה בוחר את המקצב שאתה אוהב ומתחיל לנגן
אותו דבר כנס לסטייל, תלחץ על המקצב הרצוי
פשוט תראה שהאורגן יהיה על המקצב שאתה רוצה
ואם תפעיל את מקצב (בכפתור האדום) אז ישמע המקצב שאתה בחרת
זה מה שאני עושה !!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה