עזרה ב- KORG [קורג]

ארי סטאר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אחרי שגמרת את הפרוייקט בסיקוונסר אתה הולך לסונג פליי ויש רצועות שבצד שמאל יש סימון של MP3 ויש רצועות שיש להם סימון MID אם אני לא טועה, זה המידי. אתה בוחר את מה שרצית להקליט מפעיל את ההקלטה של ה MP3 ואז מה שקודם היה במידי נשמר לך בתור MP3ֱֱ טאדאם!

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האם יש אפשרות לנעול את הסאונד LOWER הנמוך שיימשיך להתנגן גם לאחר שאני מרים את היד מהאקורד?

aaabbb

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האם יש אפשרות לנעול את הסאונד LOWER הנמוך שיימשיך להתנגן גם לאחר שאני מרים את היד מהאקורד?
כן, אתה לוחץ על shift יחד עם memory. ושם [בחלון שיש חץ] יש אפשרות לבחור בין כמה אפשרויות. אקורד/אקורד=lower וכן הלאה.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
יש באורגן (PA700) מצד ימין (בצד של יד ימין - לא של האקורדים) הרבה לחצנים של צלילים ואני מעוניין לשמור שם צליל מסוים שבכל הדלקה זה ישמר לי על הצליל הזה
למשל יש שם כפתור של פסנתר ואני מעוניין לשמור על הכפתור הזה צליל של פסנתר מסוים - איך עושים את זה ?
האם בדרך הזו ?
בחירת הצליל>לחיצה ארוכה על הכפתור הרצוי>נפתח מסך כל שהוא שאומר לי שאני הולך לשמור צליל פסנתר בתיקיה הזו >ואישור ? האם זה באותה הדרך ששמורים על הSTS ?
כי אני פועל בדרך הזו, אבל כל הפעלה מחדש של האורגן מתחלף לי שם הצלילים למשהו אחר שלא בחרתי !
וזה ממש מתסכל אותי כל פעם מחדש !
או אולי עושים את זה בדרך אחרת ?
תודה על העזרה

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אתה מתכווין לכפתור my setting?
או לpiano? ששם יש כל מיני סאונדים?

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש באורגן (PA700) מצד ימין (בצד של יד ימין - לא של האקורדים) הרבה לחצנים של צלילים ואני מעוניין לשמור שם צליל מסוים שבכל הדלקה זה ישמר לי על הצליל הזה
למשל יש שם כפתור של פסנתר ואני מעוניין לשמור על הכפתור הזה צליל של פסנתר מסוים - איך עושים את זה ?
האם בדרך הזו ?
בחירת הצליל>לחיצה ארוכה על הכפתור הרצוי>נפתח מסך כל שהוא שאומר לי שאני הולך לשמור צליל פסנתר בתיקיה הזו >ואישור ? האם זה באותה הדרך ששמורים על הSTS ?
כי אני פועל בדרך הזו, אבל כל הפעלה מחדש של האורגן מתחלף לי שם הצלילים למשהו אחר שלא בחרתי !
וזה ממש מתסכל אותי כל פעם מחדש !
או אולי עושים את זה בדרך אחרת ?
תודה על העזרה

הודעה קודמת...

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה

לא יודע מה להגיד לך, ככה אמורים לעשות את זה.
או שאולי תנסה לשמור ע''י לחיצה על החץ הקטן למעלה ואז באפשרות הראשונה, תבחר את המיקום שבו אתה רוצה שהצליל יישמר ואולי זה כן יעבוד, אני לא יודע.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
זה אפשרי, לא זוכר במדוייק

יש באיזור של הבניית מקצבים (record → style edit) ששם אתה עורך את המקצב שאתה עליו
(מומלץ בד"כ לגבות את המקצב ע״י העתקתו למקום אחר בזיכרון)

לוחצים menu ושם באחת האפשרויות יש אפשרות להעתקה של דברים, אולי copy style או משהו כזה..

שם יש אפשרות לבחור האם אתה מעתיק מהמקצב עצמו (current משהו כזה) או שאתה בוחר מהזיכרון מקצב שאתה רוצה להעתיק ממנו

בחלק מהמקרים אי אפשר להעתיק מ- fill 1 ל fill 1 אלא מחפשים ברשימה משהו בסגנון - f1 cv1

שזה אומר fill 1 - cord variation 1

ובוחרים להעתיק את מה שרוצים, או all או נתון 1 מהוריאציה, כמו bass או drum

יוסף מ.

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה

קבצים מצורפים

• IMG_2615.JPG
    IMG_2615.JPG
    KB 947.4 · צפיות: 25

יוסף מ.

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
כאן?

ואחרי העתקה איך מדביקים במקצב האחר?

קבצים מצורפים

• IMG_2616.JPG
    IMG_2616.JPG
    KB 431.3 · צפיות: 28

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מעולה זה המסך

אז בלמעלה שלו אפשר לראות את המילה CURRENT, שזה אומר שאתה מעתיק דברים במקצב עצמו בתוך עצמו

בשביל להעתיק ממקצב אחר אתה לוחץ על המשבצת בצד ימין - SELECT ושם בוחר מקצב שאתה רוצה להעתיק ממנו

ואז בתחתית המסך יש לך את החלק שממנו אתה מעתיק, ולאן מעתיק

FROM- - הכוונה מאיפה, מאיפה אתה מעתיק, שזה בעצם מהמקצב שבחרת

אתה בוחר מה מהמקצב ההוא אתה מעתיק - VAR 1 או משהו אחר
ובמשבצת מתחת אתה בוחר איזה נתון מהוריאציה הזאת אתה מעתיק, האם רק את ה DRUM או את הכל ALL

זה שתי המשבצות בצד שמאל

בצד ימין יש את 2 משבצות ששם אתה בוחר לאן להעתיק - TO
בעצם את מעתיק אל המקצב עצמו שאתה עובד עליו
במשבצת העליונה יותר אתה מגדיר לאיזה וריאציה אתה מעתיק

הכפתור EXECUTE זה בעצם - "בצע את הפעולה"

יוסף מ.

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מעולה זה המסך

אז בלמעלה שלו אפשר לראות את המילה CURRENT, שזה אומר שאתה מעתיק דברים במקצב עצמו בתוך עצמו

בשביל להעתיק ממקצב אחר אתה לוחץ על המשבצת בצד ימין - SELECT ושם בוחר מקצב שאתה רוצה להעתיק ממנו

ואז בתחתית המסך יש לך את החלק שממנו אתה מעתיק, ולאן מעתיק

FROM- - הכוונה מאיפה, מאיפה אתה מעתיק, שזה בעצם מהמקצב שבחרת

אתה בוחר מה מהמקצב ההוא אתה מעתיק - VAR 1 או משהו אחר
ובמשבצת מתחת אתה בוחר איזה נתון מהוריאציה הזאת אתה מעתיק, האם רק את ה DRUM או את הכל ALL

זה שתי המשבצות בצד שמאל

בצד ימין יש את 2 משבצות ששם אתה בוחר לאן להעתיק - TO
בעצם את מעתיק אל המקצב עצמו שאתה עובד עליו
במשבצת העליונה יותר אתה מגדיר לאיזה וריאציה אתה מעתיק

הכפתור EXECUTE זה בעצם - "בצע את הפעולה"
ואיך אני מעתיק למקצב אחר?

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אתה יכול לפרט קצת מה זה? זה מופיע גם בקיובס כשמעתיקים לשם מקצב ולא הבנתי מה זה
Cord variation
זה אומר שאתה יכול לעשות לאותה וריאציה, לדוגמה fill 1 (מעבר 1)
אתה יכול לעשות לו כמה וריאציות, ולבחור ביניהם, אולי גם אפשר להגדיר, שבאקורד רגיל ישמעו את v1 ובאקורד 7 ישמעו את v2.. לא ניסיתי...

בכל אופן, כשאתה בא להעתיק דברים אז אתה יכול עם הסימנים האלה לדעת מה אתה מעתיק

לדוגמא - e3cv1 זה אמור להיות סיומת (end) 3 וריאציה 1

גם בקיובייס בעיקרון אפשר לעשות וריאציות על אותו ערוץ ואז לשים על כל אחת פס קול אחד, גירסה אחרת של אותו דבר ואז אפשר לבחור ביניהם

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ואיך אני מעתיק למקצב אחר?
איך שאני מכיר הסדר צריך להיות, שכשאתה נמצא בrecord על המקצב שאתה רוצה להעתיק אליו משהו, אז אתה בוחר בפנים מאיזה מקצב אתה מעתיק לפה דברים,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה